Je bent wel erg simplistisch bezig zoquote:Op maandag 31 augustus 2009 10:31 schreef Morendo het volgende:
[..]
Zweden heeft een sterk bedrijfsleven met een aantal grote multinationals die veel exporteren. Het is ten eerste een fabeltje dat Zweden extreem welvarend is. Dat het desondanks relatief welvarend is komt eerder ondanks dan dankzij de sociaal-democraten.
Hoe kan het dan dat ik zo uit het blote hoofd al 3 Nederlanders ken die al jaren met veel plezier in Noorwegen wonen en werken?quote:Op maandag 31 augustus 2009 10:36 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Per saldo heeft de burger dus meer te besteden. Overigens is het wel frappant dat niemand in Noorwegen wil wonen ondanks die welvarendheid. Ze hebben een tekort aan technisch personeel, ze betalen enorm, zorgen voor goede huisvesting en nog kunnen ze geen expats vinden die langer dan twee jaar willen blijven. Dat is wel een teken aan de wand hoor over hoe fijn dit soort landen zijn om te wonen.
Even wat cruciale woordjes ertussen gezet.quote:Maar ze zijn dus al aan het kijken om op alle ministeries 20% te bezuinigen. Is die door rechts gemaakte crisis tenminste nog ergens goed voor. Een kleinere overheid.
Nee. Je zegt altijd dat je tegen onrechtvaardigheid bent, maar je blijkt een enorme voorstander van onrechtvaardige maatregelen te zijn.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:46 schreef Klopkoek het volgende:
Krijg ik nog een reactie Fastmatti of ben je uitgeteld?
Doe eens niet zo kinderachtig. Net alsof links geen hypotheken heeft genomen.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:46 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Even wat cruciale woordjes ertussen gezet.
HRA aanpakken is niet onrechtvaardig. Ik heb betoogd dat de kosten van de HRA in 15 jaar tijd zijn vervijfvoudigd waarbij de baten ook schever zijn verdeeld dan voorheen. De huizenprijzen zijn hoogstens vertweevoudigd (laat ik pessimistisch zijn). Daarom maakt het beschouwen van de HRA als een belastingkorting waar je als rijke recht op hebt geen sense. Zo was het uberhaupt nooit bedoeld maar zelfs met jouw benadering klopt het niet meer.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:49 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Nee. Je zegt altijd dat je tegen onrechtvaardigheid bent, maar je blijkt een enorme voorstander van onrechtvaardige maatregelen te zijn.
En als je morgen een zwaar ongeval krijgt zoek je het maar uit?quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:00 schreef henkway het volgende:
[..]
aandringen op onmiddellijke afschaffing landbouwsubsidies, kost de EU 85 miljard per jaar, Nederland betaalt 8,5 miljard van de afdracht a 10 miljard
En helemaal geen gevechtsvliegtuig graag, bestel tien apaches extra
AOW afschaffen, wie geen pensioen heeft krijgt bijstand, dat is netto net zoveel
WAO en WIA ook afschaffen, allemaal in de bijstand dat is 615 euro netto PP
AWBZ met 10 miljard verlagen
Betuwelijn verkopen
Antillen overdoen aan de USA
Universiteiten en hogescholen verzelfstandigen
Publieke omroepen verzelfstandigen
Onwikkelingsamenwerking uitbetalen aan boeren in Afrika en opheffen landbouwimportheffingen
Eigen woningforfait verhogen, overdrachtsbelasting afschaffen
quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:53 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Doe eens niet zo kinderachtig. Net alsof links geen hypotheken heeft genomen.
En dat is precies waarom de 'rechtse' partijen liever niet van de HRA afwillen; het geld zal niet terugkeren naar de rechtmatige eigenaars, maar gewoon een aanvulling zijn van de staatskas.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:53 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
HRA aanpakken is niet onrechtvaardig. Ik heb betoogd dat de kosten van de HRA in 15 jaar tijd zijn vervijfvoudigd waarbij de baten ook schever zijn verdeeld dan voorheen. De huizenprijzen zijn hoogstens vertweevoudigd (laat ik pessimistisch zijn). Daarom maakt het beschouwen van de HRA als een belastingkorting waar je als rijke recht op hebt geen sense. Zo was het uberhaupt nooit bedoeld maar zelfs met jouw benadering klopt het niet meer.
Vertweevoudigd? Over die 15 jaar? Waar haal je dat vandaan, want dat is in de meeste gevallen toch echt meer.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:53 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
HRA aanpakken is niet onrechtvaardig. Ik heb betoogd dat de kosten van de HRA in 15 jaar tijd zijn vervijfvoudigd waarbij de baten ook schever zijn verdeeld dan voorheen. De huizenprijzen zijn hoogstens vertweevoudigd (laat ik pessimistisch zijn). Daarom maakt het beschouwen van de HRA als een belastingkorting waar je als rijke recht op hebt geen sense. Zo was het uberhaupt nooit bedoeld maar zelfs met jouw benadering klopt het niet meer.
Het behoort ook naar de staatskas te gaan. En je negeert mijn punt: dat de belastingkorting vehroudingsgewijs met het verstrijken van de jaren steeds groter is geworden en bovendien naar een steeds selectiever wordend groepje vloeit.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:56 schreef sneakypete het volgende:
[..]
En dat is precies waarom de 'rechtse' partijen liever niet van de HRA afwillen; het geld zal niet terugkeren naar de rechtmatige eigenaars, maar gewoon een aanvulling zijn van de staatskas.
Jammer, want anders had het morgen nog afgeschaft kunnen worden.
Het is gewoon pure diefstal waarvan de gevolgen niet te overzien zijn.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:56 schreef sneakypete het volgende:
[..]
En dat is precies waarom de 'rechtse' partijen liever niet van de HRA afwillen; het geld zal niet terugkeren naar de rechtmatige eigenaars, maar gewoon een aanvulling zijn van de staatskas.
Jammer, want anders had het morgen nog afgeschaft kunnen worden.
En jij noemt jezelf sociaal? Ik vind het niet normaal dat je de lasten voor huizenbezitters met duizenden euro's per jaar verzwaard en daarvoor niks teruggeeft. Mensen raken hierdoor gewoon alles kwijt.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:59 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het behoort ook naar de staatskas te gaan.
Waarom? Waarom moeten mensen met meer geld ook meer afdragen?quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:59 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het behoort ook naar de staatskas te gaan.
Bovendien zullen er gewoon tienduizenden mensen alles kwijtraken wat ze bezitten. Ze zullen de hypotheeklasten niet meer kunnen opbrengen en zullen hierdoor hun huis moeten verkopen met tienduizenden euro's verlies. Zo'n klap kom je gewoon nooit meer te boven.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:02 schreef sneakypete het volgende:
[..]
Waarom? Waarom moeten mensen met meer geld ook meer afdragen?
Flauwekul is het, met bovendien schadelijke gevolgen. Het ontmoedigt prestatiedrang en het hevelt miljarden over uit de productieve economie naar de bureaucratie.
Mensen belasten uit jaloezieoverwegingen is helemaal niet solidair.
HRA ineens afschaffen en niks er voor terug 'geven' zou idd catastrofaal zijn en als je dat doet om 'de rijken te pakken' ben je al helemaal niet goed bij je hoofd.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:03 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Bovendien zullen er gewoon tienduizenden mensen alles kwijtraken wat ze bezitten. Ze zullen de hypotheeklasten niet meer kunnen opbrengen en zullen hierdoor hun huis moeten verkopen met tienduizenden euro's verlies. Zo'n klap kom je gewoon nooit meer te boven.
Je overdrijft en het zou fraai zijn als je ook zo begaan was met een hoop andere mensen op aarde.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:03 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Bovendien zullen er gewoon tienduizenden mensen alles kwijtraken wat ze bezitten. Ze zullen de hypotheeklasten niet meer kunnen opbrengen en zullen hierdoor hun huis moeten verkopen met tienduizenden euro's verlies. Zo'n klap kom je gewoon nooit meer te boven.
De partijen kunnen natuurlijk ook een plan opstellen waarbij het geld, bv in de vorm van een belastingverlaging, wel bij de eigenaren terugkomt. Als je het afschaft heb je dat deel natuurlijk ook zelf in de hand.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:56 schreef sneakypete het volgende:
[..]
En dat is precies waarom de 'rechtse' partijen liever niet van de HRA afwillen; het geld zal niet terugkeren naar de rechtmatige eigenaars, maar gewoon een aanvulling zijn van de staatskas.
Jammer, want anders had het morgen nog afgeschaft kunnen worden.
Als de HRA moet worden afgeschaft dan ook de huursubsidie. Zonder compensatie.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:06 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je overdrijft en het zou fraai zijn als je ook zo begaan was met een hoop andere mensen op aarde.
quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:08 schreef Klopkoek het volgende:
Jullie zijn echt niet voor rede vatbaar zie ik.
Voorbeeld? Kijk naar Zweden.quote:En het argument waar ik nog wel gevoelig voor ben, dat je massale chaos krijgt, kunnen jullie niet hard maken. De rest wat uit jullie toetsenbord komt is onzin.
Prachtige huizen en een stuk goedkoper dan hier.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:10 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
![]()
[..]
Voorbeeld? Kijk naar Zweden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |