quote:
Op zondag 4 oktober 2009 15:49 schreef M_Schtoppel het volgende:Even een vraag aan onze lieve tunnelkijkers.
Zijn jullie van mening dat ALLE meldingen die onder de noemer unidentified vallen, dus niet verklaarbaar op andere manieren, allemaal flauwekul zijn? Dus ook groepswaarnemingen en/of waarnemingen door extreem betrouwbare getuigen zoals militairen, politie en personeel? Verzinnen die mensen dus allemaal maar wat? Graag jullie oprechte mening.
Nee, ik zeg alleen dat het niet per definitie buitenaardse wezens waren in vliegende schotels.
Er kunnen meerdere factoren zijn waardoor een groep een waarneming als UFO uitziet. Iedereen die een beetje ingelezen is in voornamelijk sociale psychologie kan dit sterk beamen (sociaal informatieve/normatieve invloed, de subjectiviteit van getuigenverklaringen, subjectieve vraagstelling onderzoeksters e.d.).
Ik ben er ten zeerste van overtuigd dat zeker in het geval van een grote groep, een groep of althans een gedeelte daarvan zeker IETS gezien heeft. Alleen het hoeven niet per definitie UFO's te zijn, het kunnen bijvoorbeeld zeer makkelijk te verklaren (voor een meteoroloog althans) natuurfenomenen zijn o.i.d.
Er valt kort gezegd totaal niks zinnigs over te zeggen. Een getuigenverklaring is alles behalve objectief (en groepsbeinvloeding kan altijd hebben plaatsgevonden).
Tot slot wil ik zeggen dat een piloot geen professional op het gebied van natuurfenomenen of whatever is (politie e.d. ook niet!!). Een piloot is opgeleid om te vliegen en niet om het verschil tussen st. elms vuur en natuurfenomeen X te herkennen ofzo. Een piloot met een referentiekader gebaseerd op UFO's (een piloot kan ook geloven) zal sneller iets als een UFO aanmerken (terwijl dit niet per definitie een ruimteschip hoeft te zijn) dan een piloot met een ander referentiekader. Ook basispsychologie overigens. Dat je politie en piloten per definitie vertrouwd over uitspraken die beyond hun opleiding, kennisniveau enz is een denkfout. EEn piloot kan je ALLES vertellen over vliegtuigen, hoe ze werken, hoe je ze moet besturen. Een piloot kan niet BETROUWBAAR iets vertellen over stippen in de lucht of natuurfenomenen en zal daar al snel een vreemde conclusie trekken

ps. Lieve tunnelkijkers is vrij denigrerend. Ik denk dat de meeste mensen wel zo openminded zijn om altijd bij een open kwestie meerdere mogelijkheden open te houden. Dat doe ik hier immers ook. Ik vrees alleen dat aliens op de laatste plaats komen. Nja.. bijna de laatste plaats. Op de laatste plaats staat Elvis die via een oversizede LP plaat met schitteringen voor luchtgeweld zorgt. Er valt simpelweg niks zinnigs over te zeggen aangezien het duizend en 1 zaken kan zijn, waaronder aliens er een is (maar niet de meest waarschijnlijke is) en alle andere 10000 zaken andere verklaringen kunnen zijn. Het is niet stuitend bewijs, zeg maar(of je moet een lichtbolletje stuitend bewijs vinden, in dat geval: may God help you).
[ Bericht 12% gewijzigd door Michielos op 04-10-2009 20:38:23 ]