Ik spreek even alleen voor mijzelf: ik heb geen rechtse agenda. Alleen vanuit jouw blikveld, net zoals Berlusconi denkt dat 99,9% van de wereld communist is.quote:Op zondag 26 juli 2009 13:52 schreef Klopkoek het volgende:
Er zijn ook genoeg voorbeelden aan te halen van kritische rapporten ten aanzien van ontslagversoepeling:
http://www.ser.nl/~/media(...)SED/1996/b14039.ashx
En dan in het bijzonder:
Hoewel 'problemen' twee en drie voor DS4 en Lyrebird vast geen problemen zijn. Dat past in hun rechtse agenda'tje.
Het zwakke punt in jouw verhaaltje is dat er een tijd is geweest dat er een stuk makkelijker vaste contracten werden uitgedeeld. Dat moet je dan verklaren. Immers moet er toen ook geconstateerd zijn door de werkgevers dat het duur(der) uit pakt.quote:Op zondag 26 juli 2009 14:30 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik spreek even alleen voor mijzelf: ik heb geen rechtse agenda. Alleen vanuit jouw blikveld, net zoals Berlusconi denkt dat 99,9% van de wereld communist is.
Ik pleit ook niet voor meer flexibilisering. Integendeel. Ik constateer juist dat de houding van de vakbonden bedrijven er toe noopt om met flexwerkers aan de slag te gaan.
Het enige wat jij nu doet is argumenten op de man. Terwijl de constatering dat tijdelijke contracten een hoop nadelen hebben een terechte is en door iig mij wordt gedeeld... Alleen: ik wil er wel iets aan doen (te weten: het ontslagrecht minder rigide maken en dan mogen wat mij betreft de teugels tav flexcontracten strakker). Jij waarschijnlijk ook wel, maar ik hoor niets van je en vermoed dat het in de cat. utopia valt...
Jouw verwijt is dus weer eens onterecht.
http://www.dvhn.nl/nieuws(...)erkers_stijgt_verderquote:Op zondag 26 juli 2009 12:33 schreef DS4 het volgende:
[..]
Een uitzendkracht is ook een werkende. Ik ken de cijfers niet, maar ik vermoed dat in NL relatief veel mensen op tijdelijke basis werken. Misschien dat iemand die cijfers kent?
Dan denk ik dat het de enge definitie is. Een jaarcontract, maar fulltime zal wel niet als "flex" worden gezien. En ik denk ook dat uitzendkrachten er niet bij zitten. Maar goed, dat is gissen...quote:Op zondag 26 juli 2009 15:51 schreef kitao het volgende:
Er wordt gesproken over 575.000 flexwerkers in september 2007 volgens dit krantenartikel.
Ongeveer 10% van de werknemers.
Dat zou kunnen inderdaad al acht ik de ondernemers slim genoeg om langs zo'n regeling heen te werkenquote:Op zondag 26 juli 2009 13:12 schreef DS4 het volgende:
Ik denk wel dat als je flexwerk heel lastig gaat maken en werkgevers gaat dwingen om mensen vast aan te nemen, dat dan de economie schade op loopt en de werkloosheid WEL kan toenemen.
Per sector zal dat sterk gaan verschillen denk ikquote:Op zondag 26 juli 2009 16:28 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat zou kunnen inderdaad al acht ik de ondernemers slim genoeg om langs zo'n regeling heen te werken
Klopt, maar we hadden het meer over het ruimere begrip. Dan heb je het over alles wat geen vast contract is. ZZP-ers kun je daar onder omstandigheden zelfs onder laten vallen.quote:Op zondag 26 juli 2009 16:18 schreef kitao het volgende:
Flexwerker:
Werknemer met een flexibel aantal uren of met een arbeidscontract korter dan een jaar.
Gevonden op http://www.economische-begrippen.nl/def.
Ik ook wel...quote:Op zondag 26 juli 2009 16:28 schreef du_ke het volgende:
Dat zou kunnen inderdaad al acht ik de ondernemers slim genoeg om langs zo'n regeling heen te werken
In feite dezelfde fout die du_ka maakte, alleen hadden zij de cijfers wel voorhanden. Stellen dat men in NL al heel flexibel is t.o.v. andere landen. Leuk, maar vertel er wel even bij welk deel van de mensen zo flexibel is. Dat zijn niet de mensen met een vast contract.quote:5a. Een andere veel gehoorde klacht van werkgeverszijde is dat het Nederlandse ontslagstelsel leidt tot een starre arbeidsmarkt met weinig mobiele en flexibile werknemers. Maar Nederland is al een van de meest geflexibiliseerde landen van Europa. De wet Flexibiliteit en Zekerheid stamt uit 1999. Tegenover meer zekerheid voor flexwerkers stond meer flexibiliteit voor alle werknemers. In de praktijk blijft er van die grotere zekerheid voor flexwerkers niets over omdat praktisch alle werkgevers de wettelijke plicht om na drie losse contracten een vast dienstverband aan te bieden, aan hun laars lappen. Werknemers krijgen in de meeste gevallen dan helemaal geen contract meer aangeboden. Intussen is wel meer flexibiliteit ingevoerd.
In het rapport van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) Investeren in werkzekerheid blijkt dat Nederlandse werknemers samen met die van het Verenigd Koninkrijk, Ierland en de Scandinavische landen tot de top van Europa behoren als het gaat om baanwisselingen. Ruim eenderde van de banen in Nederland waren in 2003 deeltijdbanen. Met tijdelijke contracten scoort Nederland hoog (14,5% van alle contracten in 2003), net onder Zweden (15,5%). Het aantal uitzendkrachten was in Nederland in 2004 met 2,5% hoger dan in vergelijkbare landen. Datzelfde geldt voor het aantal freelancers en zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) dat in Nederland in 2003 circa 14% was. Tot 1999 steeg het aantal flexwerkers, sindsdien is het weer iets gedaald en lijkt nu te stabiliseren rond 10% van het totaal aantal banen. Het beeld van een verstarde en verouderde arbeidsmarkt klopt dus niet met de feiten. Bovendien behoort Nederland qua arbeidsproductiviteit per gewerkt uur tot de beste landen van Europa.
In Nederland zijn langdurige vaste banen nog steeds de norm. De WRR concludeert in het eerder genoemde rapport dat ‘langdurige arbeidsrelaties niet behoeven te botsen met grote mobiliteit op de arbeidsmarkt'. Toch pleit de WRR, net als de Europese Commissie voor meer nog meer flexibiliteit en het inruilen van baanzekerheid voor werkzekerheid.
Hoe zijn die vaste contracten dan flexibel geworden? Dat je, wanneer je tent zo goed als failliet is, toch wel van personeel af kan komen? Of dat het wel kan, maar klauwen met geld kost?quote:Op maandag 27 juli 2009 11:30 schreef Klopkoek het volgende:
Onzin, ook de vaste contracten zijn flexibel geworden en ik had trouwens nog een vraag open staan.
VVD: Geef nieuwe vakbonden een kans
Stel je die nu aan mij?quote:Op maandag 27 juli 2009 11:30 schreef Klopkoek het volgende:
...en ik had trouwens nog een vraag open staan.
VVD: Geef nieuwe vakbonden een kans
Alsof flexibiliteit dus meer bijdraagt aan een betere economie en ten slotte dan ook aan de positie van de werknemers? Daar is best iets voor te zeggen, totdat je bij de bank gaat aankloppen voor een hypotheek.quote:Op maandag 27 juli 2009 09:31 schreef en_door_slecht het volgende:
Even een quote van FNV Bondgenoten. Laat heel mooi zien hoe ze de feiten verkeerd interpreteren:
[..]
In feite dezelfde fout die du_ka maakte, alleen hadden zij de cijfers wel voorhanden. Stellen dat men in NL al heel flexibel is t.o.v. andere landen. Leuk, maar vertel er wel even bij welk deel van de mensen zo flexibel is. Dat zijn niet de mensen met een vast contract.
En-door: het eerste wat ik lees is 1997 , dat is 12 jaar geleden. De rest niet gelezen.....quote:Op maandag 27 juli 2009 11:52 schreef en_door_slecht het volgende:
[..]
Stel je die nu aan mij?
Lees dit dan maar even.
Ja en nee. Want je hebt flexibiliteit en flexibiliteit. Kijk, de wereld is niet een statisch gebeuren. Azie groei als kool, Rusland is in beweging (niet altijd vooruit overigens), grondstoffen worden schaars. Maar ook: onze samenleving vergrijst en verkleurt en nieuwe technologien doen hun intrede. Dat maakt dat bedrijven niet statisch kunnen blijven kijken, maar zich moeten aanpassen aan die veranderende wereld. Het gevolg is dat ook personeel dat moet. Daarom is scholing heel belangrijk, maar daarbij ook de mogelijkheid om van beroep(sgroep) te veranderen. Soms is dat een keuze van de werknemer, soms van de werkgever. Daar zit een vorm van flexibiliteit die wenselijk en noodzakelijk is.quote:Op maandag 27 juli 2009 16:43 schreef kitao het volgende:
[..]
Alsof flexibiliteit dus meer bijdraagt aan een betere economie en ten slotte dan ook aan de positie van de werknemers? Daar is best iets voor te zeggen, totdat je bij de bank gaat aankloppen voor een hypotheek.
Want die bank wil juist stabiliteit en geen premiejagers.
Je hoeft 't ook niet te lezen, het geeft alleen wat inzicht in de geschiedenis van ons ontslag'recht'.quote:Op maandag 27 juli 2009 16:50 schreef kitao het volgende:
[..]
En-door: het eerste wat ik lees is 1997 , dat is 12 jaar geleden. De rest niet gelezen.....
quote:Op maandag 27 juli 2009 17:11 schreef kitao het volgende:
Het probleem bij de oorzaak aanpakken is inderdaad beter. Vandaar het forum C&H.
Ik pik even een paar stukjes tekst van de FNV...quote:Op maandag 27 juli 2009 09:31 schreef en_door_slecht het volgende:
In de praktijk blijft er van die grotere zekerheid voor flexwerkers niets over omdat praktisch alle werkgevers de wettelijke plicht om na drie losse contracten een vast dienstverband aan te bieden, aan hun laars lappen. Werknemers krijgen in de meeste gevallen dan helemaal geen contract meer aangeboden.
Nee, maar het beeld dat de starre en verouderde opstelling vande vakbonden leidt tot meer flexcontracten klopt zonder meer. Ze protesteren dus tegen iets wat ze zelf veroorzaken.\quote:Het beeld van een verstarde en verouderde arbeidsmarkt klopt dus niet met de feiten.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |