Momenteel ligt het wat lastiger, maar in het verleden was een intentieverklaring ruim voldoende.quote:Op maandag 27 juli 2009 16:43 schreef kitao het volgende:
Daar is best iets voor te zeggen, totdat je bij de bank gaat aankloppen voor een hypotheek.
De tijd is veranderd. Vroeger begon je bij een werkgever en bleef je daar je hele leven. Dat heeft alles te maken met de veranderende samenleving. Die verandering brengt minder zekerheid met zich mee, maar ook VEEL meer welvaart. Overigens is dat niet eens interessant. Die verandering is er nu eenmaal. Je kan wel dromen van Utopia, maar beter is het om te roeien met de riemen die je hebt.quote:Op zondag 26 juli 2009 15:49 schreef Klopkoek het volgende:
Het zwakke punt in jouw verhaaltje is dat er een tijd is geweest dat er een stuk makkelijker vaste contracten werden uitgedeeld. Dat moet je dan verklaren. Immers moet er toen ook geconstateerd zijn door de werkgevers dat het duur(der) uit pakt.
30 jaar terug, dus eind jaren 70, was de maatschappij werkelijk anders. Werknemers keken niet naar andere werkgevers, de lonen lagen een stuk lager, veel meer jongeren dan ouderen (dus ook veel meer jongeren in het personeelsbestand), je kon toen mensen dumpen in de WAO, de kantonrechtersformule bestond toen volgens mij nog niet, enz.quote:Op maandag 27 juli 2009 19:11 schreef Klopkoek het volgende:
Dat is geen antwoord. Je beschreef dat werkgevers vandaag de dag opteren voor hele flexibele arbeidsrelaties (naar jouw mening zelfs nog te flexibel) omdat de vaste contracten veel te duur zijn. Ik vraag dus waarom voorheen kennelijk het geen enkel probleem was voor de werkgevers om vaste contracten uit te delen aangezien pak em beet 30 jaar geleden datzelfde mechanisme net zo goed had moeten gelden.
Ook mensen met een vast contract zie ik vaak zat van baan wisselen. Behalve als ze het goed voor elkaar hebben in hun huidige baan natuurlijk.quote:Op maandag 27 juli 2009 09:31 schreef en_door_slecht het volgende:
Even een quote van FNV Bondgenoten. Laat heel mooi zien hoe ze de feiten verkeerd interpreteren:
[..]
In feite dezelfde fout die du_ka maakte, alleen hadden zij de cijfers wel voorhanden. Stellen dat men in NL al heel flexibel is t.o.v. andere landen. Leuk, maar vertel er wel even bij welk deel van de mensen zo flexibel is. Dat zijn niet de mensen met een vast contract.
Voor een bepaalde groep. Vandaar ook: tweedeling.quote:Op maandag 27 juli 2009 21:23 schreef du_ke het volgende:
En tot voor kort was het ook geen probleem om erg snel een vast contract uit te onderhandelen vanwege de krapte op de arbeidsmarkt.
Blijkbaar ligt dat toch iets genuanceerder, nu er crisis is loopt het ledenaantal van de vakbonden namelijk ineens weer hard toe. De verwende kinderen ervaren namelijk tegenslag en zoeken nu steun bij die o zo verouderde instituten.quote:Op maandag 20 juli 2009 12:21 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Tja, het kan natuurlijk nooit aan de vakbonden zelf liggen. Met hun agenda die totaal niet aansluit bij de behoeften van de jongere generatie.
Nu het crisis is zijn er ook minder echtscheidingen. Of mensen nu meer (of weer...) van hun partner zijn gaan houden waag ik echter te betwijfelen...quote:Op maandag 27 juli 2009 21:50 schreef Tijger_m het volgende:
Blijkbaar ligt dat toch iets genuanceerder, nu er crisis is loopt het ledenaantal van de vakbonden namelijk ineens weer hard toe. De verwende kinderen ervaren namelijk tegenslag en zoeken nu steun bij die o zo verouderde instituten.
Oh, prima, ik zie ook mensen met een vast contract van baan wisselen. Maar altijd naar een nieuwe functie met vast contract. Het gaat er juist om dat er een hele grote groep is die graag ook een vast contract zou willen, maar dat nooit (of zeker toch voor jaren) krijgt.quote:Op maandag 27 juli 2009 21:23 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ook mensen met een vast contract zie ik vaak zat van baan wisselen. Behalve als ze het goed voor elkaar hebben in hun huidige baan natuurlijk.
En tot voor kort was het ook geen probleem om erg snel een vast contract uit te onderhandelen vanwege de krapte op de arbeidsmarkt.
Goed, Kletskoek, ik zal naar je luisteren, omdat je steeds zulke sterke argumenten aandraagt.quote:Op maandag 27 juli 2009 18:12 schreef Klopkoek het volgende:
Houd je grote waffel eens even. Ik vroeg iets totaal anders. Ik vroeg aan DS4 hoe het kon dat voorheen dan wel makkelijker vaste contracten werden uitgedeeld en minder snel werd geopteerd voor een losser dienstverband.
Zelfs in dergelijke gevallen is er vaak wel een vast contract bij bv een uitzendbureau dat de basis vormt. Een kennis van me heeft jaren bij een vrachtautofabrikant gewerkt als onderdelen spuiter. Daar kreeg hij geen vast contract maar hij had wel een vaste overeenkomst met het uitzendbureau zodat hij nu bij een andere werkgever aan de slag is omdat de vrachtautofabriek hem niet meer nodig had.quote:Op maandag 27 juli 2009 22:27 schreef en_door_slecht het volgende:
[..]
Oh, prima, ik zie ook mensen met een vast contract van baan wisselen. Maar altijd naar een nieuwe functie met vast contract. Het gaat er juist om dat er een hele grote groep is die graag ook een vast contract zou willen, maar dat nooit (of zeker toch voor jaren) krijgt.
Een vast contract bij een uitzendbureau? Dat is een uitzondering.quote:Op maandag 27 juli 2009 22:48 schreef du_ke het volgende:
[..]
Zelfs in dergelijke gevallen is er vaak wel een vast contract bij bv een uitzendbureau dat de basis vormt. Een kennis van me heeft jaren bij een vrachtautofabrikant gewerkt als onderdelen spuiter. Daar kreeg hij geen vast contract maar hij had wel een vaste overeenkomst met het uitzendbureau zodat hij nu bij een andere werkgever aan de slag is omdat de vrachtautofabriek hem niet meer nodig had.
En dan hebben we het wel over de onderkant van de arbeidsmarkt.
Neuh dat valt in die branche wel mee. Al is het dan weer bij een vage dochteronderneming van dat uitzendbureau.quote:Op maandag 27 juli 2009 23:31 schreef en_door_slecht het volgende:
[..]
Een vast contract bij een uitzendbureau? Dat is een uitzondering.
Zodra de werkgelegenheid inzakt is het gelijk gedaan met dat jobhoppen, wat je nu beschrijft is het meest positieve scenario al zijn dan vaak wel de voorwaarden als pensioen minder goed geregeld.quote:Op maandag 27 juli 2009 22:48 schreef du_ke het volgende:
[..]
Zelfs in dergelijke gevallen is er vaak wel een vast contract bij bv een uitzendbureau dat de basis vormt. Een kennis van me heeft jaren bij een vrachtautofabrikant gewerkt als onderdelen spuiter. Daar kreeg hij geen vast contract maar hij had wel een vaste overeenkomst met het uitzendbureau zodat hij nu bij een andere werkgever aan de slag is omdat de vrachtautofabriek hem niet meer nodig had.
En dan hebben we het wel over de onderkant van de arbeidsmarkt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |