Klopt, hier is het inmiddels al bewolkt.quote:Op woensdag 5 augustus 2009 15:25 schreef Drasss het volgende:
Zie ik het nu goed en is het in Vlissingen aan het regenen?
Niet meer wassen en je kan morgen weer lekker liggen :pquote:Op woensdag 5 augustus 2009 15:50 schreef Fredo55 het volgende:
[..]
Klopt, hier is het inmiddels al bewolkt.
Ik had me net ingesmeerd.
Aardige stofstorm. Gelukkig niet in Nederland, dan had die gast met z'n auto achteruit in op een akker minimaal 4 sloten gescheptquote:
Ja, opmerkelijk. In Amsterdam ook een klein buitje gehad. Zo zie je maar weer dat de modellen niet alles oppikkenquote:
Moeilijk te zeggen denk ik op dit moment.. is nog zo ver weg, en kan op de grens van Nederland ook nog inkakken (als het daar al komt) zoals zovaakquote:Op woensdag 5 augustus 2009 23:26 schreef Againzender het volgende:
Er is een flink onweerscomplex aan het ontstaan in spanje / zw frankrijk. zou dat de komende dagen nog invloed op ons knnen krijgen
Het zit iig aan de goede kant van de Pyreneeën... maar het haalt ons land niet hoor.quote:Op woensdag 5 augustus 2009 23:26 schreef Againzender het volgende:
Er is een flink onweerscomplex aan het ontstaan in spanje / zw frankrijk. zou dat de komende dagen nog invloed op ons knnen krijgen
Inderdaad, viel me ook al op.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 01:53 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
Mooi lichtschijnsel van de maan op de wolken momenteel:
[ afbeelding ]
Ja, binnen 10min sta ik op het strand.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 12:16 schreef Adelante het volgende:
Files naar de stranden
Wanneer komt de verkoeling weer: morgen of zaterdag?
quote:Vrijdagochtend betrekt het in het (zuid)westen van het land en kan er wat regen vallen. Onweer is ook mogelijk. In de middag ontstaan in de oostelijke helft van het land enkele onweersbuien, lokaal mogelijk met hagel. In het oosten wordt het nog 30 graden, terwijl in het westen de temperatuur amper de 25 graden haalt en aan zee de temperatuur ongeveer 20 graden wordt.
De 30 is gehaald in de Hoek.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 14:02 schreef Stephan1237 het volgende:
Kom op we moeten overal de 30 halen
Edit : Lekker druk op het strand
[ afbeelding ]
Hier is het gewoon nog twee graden koelerquote:Op donderdag 6 augustus 2009 14:16 schreef badwurm het volgende:
[..]
De 30 is gehaald in de Hoek.
[ afbeelding ]
Zijn die ondertussen niet compleet uitgestorven in NL?quote:Op donderdag 6 augustus 2009 14:20 schreef Againzender het volgende:
Misschien inderdaad wel de warmste dag tot nu toe, maar het is nou niet dat je zegt dat de mussen van het dak vallen.
Klopt, vorig jaar was HvH ook een paar keer zo opvallend warm. geen idee hoe dat zo komt.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 15:09 schreef badwurm het volgende:
31,3 volgens het knmi:
http://i32.tinypic.com/334krqh.jpg
Kennelijk is hoek van holland toch de plek in nederland met de extreemste hoge temperatuur in ieder geval kan ik me dat ook van het vorige jaar herinneren.
Dan kan het vriezen of dooien.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 17:54 schreef Stephan1237 het volgende:
En als je in het midden van nederland zit?
Ligt aan het bier, drink dan ook gewoon heinekenquote:Op donderdag 6 augustus 2009 18:43 schreef Againzender het volgende:
Ik zie als ik de laatste satellietbeelden zie een pre-frontale lijn ontstaan voor d ZW kust, maar dat kan ook aan het bier liggen
Nou ik denk dat het een lastige zaak wordt gezien het in de middag al tot onweer kan komen, je mag super mzzl hebben heb je een bliksem op de foto bij daglicht maar die kans zal best klein zijn.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 21:33 schreef sander-3 het volgende:
Ik ook. Ik zal zorgen dat mijn camera opgeladen is.. want als er onweer is, zal ik het op de foto krijgen ook. Dit keer ontkomt het me nietAlleen jammer dat het uit het zuiden lijkt te komen, want daar heb ik geen goed uitzicht op..
Hmm.. dat is kut ja.. ik dacht dat het 's avonds was.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 22:13 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Nou ik denk dat het een lastige zaak wordt gezien het in de middag al tot onweer kan komen, je mag super mzzl hebben heb je een bliksem op de foto bij daglicht maar die kans zal best klein zijn.
Ik hoop echt dat het tot savonds komt.. Anders zou t zo zonde zijnquote:Op donderdag 6 augustus 2009 22:13 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Nou ik denk dat het een lastige zaak wordt gezien het in de middag al tot onweer kan komen, je mag super mzzl hebben heb je een bliksem op de foto bij daglicht maar die kans zal best klein zijn.
Dat is een goede ja, het is dan vaak nog niet zo donker, dus lange sluitertijden zijn dan niet goed mogelijk, zelfs niet met een "dicht" diafragma.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 23:04 schreef marcel-o het volgende:
hoe maakt men bliksemfoto's overdag trouwens?
Je hebt 2 manieren:quote:Op donderdag 6 augustus 2009 23:04 schreef marcel-o het volgende:
hoe maakt men bliksemfoto's overdag trouwens?
quote:Op donderdag 6 augustus 2009 23:43 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Je hebt 2 3 manieren:
1: Meerdere frames per seconden. Casio maakt hi speed camera's, beetje geluk pik je er 1 uit.
1: HD Video, met beetje voldoende pixels zou je zo een capture eruit kunnen halen tot een foto3/4mp zou al voldoende kunnen zijn.
Onweer overdag of in de nacht het is en blijft altijd leuk.
Overdag zie je juist de wolken/randverschijnselen, in de nacht kun je indien vel genoeg (onweer) ook de randverschijnselen zien + onweer
Surequote:
ik kan 720p/30fps filmen.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 23:43 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Je hebt 2 manieren:
1: Meerdere frames per seconden. Casio maakt hi speed camera's, beetje geluk pik je er 1 uit.
1: HD Video, met beetje voldoende pixels zou je zo een capture eruit kunnen halen tot een foto3/4mp zou al voldoende kunnen zijn.
Onweer overdag of in de nacht het is en blijft altijd leuk.
Overdag zie je juist de wolken/randverschijnselen, in de nacht kun je indien vel genoeg (onweer) ook de randverschijnselen zien + onweer
Lijkt er vooralsnog op dat het niet naar hier komt.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 08:45 schreef marcel-o het volgende:
In Frankrijk is nu n behoorlijk complex.
da's bijna even groot als Nederland
Conclusie: hoe warmer, hoe meer kans op 'zware buien'. (hagel,onweer)quote:Knmi guidance
Neerslag:
Progtemps zijn ook nogal droog, daardoor is er ook kans op hagel. Onweerskans in INDECS 1521 is nu 50-80%, realistisch. Buien zullen verspreid voorkomen, niet grootschalig. Buien gaan in de avond door. Zaterdag relatief veel buiigheid in de uitvoer. Hangt samen met de hoogtetrog.
Temperatuur:
Vrijdag Tx aan de zuidwestkust rond 23 graden, landinwaarts en vooral in het oosten rond 30 graden. KTG en HIRLAM komen hier goed overeen. Komende nacht rond 17 graden. KTG duidelijk kouder dan HIRLAM, we gaan ertussen in zitten. Zaterdag nogal afhankelijk van bewolking en buiigheid. Tx rond 23 graden.
Wind:
Uitschieters bij buien vrijdag maximaal 35 kt, nauwelijks relevant dus. Ivens komt nog steeds niet verder dan 30 kt en dat lijkt reëel. Daar waar de hoogste temperaturen worden verwacht en in potentie de zwaarste buien kunnen voorkomen is er relatief weinig schering in de onderste niveaus.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |