quote:
Op zaterdag 4 juli 2009 11:30 schreef Spatzmann het volgende:Sparen? Dat is de kanker van de economie. Uitgeven moet je! Als je iets moet vervangen leen je maar!

! waar denk je dat het geld wat uitgeleend wordt vandaan komt slimmerik. Van spaarders!
Geen spaarders = economie down the drain. Dan kan niemand meer een lening of hypotheek krijgen.
Ik zie hier behoorlijk vaak staan dat mensen niet snappen dat mensen sparen, dat ze dan geen leven meer hebben/ Wat is dat voor waanzin. Er zijn 1001 manieren om lol in je leven te hebben en slechts 1 van die manieren is heel veel geld uitgeven aan troep die nooit gebruikt. Laat ik daar nou weer juist een hekel aan hebben.
Natuurlijk geef ik ook geld uit maar ik geef echt nooit van mijn leven 500 euro uit voor een telefoon. Ik koop zo'n ding wel 2e hands voor 150 euro (zoals ik pas gedaan heb

). Ik ga ook geen weet ik veel hoeveel geld uitgeven aan een televisie, die scoor ik voor een paar knaken wel op marktplaats. Hoef ik niet eens te wachten tot koopavond. En ja als ik echt iets wil dan koop ik ook wel iets nieuws, zo heb ik wel een audio installatie van iets meer dan 2k staan maar dat is dan wel naar mijn zin en kan weer 10 jaar mee bij wijze van.
Maar verder geef ik echt compleet niet om luxe artikelen, ze maken met niet gelukkiger en 9 vd 10 dingen liggen na een maand toch weer nutteloos stof te happen in een kast of la.
Als ik zie wat ik de afgelopen tijd aan troep heb weggegooid, dat is echt onvoorstelbaar. En het is nog erger als je je bedenkt wat dat allemaal gekost heeft en hoe weinig lol je van een hoop dingen gehad hebt.
Nee mij maak je veel gelukkiger met een dagje naar een natuurgebied of aan het strand of een leuke (kampeer)vakantie en af en toe eens een leuk dvdtje. van mijn 1350 euro die elke maand netto binnenkomt gaat er bijna elke maand wel 400 euro naar de spaarrekening en als ik iets wil hebben dan spaar ik die maand gewoon iets minder maar ik leef wel volgens het principe dat mijn spaarrekening een vaste last is dus ik moet een aanschaf wel voor mezelf kunnen verantwoorden.
En ik ben prima gelukkig met weinig zooi

en al zou ik morgen zomaar 1000 euro krijgen van iemand om uit geven, ik zou écht niet weten waar ik da taan zou moeten besteden. Ik heb alles wat ik hebben wil!
Bovendien ben ik hard aan het sparen om straks een deel van de hypotheek van mijn volgende woning te kunnen financieren zodat de maandlasten wat lager blijven en we de kosten koper zo cash kunnen afrekenen. Al gaat het sparen me niet snel genoeg maarja ik heb dan ook geen werelds salaris.

Oh btw momenteel 7500 euro spaargeld, doel voor dit jaar is 10.000 halen. Had meer kunnen zijn als ik mijn auto niet total loss had gereden begin dit jaar

(aan de andere kant geluk dat ik genoeg spaargeld had om direct een andere te kopen

)
[ Bericht 4% gewijzigd door Metro2005 op 06-07-2009 19:33:27 ]
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'