Dat zou in elk geval niet slim zijn (imho) want als je dan toch naar commodities gaat, dan kun je beter gelijk goed diversificeren.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 20:47 schreef dvr het volgende:
[..]
Misschien is 'grondstoffen' wel een eufemistische manier om 'goud' te zeggen..
Preciesquote:Op dinsdag 18 augustus 2009 20:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Volgens mij hebben we het over hetzelfde. Jij bedoelt te zeggen dat als de beurskoersen sterk dalen al dat geld niet "aan de zijlijn komt te staan" (om zoals gesuggereerd wordt dat er geld is om op termijn weer gebruikt gaat worden om aandelen te kopen). Netto komt er geen cent bij of af. De waardering van de aandelen is gewoon verandert en daar blijft geen cent van over.
Ja zo zou je dat kunnen zien. Waardevernietigiging en kredietkrimp moet worden gecompenseerd. Aanvullen van reserves, aflossen schulden, etc... Er is dan minder geld over om bubbles op te stuwen.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 20:57 schreef pberends het volgende:
[..]
Staat er niet minder geld aan de zijlijn door al die emissies?
Behalve in een scenario van hyperinflatie + economic bust, en ik vraag me af of pensioenfondsen daar stiekem al rekening mee houden. In Zimbabwe heeft goud inmiddels zijn monetaire rol hervonden.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 21:48 schreef SeLang het volgende:
Dat zou in elk geval niet slim zijn (imho) want als je dan toch naar commodities gaat, dan kun je beter gelijk goed diversificeren.
Maar dan verwacht ik evengoed stijgingen van andere commodities. Er is niets speciaal aan goud. Ik zou in zo'n geval nooit inzetten op goud alleen maar op een gespreide portefeuille van commodities.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 22:03 schreef dvr het volgende:
[..]
Behalve in een scenario van hyperinflatie + economic bust, en ik vraag me af of pensioenfondsen daar stiekem al rekening mee houden. In Zimbabwe heeft goud inmiddels zijn monetaire rol hervonden.
Ik denk dat je daar te nuchter naar kijkt. Het bijzondere aan goud is juist die historische monetaire rol. De grotere liquiditeit en het grotere vertrouwen in goud als drager van waarde zullen in een hyperinflatiescenario tot een relatief sterkere vraag naar goud leiden dan naar commodities die alleen een verbruikswaarde hebben; op zo'n moment raakt goud juist stevig overgewaardeerd. Dat gebeurde ook in '79/'80, zie bv. de Gold/CRB grafiek hier (CRB=Commodities Research Bureau).quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 22:08 schreef SeLang het volgende:
Maar dan verwacht ik evengoed stijgingen van andere commodities. Er is niets speciaal aan goud. Ik zou in zo'n geval nooit inzetten op goud alleen maar op een gespreide portefeuille van commodities.
Dat kan, maar op dit moment wijst weinig hierop. Een aardige test was natuurlijk vorig jaar toen er een reele kans was op instorten van het financiele systeem. Dit had een run op goud kunnen veroorzaken als men dat zag als een monetair alternatief, maar de goudprijs zakte juist scherp.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 22:33 schreef dvr het volgende:
[..]
Ik denk dat je daar te nuchter naar kijkt. Het bijzondere aan goud is juist die historische monetaire rol. De grotere liquiditeit en het grotere vertrouwen in goud als drager van waarde zullen in een hyperinflatiescenario tot een relatief sterkere vraag naar goud leiden dan naar commodities die alleen een verbruikswaarde hebben; op zo'n moment raakt goud juist stevig overgewaardeerd. Dat gebeurde ook in '79/'80, zie bv. de Gold/CRB grafiek hier (CRB=Commodities Research Bureau).
Ja, dat wordt altijd doorgerekend naar annualisedquote:Op dinsdag 18 augustus 2009 23:42 schreef pberends het volgende:
De bondyields zijn toch altijd op jaarbasis? Ook die van de 3-month?
Je al shahaf-icoontje is hier toch niet echt geplaatst denk ik? Allez P, 't klopt toch wattem zegtquote:Op dinsdag 18 augustus 2009 23:01 schreef pberends het volgende:
IMF: recessie is voorbij, herstel begonnen
O? De laatste cijfers uit Japan zijn al weer slechter dan verwacht:quote:Op woensdag 19 augustus 2009 00:52 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Je al shahaf-icoontje is hier toch niet echt geplaatst denk ik? Allez P, 't klopt toch wattem zegt.
Ik bedoel maar dat hij eigenlijk orwelliaans zegt dat de boel nog lange tijd zal blijven sucken en dat de groei maar beperkt en van korte duur zal zijn.
Zwarte gaten hebben we op aarde al, zoals AIG en ING, dus ik ben er niet bang voor.quote:Op woensdag 19 augustus 2009 01:34 schreef SeLang het volgende:
Deeljtesversneller: werelwijde catastrofe??
Als de aarde in een zwart gat verdwijnt kunnen we misschien weer laag instappen
Ik had de mijne toevallig uitgestoft vandaag!quote:
ah, op korte termijn gaan ze dus van dikke deflatie uit.quote:Op woensdag 19 augustus 2009 00:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja, dat wordt altijd doorgerekend naar annualised
Kun je ook short op turbo's gaan?quote:Op woensdag 19 augustus 2009 09:56 schreef sitting_elfling het volgende:
Geen handel in Turbo's op dit moment .. want ze hebben weer wat in de strontmolen bij RBS wat een storing oplevert...
hmpf..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |