Wat verwacht je op de mavoquote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:20 schreef Rijpie het volgende:
heb je dit nooit geleerd op school?
Laatste 'hihi grapje' maar weer dan.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:24 schreef Druktemaker het volgende:
[..]
Wat verwacht je op de mavoZe spelen daar met blokken.
Dat waren pas kerels! En vrouwen gingen naar de huishoudschool strijken en leren koken! Nadien kwam de man na 10 uur werken thuis en ging aan tafel. Hij kreeg stamppot en de vrouw een pets op de billen!quote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:27 schreef B.E.D het volgende:
Al die nieuwe indelingen
In mijn tijd gingen die jongelui gewoon Mavo, en de slimmeriken deden daarna Havo of Mbo.
De rest ging vanaf hun 16e de steiger op, of de fabriekshal in.
Ja tegenwoordig worden dat soort type meisjes kapster, nagelstyliste of schoonheidsspecialistequote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:29 schreef Renesite het volgende:
[..]
Dat waren pas kerels! En vrouwen gingen naar de huishoudschool strijken en leren koken! Nadien kwam de man na 10 uur werken thuis en ging aan tafel. Hij kreeg stamppot en de vrouw een pets op de billen!
Om hunquote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:31 schreef B.E.D het volgende:
[..]
Ja tegenwoordig worden dat soort type meisjes kapster, nagelstyliste of schoonheidsspecialiste
Op bepaalde plekken wel, om het VMBO TL idee te vergoeilijken.... maar in principe niet.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:34 schreef B.E.D het volgende:
Maar de Mavo bestaat nog tegenwoordig dus niet meer?
Klopt. Bepaalde ouders krijgen nowadays een zenuwinzinking als ze horen dat hun kind naar het VMBO moet.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 08:49 schreef oompaloompa het volgende:
Ik dacht laatst gehoord te hebben dat ze dat weer terug gaan draaien...
Gaat niet helemaal op. Het onderscheid in niveau 1 - 4 geldt alleen voor het MBO.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:21 schreef Renesite het volgende:
IVBO > VMBO niveau 1 basisberoepsgerichte leerweg
VBO > VMBO niveau 2 kaderberoepsgerichte leerweg
LBO > VMBO niveau 3 gemengde leerweg
MAVO > VMBO niveau 4 theoretisch gerichte leerweg.
geloof ik, uit mijn hoofd!
Klopt. Onze jongste was een zogenaamde 'fijne leerling' in de brugklas. Een 'rustpunt' in de klas. Met als gevolg dat hij in de vervelendste 2de klas van die school geplaatst werd. Dat heeft niet de klas tot rust gebracht, maar onze zoon ertoe bewogen maar niets meer te doen.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 09:31 schreef Pavlovje het volgende:
Het oorspronkelijke idee van politici was, dat wanneer de helft van de klas uit 'slechte' leerlingen bestond, en de andere helft van de klas uit 'goede' leerlingen, de slechte leerlingen zich aan dat niveau zouden gaan optrekken. Dit kwam voort vanuit een (heel verkeerd begrepen) arbeidspsychologische theorie die stelt dat een groep zo goed is als de beste en een na beste persoon in een groep.
Het is inmiddels iets anders afgelopen, en de vmbo'ers die wel echt onderwijs willen hebben en diepgang zoeken (even terzijde de reden waarom ze op het vmbo zijn beland, kan alles zijn), worden overschaduwd door, nuja, randdebielen.
Ze hebben wel nog 4 AVO-vakken he: Nederlands, Engels en twee sectorvakken.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 09:29 schreef Gia het volgende:
[..]
Basis is echt voor diegenen die echt niet kunnen leren. Echt helemaal gericht op de praktijk en geeft hooguit toegang tot een mbo niveau 2.
Randstad wel. Op mijn MBO opleiding was het geval dat in de hogere jaren gewoon mensen zaten die er ook daadwerkelijk voor wilden gaan, en gewoon niet hoger konden.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 22:38 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Ze hebben wel nog 4 AVO-vakken he: Nederlands, Engels en twee sectorvakken.
Ik geef al jaren les op het VMBO en ik vind het hartstikke leuke kinderen. Doet me soms pijn als ik de vernietigende opmerkingen over dit soort leerlingen lees. Alhoewel ik me kan voorstellen dat het in de Randstad soms de bittere waarheid is.
Tautologie?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:28 schreef beertenderrr het volgende:
mavo heeft meer aanzien, vmbo wordt geassocieerd met domme allochtonen (tautologie) en kamper sloeries.
Begrijp me niet verkeerd, mijn post is niet denigrerend bedoeld, hoor. Het zijn kinderen die toch wat meer moeite met leren hebben. Dat zijn kinderen op Kader ook, maar daar is het vaak ook een desinteresse in leren. Liever praktijk. Kinderen op Basis zijn de vroegere huishoudschool en LTS-leerlingen. Verder niks mis mee, hoor.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 22:38 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Ze hebben wel nog 4 AVO-vakken he: Nederlands, Engels en twee sectorvakken.
Ik geef al jaren les op het VMBO en ik vind het hartstikke leuke kinderen. Doet me soms pijn als ik de vernietigende opmerkingen over dit soort leerlingen lees. Alhoewel ik me kan voorstellen dat het in de Randstad soms de bittere waarheid is.
De beroemde uitzondering, die.......quote:Op dinsdag 7 juli 2009 23:37 schreef mathematicus het volgende:
[..]
Tautologie?![]()
![]()
Je gelooft zeker ook niet als ik zeg dat ik als allochtoon twee WO bachelors volg, met bovengemiddelde resultaten.
‘Allochtone leerling sterk bevoordeeld bij examen’quote:Op dinsdag 7 juli 2009 23:37 schreef mathematicus het volgende:
[..]
Tautologie?![]()
![]()
Je gelooft zeker ook niet als ik zeg dat ik als allochtoon twee WO bachelors volg, met bovengemiddelde resultaten.
Het gaat erom dat die 'beertenderr' 'domme allochtoon' tautologie noemt, terwijl iedereen weet dat hij een pleonasme bedoelt. Een gevalletje 'Pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet' dusquote:Op woensdag 8 juli 2009 09:03 schreef Rijpie het volgende:
[..]
Allochtone leerling sterk bevoordeeld bij examen
???
Huh, wat is lwo(o) dan?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 00:21 schreef Renesite het volgende:
IVBO > VMBO niveau 1 basisberoepsgerichte leerweg
VBO > VMBO niveau 2 kaderberoepsgerichte leerweg
LBO > VMBO niveau 3 gemengde leerweg
MAVO > VMBO niveau 4 theoretisch gerichte leerweg.
geloof ik, uit mijn hoofd!
LWOO is Leerweg ondersteunend onderwijs.quote:Op woensdag 8 juli 2009 15:44 schreef Suusje-V het volgende:
[..]
Huh, wat is lwo(o) dan?
niveau 0?
volgens mij is LWO oid het laagste mavo voor de domste nederlanders dat ook wordt gegeven op speciale (vmbo) scholen...
Echt een belachelijke opmerking. Er zijn mensen die vroeger via LTS, MTS en HTS toch mooi opgeklommen zijn naar een respectabel niveau. Dat zijn echt geen sukkeltjes.quote:Op woensdag 8 juli 2009 15:48 schreef Karina het volgende:
Vroeger gingen de sukkeltjes naar de Huishoudschool (meisjes) of naar de LTS (jongens). Tegenwoordig gaan ze dus naar het VMBO.
Niet alleen in de randstad hoorquote:Op dinsdag 7 juli 2009 22:38 schreef Baba-O-Riley het volgende:
Ze hebben wel nog 4 AVO-vakken he: Nederlands, Engels en twee sectorvakken.
Ik geef al jaren les op het VMBO en ik vind het hartstikke leuke kinderen. Doet me soms pijn als ik de vernietigende opmerkingen over dit soort leerlingen lees. Alhoewel ik me kan voorstellen dat het in de Randstad soms de bittere waarheid is.
Dan nog. VMBO T verschilt veel erger van de HAVO dan VMBO T van bijv. VMBO B doet.quote:Op donderdag 9 juli 2009 12:06 schreef Gia het volgende:
Vind het sowieso een slechte zaak om alles, lager dan de Havo, onder één noemer te plaatsen.
VMBO-T is echt heel wat anders dan VMBO-B.
Niet echt eerlijk om die conclusie te trekken uit de onwetendheid van één vmbo'er. Ik sprak op de middelbare school een gymnasium leerling die niet wist wat een doctor (niet arts) was. Is elke gymnasiast nu een randdebiel?quote:Op donderdag 9 juli 2009 17:06 schreef Suusje-V het volgende:
[..]
Ik als vwo'er en havist snap geen reet van alles wat met VMBO te maken heeft.
Maar ik hoorde laatst van een VMBO'er dat hij niet wist dat atheneum/gymnasium beide onder het VWO vallen.
Tussen die verschillende 'opleidingen' zit dus echt een gapend gat van onwetendheid over elkaar
Heb ik gezegd dat VMBO/VWO'ers randdebielen zijn dan?quote:Op donderdag 9 juli 2009 17:14 schreef Pavlovje het volgende:
[..]
Niet echt eerlijk om die conclusie te trekken uit de onwetendheid van één vmbo'er. Ik sprak op de middelbare school een gymnasium leerling die niet wist wat een doctor (niet arts) was. Is elke gymnasiast nu een randdebiel?
Nee.quote:Op donderdag 9 juli 2009 17:44 schreef Suusje-V het volgende:
[..]
Heb ik gezegd dat VMBO/VWO'ers randdebielen zijn dan?
Dan moet je je post ook niet op mij richten.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |