abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 25 juli 2009 @ 21:56:10 #226
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_71325980
Duidelijk is het zeker maar waar niet.

Ik ga er morgen wel op in.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_71326034
quote:
Op zaterdag 25 juli 2009 21:56 schreef Klopkoek het volgende:
Ik ga er morgen wel op in.
Ik ben benieuwd.

Het is natuurlijk wel waar, maar dat terzijde.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  zaterdag 25 juli 2009 @ 22:17:51 #228
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_71326487
Natuurlijk, dat zeg je omdat je zelf werkgever bent.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_71326774
quote:
Op zaterdag 25 juli 2009 22:17 schreef Klopkoek het volgende:
Natuurlijk, dat zeg je omdat je zelf werkgever bent.
Ja, ik kan mijzelf aardig inleven in werkgevers...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  zondag 26 juli 2009 @ 00:02:07 #230
262650 kitao
prikplaatje
pi_71329606
quote:
Op zaterdag 25 juli 2009 21:16 schreef DS4 het volgende:

[..]

Het klopt wel dat de vakbonden daar tegen zijn, maar juist de opstelling van de vakbonden (met name vasthouden aan een arbeidscontract, ongeacht wat dan ook) maakt dat werkgevers eerder kiezen voor kortdurende contracten, 0-uren contract, uitzendkrachten, enz.
Er zijn werknemers , die al drie jaar ergens op contractbasis werken , zonder enig protest van het Gak , drie maanden op non-actief worden gesteld en voor die drie maanden een uitkering krijgen. Vervolgens worden die werknemers weer aangenomen bij dezelfde werkgever , voor weer een contract van drie jaar.
Er zijn mensen die dat al drie keer of meer hebben meegemaakt.

Hoe lang willen deze werkgevers met zulke onzekerheid blijven doorgaan en ondertussen de kosten op de gemeenschap laten afwentelen ? Als het bedrijf echt niet meer de kosten kan opbrengen dan kunnen zij ook via de rechter een ontslagvergunning aanvragen.

[ Bericht 0% gewijzigd door kitao op 26-07-2009 00:09:20 ]
megalomaniac
pi_71330539
quote:
Op zondag 26 juli 2009 00:02 schreef kitao het volgende:

Hoe lang willen deze werkgevers met zulke onzekerheid blijven doorgaan en ondertussen de kosten op de
gemeenschap laten afwentelen ?
Fraai is het niet, MAAR: het is dezelfde wetgever die dit mogelijk maakt. Dezelfde wetgever die de werkgever het zo moeilijk maakt om van personeel af te komen.
quote:
Als het bedrijf echt niet meer de kosten kan opbrengen dan kunnen zij ook via de rechter een ontslagvergunning aanvragen.
Hetgeen gewoon een dure grap is. Waarom zou ik als bedrijf overbodige kosten maken?
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  zondag 26 juli 2009 @ 01:54:18 #232
262650 kitao
prikplaatje
pi_71332016
quote:
Op zondag 26 juli 2009 00:33 schreef DS4 het volgende:

[..]

Fraai is het niet, MAAR: het is dezelfde wetgever die dit mogelijk maakt. Dezelfde wetgever die de werkgever het zo moeilijk maakt om van personeel af te komen.
Dus de wetgever weet dat er een maas in de wet zit , maar doet er niets aan , terwijl ondertussen iemand die wel een uitkering nodig heeft mogelijk naast het net vist vanwege overbelasting van het sociale stelsel. Dat niet alleen , die mensen die gebruik maken van die drie maanden vullen mogelijkerwijs ondertussen hun inkomen tot de oorspronkelijke 100% aan door bij te klussen en verdringen zo een ander van een legitieme arbeidsplaats.

Geen wonder dat er weinig klachten hierover te horen zijn.
megalomaniac
pi_71333899
quote:
Op zondag 26 juli 2009 01:54 schreef kitao het volgende:

Dus de wetgever weet dat er een maas in de wet zit , maar doet er niets aan ,
De wetgever ziet het kennelijk niet als "maas" en de wetgever heeft het ook nog steeds niet behaagd om het rigide ontslagrecht te versoepelen.
quote:
terwijl ondertussen iemand die wel een uitkering nodig heeft mogelijk naast het net vist vanwege overbelasting van het sociale stelsel.
We betalen inmiddels geen WW premie meer omdat de pot te vol zit. Probeer de realiteit eens te omarmen...
quote:
Dat niet alleen , die mensen die gebruik maken van die drie maanden vullen mogelijkerwijs ondertussen hun inkomen tot de oorspronkelijke 100% aan door bij te klussen en verdringen zo een ander van een legitieme arbeidsplaats.
Zwartwerken is meer iets icm bijstand of een reguliere baan. Natuurlijk is het niet uitgesloten, maar ww-ers zijn niet bepaald de grootste risicogroep in dezen.
quote:
Geen wonder dat er weinig klachten hierover te horen zijn.
Nou, als je niet te veel verdient is het best voordelig. We gaan even uit van een 6 mnd contract. Stel je vangt 6 maanden 2.000,- Daarnaast vang je aan WW 3 maanden 4.400,- (2x 1.500 + 1x 1.400). Vakantiedagen (stel 13 in het halve jaar) laat je ook gewoon uitbetalen (1.235).

Je ontvangt nu over de 3 maanden 5.635.

Je levert dus 365 euro in op 9 maanden. 40 euro per maand. Daarvoor krijg je op jaarbasis berekend 4 maanden vakantie. Dus 2% minder verdienen, 323% aan vakantiedagen.

Best een aardige deal. Ik zou ook niet miepen nee...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  zondag 26 juli 2009 @ 10:50:54 #234
262650 kitao
prikplaatje
pi_71334082
Wat is het nut van versplintering in kleine bondjes als ingewikkelde materie zoals bijv. hieronder beschreven staat , door een grote (lees: dus meer specialisten) al behandeld worden?
Hiermee wil ik overigens niet impliceren dat mensen dat niet zelf kunnen regelen.

Juli 2009
quote:
FNV onderzoekt effect recessie op zzp'ers
FNV Zelfstandigen gaat onderzoeken hoe hard de crisis toeslaat onder zzp'ers. De bond heeft daarom een maandelijkse crisisindex ontwikkeld die de gevolgen van de recessie per sector en per provincie inzichtelijk moet maken.

Volgens de bond is er grote behoefte aan zo'n index, omdat het nu moeilijk is vast te stellen hoe hard zzp'ers worden getroffen. Veel zelfstandigen zouden aanmerkelijk minder opdrachten krijgen. Zolang ze hun bedrijf niet beëindigen, blijft dat verlies aan werk buiten de werkloosheidsstatistieken van het Centraal Bureau voor de Statistiek en uitkeringsinstantie UWV.

Om betrouwbare gegevens te krijgen, wordt zzp'ers gevraagd mee te werken aan het onderzoek en een aantal vragen te beantwoorden. Dit kan men doen op de website www.fnvzzp.nl. De resultaten zullen ook op die site worden gepubliceerd.
Bron: http://www.onebizz.nl/kre(...)p-zzp-ers_000318.htm


Of deze:

dec 2006
quote:
Sterke groei aantal ZZP'ers.
Het aantal ZZP-ers (zelfstandige ondernemers zonder personeel) in Nederland kan groeien tot bijna 1 miljoen mensen in 2010. Het zullen vooral ouderen zijn die hun vakmanschap omzetten in een eigen onderneming.Dat verwacht althans de vakcentrale FNV AfgeschrevenNu al ligt de gemiddelde leeftijd van deze starters op 42 jaar. Volgens de vakcentrale zullen steeds meer ouderen de sprong wagen, ook mensen die nu op hun 50-ste zogenaamd worden afgeschreven. Op dit moment staan er in Nederland al 550.000 mensen als Zelfstandige-Zonder-Personeel (ZZP-ers) geregistreerd.DrempelsFNV-beleidsmedewerker Ronald van der Krogt, verantwoordelijk voor de ZZP'ers, eist van de komende regering wel dat idiote drempels op weg naar het ondernemerschap worden opgeruimd. "Vrouwelijke ZZP-ers die zwanger worden, zijn de enige mensen in heel Europa die geen wettelijke uitkering voor zwangerschaps- en bevallingsverlof krijgen."Verzekering"Dat is slechts een voorbeeld. De markt van verzekeraars weigert ZZP-ers een fatsoenlijke collectieve arbeidsongeschiktsheidsverzekering AOV aan te bieden. Aan die schande maken wij als FNV desnoods een einde door met een verzekeraar zelf een verzekering te beginnen. Wie een pensioen wil opbouwen, ziet nu als ZZP-er 30 procent van de inleg weglopen aan beheers- en beleggingskosten. Doodzonde. Ook daar kan een collectieve pensioenregeling verandering in aanbrengen."Kloof"Wij hebben een regering nodig die de kloof tussen werknemersschap en ondernemerschap van een stevige brug gaat voorzien. De regeringen tot nu toe hebben een gapende kloof laten ontstaan. Het is dat de ZZPers van nu zo graag met hun vak bezig zijn, dat ze de enorme risico´s maar voor lief nemen. Het is een grote kans voor een regering die de zogenaamde afgeschreven groep van 50-plussers echt wil helpen. Daar hebben we echt meer aan dan aan het verstrekken van een zelfstandigenaftrek aan 65-plussers; een groep die al een gegarandeerd inkomen heeft, meestal een redelijk pensioen en in een belastingtarief van 30 procent zit."Bron: FNV - Dec 2006
Bron:
http://nieuws.zzpnodig.nl/nieuws/sterke_groei_aantal_zzpers.html

[ Bericht 0% gewijzigd door kitao op 26-07-2009 11:33:26 (opmaakcorrectie) ]
megalomaniac
pi_71334180
quote:
Op zondag 26 juli 2009 10:50 schreef kitao het volgende:
Wat is het nut van versplintering in kleine bondjes als ingewikkelde materie zoals bijv. hieronder beschreven staat , door een grote (lees: dus meer specialisten) al behandeld worden?
Het kader van de FNV bestaat uit oudere werknemers, de meeste leden zijn oudere werknemers. De FNV laat in de praktijk zien vooral op te komen voor de belangen van de oudere werknemers (ook TEN KOSTE VAN de jongere werknemers).

Het nut is dus dat ook andere groepen vertegenwoordiging krijgen.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  zondag 26 juli 2009 @ 11:11:25 #236
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_71334375
quote:
Op zaterdag 25 juli 2009 21:27 schreef en_door_slecht het volgende:

[..]

Paars heeft daarin helemaal niets gedaan. Het leger ZZP'ers groeide ook toen al, het aantal jongeren zonder vast contract ook.
Lieg niet! Paars heeft die flexwet ingevoerd. Daar waren de vakbonden op tegen. JUIST omdat het een tweedeling maakte tussen degenen met een baan en degenen die één keer werkloos zijn geworden.
quote:
De reden dat werkgevers geen vaste contracten willen uitdelen is simpel: je komt nooit meer van iemand af. Je moet dus wat doen aan het feit dat je niet van iemand af kan komen. En wie zijn daar zo ontzettend tegen? Juist: de vakbonden. En waarom? Om de insider te beschermen, ten koste van de have-nots.
Dit is dus zo'n rechtse leugen: meer ontslagbescherming is slecht en dus is de vakbond slecht. Ga toch weg.
quote:
De vraagt dringt zich nu op waarom de FNV dan zo bang is dat de haves hun banen kwijt zouden raken. Ten dele is dat ook onzinnig om te denken, maar bij conjucturele werkloosheid zal een werkgever de zwakste broeders (lees: die het slechtste werk leveren of het meeste kosten per klus/product) kwijt willen. En dat zijn niet zelden de ouderen, omdat die overbetaald worden t.o.v. de jongeren.
Je ziet met deze crisis dat ouderen en jongeren als eerste hun baan kwijt raken ONDANKS hun ontslagbescherming. Vervolgens wil de FNV dat de ontslagen naar leeftijdsgroepen worden ingedeeld. Dat betekent dat van elke leeftijdsgroep eenzelfde percentage wordt ontslagen.

In de rechtse media wordt dat dan weer uitgelegd als dat ze enkel voor de oudjes op komen. Een pure leugen! Als je er goed over na denkt dan ziet iedereen dat zelf in.
quote:
Nou, hoeveel duidelijker wil jij de kwalijke rol van de bonden hebben?
Duidelijk is dat jij je nickname eer aan doet en dat DS4 een VVD-spion in de PvdA is.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
  zondag 26 juli 2009 @ 11:15:13 #237
262650 kitao
prikplaatje
pi_71334436
quote:
Op zondag 26 juli 2009 10:59 schreef DS4 het volgende:

Het nut is dus dat ook andere groepen vertegenwoordiging krijgen.
Waar ook niets op tegen is , Zzp-ers bijv. zullen ook hun eigen ondersteuning kunnen vinden. Wel typisch dat een krant als de Telegraaf deze materie wil openen voor haar lezers met de kop :

VVD opent aanval op de vakbeweging.

Je kunt je afvragen of alle VVD leden hier ook blij mee zijn.
megalomaniac
pi_71334569
quote:
Op zondag 26 juli 2009 11:11 schreef Klopkoek het volgende:
Dit is dus zo'n rechtse leugen: meer ontslagbescherming is slecht en dus is de vakbond slecht. Ga toch weg.
Werkgevers zijn ook niet op hun achterhoofd gevallen. Als zij mensen niet kunnen onslaan, dan zullen ze die mensen ook niet aannemen. Een bedrijf met overtollig personeel is immers zo failliet.

De gedachte achter ontslagbescherming vind ik overigens best symphatiek, maar daar kom je in de wereld niet ver mee. In Italie hadden ze een jaar of tien geleden een hele mooie zwangerschapsverlofregeling ingevoerd. Het gevolg daarvan was dat geen vrouw meer werd aangenomen.

The road to hell is paved with good intentions.

Oh, en in de door jouw verfoeide USA is het de normaalste zaak van de wereld dat 60+er worden aangenomen. Als ze niet voldoen, dan kunnen ze ook zo weer geloosd worden.

Minder ontslagbescherming leidt tot meer arbeidsparticipatie.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_71335196
quote:
Op zondag 26 juli 2009 11:20 schreef Lyrebird het volgende:

[..]
Minder ontslagbescherming leidt tot meer arbeidsparticipatie.
Nogal een stellige bewering . Nederland kent een vrij grote ontslagbescherming (al valt het in de praktijk wel mee als een werkgever iemand kwijt wil lukt dat gewoon) maar ook een zeer lage werkeloosheid (loopt nu wel op). Hoe verklaar je dat dan?
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  zondag 26 juli 2009 @ 11:55:34 #240
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_71335233
quote:
Op zondag 26 juli 2009 11:54 schreef du_ke het volgende:

[..]

Nogal een stellige bewering . Nederland kent een vrij grote ontslagbescherming (al valt het in de praktijk wel mee als een werkgever iemand kwijt wil lukt dat gewoon) maar ook een zeer lage werkeloosheid (loopt nu wel op). Hoe verklaar je dat dan?
Denemarken kent natuurlijk een nog lagere werkloosheid en bijna geen ontslagbescherming. Ik denk dat Lyrebird daar op doelt.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_71335379
quote:
Op zondag 26 juli 2009 11:55 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Denemarken kent natuurlijk een nog lagere werkloosheid en bijna geen ontslagbescherming. Ik denk dat Lyrebird daar op doelt.
Dat is dan ook direct het enige voorbeeld volgens mij.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  zondag 26 juli 2009 @ 12:05:16 #242
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_71335442
quote:
Op zondag 26 juli 2009 12:02 schreef du_ke het volgende:

[..]

Dat is dan ook direct het enige voorbeeld volgens mij.
Het is moeilijk om conclusies te trekken want toen Denemarken de ontslagregels versoepelde werden er tegelijkertijd maatregelen genomen om negatieve effecten tegen te gaan (vooral om mensen productief genoeg te houden en werklozen weer snel aan het werk te krijgen, op niveau). Het was niet pure laissez faire politiek die werd gevoerd.

Ik denk ook niet dat het Deense model hier in Nederland zal worden ingevoerd. Daarvoor is het CDA veels te machtig.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_71335843
quote:
Op zondag 26 juli 2009 11:11 schreef Klopkoek het volgende:

Paars heeft die flexwet ingevoerd. Daar waren de vakbonden op tegen. JUIST omdat het een tweedeling maakte tussen degenen met een baan en degenen die één keer werkloos zijn geworden.
Nee, de FNV wilde nog meer zekerheid inbouwen (ze zullen echt niet tegen de gehele flexwet zijn geweest, daar deze voor veel flexwerkers goed uitpakt, aldus de FNV!). Dat is op zich sympathiek.

Maar het probleem was daarmee dat werkgevers eerder voor uitzendkrachten zouden kiezen. Of andere omwegen.

Daarnaast merk ik voorzichtig op dat het er op lijkt alsof jij denkt dat de flexwet het mogelijk heeft gemaakt dat er korte en tijdelijke dienstverbanden konden ontstaan, wat natuurlijk niet juist is.
quote:
Dit is dus zo'n rechtse leugen: meer ontslagbescherming is slecht en dus is de vakbond slecht. Ga toch weg.
Dat staat er niet. Je verdraait de woorden van SP, kennelijk omdat je inhoudelijk geen weerwoord hebt.

Ontslagbescherming is voor veel werkgevers een drempel om vaste contracten uit te delen. Punt.
quote:
Je ziet met deze crisis dat ouderen en jongeren als eerste hun baan kwijt raken ONDANKS hun ontslagbescherming. Vervolgens wil de FNV dat de ontslagen naar leeftijdsgroepen worden ingedeeld. Dat betekent dat van elke leeftijdsgroep eenzelfde percentage wordt ontslagen.
Met alle respect, maar fifo valt gewoon in deze tijd niet te hanteren en DUS gaat de FNV voor "second best". Terwijl percentages nog steeds te rigide zijn. Maar overigens: een prima uitgangspunt! Dat dan weer wel. De FNV heeft dus wel gelijk met dit standpunt, de realiteit zal zich echter niet altijd laten schikken.

Maar dan dit: het beleid wat de FNV voor staat kan tijdens economische tegenwind niet voorkomen dat mensen worden ontslagen (ontslagbescherming is inderdaad niet absoluut). Door in de jaren daartussen een minder rigide ontslagbescherming tegen te houden komen de ouderen die pech hebben gehad echter redelijk lastig aan de bak, of ook in flexcontracten. Men schiet zichzelf dus in de voet. En dat is voor de FNV geen probleem, want tegen de mensen met een baan zeggen ze "we vechten voor jouw baan" en tegen degene die niet meer aan de bak komen "die werkgevers zijn discriminerende klootzakken".

Tsja. Verdeel en heers.
quote:
In de rechtse media
Jij bent in alles de tegenpool van Berlusconi bedenk ik mij net.
quote:
Duidelijk is dat jij je nickname eer aan doet en dat DS4 een VVD-spion in de PvdA is.
En maar klagen als anderen bij jou op de man spelen...

Feit blijft dat je het belangrijkste argument van SP ontwijkt. Je hebt er gewoon geen antwoord op.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_71335867
quote:
Op zondag 26 juli 2009 11:15 schreef kitao het volgende:

Wel typisch dat een krant als de Telegraaf deze materie wil openen voor haar lezers met de kop :

VVD opent aanval op de vakbeweging.

Je kunt je afvragen of alle VVD leden hier ook blij mee zijn.
De Telegraaf verkoopt zo weer een paar krantjes. Met de krant, komt de leugen in het land. Journalisten zijn onbetrouwbaar. Niet alleen die van de Telegraaf.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_71335984
quote:
Op zondag 26 juli 2009 11:54 schreef du_ke het volgende:

Nederland kent een vrij grote ontslagbescherming (al valt het in de praktijk wel mee als een werkgever iemand kwijt wil lukt dat gewoon) maar ook een zeer lage werkeloosheid (loopt nu wel op). Hoe verklaar je dat dan?
Een uitzendkracht is ook een werkende. Ik ken de cijfers niet, maar ik vermoed dat in NL relatief veel mensen op tijdelijke basis werken. Misschien dat iemand die cijfers kent? Het is iig zo dat rigide ontslagbescherming een verschuiving van vaste banen naar flexwerk veroorzaakt.

Banen moeten gewoon worden vervuld, dus onze lage werkloosheid zegt meer iets over onze economie.

Overigens een stukje tekst waaruit blijkt dat ontslagbescherming weldegelijk invloed heeft op de arbeidsmarkt.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_71336753
quote:
Op zondag 26 juli 2009 12:33 schreef DS4 het volgende:

[..]

Een uitzendkracht is ook een werkende. Ik ken de cijfers niet, maar ik vermoed dat in NL relatief veel mensen op tijdelijke basis werken. Misschien dat iemand die cijfers kent? Het is iig zo dat rigide ontslagbescherming een verschuiving van vaste banen naar flexwerk veroorzaakt.
Ik weet niet of we meer flexwerkers hebben dan andere landen. We hebben relatief weinig productieindustrie en juist dat soort bedrijven hebben vaak veel flexibele krachten maar misschien scoren we in andere sectoren weer hoger.
quote:
Banen moeten gewoon worden vervuld, dus onze lage werkloosheid zegt meer iets over onze economie.
Klopt die factor is vele malen belangrijker dan de ontslagbescherming.
quote:
Overigens een stukje tekst waaruit blijkt dat ontslagbescherming weldegelijk invloed heeft op de arbeidsmarkt.
Invloed heeft het altijd natuurlijk.

Maar uit dat stukje
quote:
Per
saldo vinden de meeste studies geen of een (licht) opwaarts effect van ontslagbescherming op werkloosheid.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_71336945
quote:
Op zondag 26 juli 2009 13:03 schreef du_ke het volgende:

Maar uit dat stukje

Dat had ik al gezegd: een baan moet wel vervuld worden. Dus neem je iemand tijdelijk aan, of je belt het uitzendbureau, enz.

Daarmee ontstaat dus de tweedeling.

Ik denk wel dat als je flexwerk heel lastig gaat maken en werkgevers gaat dwingen om mensen vast aan te nemen, dat dan de economie schade op loopt en de werkloosheid WEL kan toenemen.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  zondag 26 juli 2009 @ 13:43:37 #248
262650 kitao
prikplaatje
pi_71337654
Er wordt flink met cijfers gerekend en velen zullen hierdoor het zicht verliezen op de werkelijke problemen, oftewel de basis waaruit deze "posts" zijn ontstaan.
Uitdrukkingen als marktwerking , financiele crisis , flexwerkers , zzp-ers , worden gehanteerd als de (mogelijke) oplossing voor deze problemen.
De oorzaak zit in het stelsel zelf , namelijk het feit dat er gewoon geaccepteerd wordt dat er volgens het Uwv momenteel 477.000 mensen staan ingeschreven als werkzoekend. Er wordt beweerd: er is geen werk , sorry , kom over een paar maanden maar terug , misschien gaat het dan beter.
Feit is dat er werk zat is , er valt altijd wel iets te verbeteren. Echter door het huidige systeem , volledig gebaseerd op geld als ruilmiddel , wil niemand er voor betalen.
megalomaniac
  zondag 26 juli 2009 @ 13:52:07 #249
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_71337867
Er zijn ook genoeg voorbeelden aan te halen van kritische rapporten ten aanzien van ontslagversoepeling:
http://www.ser.nl/~/media(...)SED/1996/b14039.ashx

En dan in het bijzonder:
quote:
9.2.2 De keerzijde van flexibilisering
Behalve tot een oplossing voor bepaalde problemen resulteert flexibilisering
ook in het ontstaan van nieuwe problemen. In dat kader komen drie - ten dele
met elkaar samenhangende problemen - aan de orde.
In de eerste plaats kan een sterke nadruk op externe flexibilisering gepaard gaan
met een verkorting van de tijdshorizon van werkgevers en werknemers. Het
duidelijkst ligt dat voor de werkgever, die irnmers minder geneigd zal zijn in de
opleiding en training van de werknemers te investeren. Dit vormt vermoedelijk
een belangrijke verklaring voor het feit dat in de VS met zijn weinig gereguleerde
arbeidsmarkt slechts aan 10 procent van de jonge werknemers enige formele
scholingsfaciliteiten worden geboden door de werkgever, terwijl dit in Duitsland
en Japan voor ongeveer 70 procent van de jonge werknemers geldt^ Juist
in deze periode waarin de opkomst van ICT en het proces van internationalisering
dwingen tot een grotere nadruk op kwaliteitsconcurrentie, houdt dit een
gevaar in. Zo constateert Van Waarden^ dat in het bijzonder de ontslagbescherming
in Duitsland werkgevers aanspoort te investeren in hun personeel waardoor
zij flexibeler inzetbaar zijn binnen het bedrijf. Zo bezien, produceert externe
rigiditeit interne flexibiliteit (zie het intermezzo op de volgende pagina).
Voor de werknemer is het niet op voorhand duidelijk dat flexibilisering leidt tot
een verkorting van de tijdshorizon. Enerzijds is het denkbaar dat werknemers
die er niet meer van uit kunnen gaan dat zij in aanmerking komen voor life
time employment', zich gedwongen voelen hun kwalificaties op peil te houden om
na het aflopen van hun contract in aanmerking te komen voor een nieuwe
baan. Ervaringen in de VS wijzen anderzijds uit dat vergaande externe flexibilisering
er juist toe leidt dat werknemers zich sterker gaan rich ten op inkomensmaximalisatie
op korte termijn dan op scholing voor eventuele latere functies*.

Een tweede probleem van flexihilisering is dat de wijze waarop arbeidsorganisaties
daaraan in de praktijk invulling geven er toe leidt dat een deel van de onzekerheid
waarmee zij v^^orden geconfronteerd wordt afgewenteld op toeleveranciers
en - mede door de aanbodoverschotten op de arbeidsmarkt - op werknemers.
Met name de werknemers aan de onderkant van de arbeidsmarkt komen door
de combinatie van flexibilisering en deregulering op de arbeidsmarkt in een
steeds moeilijker positie terecht. Braam, die anderhalf jaar lang als undercoverjournaliste
werkte in flexibele banen aan de onderkant van de arbeidsmarkt,
geeft schrijnende voorbeelden van het 'exploiteren' van arbeidskrachten*.
Door de zwakke binding van deze arbeidskrachten ontstaat bovendien het risico
dat de kwaliteit van het produktieproces wordt geschaad'". Op termijn kunnen
flexibilisering en deregulering een bedreiging gaan vormen voor de sociale
cohesie, leiden tot een toename van de criminaliteit en een impuls vormen voor
gettovorming, zoals bijvoorbeeld in de VS het geval is". Overigens draagt ook de
situatie waarin grote groepen mensen tegen hun zin structureel worden uitgesloten
van deelname aan het arbeidsproces bij aan een toename van de
criminaliteit en onveiligheid en kan derhalve ook deze situatie een bedreiging
inhouden voor de sociale en maatschappelijke stabiliteit.
Een derde probleem dat zich manifesteert door de opkomst van de verschillende
vormen van flexibiliteit is dat de instituties op sociaal-economisch terrein in
Nederland zijn ingericht op de situatie dat werknemers een vast voltijddienstverband
hebben. Flexibilisering leidt er dan ook toe dat instituties op het
terrein van bijvoorbeeld de sociale zekerheid en het arbeidsrecht in afnemende
mate aansluiten op de veranderde omstandigheden. Enerzijds kan dit stelsel
daardoor een remmende factor zijn in zowel de sociale, de economische als de
technologische vernieuwing'l Anderzijds kan dit inhouden dat groepen
werknemers die een flexibele arbeidsrelatie hebben wel sociale premies moeten
afdragen, maar niet of nauwelijks in aanmerking komen voor een uitkering.
Hoewel 'problemen' twee en drie voor DS4 en Lyrebird vast geen problemen zijn. Dat past in hun rechtse agenda'tje.


Maar zoals gezegd is het eigenlijk al de situatie dat de arbeidsmarkt steeds flexibeler wordt, helaas.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_71338359
quote:
Op zondag 26 juli 2009 13:52 schreef Klopkoek het volgende:
Hoewel 'problemen' twee en drie voor DS4 en Lyrebird vast geen problemen zijn. Dat past in hun rechtse agenda'tje.
quote:
Dit vormt vermoedelijk een belangrijke verklaring voor het feit dat in de VS met zijn weinig gereguleerde arbeidsmarkt slechts aan 10 procent van de jonge werknemers enige formele scholingsfaciliteiten worden geboden door de werkgever, terwijl dit in Duitsland en Japan voor ongeveer 70 procent van de jonge werknemers geldt^
Dit is zo. In mijn Nederlandse tijd liep ik van de ene naar de andere cursus. Van die cursussen die in zo'n duur congrescentrum worden gegeven, met heel lekker eten en drinken. Ik heb er best wel wat van opgestoken, maar ik had natuurlijk liever die 2000 euro (per cursus, als het niet meer is) in m'n zak gestoken. Maar dat mag niet van de vakbond.

In de 8 jaar die ik in de VS heb gewerkt, heb ik maar liefst 0 cursussen gevolgd. En ik werkte nog niet eens voor een bedrijf! Die verantwoordelijkheid ligt in de VS bij de werknemer. Maar ja, die werknemer verdient vaak het dubbele van zijn Nederlandse collega.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')