http://www.nijmegenleeft.(...)wege-hoofddoek/3317/quote:Een lerares van openbare basisschool De Oversteek in Oosterhout heeft een dreigbrief ontvangen vanwege haar hoofddoek. Het is niet bekend om wat voor bedreigingen het precies gaat. De politie is op de hoogte van de dreigbrief en zegt dat er aangifte is gedaan. De school laat weten in overleg met de politie geen mededelingen te doen.
De school heeft woensdagavond in de wijk rondom De Oversteek brieven uitgedeeld om de buurt te informeren. In de brief worden de afzenders van de dreigbrief gevraagd uit de anonimiteit te treden. Ook wordt benadrukt dat de school achter de lerares staat. Volgens een woordvoerder hebben veel mensen hun steun aan de lerares uitgesproken.
De dreigbrief die is verstuurd, is ondertekend door het Ouderfront tegen
de islamitische invasie. Een jaar geleden werd een vergelijkbare brief
naar de school gestuurd.
dit is idd een incident. wat probeer je nu? crimineel gedrag van jongeren van marokkaanse afkomst goed te praten?quote:Op donderdag 4 juni 2009 18:53 schreef JFK_USA het volgende:
[..]
http://www.nijmegenleeft.(...)wege-hoofddoek/3317/
Sommige mensen zijn echt triest.Dit is vast weer een 'incident' en heeft niets te maken met de schandalige hetze van Wilders en consorten.
ja, want die integratie in grote steden is helemaal tippie-toppie-floppie. wees blij dat nog niet heel nederland gebukt gaat onder de waan van multiculturaliteit.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:07 schreef PietjePuk007 het volgende:
Integratie in dorpen loopt idd nog een paar mijl achter tov de steden.
Vreemde conclusie. Net zoals je een moslim niet de schuld in de schoenen kunt schuiven van wat andere moslims doen, geldt dat ook voor Wilders, die van alles roept, maar toch zeker niet mensen aanspoort tot het doen van bedreigingen.quote:Op donderdag 4 juni 2009 18:53 schreef JFK_USA het volgende:
Sommige mensen zijn echt triest.Dit is vast weer een 'incident' en heeft niets te maken met de schandalige hetze van Wilders en consorten.
Dit is ook zo triest. Laffe, domme mensen zijn het. Waarom pakken ze vrouwen met hoofddoeken aan? Waarom gaan zij niet tekeer tegen haatimams die komen preken? Die laatste groep bezorgt de samenleving 1000x meer last dan een vrouw met hoofddoek.quote:het Ouderfront tegen
de islamitische invasie
Dit. Vrouwen mogen volgens de pure islam heleemaal niet werken. Kan me voorstellen dat de dreigementen uit de moslimradicale hoek is gekomen.quote:Op donderdag 4 juni 2009 18:56 schreef Meddo het volgende:
Het was een dreigbrief van andere Moslims. In de gehele moslimse onderwereld stond zij bekend als een afvallige. Ze droeg dan wel een "hoofddoek", maar dit was niet meer dan een vodje. Schandalig!!!
Haar haar kwam er aan alle kanten onderuit.
quote:het Ouderfront tegen
de islamitische invasie
Dit toont wel weer het niveau aan van de naieve mensen in dit land.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:21 schreef zoalshetis het volgende:
gewoon je kinderen naar een andere school laten gaan, moet je zien hoe snel die hoofddoek afgaat of ze ontslagen wordt.
Dat zal verschillen van dorp tot dorp en van stad tot stad en van buurt tot buurt natuurlijk.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:07 schreef PietjePuk007 het volgende:
Integratie in dorpen loopt idd nog een paar mijl achter tov de steden.
ik bedoelde die opmerking meer als alternatief voor het bedreigen, waar ik al eerder van had aangegeven dat het niet goed te praten is. daarnaast heb ik het niet zo op het stiekeme/onderdrukende machogedoe dat hoofddoekje heet.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:26 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dit toont wel weer het niveau aan van de naieve mensen in dit land.
Waarom wordt er constant gemekkert om hoofddoekjes? Die mensen werken toch gewoon en zijn verder niemand tot last.
Het hele "islamprobleem" kunnen "jullie" niet begrijpen he. Voor 9/11 lagen mensen massaal te slapen en werd er minachtig gedaan over hoofddoekjes. Na 9/11 begonnen mensen eindelijk wakker te worden, maar nog steeds begrijpen veel mensen het probleem niet (niet per se tegen jou gericht hoor).
Mensen moeten tegen haatimams strijden, mensen moeten strijden tegen de echte vorm van radicale islam. Mensen moeten tegen haatmoskeeen strijden, mensen moeten tegen de potentiele shariarechtbanken strijden.
Hoofddoekjes zorgen niet voor problemen, haatimams doen dat wel. Imams die roepen dat Nederland een moslimstaat moet worden. Imams die roepen dat homo's van flatgebouwen moeten worden afgegooid.
De aandacht gaat veel te vaak uit naar hoofddoekjes en andere onschuldige mensen. Je moet je aandacht richten op daadwerkelijke (potentiele) gevaren m.b.t. de Islam.
Ah zo op die manier, nou ja ik had m'n post meer in het algemeen bedoeld tegen iedereen, niet per se tegen jouquote:Op donderdag 4 juni 2009 19:32 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ik bedoelde die opmerking meer als alternatief voor het bedreigen, waar ik al eerder van had aangegeven dat het niet goed te praten is. daarnaast heb ik het niet zo op het stiekeme/onderdrukende machogedoe dat hoofddoekje heet.
dit dus.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:29 schreef rutger05 het volgende:
Triest dat mensen zo'n lerares gaan bedreigen.
Sommige vrouwen zien het als een symbool van emancipatie. Wat jij hier doet is je eigen visie generaliseren en verheven tot waarheid. Je kan hooguit zeggen dat je van mening bent dat het een symbool is van vrouwenonderdrukking. Het is een uiting, al dan niet door middel van een kledingstuk, net zoals zoveel mensen zich direct of indirect uiten door middel van een kledingstuk. Je zou gelijk hebben als er daadwerkelijk regels waren op deze school die dergelijke kledingstukken niet tolereert, maar het was kennelijk een open-minded school, die nu moet boeten voor haar openmindedheid.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:15 schreef isogram het volgende:
[..]
Vreemde conclusie. Net zoals je een moslim niet de schuld in de schoenen kunt schuiven van wat andere moslims doen, geldt dat ook voor Wilders, die van alles roept, maar toch zeker niet mensen aanspoort tot het doen van bedreigingen.
Ik vind overigens dat een religieus symbool niet thuishoort op een openbare school, maar zoiets is nog geen reden om mensen te gaan bedreigen. De hoofddoek is trouwens NIET verplicht voor moslims, maar is een symbool van vrouwenonderdrukking dat uit de Arabische cultuur is overgewaaid. Je kunt een hoofddoek dus best ongewenst verklaren zonder daarmee meteen de essentie van de islam aan te vallen, of mensen te belemmeren in hun geloofsvrijheid.
Een openbare school is openbaar, ergo voor iedereen en door iedereen. Kinderen moeten geconfronteerd worden met verschillende levensvisies en levensstijlen, om aldus een wat beter beeld van de samenleving te kunnen krijgen. De religieuze uiting moet niet zo ver gaan dat deze de neutrale leerstof gaat aantasten. Verder is het erg jammer dat je deze dreigingen niet ondubbelzinnig afkeurt.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:50 schreef __Saviour__ het volgende:
Op een openbare school hoort een dergelijke religieuze uiting natuurlijk niet eens thuis.
Een openbare school hoort religieneutraal te zijn. Zo'n hoofddoek zegt toch over die vrouw dat zij haar religie altijd en overal op de eerste plaats zet. Want dat is waar de hoofddoek symbool voor staat.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Een openbare school is openbaar, ergo voor iedereen en door iedereen. Kinderen moeten geconfronteerd worden met verschillende levensvisies en levensstijlen, om aldus een wat beter beeld van de samenleving te kunnen krijgen. De religieuze uiting moet niet zo ver gaan dat deze de neutrale leerstof gaat aantasten. Verder is het erg jammer dat je deze dreigingen niet ondubbelzinnig afkeurt.
Iets wat wel weer van jou verwacht wordt als Achmed in Iran een kameel jat.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Een openbare school is openbaar, ergo voor iedereen en door iedereen. Kinderen moeten geconfronteerd worden met verschillende levensvisies en levensstijlen, om aldus een wat beter beeld van de samenleving te kunnen krijgen. De religieuze uiting moet niet zo ver gaan dat deze de neutrale leerstof gaat aantasten. Verder is het erg jammer dat je deze dreigingen niet ondubbelzinnig afkeurt.
Dat is waar de hoofddoek volgens jou voor staat, omdat je dat zo graag wil zien.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:56 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Een openbare school hoort religieneutraal te zijn. Zo'n hoofddoek zegt toch over die vrouw dat zij haar religie altijd en overal op de eerste plaats zet. Want dat is waar de hoofddoek symbool voor staat.
Nee dat is niet waar die hoofddoek voor staat, dat is wat jij meent dat die hoofddoek betekent. Het zegt niets over wat die mevrouw wil uitdragen. Daarnaast bestaan openbare "religie"neutrale scholen niet, al is het alleen al vanwege het feit dat openbare scholen kinderen trekken uit diverse religieuze gelederen en daarmee dus per definitie mee geconfronteerd worden.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:56 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Een openbare school hoort religieneutraal te zijn. Zo'n hoofddoek zegt toch over die vrouw dat zij haar religie altijd en overal op de eerste plaats zet. Want dat is waar de hoofddoek symbool voor staat.
Wat is een hoofddoek dan wel volgens jou en waarom willen moslims dat ding altijd en overal dragen? Waarom kan het tijdens het werk niet af?quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:01 schreef Mutant01 het volgende:
Nee dat is niet waar die hoofddoek voor staat, dat is wat jij meent dat die hoofddoek betekent. Het zegt niets over wat die mevrouw wil uitdragen. Daarnaast bestaan openbare "religie"neutrale scholen niet, al is het alleen al vanwege het feit dat openbare scholen kinderen trekken uit diverse religieuze gelederen en daarmee dus per definitie mee geconfronteerd worden.
Die vraag behoor je in een vrij land, een land met vrijheid van expressie, niet eens te stellen.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:04 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Wat is een hoofddoek dan wel volgens jou en waarom willen moslims dat ding altijd en overal dragen? Waarom kan het tijdens het werk niet af?
Juist in een vrij land zou je die vraag moeten kunnen stellen en er antwoord op krijgen.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:06 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Die vraag behoor je in een vrij land, een land met vrijheid van expressie, niet eens te stellen.
Dat is onzin natuurlijk. Iets wat zo innig verweven is in de islam moet uitgelegd kunnen worden.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:06 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Die vraag behoor je in een vrij land, een land met vrijheid van expressie, niet eens te stellen.
In Jip en Janneke taal: dat mag ze zelf beslissen.
In Feyenoord-taal: Bemoei je er niet tegenan.
Voor mij heeft een hoofddoek geen waarde, de waarde die wordt gecreëerd door de persoon die het draagt. Die personen zijn individuen en hebben allen dus een eigen reden om een hoofddoek te dragen. Veel moslima's dragen geen hoofddoek, veel ook wel - kwestie van perceptie. Sommige zien het als een symbool van emancipatie, anderen zien het als een uiting van religieuze kuisheid, weer andere moslima's menen dat de hoofddoek geen essentieel religieuze verantwoordelijkheid is. Soms ervaart men er zekerheid van tijdens hun werk, sommige anderen krijgen het opgedrongen omdat ze anders niet naar hun werk mogen. Het verschilt per persoon, tijd en context.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:04 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Wat is een hoofddoek dan wel volgens jou en waarom willen moslims dat ding altijd en overal dragen? Waarom kan het tijdens het werk niet af?
Het antwoord stond er al onder. Natuurlijk mag je de vraag stellen, maar de dwingende vorm die erin zat (lees: Saviour vind dat de hoofddoek af moet tijdens werk, omdat het volgens hem niet nodig is) is een verkeerde benadering.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:08 schreef Specularium het volgende:
[..]
Juist in een vrij land zou je die vraag moeten kunnen stellen en er antwoord op krijgen.
Nee hoor. Dat moet helemaal niet, dat mogen ze zelf weten. Zolang er geen groot samuraizwaard op gemonteerd wordt die jou zou kunnen schaden, hoeft niemand zich naar jou te verantwoorden.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:09 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Dat is onzin natuurlijk. Iets wat zo innig verweven is in de islam moet uitgelegd kunnen worden.
Mij gaat het om degenen die het altijd en overal willen dragen, zelfs op de werkplek. Maar op werk heeft religie geen plek. Een hoofddoek, die natuurlijk absoluut een religieuze basis heeft, hoort daar dan ook niet. In privetijd doen ze trouwens maar wat ze willen, dat is wat anders.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:09 schreef Mutant01 het volgende:
Voor mij heeft een hoofddoek geen waarde, de waarde die wordt gecreëerd door de persoon die het draagt. Die personen zijn individuen en hebben allen dus een eigen reden om een hoofddoek te dragen. Veel moslima's dragen geen hoofddoek, veel ook wel - kwestie van perceptie. Sommige zien het als een symbool van emancipatie, anderen zien het als een uiting van religieuze kuisheid, weer andere moslima's menen dat de hoofddoek geen essentieel religieuze verantwoordelijkheid is. Soms ervaart men er zekerheid van tijdens hun werk, sommige anderen krijgen het opgedrongen omdat ze anders niet naar hun werk mogen. Het verschilt per persoon, tijd en context.
Waarom zou een werkplek met de dreiging van geweld (het moet!) 'religie-vrij' moeten zijn?quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:21 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Mij gaat het om degenen die het altijd en overal willen dragen, zelfs op de werkplek. Maar op werk heeft religie geen plek. Een hoofddoek, die natuurlijk absoluut een religieuze basis heeft, hoort daar dan ook niet. In privetijd doen ze trouwens maar wat ze willen, dat is wat anders.
Je brengt het als feiten, maar het is maar jouw mening, gelukkig.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:21 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Mij gaat het om degenen die het altijd en overal willen dragen, zelfs op de werkplek. Maar op werk heeft religie geen plek. Een hoofddoek, die natuurlijk absoluut een religieuze basis heeft, hoort daar dan ook niet. In privetijd doen ze trouwens maar wat ze willen, dat is wat anders.
Wat zeggen de koran/hadith over die hoofddoek? Staat er specifiek in dat een moslima een hoofddoek moet dragen? Staat er ook in waarom?quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:09 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Voor mij heeft een hoofddoek geen waarde, de waarde die wordt gecreëerd door de persoon die het draagt. Die personen zijn individuen en hebben allen dus een eigen reden om een hoofddoek te dragen. Veel moslima's dragen geen hoofddoek, veel ook wel - kwestie van perceptie. Sommige zien het als een symbool van emancipatie, anderen zien het als een uiting van religieuze kuisheid, weer andere moslima's menen dat de hoofddoek geen essentieel religieuze verantwoordelijkheid is. Soms ervaart men er zekerheid van tijdens hun werk, sommige anderen krijgen het opgedrongen omdat ze anders niet naar hun werk mogen. Het verschilt per persoon, tijd en context.
Eeehm die homofiel die op "de school met een bijbel" geschorst werd, was ook een beetje naief. De manier waarop is afkeuringswaardig, maar in het hol van de leeuw mensen tegen de schenen trappen is een beetje dom. Zelfde geld voor dit geval. Of de bedreiging nu uit de moslimradicale hoek of niet, het is een openbare school. Op een openbare school is er mijn inziens geen plaats voor opdringerige religieuze symbolen, daar hebben de ouders immersbewust voor gekozen. Zo niet, dan hadden ze hun kind wel op een christelijke/katholieke/islamitische school gezet. MAAR bedreiging is niet de juiste manier om je standpunt kracht bij te zetten.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:57 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Iets wat wel weer van jou verwacht wordt als Achmed in Iran een kameel jat.
Staat het in de wet dat je er geen religieuze symbolen, om het zo even te noemen, mag dragen?quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:48 schreef LENUS het volgende:
[..]
Eeehm die homofiel die op "de school met een bijbel" geschorst werd, was ook een beetje naief. De manier waarop is afkeuringswaardig, maar in het hol van de leeuw mensen tegen de schenen trappen is een beetje dom. Zelfde geld voor dit geval. Of de bedreiging nu uit de moslimradicale hoek of niet, het is een openbare school. Op een openbare school is er mijn inziens geen plaats voor opdringerige religieuze symbolen, daar hebben de ouders immersbewust voor gekozen. Zo niet, dan hadden ze hun kind wel op een christelijke/katholieke/islamitische school gezet. MAAR bedreiging is niet de juiste manier om je standpunt kracht bij te zetten.
Volgens mij is het niet verboden, maar ik kan me goed voorstellen dat ouders er niet op zitten te wachten. Religie moet je voor jezelf houden en niet (onbewust) opdringen aan kinderen, tenzij de ouders er bewust voor kiezen.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:49 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Staat het in de wet dat je er geen religieuze symbolen, om het zo even te noemen, mag dragen?
Als niet in de wet staat dat het verboden is, kun je als ouder ook niet verwachten dat het er niet voorkomt. Toch?quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:54 schreef LENUS het volgende:
[..]
Volgens mij is het niet verboden, maar ik kan me goed voorstellen dat ouders er niet op zitten te wachten. Religie moet je voor jezelf houden en niet (onbewust) opdringen aan kinderen, tenzij de ouders er bewust voor kiezen.
Niet verboden, maar dat wil niet zeggen het wenselijk is. Er bestaan ook nog zaken als ongeschreven regels. Zelfde geld voor die school met de bijbel. Ook daar zal niet in de reglementen staan dat er geen homo's mogen werken, omdat dat wel tegen de wet is. Het zal ongetwijfeld wel een ongeschreven regel zijn.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:56 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Als niet in de wet staat dat het verboden is, kun je als ouder ook niet verwachten dat het er niet voorkomt. Toch?
Vanwaar die hoofddoek? Nergens voor nodig. De meeste van die wijven dragen 'm ook alleen maar om te provoceren, dan moet je niet raar opkijken als je een keer bedreigd wordtquote:Op donderdag 4 juni 2009 18:53 schreef JFK_USA het volgende:
[..]
http://www.nijmegenleeft.(...)wege-hoofddoek/3317/
Sommige mensen zijn echt triest.Dit is vast weer een 'incident' en heeft niets te maken met de schandalige hetze van Wilders en consorten.
Volgens mij staat er niet meer in dan dat een vrouw haar juwelen dient te bedekken, wat ook geïnterpreteerd kan worden als zedig gekleed gaan.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:48 schreef Py het volgende:
[..]
Wat zeggen de koran/hadith over die hoofddoek? Staat er specifiek in dat een moslima een hoofddoek moet dragen? Staat er ook in waarom?
precies. net als besnijden. is gewoon ontstaan vanwege kamelenpoep op de eikelrand.quote:Op donderdag 4 juni 2009 20:48 schreef Py het volgende:
[..]
Wat zeggen de koran/hadith over die hoofddoek? Staat er specifiek in dat een moslima een hoofddoek moet dragen? Staat er ook in waarom?
Dringt een jood met een keppeltje ook zijn geloof of? Of een hindoe vrouw met een stip op haar hoofd? Tenzij jij andere verhalen hebt gehoord denk ik dat deze vrouw gewoon Nederlandse les heeft gegeven, wellicht rekenen of handwerken. Het lijkt me sterk dat ze met haar hoofddoekje die arme onschuldige lammetjes zo wil beïnvloeden dat ze later massaal zich bekeren tot de Islam...quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:03 schreef LENUS het volgende:
[..]
Niet verboden, maar dat wil niet zeggen het wenselijk is. Er bestaan ook nog zaken als ongeschreven regels. Zelfde geld voor die school met de bijbel. Ook daar zal niet in de reglementen staan dat er geen homo's mogen werken, omdat dat wel tegen de wet is. Het zal ongetwijfeld wel een ongeschreven regel zijn.
Een keppeltje is ook niet wenselijk en wat mij betreft een tulband of stip ook niet. Deze mensen moeten hun religie thuis laten of op een christelijke/islamitische/hindoe school gaan werken. Het is toch een OPENBARE school, dus moet neutraal blijven in mijn ogen. Een hoofddoek is buiten een religieus symbool ook nog een teken van onderdrukking. Daar moet je kinderen niet mee vermoeien, omdat kinderen niet mogen denken dat onderdrukking van vrouwen iets normaals is.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:10 schreef D1 het volgende:
[..]
Dringt een jood met een keppeltje ook zijn geloof of? Of een hindoe vrouw met een stip op haar hoofd? Tenzij jij andere verhalen hebt gehoord denk ik dat deze vrouw gewoon Nederlandse les heeft gegeven, wellicht rekenen of handwerken. Het lijkt me sterk dat ze met haar hoofddoekje die arme onschuldige lammetjes zo wil beïnvloeden dat ze later massaal zich bekeren tot de Islam...
zo is het maar mooi. religie? prima, maar niet verder dan je eigen voordeur.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:16 schreef LENUS het volgende:
[..]
Een keppeltje is ook niet wenselijk en wat mij betreft een tulband of stip ook niet. Deze mensen moeten hun religie thuis laten of op een christelijke/islamitische/hindoe school gaan werken. Het is toch een OPENBARE school, dus moet neutraal blijven in mijn ogen. Een hoofddoek is buiten een religieus symbool ook nog een teken van onderdrukking. Daar moet je kinderen niet mee vermoeien, omdat kinderen niet mogen denken dat onderdrukking van vrouwen iets normaals is.
Uit een topic over hoofddoeken:quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:07 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
Volgens mij staat er niet meer in dan dat een vrouw haar juwelen dient te bedekken, wat ook geïnterpreteerd kan worden als zedig gekleed gaan.
Een goede vriendin van mij is een zeer vroom moslim, lees: drinkt geen alcohol, doet aan liefdadigheid, voelt zich schuldig als ze door omstandigheden een dag vasten moet missen en haalt dat dan ook in, maakt liever geen afspraken op vrijdag ivm. gebed, is op bedevaart geweest, kortom, ze neemt het geloof voor zichzelf serieus. Maar ze draagt alleen een hoofddoek (maar liever een hoedje) als het koud is. Ik denk ook eerder dat een hoofddoek iets lokaals/cultureels is dan typisch Islam. Niet zo lang geleden liepen de meeste vrouwen in Nederland tenslotte ook niet blootshoofds over straat.
Maar wat er letterlijk over de hoofddoek in de koran/hadith staatquote:Op vrijdag 29 mei 2009 12:27 schreef Burakius het volgende:
[..]
Ik zou het zo formuleren:
Wanneer je een moslima bent is het verplicht gesteld door Allah dat je een hoofddoek moet dragen. Of je dit opvolgt is je eigen keuze. Het niet dragen maakt je geen kafir, maar je treedt wel buiten een bepaalde kring in de Islam zelf. Wat de uitkomst daarvan is voor je aardse en je hiernamaalse leven weet Allah wel.
JIJ ziet het als teken van vrouwenonderdrukking...quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:16 schreef LENUS het volgende:
[..]
Een keppeltje is ook niet wenselijk en wat mij betreft een tulband of stip ook niet. Deze mensen moeten hun religie thuis laten of op een christelijke/islamitische/hindoe school gaan werken. Het is toch een OPENBARE school, dus moet neutraal blijven in mijn ogen. Een hoofddoek is buiten een religieus symbool ook nog een teken van onderdrukking. Daar moet je kinderen niet mee vermoeien, omdat kinderen niet mogen denken dat onderdrukking van vrouwen iets normaals is.
Die vragen van die kinderen gaan toch komen. Juf, waarom heeft u die doek om? Ja, dat is omdat ik anders geen goede Moslim ben etc etc. Zie je hoe dat gaat? De betreffende juf kan perfect les geven zonder die doek.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:23 schreef D1 het volgende:
[..]
JIJ ziet het als teken van vrouwenonderdrukking...
Ik ben het met je eens dat er voor religie geen plaats is binnen de openbare school in de zin van dat er geen religie of denkwijze mag worden onderwezen als waarheid.
Weer een aanname... Ze kan net zo goed zeggen dat ze die doek mooi vindt. En daarbij, alsof een beetje in contact komen met wat er in de samenleving leeft zo'n slechte invloed heeft. Toen ik op de lagere school zat (grofweg 20 jaar geleden) hadden we ook een islamitische lerares (zonder hoofddoek), een joodse leraar (met keppel), een christelijke godsdienstleraar, en atheïsten. We kregen les over elke religie zonder ooit te horen dat er één beter of slechter dan de andere was.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:25 schreef LENUS het volgende:
[..]
Die vragen van die kinderen gaan toch komen. Juf, waarom heeft u die doek om? Ja, dat is omdat ik anders geen goede Moslim ben etc etc. Zie je hoe dat gaat? De betreffende juf kan perfect les geven zonder die doek.
Want.....?quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:35 schreef Hukkie het volgende:
Ik zou er ook niet zo happig op zijn als mijn kinderen op school of op de kinderopvang door moslima's met hoofddoekjes zouden worden opgevangen of onderwezen.
Handschoen.quote:
En zwarte kleding, om maar wat te noemen, draagt dat ook niet wat uit? Mag dat ook nog wel? Of juist grijze kleding, of rode?quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:18 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
zo is het maar mooi. religie? prima, maar niet verder dan je eigen voordeur.
Mompelt iets over een lul en een drumstel. Wat een vergelijkingquote:Op donderdag 4 juni 2009 21:53 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
En zwarte kleding, om maar wat te noemen, draagt dat ook niet wat uit? Mag dat ook nog wel? Of juist grijze kleding, of rode?
Hoezo? Een hoofddoek is toch een expressie, net zoals een zwart, grijs of rood shirt dat is? Dat jij er een 'zwaardere' betekenis aan hangt, of dat een hele hoop mensen dat doen, maakt niet uit.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:55 schreef LENUS het volgende:
[..]
Mompelt iets over een lul en een drumstel. Wat een vergelijking
Jij wilt een monoculturele samenleving? Iets wat enkele mensen in het verleden ook als droom hadden?quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:58 schreef EdvandeBerg het volgende:
Tja, niet leuk voor de betrokkene.
Maar ik snap best wel dat mensen kankergezwellen genaamd islam en multiculturele samenleving graag aan hun leefomgeving voor bij willen laten gaan. Ik zou het ook niet accepteren dat een gehoofddoekte vrouw les geeft aan mijn kinderen. Met een allochtone vrouw an sich zou ik helemaal geen problemen hebben, maar dan wel een goed geïntegreerde zonder die islam-poppenkast.
Ah, de Godwin, daar is ie!quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:59 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Jij wilt een monoculturele samenleving? Iets wat enkele mensen in het verleden ook als droom hadden?
Om over je term 'kankergezwellen' nog maar even niet te beginnen..
Jouw bescheiden mening verschilt in feite heel weinig met een langbaardige jurkendrager die alle vrouwen achter de sluier wil hebben, enkel een kwestie van optiek.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:58 schreef EdvandeBerg het volgende:
Tja, niet leuk voor de betrokkene.
Maar ik snap best wel dat mensen kankergezwellen genaamd islam en multiculturele samenleving graag aan hun leefomgeving voor bij willen laten gaan. Ik zou het ook niet accepteren dat een gehoofddoekte vrouw les geeft aan mijn kinderen. Met een allochtone vrouw an sich zou ik helemaal geen problemen hebben, maar dan wel een goed geïntegreerde zonder die islam-poppenkast.
Mwa, kankergezwellen vind ik nogal een boude stelling. Ieder zijn meug en de multikul heeft zeker ook goede dingen. Waar ik voor pas is dat mijn kinderen bijvoorbeeld op de kinderopvang 8 uur per dag aan vormen van religie worden blootgesteld. Als ik mijn kind iets van religie wil bijbrengen dan doe ik dat zelf wel, dat hoeft mij niet opgedrongen te worden.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:58 schreef EdvandeBerg het volgende:
Tja, niet leuk voor de betrokkene.
Maar ik snap best wel dat mensen kankergezwellen genaamd islam en multiculturele samenleving graag aan hun leefomgeving voor bij willen laten gaan. Ik zou het ook niet accepteren dat een gehoofddoekte vrouw les geeft aan mijn kinderen. Met een allochtone vrouw an sich zou ik helemaal geen problemen hebben, maar dan wel een goed geïntegreerde zonder die islam-poppenkast.
Waar de hel heb je het over?quote:
Als je doelt op haat zaaien, dat mag niet. Ook niet in Nederlandquote:Op donderdag 4 juni 2009 22:15 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Het feit dat die langbaardige jurkendragen hier in West-Europa zijn volgelingen tegen de Europeanen mag ophitsen is natuurlijk van de gekke. Als je toch graag vergelijkingen maakt; ga dan eens in een willekeurig islamitsch land in een kerk ageren tegen de moslims aldaar. Dan hoop ik voor je dat je door de machthebbers gearresteerd wordt, voordat de woedende massa's je te pakken krijgen.
Door een hoofddoekje te dragen? Je bent echt serieus, of heb je een aluminium hoedje op?quote:Wij hebben hier in het noorden van europa vier eeuwen terug al het juk van de katholieke kerk afgeschud en daarna heeft het nog heel lang geduurd voordat de mens (laat staan de vrouw!) zich los kon maken van de heerschap van kerk en adel. Maar de vorige eeuw zijn we akkoord gegaan met het op grote schaal zich hier vestigen van groepen mensen van elders met veel minder verlichte normen en waarden en die probeert men ons nu op te dringen. Schande!
De vrijheid hebben betekent ook dat je de vrijheid hebt om, in jouw ogen, de 'verkeerde' keuze te maken.quote:En de feministen die achter de vrouwen staan die een hoofddoek dragen spugen in het gezicht van al die generaties vrouwen die eeuwenlange onderdrukking hebben moeten doorstaan.
quote:Op donderdag 4 juni 2009 22:08 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Waar de hel heb je het over?
Beantwoord gewoon even mijn vraag, hoe zie jij een monoculturele samenleving in een vrij land, in een geglobaliseerde wereld precies voor je? Ik kan me er namelijk niks bij voorstellen.
Beantwoord mijn vraag nou maar gewoon, of moet ik mij ook op het niveau begeven waar reacties zuiver en alleen in smileys gegeven worden?quote:
Met jou in discussie gaan, heb ik geen zin in want zinloos. Ben bovendien ook nog in meerdere tipics bezig en ik heb hier mijn zegje gedaan.quote:Op donderdag 4 juni 2009 22:24 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Beantwoord mijn vraag nou maar gewoon, of moet ik mij ook op het niveau begeven waar reacties zuiver en alleen in smileys gegeven worden?
Het is maar één simpele vraag. Is dat teveel van je gevraagd? Je mag ook morgen beantwoorden, of volgende week. Schikt het je dan?quote:Op donderdag 4 juni 2009 22:37 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Met jou in discussie gaan, heb ik geen zin in want zinloos. Ben bovendien ook nog in meerdere tipics bezig en ik heb hier mijn zegje gedaan.
Nu ga je natuurlijk geheel voorspelbaar iets zeggen over dat ik niet met je in discussie durf etc etc.
waar hij dan ook volledig gelijk in heeft.quote:Op donderdag 4 juni 2009 22:37 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Nu ga je natuurlijk geheel voorspelbaar iets zeggen over dat ik niet met je in discussie durf etc etc.
En hoe is omgaan met iemand die een hoofddoek draagt "religie opgedrongen krijgen"? Wil je ook niet dat je kinderen les krijgen van iemand die een kettinkje met een kruisje eraan om haar hals draagt omdat ze dan je kinderen indoctrineert?quote:Op donderdag 4 juni 2009 22:07 schreef Hukkie het volgende:
Als ik mijn kind iets van religie wil bijbrengen dan doe ik dat zelf wel, dat hoeft mij niet opgedrongen te worden.
Ik vind dat religieuze symbolen op geen enkele school thuishoren. Sterker nog, ik ben tegen alle vormen van bijzonder onderwijs.quote:Op donderdag 4 juni 2009 19:15 schreef isogram het volgende:
Ik vind overigens dat een religieus symbool niet thuishoort op een openbare school, maar zoiets is nog geen reden om mensen te gaan bedreigen.
Ik denk dat multiculturele samenleving een politiek idee is die vertelt hoe in de samenleving moet worden omgegaan met verschillende culturele gemeenschappen. Het multiculturalisme gaat uit van een ideaalplaatje waarnaar de overheid, sociaal-maatschappelijke instanties en individuele personen moeten handelen, bijvoorbeeld bij de integratie van allochtonen.quote:Op donderdag 4 juni 2009 21:59 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Jij wilt een monoculturele samenleving? Iets wat enkele mensen in het verleden ook als droom hadden?
Om over je term 'kankergezwellen' nog maar even niet te beginnen..
Zichtbaar gedragen, nee, inderdaad niet.quote:Op vrijdag 5 juni 2009 07:32 schreef Santello het volgende:
Dit zou op school ook niet mogen [ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |