Dat soort dingen gebeurt overal hoor. In Ierland, maar ook in Nederland, of Australie, of Chili.quote:Op maandag 17 augustus 2009 13:29 schreef Seven.of.Nine het volgende:
Oh nog een: een stel collega's had om kwart over vijf een uur pauze. Ik bleef achter om nog wat werk te doen. Kwamen ze na tien minuten terug met een fles rum. Ik:. En ja hoor, die fles ging open
en was binnen een half uur leeg!
. Toen stond ik echt even verbaasd van dit land.
Oeh, zo ben ik vorig weekend uit The George in Dublin gegooid. Alleen ik was niet in een rare outfit.quote:Op maandag 17 augustus 2009 13:27 schreef spijkerbroek het volgende:
Ik ben samen met een vriend uit een club gegooid in Belfast. Ze gaven als reden dat we het overige publiek hinderden en dat we niet bij de uitstraling van de club pasten.
We waren in oranje gekleed, wegens een voetbalwedstrijd van Nederland in Schotland de dag erna en we kwamen net van een feestje van ons werk, dus we hadden ook nog veren boa's om.
Ze lieten ons wel binnen (als we niet bij de uitstraling pasten, waarom lieten ze ons dan binnen?) en "het overige publiek" was welgeteld 6 meiden, en daar hebben we lekker mee gekletst en gedanst.
Toen hebben we maar een taxi genomen naar het vliegveld waar we op een bankje zijn gaan pitten tot het vliegtuig vertrok in de ochtend.
Was helegaar niet raarquote:Op maandag 17 augustus 2009 13:32 schreef Seven.of.Nine het volgende:
Alleen ik was niet in een rare outfit.
leg even uit, ik ben namelijk net zo onwetend als jij.......quote:Op maandag 17 augustus 2009 13:37 schreef Billijk het volgende:
Vorig jaar op vakantie in Armenië, ik was er al een week toen het me ineens opviel hoeveel Georgische auto's er rondreden. Ik in mijn onwetendheid vraag in mijn beste Armeens aan de taxi chauffeur of ze soms ook op vakantie waren ...
Ik denk dat hij bedoelt dat hij onbewust de grens over was gestoken naar Georgie iets wat eigenlijk een no-no is zonder de juiste papieren.quote:Op maandag 17 augustus 2009 14:16 schreef Feestkabouter het volgende:
[..]
leg even uit, ik ben namelijk net zo onwetend als jij.......
Ghe, dat soort dingen zijn altijd vaag. Ik kwam in de Brusselse metro een keer een ex-collega tegen. Maar wel more likely.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 21:39 schreef Wackyduck het volgende:
Ik ben eens in een achterafstraatje in Parijs een bekende tegen gekomen!
Dit klinkt wel als een belgenmop.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 21:45 schreef breaky het volgende:
- Een Zwitser komt binnen en vraagt om 5 stokbroden:
Ik: Wow you are really hungry right?
Switzer: Well I am not really hungry but I brought 2 kilo's of Swiss cheese with me and if I don't eat it in two days i can throw it away.
Ja, tegen het einde van demonstraties wordt het altijd opeens stukken minder gemoedelijk. Dat komt omdat er altijd relschoppers uit de buitenwijken speciaal voor de gelegenheid overkomen...quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 13:29 schreef Seven.of.Nine het volgende:
Ik ben trouwens in Parijs wel eens in een demonstratie terecht gekomen. Grimmig sfeertje enzo, toen de ME een kleine 30 meter begon in te grijpen, ben ik er maar vandoor gegaan.![]()
Als jullie toentertijd alletwee in Brussel zaten is dat niet zo vreemd natuurlijk.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 21:51 schreef Seven.of.Nine het volgende:
[..]
Ghe, dat soort dingen zijn altijd vaag. Ik kwam in de Brusselse metro een keer een ex-collega tegen. Maar wel more likely.
Ach, Zwitsers en Belgen lijken wel een beetje op elkaar!quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 21:57 schreef Wackyduck het volgende:
[..]
Dit klinkt wel als een belgenmop.
Nederlanders zijn dan ook niet zo heel bedreven in het herkennen van talen (niets ten nadele van jullie hoor).quote:Op maandag 24 augustus 2009 18:57 schreef PieterBas het volgende:
De Nederlanders in de groep kregen trouwens nog een compliment, van het stelletje. Ze konden niet meer horen dat wij Hollanders waren.
quote:Op maandag 24 augustus 2009 19:07 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Nederlanders zijn dan ook niet zo heel bedreven in het herkennen van talen (niets ten nadele van jullie hoor).
Ik vind het een groter compliment als een native Engelssprekende zegt dat hij/zij niet hoort dat ik een buitenlander (voor hem/haar) ben.
Het herkennen van accenten bedoel je? Dat lijkt me altijd lastig, accenten herkennen in vreemde talen. Dat gaat het best in je moedertaal.quote:Op maandag 24 augustus 2009 19:07 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Nederlanders zijn dan ook niet zo heel bedreven in het herkennen van talen (niets ten nadele van jullie hoor).
Ik vind het een groter compliment als een native Engelssprekende zegt dat hij/zij niet hoort dat ik een buitenlander (voor hem/haar) ben.
Vind je? Meestal is het toch wel aardig te horen als iemand (nog) een accent heeft; ook al is het dan een taal die je niet volledig machtig bent.quote:Op maandag 24 augustus 2009 22:56 schreef Light het volgende:
[..]
Het herkennen van accenten bedoel je? Dat lijkt me altijd lastig, accenten herkennen in vreemde talen. Dat gaat het best in je moedertaal.
blacks, always the same ass shitquote:Op maandag 17 augustus 2009 13:18 schreef HugoBaas het volgende:
Ik ben een keer aangehoduen in Denemarken.
Handen in de lucht en zaklamp in me mond.
Alles gingen ze doorzoeken, omdat ze dachten dat ik drugs had.
Ik mocht weer gaan daarna.
Ja, maar als Nederlander zul je waarschijnlijk eerder zeggen dat een andere Nederlander accentloos Engels spreekt dan dat een Engelsman dat over diezelfde Nederlander zegt.quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 02:26 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
Vind je? Meestal is het toch wel aardig te horen als iemand (nog) een accent heeft; ook al is het dan een taal die je niet volledig machtig bent.
Het is natuurlijk een ander verhaal als je de betreffende buitenlandse taal zelf vrijwel niet spreekt.
Jij hebt een bizarre verbeelding.quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 22:19 schreef aychelle het volgende:
Juist, dat bedoel ik.quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 22:45 schreef Light het volgende:
Ja, maar als Nederlander zul je waarschijnlijk eerder zeggen dat een andere Nederlander accentloos Engels spreekt dan dat een Engelsman dat over diezelfde Nederlander zegt.
quote:Op woensdag 16 september 2009 09:42 schreef Oishinbo het volgende:
Leuk topic. Mijn opmerkelijkste verhaal was in Libanon, waar ik een tijdje studeerde. Ik zat daar vorig jaar toen het land ineens aan de rand van een burgeroorlog stond en militanten (machinegeweren, bivaksmutsen) de straten overnamen. De hele nacht regende het kogels en granaten. Snipers op elk gebouw. Zag ik 's ochtends ineens van mn raam uit zo'n legertje militanten geheel in camouflagekleding en met bazooka's naar elkaar seinen om de wijk over te nemen.
's Middags rustig, dus ik in de auto (ik dacht stiekem) fotootjes nemen van die gasten. Bonkt er ineens iemand keihard op de autodeur, NU STOPPEN! schreeuwt ie en wuift met zn machinegeweer. Ik schrik me de pleuris, stap uit, die man pakt me camera af en dat groepje inspecteert m. Ondervraagt me waar ik vandaan kom en of ik een spion ben. Herinner me dat vorige week nog een Fransman een aantal dagen was gegijzeld (ook vanwege foto's maken) en camera's meestal worden stukgesmeten.![]()
Toevallig komt daar een Libanese vriend van me aanlopen die vervolgens uitlegt dat ik een domme NLse toerist ben en wat blijkt, hij komt uit hetzelfde dorp als de man met het machinegeweer. Hey maat, leuk zeg, ken je mn buren?Daarna krijg ik mn camera terug en wuift de groep ons gedag. "Tot ziens!" roept de Machinegeweer nog breed grijnzend in het Nederlands naar me
Ja, als jij verantwoordelijk bent voor de dood van iemand dan moet je bloedgeld betalen aan de familiequote:Op donderdag 17 september 2009 21:03 schreef Seven.of.Nine het volgende:
Die vriend moest dat dokken?
quote:Op donderdag 17 september 2009 22:53 schreef Seven.of.Nine het volgende:![]()
Jij mag hier alleen nog grappige verhalen posten, mkay?
Nou, en je op-één-na-opmerkelijkste buitenlandverhaal dan?quote:Op dinsdag 22 september 2009 17:08 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Mijne is niet voor publicatie bestemd
Publieke ziekenhuizen zijn op zich best goed in Argentinie en in sommige gevallen zelfs beter dan privé ziekenhuizen. In Capital dan en ze zijn bovendien gratis voor buitenlandersquote:Op donderdag 8 oktober 2009 11:25 schreef murphyjenkins het volgende:
ik was afgelopen zomer in marmaris turkije op vakantie. Het was de laatste avond en DJ chuckie draaide. Op het eind was er een schuimparty en met de nodige drank op gingen we los. Ik stond tot en met mijn nek in het schuim en mijn vrienden die stonden bij de bar. Ik liep erheen aleen door het schuim kon ik het opstapje niet zien en ik knalde met mijn gezicht tegen de bar aan. Ik had een scheur in mijn wenkbrauw en mijn kin lag open door een stukje glas.
Dus ik met de taxi naar het hotel toe want daar hadden ze een dokter die 24/7 aanwezig was. Dus niet. Dus ik met de taxi naar het ziekenhuis, was het een prive ziekenhuis en de portier vertelde mij dat het ongeveer 600 euro zou kosten die ik zelf voor moest schieten. Dus ik hoppa naar het armoedige staatsziekenhuis. Niemand die sprak daar engels zelfs de dokter kwam niet verder dan een paar woordjes. De shit die je daar ziet is niet te vergelijken met een nederlands ziekenhuis. Bloedende mensen in de wachtkamer en vanuit de behandelkamers hoor je gewoon mensen schreeuwen van de pijn.
Na een uur was ik eindelijk aan de beurt en ik moest plaatsnemen op de behandeltafel. De behandeltafel was bedekt met een soort van vuilniszak waar de opgedroogde bloedvlekken nog op zaten. Ik kreeg een doek over mijn hoofd heen en de dokter die begon met hechten , zonder verdoving dus het deed gigantisch zeer. Toen ik klaar was kwam de dokter met een rekenmachine en tikte 7500 in. Ik vroeg lira ? de dokter zei ja. Omgerekend is dit 3600 euro . Ik zo van no this can't be so expensive. Maar de dokter bleef bij zijn punt. Ze willen daar ook niets weten van de verzekering papieren. Wij weigerden te betalen omdat we het geld niet hadden. Toen kwam de politie en die nam onze paspoorten in ( ook van 2 vrienden van mij ) de politie die begon turks te praten tegen ons en toen begon een vriend van mij tegen de politie te schreeuwen in het nederlands. De politie greep zijn pistool uit zijn holster en de paniek begon toe te slaan. Wij vroegen om iemand die engels sprak en een 30 minuten later kwam er een andere dokter aan die gelukkig wel vloeiende engels sprak.
Hij zei tegen ons dat we 75 lira (36 euro) moesten betalen en dat het daarmee klaar was. Dus wij helemaal blij en het bleek allemaal een domme fout van die dokter. We kregen onze paspoorten terug en gingen terug naar het hotel.
quote:Op zondag 18 oktober 2009 03:35 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Publieke ziekenhuizen zijn op zich best goed in Argentinie en in sommige gevallen zelfs beter dan privé ziekenhuizen. In Capital dan en ze zijn bovendien gratis voor buitenlanders
Dat hangt natuurlijk nogal af van waar je zit in Zuid Afrika. Kaapstad en Johannesburg zijn al dag en nacht bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 21 juli 2010 17:05 schreef FP128 het volgende:
Nou ik ben intussen weer weg uit Zuid-Afrika na daar een aantal weken te hebben
vertoeft tijdens het WK voetbal. Een gewenning,maar zeker een boeiend land dat
een voortreffelijke indruk heeft achtergelaten.
Al die indianenverhalen vooraf dat je niet buiten die en die zone moet begeven vanwege
de kans om vermoord of overvallen te worden, zijn onzin gebleken want elke dag hebben
wij buiten het Hotel gegeten en zelfs wat spullen gekocht bij de lokale bevolking die maar
wat blij was met onze komst en natuurlijk geld.
Misschien geen opmerkelijk spannend verhaal maar wel eentje waar gelijk de mythe en
indianenverhalen die je altijd vooraf meekrijgt worden ontzenuwd.
Yup, de meeste guards zijn gewoon vriendelijke gasten.quote:Op dinsdag 6 juli 2010 09:58 schreef LangeTabbetje het volgende:
In Manila staat bij iedere winkel, bank, hotel etc. 1 of meerdere guards. Naarmate het gevaar van beroving groter is, worden hun wapens ook groter.
Zo staan ze dus ook bij de bank met hun riot gun. Ikke dus om een uurtje of 10 des avonds (een van de eerste avonden dat ik daar was) even pinnen. Had de guard verder niet gezien. Maar die dacht "ik zit me hier toch de hele avond stierlijk te vervelen dus ga ik maar eens een praatje met die buitenlander maken".
Dus ik mijn geld, en pasje uit de automaat halen, draai me om en kijk recht in de loop van zijn riotgun. Ik schrok me de tering. Hij heel vriendelijk, "good evening sir, is everything okay ?".
(Wil nog wel even vaststellen dat de meeste guards in Manila zulkegasten zijn).
De eerste dag dat ik en een vriend van me door Kaapstad liepen wisten we nog niet echt hoe we met die zwervers om moesten gaan. Op een gegeven moment loopt er een man achter ons aan die om wat geld vraagt. Wij proberen hem natuurlijk af te wimpelen maar hij blijft maar bij ons lopen en houd die vriend van me ook vast op z'n schouder.quote:Op woensdag 21 juli 2010 17:05 schreef FP128 het volgende:
Nou ik ben intussen weer weg uit Zuid-Afrika na daar een aantal weken te hebben
vertoeft tijdens het WK voetbal. Een gewenning,maar zeker een boeiend land dat
een voortreffelijke indruk heeft achtergelaten.
Al die indianenverhalen vooraf dat je niet buiten die en die zone moet begeven vanwege
de kans om vermoord of overvallen te worden, zijn onzin gebleken want elke dag hebben
wij buiten het Hotel gegeten en zelfs wat spullen gekocht bij de lokale bevolking die maar
wat blij was met onze komst en natuurlijk geld.
Misschien geen opmerkelijk spannend verhaal maar wel eentje waar gelijk de mythe en
indianenverhalen die je altijd vooraf meekrijgt worden ontzenuwd.
Het is ook niet zo heel slim om je in Belfast in oranje uit te dossen. Daar werd je tot 10 jaar geleden in de verkeerde kroeg voor neergeknald.quote:Op maandag 17 augustus 2009 13:27 schreef spijkerbroek het volgende:
Ik ben samen met een vriend uit een club gegooid in Belfast. Ze gaven als reden dat we het overige publiek hinderden en dat we niet bij de uitstraling van de club pasten.
We waren in oranje gekleed, wegens een voetbalwedstrijd van Nederland in Schotland de dag erna en we kwamen net van een feestje van ons werk, dus we hadden ook nog veren boa's om.
Ze lieten ons wel binnen (als we niet bij de uitstraling pasten, waarom lieten ze ons dan binnen?) en "het overige publiek" was welgeteld 6 meiden, en daar hebben we lekker mee gekletst en gedanst.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |