heb je ook nog iets nuttigs te melden verder?quote:Op woensdag 16 december 2009 11:31 schreef raptorix het volgende:
[..]
De mensen in Noord werken niet, en als ze al werken doen ze dat niet over het IJ.
Goh, ik zou toch zweren dat ik hier zit te werken.quote:Op woensdag 16 december 2009 11:31 schreef raptorix het volgende:
[..]
De mensen in Noord werken niet, en als ze al werken doen ze dat niet over het IJ.
Het kanaal werkte prima.quote:Op woensdag 16 december 2009 11:45 schreef MrData het volgende:
[..]
Goh, ik zou toch zweren dat ik hier zit te werken.Dat elitaire gejank van je is vermoeiend, ik snap dat je liever geen lui van buiten je hippe binnenstad ziet, maar dan hadden ze er maar een groot hek omheen moeten bouwen.
Ga er toch niet op inquote:Op woensdag 16 december 2009 11:45 schreef MrData het volgende:
[..]
Goh, ik zou toch zweren dat ik hier zit te werken.Dat elitaire gejank van je is vermoeiend, ik snap dat je liever geen lui van buiten je hippe binnenstad ziet, maar dan hadden ze er maar een groot hek omheen moeten bouwen.
quote:do 17 dec 2009, 18:29 | lees voor
Huizinga schakelt mogelijk Rekenkamer in
DEN HAAG - Staatssecretaris Tineke Huizinga (Verkeer) laat mogelijk de Algemene Rekenkamer onderzoeken of de 1,1 miljard euro die het rijk heeft toegezegd voor de aanleg van de Noord-Zuidlijn, goed wordt besteed.
Huizinga zei dit donderdag in een spoeddebat in de Tweede Kamer over de Amsterdamse metroverbinding. Volgens haar zal Rijkswaterstaat eerst nagaan of de gemeente Amsterdam de 1,1 miljard verantwoord uitgeeft. Maar als dat niet zeker is, wil zij de Rekenkamer inschakelen.
Het CDA vroeg haar dat na het keiharde rapport van de onderzoekscommissie van de Amsterdamse gemeenteraad. Kamerlid Ger Koopmans wees erop dat de gemeente steken heeft laten vallen in de informatievoorziening aan de onderzoekscommissie.
Zuid - Centraal zal wel redelijk wat sneller worden; de 5 is niet bijster snel en zeker in de zomer is dat ding in en rond het centrum compleet afgeladen met toeristen, terwijl de 51 een behoorlijk eind omrijdt. Daar komt nog eens bij dat er in het centrum maar één tram het hoeft te begeven, en er meteen een hele sloot lijnen niet meer rijden omdat die over hetzelfde stuk moeten.quote:Op woensdag 16 december 2009 11:30 schreef raptorix het volgende:
Zowel Zuid-WTC als Centraal doe je in 10 minuten, met de Metro zal dat hooguit 5 minuutjes sneller worden, is dat 3 Miljard waard?
Met het vertrek van bankaire instellingen uit Zuid valt een groot stuk van de behoefte en financieele onderbouwing weg. Daarnaast had ik veel liever gezien dat men bijvoorbeeld een directe verbinding had gemaakt naar Purmerend/Zaanstad/Almere, want daar zit men met het probleem dat de Treinen enorm capaciteit tekort komen, dit komt omdat men aan de top zit van de capaciteit op CS, bovendien kan je daar de Metro bovengronds laten gaan op een gebied waar geen lastige stukken zitten. Dit zou ook het noordelijk industrieel gebied een impuls geven omdat het dan voor forensen goed bereikbaar word. Nogmaals mijn opmerking voor Noord was meer als grap bedoeld, hoewel er ook kern van waarheid inzit, Noord is een deel opzich, de meeste mensen die in Noord wonen komen net zo vaak in het Centrum als bijvoorbeeld de mensen uit Zaandam. Daarnaast is het veel realistischer om Noord als apart deel te ontwikkelen, dat gebeurt nu gelukkig ook, met name bij het NDSM gebied.quote:Op vrijdag 18 december 2009 22:37 schreef Leshy het volgende:
[..]
Zuid - Centraal zal wel redelijk wat sneller worden; de 5 is niet bijster snel en zeker in de zomer is dat ding in en rond het centrum compleet afgeladen met toeristen, terwijl de 51 een behoorlijk eind omrijdt. Daar komt nog eens bij dat er in het centrum maar één tram het hoeft te begeven, en er meteen een hele sloot lijnen niet meer rijden omdat die over hetzelfde stuk moeten.
Bovendien geldt natuurlijk dat je de opmerking over het feit dat mensen uit Noord niet op de Zuidas werken, heel eenvoudig kunt omdraaien: mensen die op de Zuidas werken, gaan niet in Noord wonen. Het idee is natuurlijk dat de NZ-lijn met een verbinding tussen Noord en Zuid (en dus niet met een verbinding tussen Noord en Centrum van waar je kunt overstappen naar iets dat naar Zuid gaat), Noord een aantrekkelijk gebied wordt voor forensen om te gaan wonen.
Door welke volkswijken gaat die lijn buiten Noord ?quote:Op zondag 20 december 2009 14:01 schreef Homey het volgende:
De noodzaak voor de NZ lijn is er nauwelijks.
De zogenaamde tijdswinst is een lachertje.
Ze konden beter lijn 51 doortrekken naar noord en de oude metrotoestellen door nieuwe vervangen die sneller kunnen rijden. Ik vind dat oude wijken zoals in het centrum en de Pijp niet aangetast moeten worden door megalomane projecten zoals een NZ lijn. Deze oude volkswijken moet je in hun waarde laten, daarom zijn ze juist zo populair. De mensen die daar wonen zitten helemaal niet te wachten op een metrolijn dwars door hun grondgebied.
Job Cohen liegt gewoon. Hij werd stiekem omgekocht door een aantal projectleden.quote:Op zondag 20 december 2009 12:35 schreef Deprater het volgende:
Ha, die Cohen heeft de zaak op afstand gevolgd, Ja hoor
en dus heeft er niets mee te maken
http://www.vpro.nl/programma/buitenhof/afleveringen/42571547/
Dat dus.quote:Op dinsdag 15 december 2009 13:45 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Inderdaad, dat is zo'n succes met zijn gelijkvloerse kruisingen![]()
Amsterdam heeft gewoon een megablunder begaan met de NZ-lijn. Vooral omdat ze zelf geen enkele technische kennis in huis hadden en zich daardoor met de kleur van de afzettingen gingen bemoeien ipv met de daadwerkelijke bouw.
En wethouders die liever niet zagen dat hun NZ lijn, langs hun huis kwamquote:Op zondag 20 december 2009 23:40 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Dat dus.
En bovendien heeft de gemeente Amsterdam zich teveel laten leiden door die josti's uit de Nieuwmarktbuurt.
quote:wo 13 jan 2010, 22:56 | lees voor
'Besluit NZ-lijn had in 2002 niet gemoeten'
AMSTERDAM - Het college van burgemeester en wethouders van Amsterdam zou met de kennis van nu over de aanleg van de Noord-Zuidlijn, het besluit tot de bouw zoals dat in 2002 is genomen niet nog een keer voorleggen aan de gemeenteraad. Dat zei verantwoordelijk wethouder Hans Gerson woensdagavond tijdens een vergadering met de raad.
Dat zeg ik, de pijp, rivierenbuurt en centrumquote:Op zondag 20 december 2009 22:20 schreef HiZ het volgende:
[..]
Door welke volkswijken gaat die lijn buiten Noord ?
quote:Opnieuw lekkage bij Noord-Zuidlijn
AMSTERDAM - Bij de aanleg van de Noord-Zuidlijn in Amsterdam is opnieuw een lekkage onstaan. Het gaat om een kleine lekkage in een voeg bij een damwand, zo verklaarde een woordvoerster van de gemeente Amsterdam zaterdag.
Het lek ontstond donderdag bij werkzaamheden op het Stationsplein bij het Centraal Station in de hoofdstad.
De gemeenteraad is inmiddels ingelicht. Hoe het lek precies kon ontstaan moet nog worden onderzocht, aldus de woordvoerster.
Vertraging
Volgens de gemeente valt de schade mee en brengt de lekkage eerder een vertraging 'van enkele dagen' dan van enkele weken met zich mee. Omdat het lek snel gedicht is, zijn er geen zakkingen opgetreden en hoeven in de omgeving geen maatregelen genomen worden.
Eerder verzakten tot twee keer toe huizen aan de Vijzelgracht in Amsterdam door lekkages in een bouwput van de Noord-Zijdlijn.
De bouw van de metrolijn heeft al veel vertraging opgelopen. De metro zou aanvankelijk in 2011 operationeel worden maar zal, naar nu bekend is, op zijn vroegst in 2017 gaan rijden.
Heeft niet zoveel te maken met de toestellen maar met de gebrekkige infrastructuur van het metronetwerk.quote:Op vrijdag 15 januari 2010 12:29 schreef Homey het volgende:
[..]
Dat zeg ik, de pijp, rivierenbuurt en centrum
beste kunnen ze noord verbinden met lijn 51 en de oude toestellen vervangen door nieuwe die sneller zijn.
pluspunt is dat men nu wel snel doorheeft dat er wat lekt. Tuurlijk kunnen er lekkages ontstan in zo'n wand, dus heel fijn dat ze het n u wel door hadden, en niet zoals op de Vijzelgracht pas toen de deuren niet meer open konden.quote:
regende het toevallig?quote:Op zaterdag 23 januari 2010 18:39 schreef Fortune_Cookie het volgende:
maar dit was dus bij CS?
Viel me donderdagavond namelijk op dat bij de uitgang aan het stationsplein (bij de trams) flinke plassen water lagen op het tussenniveau tussen metroplatform en straat.
Of liggen die daar wel vaker? Ik heb geen idee
Dat heet nou verantwoordelijkheid dragen voor je handelen. Laat de Amsterdammer het komend 50 jaar eens goed nadenken of ze weer op een rode partij stemmen.quote:Op zondag 24 januari 2010 00:02 schreef Nieuwschierig het volgende:
Oh oh wat zullen de Amsterdammers dit debacle nog lang in hun portemonnee voelen. Alleen de rente op de miljarden zijn al genoeg om de gemeentelijke belastingen met 15% te verhogen voor 50 jaar
De verantwoordelijke wethouder die het doordrukte was een VVDerquote:Op zondag 24 januari 2010 00:12 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat heet nou verantwoordelijkheid dragen voor je handelen. Laat de Amsterdammer het komend 50 jaar eens goed nadenken of ze weer op een rode partij stemmen.
Dan heeft de overwegend rode Amsterdamse politiek goed liggen slapen. Maar daar staan ze ook bekend om.quote:Op zondag 24 januari 2010 00:17 schreef Deprater het volgende:
De verantwoordelijke wethouder die het doordrukte was een VVDer
http://nl.wikipedia.org/wiki/Geert_Dales
http://nl.wikipedia.org/wiki/Noord/Zuidlijn
Deze PvdA'er wist dus allang dat het hele financiële plaatje van het project niet pluis was, waarom toen niet zijn bek losgetrokken? Als college van B&W ben je altijd samen verantwoordelijk voor genomen beslissingen. En dat is nou de rode mentaliteit, een complete gebrek aan ruggengraat om beslissingen te nemen over zo'n groot project dus collega VVD'er mag de kar trekken. Gaat het goed, dan pronk je mee met de veren van je collega wethouder. Gaat het fout, dan ga je wijzen naar degene die de beslissing genomen heeft (die jij niet durfde).quote:Op 22 april 2009 vertelde voormalig wethouder Tjeerd Herrema in een interview in EénVandaag dat het budget voor de metrolijn van meet af aan te krap was, dit zou gedaan zijn om de 'lijn er politiek door te drukken'. Ook stelde Herrema dat er bij de aanvang van het project te weinig onderzoek was gedaan naar het effect van boringen in slappe grond onder een monumentale stad.[35] Met deze uitspraken haalde Herrema zich de woede van Geert Dales op de hals die het optreden van Herrema 'buitengewoon dom, noemde. Volgens Dales was Herrema verantwoordelijk voor de puinhoop aan de Vijzelgracht en moest hij zijn beschuldigingen aan het adres van Dales maar voor de enquêtecommissie hard maken.[36]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |