Dat kan op zich, al kan het ook wel handig zijn als je ervaring hebt met wat er onderwater mogelijk is qua tabellen enz dus dat je al kan bedenken of iets wel of niet kan. Vroegâh op m'n stage kregen we de PSD van de ontwerper aangeleverd en moesten we zelf de onderdelen knippen.quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:40 schreef appelsjap het volgende:
Duss, een paar vraagjes:
1. Kan ik gewoon een layout maken in photoshop en dan naderhand slices maken? Of moet ik ook aan andere dingen denken?
Ja, ten eerste leer je daar het meest van en PSD naar HTML is niet ech mogelijkquote:2. Moet ik dat coderen zelf doen? Of zijn er progjes waar je PSD files invoert en die het voor je coderen?
quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:40 schreef appelsjap het volgende:
1. Kan ik gewoon een layout maken in photoshop en dan naderhand slices maken? Of moet ik ook aan andere dingen denken? Ja,gewoon slicen en Outputten...
2. Moet ik dat coderen zelf doen? Of zijn er progjes waar je PSD files invoert en die het voor je coderen?
Geen programma's,zelf doen...
Het codeer werk is behoorlijk simpel (denk ik zelf): denk ik niet
Het wordt een simpele site met een soort blog, en muziek erop. Gewoon een homepage met wat subpages waar naartoe gelinkt moet worden, that's it. Dat kan je Static of Dynamic doen... als je het ook maar enigzinds dynamisch wilt doen,dan ga maar eerst ff leren programmerensucces!
Photoshop, html en css. Dan kom je een heel eind. Dreamweaver is niet meer dan een tool om je codes in te tikken. Je kan het ook in notepad doen als je zou willen. Zend of Aptana vind ik ook fijne programma's om mee te werken.quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:51 schreef appelsjap het volgende:
Site gaat hierop lijken:
[ afbeelding ]
Kan zoiets ook met dreamweaver? De template wil ik sowieso met PS maken omdat ik daar vertrouwd mee ben en daar veel mooie dingen mee kan maken
Geen idee waar je het over hebt, php zei ik alleen omdat het enigszins bekend klonkquote:Op woensdag 8 juli 2009 11:49 schreef JonKeL het volgende:
Je kan gewoon beginnen met ontwerpen.
Wil je de blog functie helemaal zelf maken?
Hoe moet ik dat muziek erop voor mij zien? Een afspeel lijst? Een aantal nummers die continue blijven afspelen?
Wil je de content middels een cms systeem beheren? Of wil je gewoon html pagina's maken die je zelf aan gaat passen wanneer je wijzigingen wil doorvoeren?
Is het echt nodig dat je de gehele site in php codeert? Is alleen html met een bestaand blog script niet afdoende?
quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:40 schreef appelsjap het volgende:
Het codeer werk is behoorlijk simpel (denk ik zelf)
Niet al het codeerwerk, maar specifiek codeerwerk voor mijn sitequote:
Mij ook, maar het kost wel ff tijd om dat te leren, denk niet dat TS dat er voor over heeft. Zeker met PHP is het heel makkelijk jezelf in de vingers te snijden.quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:56 schreef ErwinEHVNL het volgende:
(...) het lijkt me eerste verstandig dat je gewoon zelf nette code kunt schrijven en lezen...
Hangt er van af. Als je wilt gaan scripten wens ik je succes. Als je alleen HTML doet: dat hoort iedere designer te beheersen en is ook niet echt moeilijk. Je moet alleen goed begrijpen dat je van tevoren moet nadenken over je indeling i.v.m. latere aanpassingen en eventueel verschillen in interpretatie tussen de browsersquote:Op woensdag 8 juli 2009 11:56 schreef appelsjap het volgende:
[..]
Niet al het codeerwerk, maar specifiek codeerwerk voor mijn site![]()
Hij kan toch zijn eigen cms ontwikkelen. Heel erg basic beginnen en dat verder uitwerken. Maar of dat handig is voor deze site dat weet hij alleen zelf. Als hij 1x gemaakt word en verder weinig nieuwe content toegevoegd hoeft te worden dan is het behoorlijk overbodig, maar wel een goed leerproces.quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:56 schreef ErwinEHVNL het volgende:
kijk voor de gein ook eens naar broncodes van andere sites... kun je vaak veel van leren...
voor de mensen die hier boven meteen over een CMS praten... het lijkt me eerste verstandig dat je gewoon zelf nette code kunt schrijven en lezen... daarna zou ik pas een keer een gooi doen naar een Open Source CMS (joomla, drupal)
waarschijnlijk is het de eerste keer al een opgave om schone W3 code te kunnen schrijven. Probeer jezelf ook niet aan te leren op tabellen te gebruiken omdat je niet weer hoe het in div's moet.
als er vragen zijn hoor ik het wel!
+1quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:51 schreef HuHu het volgende:
Alles kan met Dreamweaver. De vraag is meer of jij het kunt.
Er moet wel steeds content toegevoegd worden, denk aan muziek, fotos, nieuws, etcquote:Op woensdag 8 juli 2009 11:59 schreef JonKeL het volgende:
[..]
Hij kan toch zijn eigen cms ontwikkelen. Heel erg basic beginnen en dat verder uitwerken. Maar of dat handig is voor deze site dat weet hij alleen zelf. Als hij 1x gemaakt word en verder weinig nieuwe content toegevoegd hoeft te worden dan is het behoorlijk overbodig, maar wel een goed leerproces.
je kunt geen php code schrijven als je stap 1 en 2 ((x)HTML en CSS) niet onder de knie hebt... daarnaast las ik ook al dat je gebruik wil maken van scripts.....quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:58 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
Mij ook, maar het kost wel ff tijd om dat te leren, denk niet dat TS dat er voor over heeft. Zeker met PHP is het heel makkelijk jezelf in de vingers te snijden.
heb je OP wel gelezen????quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:59 schreef JonKeL het volgende:
[..]
Hij kan toch zijn eigen cms ontwikkelen. Heel erg basic beginnen en dat verder uitwerken. Maar of dat handig is voor deze site dat weet hij alleen zelf. Als hij 1x gemaakt word en verder weinig nieuwe content toegevoegd hoeft te worden dan is het behoorlijk overbodig, maar wel een goed leerproces.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |