De grootste plasma-tv op afbetaling kopen en vervolgens gaan klagen over het feit dat je zo moeilijk rond kan komen. Kan daar echt met mijn verstand niet bij hoor. Moeten nu de tv-verkopers ook al gaan controleren of tokkie's de tv wel kunnen betalenquote:Hoe lager het inkomen, hoe groter de plasma-tv
Gepubliceerd: 22 augustus 2009 10:58 | Gewijzigd: 22 augustus 2009 11:07
Veel mensen hebben geen benul van hun financiële situatie, bleek deze week uit onderzoek van het ministerie van Financiën. Kopen op afbetaling blijft onverminderd populair. Het aantal mensen met schulden stijgt en zal door de crisis toenemen
Door Sam Gerrits en Patricia Veldhuis
Amsterdam/Utrecht, 22 aug. „Koop nu, betaal later!” staat in grote letters te lezen bij de plasma-tv’s in witgoed- en elektronicazaak Prijstopper aan de Amsterdamsestraatweg in Utrecht. De televisies kosten er tussen de 395 en 3.000 euro. Er gaan zo’n 25 plasma-tv’s per maand uit bij dit filiaal van Prijstopper. En voor het overgrote deel worden die niet contant betaald, maar sluit de klant een betalingsregeling af.
Sinds het uitbreken van de crisis is het aantal aanvragen voor uitgestelde betaling gestegen, zegt verkoper Abdelhak Bakhali. Hij snapt dat wel. „Ontslagen mensen die de hele dag thuis zitten, hebben behoefte aan een plasma-tv of een laptop om spelletjes op te doen, liefst eentje van minimaal 1.200 euro.” Vaak geldt volgens Bakhali: „Hoe lager het inkomen, hoe groter de plasma-tv die ze willen.”
Wel noviteiten, geen geld
Het sluit aan bij de observaties van directievoorzitter Philippe Smit, van IMpact Retail, het moederbedrijf van onder andere It’s, Prijstopper en Modern.nl. „Over de hele linie is het aantal mensen dat bij ons op afbetaling koopt gelijk gebleven”, nuanceert hij. „Maar in enkele filialen is hun aantal gestegen. Het is een bepaalde kopersgroep die gebruikmaakt van financieringsconstructies. Kort door de bocht: de groep die wel alle noviteiten wil hebben, maar het niet kan betalen.”
IMpact Retail zag de omzet de afgelopen maanden tussen de 0 en 5 procent dalen als gevolg van de crisis. Dat komt, zegt Smit, doordat er hard geconcurreerd wordt op prijzen. „In onze winkels wordt net zoveel verkocht als voor de crisis, alleen voor lagere prijzen: de prijs van bijvoorbeeld een lcd-tv is met 30 procent gedaald.”
Op de pof
Concurreren op prijs en potentiële kopers over de streep trekken door uitgestelde betaling aan te bieden: voor de winkelketens is het een manier om de crisis door te komen, maar de consument raakt erdoor in grote financiële moeilijkheden, zegt Ger Jaarsma, voorzitter van de NVVK, de vereniging voor schuldhulpverlening en sociaal bankieren.
De NVVK helpt op dit moment ongeveer 45.000 gezinnen met schuldsanering. En hun aantal stijgt. Hoe dat komt? „Simpel: mensen leven steeds meer op de pof”, zegt Jaarsma. „Als jij in de winkel staat en je wilt een dure laptop kopen maar je hoeft hem pas over twee jaar te betalen, wordt het je wel heel gemakkelijk gemaakt. Veel mensen hebben geen benul van de rente die ze vervolgens betalen en komen daardoor in de problemen.”
Bron: NRC
Hoe groter de baardquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Hoe kleiner de penis....
3e alinea, laatste regel. Is lezen nu zo moeilijk?quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:14 schreef Filatelistfetisjist het volgende:
Ik haal de titel niet uit het artikel? Waar staat het verband tussen inkomen en de aanschafprijs van een televisie
quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:15 schreef HunterSThompson het volgende:
[..]
3e alinea, laatste regel. Is lezen nu zo moeilijk?
Dit had ik inderdaad wel gelezen slimbim. Ik lees hier geen verband, maar een mening.quote:Vaak geldt volgens Bakhali: „Hoe lager het inkomen, hoe groter de plasma-tv die ze willen.”
quote:De NVVK helpt op dit moment ongeveer 45.000 gezinnen met schuldsanering
Maar blijkbaar wel een enigszins gefundeerde mening. Die verkoper komt blijkbaar dagelijks van die mensen tegen in de zaak waar hij werkt. Als verkoper zal hij wel de inkomensgegevens zien voor het afsluiten van de betalingsregeling.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:17 schreef Filatelistfetisjist het volgende:
[..]
[..]
Dit had ik inderdaad wel gelezen slimbim. Ik lees hier geen verband, maar een mening.
Bij het NRC had ik wel wat statistieken verwachtquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:19 schreef HunterSThompson het volgende:
[..]
Maar blijkbaar wel een enigszins gefundeerde mening. Die verkoper komt blijkbaar dagelijks van die mensen tegen in de zaak waar hij werkt. Als verkoper zal hij wel de inkomensgegevens zien voor het afsluiten van de betalingsregeling.
niet alleen dat maar ook gewoon zichtbaar veel geld dat je hun moet geven. rente van 14 % per jaarquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:18 schreef HunterSThompson het volgende:
En al die mensen die in de "koop nu, betaal later" regeling trappen zijn idd te dom om te poepen. Je moet namelijk ongeveer ¤ 50,- "administratiekosten" betalen. Dat is over twee jaar al een aardige rentevergoeding voor het aangeschafte.
Sinds wanneer moet een TT een causaal verband aantonen en mag dat geen mening zijn? De TT van het topic staat letterlijk in het artikel. Ik zie het probleem met de TT niet zo, behalve dat die pretentieus is, net als het artikel.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:17 schreef Filatelistfetisjist het volgende:
[..]
[..]
Dit had ik inderdaad wel gelezen slimbim. Ik lees hier geen verband, maar een mening.
Dus wie is er dan dom ga je je afvragen.....quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Veel te veel mensen kunnen gewoon niet rekenen en denken niet verder na, een paar tientjes hier een paar tientjes afbetaling daar, dat is toch niet zoveel, en voor je het weet zit men in de schulden.
Sparen is veel slimmer, maar dat willen mensen niet, eind van de maand moet de rekening leeg zijn.
Het ergste is dat als je er maar op los leeft de overheid aan alle kanten je bij staat met bijstand, schuldsaneringen en andere goedbedoelde ellende. Spaar je echter je geld word je daarvoor bestraft, dan moet je over het rendament belasting betalen...
De overheid, die mensen bij brengt dat schulden maken goed is.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:49 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Dus wie is er dan dom ga je je afvragen.....
Dus ben je bijna dom te noemen als je dat niet doet.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:54 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De overheid, die mensen bij brengt dat schulden maken goed is.
Tja,quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:54 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Dus ben je bijna dom te noemen als je dat niet doet.
Goeie observatiequote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:33 schreef rhubarbje het volgende:
Weet je wat ook echt is? Hoe lelijker de dingen op de vensterbank hoe groter de tv
Porseleinen herdertjes en van die vazen met gelbolletjes en een nepbloem staan altijd garant voor een grote tv
Tja, ik ook, maar om dan mensen die volop profiteren als dom af te schilderen is wellicht niet zo slim van onsquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:57 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja,
Toch heb ik liever een flink positief,
Daar begint het idd wel op te lijken. Maar vervolgens staat de linksche kerk wel weer op hun achterste benen als men hoort dat het aantal mensen met een minimum inkomen en betalingsproblemen gestegen is.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:54 schreef Swetsenegger het volgende:
Dus ben je bijna dom te noemen als je dat niet doet.
Nouja, wel als je rond moet komen van 900 euro per maand als je ook nog eens 4 kinderen hebt. Dan liggen je prioriteiten toch echt verkeerd.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:01 schreef Omniej het volgende:
Als je dit topic zo leest, lijkt het net alsof je je met een grote plasma-TV zou moeten schamen zeg.
Toen ik klein was beloonde de overheid het sparen, zilvervlootrekening noemde zich dat geloof ik.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:58 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Tja, ik ook, maar om dan mensen die volop profiteren als dom af te schilderen is wellicht niet zo slim van ons
Ja inderdaad, premiesparen. Volgens mij bestaat dat helemaal niet meer.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Toen ik klein was beloonde de overheid het sparen, zilvervlootrekening noemde zich dat geloof ik.
waarom?quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:01 schreef Omniej het volgende:
Als je dit topic zo leest, lijkt het net alsof je je met een grote plasma-TV zou moeten schamen zeg.
Ja, tuurlijk, maar sommigen hier lijken te willen beweren dat iedereen met een grote plasma-TV een domme tokkie is...quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:02 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Nouja, wel als je rond moet komen van 900 euro per maand als je ook nog eens 4 kinderen hebt. Dan liggen je prioriteiten toch echt verkeerd.
Spaarloon en levensloopregeling zijn natuurlijk wel een bepaalde vorm van.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:05 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja inderdaad, premiesparen. Volgens mij bestaat dat helemaal niet meer.
Nee hoor, beetje net als PVV aanhangers, als je er een bent/of tv hebt dan weet je dat je sowieso bij een grote groep laaggeschoolden zit, maar hoeft niet te betekenten dat jij dat ook bentquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:01 schreef Omniej het volgende:
Als je dit topic zo leest, lijkt het net alsof je je met een grote plasma-TV zou moeten schamen zeg.
Is het niet waar dat lage inkomens zichzelf keer op keer in de problemen brengen door maar te blijven kopen op afbetaling. Daarbij zijn de producten al meestal een paar honderd euro duurder voordat er uberhaupt rente betaald moet worden. Het is algemeen bekend dat arme mensen mensen meer betalen door hun eigen toedoen.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:06 schreef Klopkoek het volgende:
Hoop dom rechts gelul weer in dit topic.
Kun je ook een keer inhoudelijk reageren op dit topic? Of klopt de strekking van dit topic en ga je daarom zo dom reagerenquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:06 schreef Klopkoek het volgende:
Hoop dom rechts gelul weer in dit topic.
Weer eens geen enkel argument, Klopkoek?quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:06 schreef Klopkoek het volgende:
Hoop dom rechts gelul weer in dit topic.
Waarbij spaarloon natuurlijk in de afgelopen 10 jaar knap oninteressant is gemaakt (en de levensloopregeling m.i. gewoon teveel haken en ogen heeft om interessant te zijn)quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:07 schreef Pietverdriet het volgende:
Spaarloon en levensloopregeling zijn natuurlijk wel een bepaalde vorm van.
Jawel maar die zijn toch zinloos.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 13:47 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Weer eens geen enkel argument, Klopkoek?
Of wel je hebt er geen en je wilt gewoon trollenquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 14:17 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Jawel maar die zijn toch zinloos.
Dus als ik het goed begrijp hebben al onze verrijkers en gelukszoekers een grote plasma-tv en of een beamer daarnaast rijden ze in minimaal een bmw en zijn omhangen met gouden sieraden en zijn hun jassen voorzien van een bontkraagje?quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:00 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
De grootste plasma-tv op afbetaling kopen en vervolgens gaan klagen over het feit dat je zo moeilijk rond kan komen. Kan daar echt met mijn verstand niet bij hoor. Moeten nu de tv-verkopers ook al gaan controleren of tokkie's de tv wel kunnen betalenTreurig dat het geklaag van deze groep wel werkt en ze steeds extra geld krijgen om kralen te kopen. Misschien moet er gewoon eens minder genivelleerd worden. Deze groep kan met gemak rondkomen als ze hun geld niet zouden verspillen.
kan het iets minder persoonlijk, en meer met argumentenquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 14:48 schreef Klopkoek het volgende:
In tegenstelling tot jou heb ik geen kaartenbak vol met one-liners zoals:
- Mao-rijnissen
- Salonsocialisme
- Links lullen, rechts vullen
- Elsevier
- Elsevier
- Elsevier
- Belasting is gelegaliseerde diefstal
- Cultuurrelativisme
Enzovoorts
Waarom begin jij nou over de TT? Ik heb het over de ondertitel van het artikel. Het lijkt een feitelijke constatering, maar ik vind het een NRC onwaardig artikel.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 12:44 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Sinds wanneer moet een TT een causaal verband aantonen en mag dat geen mening zijn? De TT van het topic staat letterlijk in het artikel. Ik zie het probleem met de TT niet zo, behalve dat die pretentieus is, net als het artikel.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |