quote:eventjes iets anders, wij willen in die dagen een dagje naar Sachsenhausen. we hebben geen auto bij ons, dus doen dat met het OV. als we dan een ABC kaartje kopen, kunnen we naar S-Oranienburg, en vandaar uit moeten we met de bus 804. mag je met het ABC kaartje dan ook in die bus? en heeft iemand t al eerder gedaan, met t OV daarnaartoe?
quote:Onveiligere wijken zijn Marzahn, Lichtenberg en Hohenschonhausen, allen in het oosten.
Good eyequote:Op vrijdag 21 augustus 2009 17:11 schreef Grunner het volgende:
Ik ben een paar weken terug in Berlijn geweest. Voor het eerst sinds vijftien jaar ofzo. De stad heeft me in positieve zin verbaast. Een paar foto's van een prachtige stad:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hoeveel auto's ik niet in Berlijn heb zien rijden zonder Umweltplakette, niet normaal meer.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 11:16 schreef .Pas het volgende:
Ik ga met de auto naar Berlijn en wil deze net buiten de umwelt zone parkeren. Iemand een tip?
Verder reis ik met openbaar vervoer
Inderdaad. Ik ben rechtstreeks naar het hotel gereden, in de umwelt zone, daar binnen in de garage gezet. Geen probleem.quote:Op maandag 31 augustus 2009 08:42 schreef Iridal het volgende:
Oh ja, Umwelt stikker....
Nou, ik rij al maanden in Berlijn rond zonder die stikker, en werkelijk geen kip die er naar kijkt.
Ik laat het maar zo.
Insert willekeurig park wil ik bijna zeggenquote:Op woensdag 2 september 2009 23:40 schreef PhifeDawg het volgende:
Als het mooi weer is dan is Treptower Park trouwens echt een aanrader. Ik was er met mijn broertje heengeweest en er waren overal mensen aan het barbecuen, sporten, etc. Ligt echt heel mooi aan de Spree en het is echt een enorm park.
quote:Op woensdag 2 september 2009 23:40 schreef PhifeDawg het volgende:
Als het mooi weer is dan is Treptower Park trouwens echt een aanrader. Ik was er met mijn broertje heengeweest en er waren overal mensen aan het barbecuen, sporten, etc. Ligt echt heel mooi aan de Spree en het is echt een enorm park.
Nee we gaan rond de kerst naar Berlijn waarschijnlijk, mooi een paar daagjes achter elkaar. Daarom ook een kleine TVP hierquote:Op woensdag 23 september 2009 00:07 schreef Iridal het volgende:
Ja het is te doen, maar het is niet zo zeer aan te raden als ik eerlijk ben.
Of je via Hamburg of via Hannover rijdt, er zijn redelijk wat wegonderbrekingen (en files..) richting Berlijn.
Zelfs op zondagavond (toch al rustig zou je denken) kan het zomaar zijn dat je een uur gewoon vast staat.
En als je een hele dag door Berlijn hebt lopen sjokken is 5-6 uur terug rijden niet echt iets waarop je zit te wachten.
Maar goed, het is te doen als je dat persé wilt.
Afgelopen weekend weer in Berlijn geweest. Was marathon weekend, dus heerlijk druk. En de S baan lag er in het centrum van de stad eruit. Dat was wel ff lastig, dus ik heb veel gereden door Berlijn. Leuk zonder een werkende TomTom (die pokke 700Go....) maar wel goed te doen.
En het was heerlijk weer, dan is de stad altijd erg leuk om te bezoeken.
Phoe alleen van een heenreis ben ik altijd al helemaal gaar (die nooit korter dan 8 uur heeft geduurd overigens). En in 5 uur in Berlijn kun je zooo weinig doen. Waarom blijf je niet 1 of 2 nachtjes in het weekend?quote:Op dinsdag 22 september 2009 22:34 schreef Pipo_de_Clown het volgende:
is het eigenlijk te doen, om bijvoorbeeld vrijdag om een uur of zes s'ochtends aan te rijden naar Berlijn en dan laat op de avond terug te tuffen vanaf Den Bosch.. je bent dan na 5 uur rijden een paar uur in Berlijn. Ben er nog nooit geweest maar wil het wel graag! Iemand die er ervaring mee heeft?
Mag dan wel gewoon aannemen dat ICE dan wel rijdt?quote:Op woensdag 23 september 2009 14:23 schreef Blik het volgende:
Wil wellicht Berlijn nog dit jaar bezoeken. Is november al erg koud in Berlijn, of kan ik dan herfsttaferelen verwachten?
Gewoon met de auto, ies gratiesquote:Op woensdag 23 september 2009 16:21 schreef F04 het volgende:
[..]
Mag dan wel gewoon aannemen dat ICE dan wel rijdt?
Vrijdag t/m Maandag lijkt me goed te doen toch? Heb je in principe 2.5 dag + maandag. Zal uiteraard niet genoeg zijn om de hele stad te zien, maar goedquote:Op woensdag 23 september 2009 16:40 schreef Iridal het volgende:
De ICE rijd wel ja, das geen probleem.
Kwa klimaat is Berlijn niet zo veel anders dan in Nederland hoor. Dus in November kan het al koud zijn, net zoals in Nederland. Maar het is er dan eerder nat als echt koud.
Een weekend Berlijn is echt niet verkeerd hoor. Goed je ziet misschien niet alles, maar voor welke wereldstad geldt dat niet. Als je zo kort gaat, zoek dan van te voeren goed uit wat je wilt zien en plan het een beetje logisch.
Hoe lang ben je van plan te gaan? Zou gewoon een lange dag uit trekken voor Potsdam dan red je het wel, is best leuk! Met de S-bahn zit je er zo vanuit Berlijn dus je kunt eventueel altijd nog een extra middagje uittrekken mocht je te weinig tijd hebben gehadquote:Op zondag 27 september 2009 22:13 schreef Terpentin07 het volgende:
Zijn er ook nog mensen naar Potsdam geweest? Ik heb er veel goeds over gelezen.Loont het om daar een nachtje te blijven of is het meer iets voor een dagje vanuit Berlijn.
Om eerlijk te zijn sla ik de plekken die Dennis bezocht graag overquote:Op maandag 28 september 2009 07:59 schreef MCH het volgende:
Gisteren heeft 3opreis een bezoekje gebracht aan Berlijn. Leuk voor de onwetenden om wat 'hippe' plekken te bezoeken in Berlijn.
Tacheles was wel aardig, de Köpi was indrukwekkender. Daar hebben ze ook gewoon oprecht een hekel aan toeristen, in plaats van ze fucking Mojito's voor te zetten.quote:Op maandag 28 september 2009 10:23 schreef Thetallguy het volgende:
Kunsthaus Tacheles vond ik anders erg leuk om even in rond te neuzen
Potsdam =quote:Op zondag 27 september 2009 22:13 schreef Terpentin07 het volgende:
Zijn er ook nog mensen naar Potsdam geweest? Ik heb er veel goeds over gelezen.Loont het om daar een nachtje te blijven of is het meer iets voor een dagje vanuit Berlijn.
Ik ben anders wel fan van het Badeschiff en Kiki Blofeld is mijn favoriete strandbarquote:Op maandag 28 september 2009 10:12 schreef Blik het volgende:
[..]
Om eerlijk te zijn sla ik de plekken die Dennis bezocht graag over
Sommige Berlijners hebben gewoon een hekel aan alles wat buiten Berlijn vandaan komt.... Eerlijk gezegd vind ik die mentaliteit wel een beetje kortzichtigquote:Op maandag 28 september 2009 12:31 schreef Nosh het volgende:
[..]
Tacheles was wel aardig, de Köpi was indrukwekkender. Daar hebben ze ook gewoon oprecht een hekel aan toeristen, in plaats van ze fucking Mojito's voor te zetten.
En Bar25, nooh. Afterafterafterparty's die niet ophouden, dát is het tofste aan Berlijn. Deze winter weer!
Ik wou er weer zo drie dagen heengaan.Maar wat ik heb gelezen kan ik beter 's ochtends heen en s'avonds weer terug.Heb ik tenminste nog de avond om te stappen.quote:Op zondag 27 september 2009 23:38 schreef Leinonlein het volgende:
[..]
Hoe lang ben je van plan te gaan? Zou gewoon een lange dag uit trekken voor Potsdam dan red je het wel, is best leuk! Met de S-bahn zit je er zo vanuit Berlijn dus je kunt eventueel altijd nog een extra middagje uittrekken mocht je te weinig tijd hebben gehad.
Ja ok, dat was idd wel leuk. Zou ik zelf ook zo naartoe kunnen gaanquote:Op maandag 28 september 2009 13:52 schreef Leinonlein het volgende:
[..]
Ik ben anders wel fan van het Badeschiff en Kiki Blofeld is mijn favoriete strandbar. Voor een reisprogramma vond ik het redelijk "alternatief".
Badeschiff of Kiki Blofeld?quote:Op maandag 28 september 2009 14:19 schreef Blik het volgende:
[..]
Ja ok, dat was idd wel leuk. Zou ik zelf ook zo naartoe kunnen gaan
(is dat trouwens ook leuk om eind herfst/begin winter naartoe te gaan?)
Gratis, volgens mij zijn de benzinekosten duurder dan een treinticket; ik heb mijn treinticket in ieder geval voor 62 euro heen en terug!quote:
Mja, 50/50.quote:Op maandag 28 september 2009 13:54 schreef Leinonlein het volgende:
[..]
Sommige Berlijners hebben gewoon een hekel aan alles wat buiten Berlijn vandaan komt.... Eerlijk gezegd vind ik die mentaliteit wel een beetje kortzichtig
Ja oke, de toeristen zijn soms ook wel een beetje te erg aanwezig in het straatbeeld, daar kan ik wel inkomen. Het geld wat ze meebrengen kan Berlijn wel goed gebruiken maar de stad slaat wel een beetje door in het bouwen van hotelcomplexen die half leeg staan.quote:Op dinsdag 29 september 2009 10:09 schreef Nosh het volgende:
[..]
Mja, 50/50.
Aan de ene kant moet men niet zeiken, want toeristen nemen een karrevracht aan geld mee, aan de andere zorgt toerisme vaak ook voor eenheidsworst en haalt het de scherpe kantjes van veel dingen af.
Als ik zeg gratis, dan bedoel ik ook gratis. Ik heb een lease-auto + tankpas + 15.000 privé-kilometers. Spaar ik toch mooi 62 euro uitquote:Op dinsdag 29 september 2009 10:04 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Gratis, volgens mij zijn de benzinekosten duurder dan een treinticket; ik heb mijn treinticket in ieder geval voor 62 euro heen en terug!
Als daar je interesse ligt is het wel waard, het is vrij indrukwekkend. Je bent wel echt een dag kwijt want het ligt ver uit Berlijn en als je met OV moet (of ben je met de auto?) dan ben je echt lang onderweg.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:08 schreef StijnH het volgende:
Volgende week vrijdag 3 dagen voor het eerst naar Berlijn. Is het aan te raden om ook Sachsenhausen mee te pakken of is het zonde omdat ik dan en aantal andere dingen moet missen.
Is dat een actie ofzo? Hoe zit dat precies, heb wel interresse.quote:Op maandag 12 oktober 2009 17:01 schreef Lauwheid het volgende:
Tvp!
Ga als het goed is begin februari een weekendjeRetour vliegticket voor maar 10 euro 5 euro
Ryanair, Dusseldorf (Weeze) - Berlin (Schoenefeld)quote:Op woensdag 14 oktober 2009 18:34 schreef Radioheader het volgende:
[..]
Is dat een actie ofzo? Hoe zit dat precies, heb wel interresse.
Ik keek ff, maar het werd extreem veel meer. En ik woon ook niet bij de Duitse grens in de buurt, dus na wat speur en vergelijk werk, kom ik toch uit bij de trein.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 22:24 schreef Iridal het volgende:
Yep Ryan Air heeft altijd goedkope vluchten, als je er maar vroeg genoeg bij bent met boeken.
Overigens is de 5 euro zonder de luchthaven belasting etc etc. dus het wordt ietsjes meer...
Ik vertrek morgen voor een lang weekend weer naar Berlijn. 't Is in ieder geval een stuk frisser als de afgelopen keer... zal wel even wennen zijn. Mar goed, daar kan je je op kleden natuurlijk
Ja ik vind dat ook zo jammer.Als je zoals ik in Amsterdam woont dan heb je eigenlijk alleen de trein om goedkoop naar Berlijn te komen of Eurolines maar dat vind ik te lang duren.Soms kan ik best jaloers worden op die mensen die in het oosten van het land wonen.De vluchten vanaf Weeze zijn zo goedkoop.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 22:39 schreef Radioheader het volgende:
[..]
Ik keek ff, maar het werd extreem veel meer. En ik woon ook niet bij de Duitse grens in de buurt, dus na wat speur en vergelijk werk, kom ik toch uit bij de trein.
Ik woon in Arnhem, dus dan is het wel aardig dichtbijquote:Op woensdag 14 oktober 2009 22:39 schreef Radioheader het volgende:
[..]
Ik keek ff, maar het werd extreem veel meer. En ik woon ook niet bij de Duitse grens in de buurt, dus na wat speur en vergelijk werk, kom ik toch uit bij de trein.
Oosten van het land? Het ligt over de grens bij Gennep, en er zijn geen normale OV-verbindingen, er is alleen een pendelbus tussen Nijmegen Centraal Station en Weeze en die kost 16 euro. Zo ideaal is het vliegveld dus niet.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 09:04 schreef Terpentin07 het volgende:
[..]
Ja ik vind dat ook zo jammer.Als je zoals ik in Amsterdam woont dan heb je eigenlijk alleen de trein om goedkoop naar Berlijn te komen of Eurolines maar dat vind ik te lang duren.Soms kan ik best jaloers worden op die mensen die in het oosten van het land wonen.De vluchten vanaf Weeze zijn zo goedkoop.
www.bvg.de heeft een goede reisplanner van adres tot adresquote:Op vrijdag 16 oktober 2009 15:47 schreef Stofje het volgende:
Even vraagje. Wij gaan zondagavond richting Berlijn en komen om 4:21 aan. Ons hotel is op 4 km van het station. Lopen is dus wel een optie, maar liever niet met bagage. Rijden er 's nachts / rond die tijd al metro's? En zo niet, hoe bestel je een taxi of zullen die daar al staan en wat kost dat? Goedkoper dan in Nederland?
Taxi's zijn stukken goedkoper dan in Nederland. Scheelt zeker de helft met hier.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 15:47 schreef Stofje het volgende:
Even vraagje. Wij gaan zondagavond richting Berlijn en komen om 4:21 aan. Ons hotel is op 4 km van het station. Lopen is dus wel een optie, maar liever niet met bagage. Rijden er 's nachts / rond die tijd al metro's? En zo niet, hoe bestel je een taxi of zullen die daar al staan en wat kost dat? Goedkoper dan in Nederland?
Platenzaken over het algemeen niet heel veel soeps, maar ga eens naar de Zossener strasse. Daar liggen twee of drie platenzaken ongeveer naast elkaar. Zossener strasse is een zijstraat van de Bergmannstrasse (hier zit ook nog een platenzaak en misschien wat tweedehands troep). Uitstappen bij U-bhf Gneissenaustr.quote:Op woensdag 21 oktober 2009 14:07 schreef ralfseltje het volgende:
Morgen naar Berlijn. Ben alleen nog op zoek naar wat toffe (alternatieve) clubs en platenzaken. Tips zijn zeer welkom
Rond de Warschauer Strasse en in de Schlesische Strasse zitten wel een aantal kleine alternatieve platenzaken maar het is wel even zoeken.quote:Op woensdag 21 oktober 2009 14:07 schreef ralfseltje het volgende:
Morgen naar Berlijn. Ben alleen nog op zoek naar wat toffe (alternatieve) clubs en platenzaken. Tips zijn zeer welkom
Leuk dat je genoten hebt. Wat betreft het uitgaan. Berlijn kent een wat andere standaard qua uitgaan dan Nederland. Dus geen mainstream skihut troep, het gaat al snel de wat alternatieve kant op. Misschien ben je dat niet gewend. Savignyplatz is zeker wel een hendig sjieke buurt, maar over het algemeen is het overal wel redelijk goedkoop en vooral goed.quote:Op zondag 25 oktober 2009 14:22 schreef Stofje het volgende:
Ik heb werkelijk genoten van de stad, echt de mooiste stad waar ik totnutoe geweest ben. Het uitgaansleven hebben we niet echt kunnen ontdekken. We vroegen informatie bij ons hotel en ze stuurden ons twee keer naar hele vreemde buurtjes met hele onaantrekkelijke café's. Zo onaantrekkelijk, dat we het toch niet aandurfden naar binnen te gaan, met krakers en negers die er echt heeeeel eng uitzagen.
Wat ons ook opviel was dat je echt moet zoeken naar restaurants. Wat dat betreft wel een leuke tip en wellicht leuk voor de OP: Uitstappen bij Savignyplatz, daar zijn veel hele leuke restaurantjes. Echt een leuk buurtje ook, pittoresk en gezellig. Er zit daar een Mexicaan (naam kwijt, sorry) en ik ben serieus zelden zó lekker, gezellig en goedkoop uit eten geweest.
True. Het alternatieve had ik ook graag gezien en gewild, maar ik vond het gewoon... eng. Ik vertrouwde de mensen totaal niet en dat ben ik toch niet gewend; Ik zoek graag avontuur op en laat me graag verrassen. Maar een donker pand, heel slecht onderhouden, overal graffiti en zwarte mensen die je heel boos en gevaarlijk aankijken is toch niet mijn dingquote:Op zondag 25 oktober 2009 14:28 schreef MCH het volgende:
[..]
Leuk dat je genoten hebt. Wat betreft het uitgaan. Berlijn kent een wat andere standaard qua uitgaan dan Nederland. Dus geen mainstream skihut troep, het gaat al snel de wat alternatieve kant op. Misschien ben je dat niet gewend. Savignyplatz is zeker wel een hendig sjieke buurt, maar over het algemeen is het overal wel redelijk goedkoop en vooral goed.
Ben ik wel benieuwd waar je heen bent gestuurdquote:Op zondag 25 oktober 2009 14:44 schreef Stofje het volgende:
[..]
True. Het alternatieve had ik ook graag gezien en gewild, maar ik vond het gewoon... eng. Ik vertrouwde de mensen totaal niet en dat ben ik toch niet gewend; Ik zoek graag avontuur op en laat me graag verrassen. Maar een donker pand, heel slecht onderhouden, overal graffiti en zwarte mensen die je heel boos en gevaarlijk aankijken is toch niet mijn ding.
Berlijn mooi vinden maar het FOL saai vinden, apart. Berlijn is nou niet bepaald de "mooiste" stad die ik kenquote:Op zondag 25 oktober 2009 14:22 schreef Stofje het volgende:
Ik vond dat Festival of Lights echt geen zak aan... Maar misschien heb ik gewoon de leuke momenten gemist ofzo. Ik bedoel:
[ afbeelding ]
Best mooi hoor, maar toch niet super boeiend?
Ik heb werkelijk genoten van de stad, echt de mooiste stad waar ik totnutoe geweest ben.
Zeker naar Lichtenberg ofzoquote:Op zondag 25 oktober 2009 15:19 schreef MCH het volgende:
[..]
Ben ik wel benieuwd waar je heen bent gestuurd
quote:Op zondag 25 oktober 2009 14:22 schreef Stofje het volgende:
Het uitgaansleven hebben we niet echt kunnen ontdekken. We vroegen informatie bij ons hotel en ze stuurden ons twee keer naar hele vreemde buurtjes met hele onaantrekkelijke café's. Zo onaantrekkelijk, dat we het toch niet aandurfden naar binnen te gaan, met krakers en negers die er echt heeeeel eng uitzagen.
Nou ja, 'mooi' is de stad inderdaad niet in die definitie. Ik ergerde me aan de schoonheid van Rome. Overal mooie, oude gebouwen en nergens werd het echt interessant. En natuurlijk, de historie van Berlijn (m.n. WO II) is wat beter te bevatten voor ons, dan de historie van Rome. Misschien dat Berlijn daardoor wat meer leeft. De stad heeft geen centrum, naast een hypermodern gebouw staat een kerkje. Berlijn heeft geen logica; Noch in tijdsgeest, noch in opbouw. Ik vind dat razend interessant en vond de stad in die zin juist wel mooi. Maar bovenal vond ik de mensen wat vrolijker (wel erg lelijk trouwens, mooie vrouwen heb ik echt nauwelijks gezienquote:Op dinsdag 27 oktober 2009 02:02 schreef Leinonlein het volgende:
[..]
Berlijn mooi vinden maar het FOL saai vinden, apart. Berlijn is nou niet bepaald de "mooiste" stad die ik ken.
Tacheless is meer een cultureel centrum geworden, er zijn vaak evenementen en tentoonstellingen enzo. Vroeger was het een "kaufhaus" daarna gekraakt en nu heeft het dus een culturele bestemming gekregen, met een underground touch wel inderdaad en het heeft enorme aantrekkingskracht op "creatievelingen". Geweldige plek vind ik het.quote:Op dinsdag 10 november 2009 19:42 schreef Dutch_Courage het volgende:
Qua stappen hebben we het niet zo heel erg bont gemaakt. Vrijdag naar krakershol Tacheles (klopt dat?), maar dat was niet echt ons ding. Zaterdag natuurlijk naar Tresor geweest. Leuke tent, lekker underground (rode zwaailichten, bunkergangen, rookmachines, véél rookmachines).
Er komt echter een maar aan. Ondanks dat er natuurlijk vooral dit weekend veel interessants te zien was, vond ik het geen leuke stad. Te nieuw, zakelijk, koud, géén "gezellig" uitziend centrum en het was ook nog eens duur (Ik woon in Praag, dus misschien dat ik gewoon verwend ben).
Al met al leuk weekendje gehad, maar er zijn naar mijn mening veel leukere steden. Over twee maanden mag ik echter wéér, omdat mijn vriendengroep in Nederland besloten heeft het traditionele weekendje weg aan het begin van het jaar in Berlijn plaats te laten vinden. ben er niet rouwig om, maar een andere stad was welkom geweest.
In de Oranienburger Strasse zitten wel een paar relaxte cocktailbars evenals Bergmannstrasse, Oranienstrasse (Kreuzberg) en rond de Warschauer Strasse en de Simon Dach Strasse (Friedrichshain).quote:Op maandag 9 november 2009 11:07 schreef Mert het volgende:
Vrijdag vertrekt deze jongen ook voor een weekend naar Berlijn.
Meerendeel weer een stap weekend, maar er zal wel weer wat cultuur aan de pas komen
Iemand nog tips waar je lekker wat kan eten en drinken voor 't stappen?
Kulturbrauerei i.i.g. maar zijn er nog meer "Lounge clubs" e.d.?
Voor het betere danswerk staat in de planning: Tresor, Watergate en Berghain (Wat nog een uitdaging gaat worden om weer binnen te komen)
Ik wil ook niets liever dan terug, maar een baan vinden. Daar ben ik wel een beetje bang voor... Wat zijn jouw concrete plannen?quote:Op vrijdag 13 november 2009 20:35 schreef leukvoorlater het volgende:
tvp, na m'n studie ga ik hopelijk inBerlijn
wonen.
Ik heb nog geen concrete plannen wat betreft werk, ik moet ook nog zeker 2 jaar studeren. Daarna wil ik voor een halfaartje naar Berlijn, hopelijk vind ik dan werk op niveau en anders... Misschien dan in de horeca of in een winkel werken. Het gaat me ook meer om de ervaring om in Berlijn te wonen, dus als ik maandelijks met m'n salaris rondkom, dan vind ik het best.quote:Op vrijdag 13 november 2009 20:38 schreef Leinonlein het volgende:
[..]
Ik wil ook niets liever dan terug, maar een baan vinden. Daar ben ik wel een beetje bang voor... Wat zijn jouw concrete plannen?
Ik weet niet precies waar we allemaal geweest zijn. Ik heb me laten leiden door een collega die de stad al een beetje kende. We zijn overal qua toeristen hot spots wel geweest. Voor het eten zijn we rondom de Albrecht strasse geweest (als ik nu op mijn kaartje kijk). En verder hebben we vooral érg veel gelopen. Van ons hostel bij de Ostbahnhof langs de east side gallery, daar de brug over en het westelijke deel in, via de Skalitzer strasse naar het kruispunt met de Friedrichs strasse en daar weer richting het noorden. Tweede dag vanaf Alexanderplatz naar de Brandenburgertor gelopen.quote:Op vrijdag 13 november 2009 20:32 schreef Leinonlein het volgende:
[..]
Tacheless is meer een cultureel centrum geworden, er zijn vaak evenementen en tentoonstellingen enzo. Vroeger was het een "kaufhaus" daarna gekraakt en nu heeft het dus een culturele bestemming gekregen, met een underground touch wel inderdaad en het heeft enorme aantrekkingskracht op "creatievelingen". Geweldige plek vind ik het.
Ja deze tijd van het jaar is koud en grauw in Berlijn.. De zomer straalt veel meer sfeer en gezelligheid uit. Ik ben wel benieuwd op welke plekken je geweest bent want Berlijn is absoluut niet duur, naja relatief begrip natuurlijk maar dat is toch de ervaring van de meeste mensen met Nederland als referentiekader. Ik heb nergens zo goedkoop gewoond, geleefd en gestudeerd als in Berlijn. Was laatst nog voor 25 euro inclusief badjas en handdoeken een hele dag in de sauna, probeer dat maar niet in NL.
Wat vind jij dan leuke steden? Praag gok ik?
[..]
In de Oranienburger Strasse zitten wel een paar relaxte cocktailbars evenals Bergmannstrasse, Oranienstrasse (Kreuzberg) en rond de Warschauer Strasse en de Simon Dach Strasse (Friedrichshain).
Plans changedquote:Op dinsdag 10 november 2009 14:15 schreef kikoooooo het volgende:
Ik wil volgende week dinsdag t/m donderdag heen. Voor het eerst 'alleen' naar Berlijn.
Nu ff wat dingen uitzoeken enzo. Denk dat ik de trein maar pak. Voor 78 euro retour...
Echt troosteloos is het ook niet maar wel super DDR feeling: Karl Marx Allee en Frankfurter Allee. Grote betonplokken, erg imposant. Anders kun je vanaf deze 2 straten nog richting het noorden rijden ,dan kom je weinig gezelligheid meer tegenquote:Op maandag 16 november 2009 20:42 schreef kikoooooo het volgende:
We willen morgen op onze terugweg echt even tussen de betonflats en door de troosteloze wijken rijden. Kent iemand een straat die wij zoeken, zodat we die even in de tomtom kunnen rammen?
Dat is wel een erg vluchtig bezoek zeg. Iets in jouw avater doet me vermoeden dat het alleen om de treinreis gaatquote:Op woensdag 18 november 2009 18:31 schreef Socios het volgende:
Ik ga 6 december naar Berlijn en 7 december weer terug. Met de ICE via Arnhem en Duisburg Hbf naar Berlin Hbf. Was er voor het laatst bijna 9 jaar geleden.
Nou ik zal mn eigen vraag (deels) beantwoorden, want ik kwam net een top 10 van de leukste kerstmarkten tegen (volgens die site dan):quote:Op zaterdag 7 november 2009 04:27 schreef RoryGilmore het volgende:
en als je niet naar berlijn gaat: maandag is er gratis bier en worst bij de duitse ambassade in den haag![]()
ik ga in december weer voor de 12e keer ofzo!! weet iemand waar de leukste kerstmarkt is?
www.couchsurfing.comquote:Op donderdag 26 november 2009 20:17 schreef Terpentin07 het volgende:
Ik wil met twee vrienden oud & nieuw in Berlijn vieren.Nu hebben wij al een beetje gekeken maar de meeste hostels zijn al volgeboekt.Weet iemand of er ook hostels zijn in Potsdam en rijden er de hele nacht treinen naar Potsdam?
Er gaan de hele nacht s-bahn treinen en normale treinen naar het hoofdstation van Potsdam reistijd 25 tot 50 min.quote:Op donderdag 26 november 2009 20:17 schreef Terpentin07 het volgende:
Ik wil met twee vrienden oud & nieuw in Berlijn vieren.Nu hebben wij al een beetje gekeken maar de meeste hostels zijn al volgeboekt.Weet iemand of er ook hostels zijn in Potsdam en rijden er de hele nacht treinen naar Potsdam?
ja maar ik snap niet waarom iemand in potsdam oud en nieuw wil vieren ipv berlijn... maargoed...quote:Op vrijdag 27 november 2009 00:52 schreef MCH het volgende:
[..]
Er gaan de hele nacht s-bahn treinen en normale treinen naar het hoofdstation van Potsdam reistijd 25 tot 50 min.
Als je begrijpend lezen op de basisschool hebt gehad dan kun je misschien uit z'n verhaal opmaken dat veel betaalbare hotels al volgeboekt zijn, hij misschien 1 gezien heeft in Potsdam en dus wil weten hoe de verbinding 's nachts isquote:Op vrijdag 27 november 2009 01:29 schreef RoryGilmore het volgende:
[..]
ja maar ik snap niet waarom iemand in potsdam oud en nieuw wil vieren ipv berlijn... maargoed...
blijkbaar kan jij niet zo goed lezen, en zei hij hostelsquote:Op vrijdag 27 november 2009 13:36 schreef MCH het volgende:
[..]
Als je begrijpend lezen op de basisschool hebt gehad dan kun je misschien uit z'n verhaal opmaken dat veel betaalbare hotels al volgeboekt zijn, hij misschien 1 gezien heeft in Potsdam en dus wil weten hoe de verbinding 's nachts is
Bedankt voor de tip.Maar anderen afzeiken hoeft dan ook weer niet.En op 31 december zijn helaas ook bijna alle betaalbare kamers volgeboekt.quote:Op vrijdag 27 november 2009 16:07 schreef RoryGilmore het volgende:
[..]
blijkbaar kan jij niet zo goed lezen, en zei hij hostels
zielepoot
en bovendien heb ik hem een alternatief gegeven
Oh en het eerste grote hostel dat ik ff heb bekeken heeft gewoon 'dorms' van 30dec-1jan vrij voor 20 euro/nacht.... dus
heb je überhaupt wel geklikt?quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:55 schreef Terpentin07 het volgende:
[..]
Bedankt voor de tip.Maar anderen afzeiken hoeft dan ook weer niet.En op 31 december zijn helaas ook bijna alle betaalbare kamers volgeboekt.Mah straks maar verder kijken.
Heb je een scheet dwarszitten ofzo? Ga ergens anders heen met je frustraties.quote:Op vrijdag 27 november 2009 19:54 schreef RoryGilmore het volgende:
[..]
heb je überhaupt wel geklikt?
of is 20 euro te duur voor je
dus 20 euro per nacht is te duur? zielig danquote:Op vrijdag 27 november 2009 20:20 schreef Terpentin07 het volgende:
[..]
Heb je een scheet dwarszitten ofzo? Ga ergens anders heen met je frustraties.Natuurlijk leuk als iemand reageert en tips geeft maar blijkbaar kan jij niet normaal posten.
quote:
quote:Op vrijdag 27 november 2009 16:07 schreef RoryGilmore het volgende:
30dec-1jan vrij voor 20 euro/nacht.... dus
quote:Op vrijdag 27 november 2009 18:55 schreef Terpentin07 het volgende:
En op 31 december zijn helaas ook bijna alle betaalbare kamers volgeboekt.![]()
Zielig is het zeker niet.Ik ga met iemand die gewoon weinig te besteden heeft.En als jij ook op je link had geklikt dan had je gezien dat er op 31 dec gewoon alles vol zit.En sowieso zou jij je moeten afvragen wie hier denigrerend schrijft...quote:Op vrijdag 27 november 2009 20:58 schreef RoryGilmore het volgende:
[..]
dus 20 euro per nacht is te duur? zielig dan
ik post normaal twee tips voor jou, maar jij klikt niet eens of je gaat zitten emmeren dat 20 euro per nacht te duur is voor in hartje berlijn
maar veel plezier met iets nog goedkopers vinden in potsdam... ook een leuke plek
jij reageert op mijn 20 euro per nacht post en je zegt dat het niet betaalbaar isquote:Op vrijdag 27 november 2009 21:14 schreef Terpentin07 het volgende:
En bovendien heb ik nergens geschreven dat ik 20 ¤ te veel vind.Dat heb jij geïnsinueerd.Maar goed.Ik heb zelf ook nog prima plekken gevonden.
wijf, ik geef hem TWEE tips en de ene klikt hij niet eens op, en de andere zeikt ie af...quote:Op vrijdag 27 november 2009 21:29 schreef MrBrightside het volgende:
Gast, ik lees even terug en de enige die loopt te zeiken ben jij.
20 euro per nacht voor een dorm in een hostel is trouwens duur, ja.
Hehe, precies. 27 december is mijn hostel nog 12 euro. De 28e is ie 27 euro, maarja een heel relaxt hostel dus fuck geld moet je dan maar denken!quote:Op vrijdag 27 november 2009 23:48 schreef Socios het volgende:
Mensen die helemaal naar Berlijn willen om Oud & Nieuw te vieren en dan niet een paar tientjes willen neerleggen voor een overnachting.
Autoquote:Op maandag 30 november 2009 15:29 schreef Socios het volgende:
Boek nu alvast je treinreis. Scheelt tientallen euro´s per enkele reis.
Tijdens Sylvester hebben wij een tweepersoonskamer voor 35 euro.quote:Op zaterdag 28 november 2009 00:27 schreef Radioheader het volgende:
[..]
Hehe, precies. 27 december is mijn hostel nog 12 euro. De 28e is ie 27 euro, maarja een heel relaxt hostel dus fuck geld moet je dan maar denken!
Vet duur ja, voor een standaard feest. Maar goed dat is algemeen bekend. Wij gaan heel standaard naar Knaack, dat is gelukkig 'maar' 10 euro.quote:Op maandag 30 november 2009 21:16 schreef Radioheader het volgende:
http://kulturbrauerei-berlin.de/183.html
Schijnt heel vet te zijn.
ah misschien zie ik je dan wel want ik ga ook de 20e naar union-1860quote:Op dinsdag 1 december 2009 19:21 schreef Bullet-tooth het volgende:
Weekend voor kerst met een mannetje of 10 naar Berlijn.
Voorlopig hebben we in de planning om die zaterdag even bij Dave Clarke kijken in de Tresor en zondag naar een match van 1. Union Berlin. Verder zien we wel hoe en wat.
Zin.
Ja Knaackquote:Op maandag 30 november 2009 23:46 schreef MCH het volgende:
[..]
Vet duur ja, voor een standaard feest. Maar goed dat is algemeen bekend. Wij gaan heel standaard naar Knaack, dat is gelukkig 'maar' 10 euro.
Waar ga jij normaal dan uit altijd? De meeste feesten in de stad kosten toch geld?quote:Op maandag 30 november 2009 23:46 schreef MCH het volgende:
[..]
Vet duur ja, voor een standaard feest. Maar goed dat is algemeen bekend. Wij gaan heel standaard naar Knaack, dat is gelukkig 'maar' 10 euro.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |