HEIDEN! AFVALLIGE! KETTER!quote:Op zondag 6 september 2009 08:50 schreef breaky het volgende:
Daarom heb ik het ook opgegeven om dure hifi-shit te kopen.
Je bent toch nooit tevreden over het geluid.
Nu doe ik het met laptop speakertjes
Alle liefhebberijen kosten geld.quote:
Zelfde hier....quote:Op zondag 6 september 2009 08:50 schreef breaky het volgende:
Daarom heb ik het ook opgegeven om dure hifi-shit te kopen.
Je bent toch nooit tevreden over het geluid.
Nu doe ik het met laptop speakertjes
Maar niet te veel. Ik heb ooit 2 setjes versterker/speakers gekocht van 1100 en 1300 gulden, er komt geweldig geluid uit, en alle audiofielen die Harman-Kadonn versterkers aansluiten met zilveren in azijn geweekte en met roze ruis rijp gemaakte kabeltjes van 140 euro/meter kunnen de boom in.quote:
Het gaat toch niet om 'meegaan'...quote:Op zondag 6 september 2009 09:37 schreef gebrokenglas het volgende:
Ik begrijp TS niet. Luidsprekers gaan tientallen jaren mee, waarom dan nieuwe halen?
Ik heb al dik 10 jaar mijn Kenwood hifi-set - ja, geen dolby-surround maar da's ook onzinnig met 2 speakers (weet je TS, daar zitten allemaal equalizers in, pure vervormers); en als uitschieter erbij een Nakamichi cassettedeck en een losse 1200 Watt double-spooled Woofer aan een 600Watt monoblock. Al jaren.
Geweldig... "SNAP! Power" via een oude TDK cassette op volle sterkte laten pompen, de deuren resoneren in de sponningen... [ afbeelding ]
Je moet ze ook niet in eigeel marineren, maar met wijnazijn.quote:Op zondag 6 september 2009 09:22 schreef Buschetta het volgende:
[..]
Zelfde hier....
Dure hifishit staat er wel.. Maar de kat eet de kabels elke keer op
Momenteel praten we over een setje Thiels icm een Electrocompaniet versterker. Dat plaatje betekent niets, ik heb (helaas) geen KT88 in huis.quote:Op zondag 6 september 2009 09:49 schreef jhead het volgende:
Welke speakers heb je gekocht en wat voor versterker heb je?
Je hebt een KT88 als plaatje.. zit die ook in jouw versterker?
Buizen op een thiel was toch niet ideaal.quote:Op zondag 6 september 2009 09:52 schreef sinadO het volgende:
[..]
Momenteel praten we over een setje Thiels icm een Electrocompaniet versterker. Dat plaatje betekent niets, ik heb (helaas) geen KT88 in huis.
Ik ga nooit gericht op zoek naar apparaten of speakers, ik kijk vaak op MP en andere sites en wacht tot ik een leuke deal kan maken. Die Electrocompaniet was ook een gouden vondst, net als deze speakers eigenlijk. Het is maar net wat je tegenkomt. Ik wil ook niets nieuw kopen, liefst 2e hands.quote:Op zondag 6 september 2009 10:04 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Buizen op een thiel was toch niet ideaal.
Je kon toch beter flinke mosfet bak pakken.
De ene speaker is nu eenmaal moeilijker dan de andere.
Van een goed model thiel (er zijn ook wat mindere) staat je broekspijp te wapperen bij een beetje bass. en zo hoort dat.
Maar je zou ook kunnen kiezen voor een makkelijker hoog redement speaker. Denk aan de wat duurdere lijn van JM-Lab die zijn juist heel makkelijk aan te sturen.
Nee dat doe je niet want dan ga je huilen.quote:Op zondag 6 september 2009 10:18 schreef devl1nsect het volgende:
En dan op je dure HIFI mp3 beluisteren en zet je het ook aan bij een DIVX film?
electrocompanietquote:Op zondag 6 september 2009 10:11 schreef sinadO het volgende:
[..]
Ik ga nooit gericht op zoek naar apparaten of speakers, ik kijk vaak op MP en andere sites en wacht tot ik een leuke deal kan maken. Die Electrocompaniet was ook een gouden vondst, net als deze speakers eigenlijk. Het is maar net wat je tegenkomt. Ik wil ook niets nieuw kopen, liefst 2e hands.
Vergeet buizen zolang je met Thiels als luidsprekers speelt. Om het even welke Thiel je gebruikt, die jongens hebben serieus stroom nodig en hebben een grillig impedantie verloop, een combinatie waar eigenlijk geen enkele buis raad mee weet. Niet getreurd, er zijn ook vreselijk mooie 'gewone' versterkers.quote:Op zondag 6 september 2009 09:52 schreef sinadO het volgende:
[..]
Momenteel praten we over een setje Thiels icm een Electrocompaniet versterker. Dat plaatje betekent niets, ik heb (helaas) geen KT88 in huis.
Ja kut he............... Ik overweeg serieus om een ESW10jp te kopen voor portable gebruikquote:
De MP4tjes van iTunes zijn anders een doorslaand succes.quote:Op zondag 6 september 2009 10:32 schreef Daniel1976 het volgende:
...maar mp3 is een heel slecht formaat. En een hi-end set is niet zo vergevingsgezind. Het beste een mooie cd opzetten of een mooie LP.
Waarbij indien je mooie platenspeler en phono module hebt de LP mooier klinkt dan een cd.
ik ook, die hangen aan de mac voor muziek bij de pc'squote:
Wat de massa geweldig vind hoeft totaal niet het mooiste te zijn.quote:Op zondag 6 september 2009 11:14 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
De MP4tjes van iTunes zijn anders een doorslaand succes.
Nee, we stoppen niet. Want bij blindvergelijkingen blijken zelfs geoefende muziekkenners maar niet het verschil te kunnen horen tussen een 256kbitVBR mp3 stream en de orgininele CD.quote:Op zondag 6 september 2009 11:30 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Wat de massa geweldig vind hoeft totaal niet het mooiste te zijn.
En MP3 is hoe dan ook bagger kwaliteit.
Het eerste wat in aanmerking komt voor een beetje redelijk digitaal geluid is flac.
Maar om een of andere reden klinkt ook dat aardig plat geslagen.
Kunnen mensen die mp3 mooi vinden svp stoppen met hier posten?
Try me. Maar ik kies de set uit (versterker speakers kabels cd speler). Daar durf ik wel 100 euro om te verwedden.quote:Op zondag 6 september 2009 13:35 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Nee, we stoppen niet. Want bij blindvergelijkingen blijken zelfs geoefende muziekkenners maar niet het verschil te kunnen horen tussen een 256kbitVBR mp3 stream en de orgininele CD.
Wekenlang?quote:Op zondag 6 september 2009 13:51 schreef stevenmac26 het volgende:
koop gewoon een marquant "hi-fi" setje of audiosonic, voor minder dan 4 tientjes weken lang luisterplezier!
Das nou mooi aan Hi-end. Dat gaat gewoon een leven lang mee.quote:Op zondag 6 september 2009 13:53 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
Wekenlang?
Ik verwacht toch wel minimaal 5 jaar met spul te doen...
todat je weer een keer moet upgraden, wat vrij vaak isquote:Op zondag 6 september 2009 13:57 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Das nou mooi aan Hi-end. Dat gaat gewoon een leven lang mee.
Ja, maar TS koopt constant nieuw spul.quote:Op zondag 6 september 2009 13:57 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Das nou mooi aan Hi-end. Dat gaat gewoon een leven lang mee.
Leuk topic om te volgenquote:Op zondag 6 september 2009 08:29 schreef sinadO het volgende:
Dit overkomt iedereen wel eens, daar ben ik van overtuigd! (Zondagmorgen sinadO topic!)
Je hebt behoefte aan nieuwe luidsprekers, dus je gaat op zoek naar een leuke deal. Via een hifi verkoopsite kom je dan een echt koopje tegen! Je zoekt eens wat meningen over de speakers en dat ziet er allemaal erg goed uit. Je gaat luisteren en bent eigenlijk meteen verkocht. Dan kom je thuis...
Aansluiten, neerzetten.... en dan klinkt het toch niet helemaal zoals bij de verkoper. En dat terwijl jouw set aanmerkelijk beter is dan de zijne. En dan... weet je het even niet meer. Vertwijfeld ga je weer eens terug op internet lezen wat men nou precies over de speakers te zeggen heeft. En wat blijkt: je hebt weer eens 'moeilijke' exemplaren in huis gehaald!!
Er staat dus letterlijk in een artikel: "deze speakers zijn zeer kieskeurig voor wat betreft de apparatuur die je erop aansluit."
Geen probleem natuurlijk, ik heb alleen maar topspul in huis.
Ook staat er: "Plaatsing is cruciaal. Als je deze speakers precies goed neerzet verdwijnen ze en hou je een perfecte stage over, zowel in de breedte als in de hoogte en diepte."
Ja KUT! Dat lukt in mijn hut niet he, dat weet ik inmiddels wel. De vorige set moeilijke speakers kreeg ik pas na een paar maanden fatsoenlijk aan het klinken.
Dat wordt dus weer wekenlang slepen, neerzetten, draaien, spelen, draaien, slepen, neerzetten, testen....
Klacht: hifi is leuk maar het lijkt wel: hoe duurder hoe moeilijker.
Ja, en na 3 dagen aan staan van de versterker.quote:Op zondag 6 september 2009 13:43 schreef CasB het volgende:
Wat een kutspeakers als ze alleen goed klinken als ze op bepaalde aparatuur zijn aangesloten en op een specifieke plek staan.
Het belangrijkste blijft de speakers. Daarna pas de rest. Beter 2500 euro uitgeven aan speakers, 900 aan de versterker en 100 euro aan de cdspeler, dan andersom.quote:Op zondag 6 september 2009 13:59 schreef cvboer het volgende:
[..]
Leuk topic om te volgen@ sinadO, jij als audiofiel weet vast wel wat een beetje een goeie audioset is.
Ik heb een budget van ¤ 3500 Euro, voor dit geld wil ik een leuke set met een zo goed mogelijk geluid.
Weet jij waar ik op moet letten?
Het verschil tussen tapijt of plavuizen is waarschijnlijk groter dan het kwaliteitsverschil tussen een setje van 1000 en 3000 euro.quote:Op zondag 6 september 2009 13:59 schreef cvboer het volgende:
[..]
Leuk topic om te volgen@ sinadO, jij als audiofiel weet vast wel wat een beetje een goeie audioset is.
Ik heb een budget van ¤ 3500 Euro, voor dit geld wil ik een leuke set met een zo goed mogelijk geluid.
Weet jij waar ik op moet letten?
Op z'n minst een systeem dat detecteert hoeveel mensen er in de auto zitten. Passagiers zijn een drama voor mooi geluid.quote:Op zondag 6 september 2009 14:00 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Ja, en na 3 dagen aan staan van de versterker.
Als ik muziek wil luisteren wil ik gewoon op play drukken en het horen.
Maar zonder dollen: wat voor audio heeft TS en Daniel1976 in de auto? Ook speciale speakers enzo?
Balans is veel belangerijker, bedenk eerst wat voor soort geluid je wil hebben en ga dan onderzoek doen naar welke componenten dat geluid kunnen voortbrengen.quote:Op zondag 6 september 2009 14:03 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Het belangrijkste blijft de speakers. Daarna pas de rest. Beter 2500 euro uitgeven aan speakers, 900 aan de versterker en 100 euro aan de cdspeler, dan andersom.
Nope om een auto mooi te laten klinken vind ik niet echt iets voor mij omdat je dan altijd bijgeluiden hebt enzo.quote:Op zondag 6 september 2009 14:00 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Ja, en na 3 dagen aan staan van de versterker.
Als ik muziek wil luisteren wil ik gewoon op play drukken en het horen.
Maar zonder dollen: wat voor audio heeft TS en Daniel1976 in de auto? Ook speciale speakers enzo?
Wat je voor je speakers uitgeeft moet je ook aan je versterker uitgeven vind ik.quote:Op zondag 6 september 2009 14:11 schreef zquing het volgende:
[..]
Balans is veel belangerijker, bedenk eerst wat voor soort geluid je wil hebben en ga dan onderzoek doen naar welke componenten dat geluid kunnen voortbrengen.
Met een budget van 3500eu zou ik sowieso 2ehands gaan kijken. Neem een setje speakers van +/- 1500eu een amp van 800, een leuke NAD preamp van 300. 200eu voor een cd loopwerk, 600 voor een DAC en de rest aan kabels
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |