Nou inmiddels ligt dat pad er (uiteraard) allang in

Een beetje schuldig beken ik dat ik vergeten ben dit ooit verder te updaten, maar het is best leuk geworden.:)
Begonnen met de rest van het tuinpad verwijderen en een stukje grond van de buren terug claimen (netjes in overleg;)):
![2djyrme.jpg]()
De eerste dag zijn we wel aardig opgeschoten, alle stoepbanden en kantstenen liggen er in en ongeveer de helft van alle mustangtegels.
Ik moest die kabeltjes ook nog leggen en dat was last-minute werk, tot 23:00 bezig geweest om de lampjes te testen en verbindingen te maken, maar de statenmakerhulp kon beginnen

![b9c0ae.jpg]()
![43y91.jpg]()
![nn2w7l.jpg]()
De hele flikkerse bende moest nog aangesloten worden hierop:
![2dqt5vl.jpg]()
En hierin:
![2vajr88.jpg]()
Met een extra lasdoosje, dimmertje, etc.
![juwfmb.jpg]()
Maarrrr...we beginnen met het leveren van te stenen:
![2hrzk78.jpg]()
![149xkp4.jpg]()
Ik hoor m'n vriendin nog zo vragen: "Welke stenen heb je nou besteld? Toch niet die hele lichte he??"
Richard : " Neeee, niet die aller lichtste variant die we gezien hebben..ik weet nog wel welke dat was"
Bij levering en in de volle zon zien ze d'r zo uit..
![2wf1ylz.jpg]()
Nou zitten ze op die foto nog behoorlijk onder de kalk van het trommelen, na een onderdompeling in water (en daarna natuurlijk opdrogen) lijken ze al een stuk meer op wat we bij de leverancier zagen..dus dat zit gelukkig wel goed

-------- De bloembakken --------
Niet zo verschikkelijk veel plaatjes van...maar het begin is zo gemaakt:
![2dklq8g.jpg]()
De rest van de dag ben ik voor het grootste deel daar mee bezig geweest en de leggers zoveel mogelijk aan het facilitairen van extra cement, enz....en ondertussen kan ik mooi een oogje in het zeil houden

Ik moet toegeven dat ik het soort lijm niet eens meer zo weet, volgens mij was het gewone buiten-tegellijm.
-------- Het leggen zelf -----------
Het was wel erg veel werk hoor, in totaal zijn we met 5 mensen full-time en 1 parttimer

flink bezig geweest...maar zonder de hulp van de kant van de schoonfamilie was het toch nog niet eens op de helft hiervan gekomen.
Al met al kon ik hem het beste gewoon de tegels laten leggen en zelf voor al het boor- en zaagwerk zorgen.
Die zaagtafel was trouwens ruk, mooi laserlijntje die je bij vol zonlicht totaal niet ziet en ongeveer 2 cm naast de daadwerkelijk zaagsnede valt...echt te belachelijk voor woorden. Het zagen duurde daardoor wel zoveel langer! Oh ja...en het klemstuk wat er bijgeleverd hoort te worden was zoek, dus ik moest het maar ff met lijmklemmen doen.
![b4gpxg.jpg]()
Tja..ik had die tafel toch nodig..en uiteindelijk wil het ook allemaal wel, maar het heeft wel zoveel extra tijd gekost dat ik nog wel ff een woordje met ze wil spreken
Deels daardoor is het nu niet af..het boren in die tegels was harstikke makkelijk. Jammer dat ik geen foto gemaakt heb van de opstelling zoals we die verzonnen hadden, die was best creatief! De tegels werden in ieder geval volledig ondersteunt door houten platen zodat de druk goed opgevangen werd.
Al met al was het boren zoveel makkelijker dan het zagen..en dat hadden we niet verwacht.
De innerlijke mens werd heel erg goed verzorgd door vriendinnetje en schoonzus en het is een heel erg gezellig dagje geworden, ook door de 2 neefjes die mee waren.
Alleen sneu dat ze zo graag wilde helpen en kijken, maar met al die zagen, boren en zware (en scherpe) stenen was dat gewoon te onveilig.
Zwager-lief hielp eerst even mee-discussieren over het afschot en de afwerking, maar was er ook redelijk snel klaar mee en begon lijntjes uit te zetten en de betonbandjes er in te rammen dat het een lieve lust was.
Nou juist net dat was hetgene waar ik en de rest van de hulp de eerste dag nauwelijk uitgekomen waren...maar na de eerste betonbandjes konden de lichte klinkers er langs en konden de eerste tegels gelegd worden.
![zkqtf4.jpg]()
Zoals je kan zien ligt het ingekleurde en compleet voorbereide legplan ook klaar, waar ik door m'n zwager een beetje om uitgelachen werd...
Hij had zoiets nog nooit meegemaakt...opzich ook niet gek, haha. Ik was alleen weken bezig geweest om zo weinig mogelijk stenen te hoeven bestellen ivm het zaagverlies.
Het eindresultaat van de eerste dag, om een uurtje of 22:00 's avonds na al het opruimen en schoonmaken:
(gelukkig doet alle verlichting het)![oh4ig7.jpg]()
![2qjwqa8.jpg]()
En de volgende ochtend: