abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 10 juni 2009 @ 18:06:08 #101
97186 Rosbief
Gezond en mals
pi_69905466
quote:
Op woensdag 10 juni 2009 13:32 schreef JDx het volgende:

[..]

Ik heb zeker op heel sites gekeken naar eventueel passende opleidingen, maar dan nog zit ik met de vaste kosten! Huis verkopen en terug naar pa en ma lukt echt niet zo in 1 keer.
Waarom ben je überhaupt uit huis gegaan dan? Als je tot nu toe thuis was gebleven had je veel meer geld kunnen sparen en kon je nu ook moeiteloos aan een nieuwe opleiding beginnen.
Leer werkwoorden vervoegen, vlerk!
  woensdag 10 juni 2009 @ 20:39:00 #102
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_69911528
quote:
Op woensdag 10 juni 2009 18:06 schreef Rosbief het volgende:

[..]

Waarom ben je überhaupt uit huis gegaan dan? Als je tot nu toe thuis was gebleven had je veel meer geld kunnen sparen en kon je nu ook moeiteloos aan een nieuwe opleiding beginnen.
Niet iedereen voelt zich bij zijn ouders thuis op zijn gemak. Ik ook niet en was dus met 17 jaar het huis al uit. En ja, ik had een vermogen weg kunnen sparen als ik gewild had. Maar ik had liever mijn eigen stekkie
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_69915736
Precies, ik was de oudste en het ging rond mn 17e goed fout thuis, heb me in een opwelling ingeschreven toen ik 18 was en toen ik 20 was kon ik een huisje krijgen. Huurappartementje, 4 jaar prima vermaakt, hele gezellige flat. Toen had ik al een jaar goed werk en kon ik een huis kopen en ik wou toch wat rustiger en ruimer wonen dus nu woon ik hier 2,5 jaar.

Beetje thuis blijven hangen en sparen moeten je ouders ook maar net willen he.
  Moderator donderdag 11 juni 2009 @ 15:24:30 #104
155227 crew  Guppy
dus
pi_69937766
Fijn in ieder geval dat je een reactie krijgt op een sollicitatie! Ik moet haast alle bedrijven waar ik iets aan stuur nabellen
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_69938245
Nou ik stuurde een mailtje dat ik wel interesse had in een bepaalde baan, en toen belden ze me de volgende dag dat die vacature al bezet was, maar ze misschien wel iets anders voor me hadden. Of ik meteen even mijn CV wilde opsturen e.d.

Dat heb ik dinsdagavond nog gedaan, tot op heden geen reactie. Ben wel druk aant kijken nu, zit nu 2 dagen thuis en word al gek...
pi_69940881
Kun je je CV niet ergens op internet uploaden? Het kan helemaal geen kwaad om je CV een beetje te laten slingeren op internet (mits je er geen belangrijke nummers als burgerservicenummer in zet). Ik heb zelf m'n CV op monsterboard gezet. Nu weet ik niet helemaal zeker of deze site alleen voor hoogopgeleiden is bedoeld, maar ik heb een dag later wel de hele dag aan de telefoon gehangen met diverse werving&selectiebureaus en had 8 werkdagen na het uploaden van m'n CV een baan. En dan had ik ook nog aardig wind tegen en niet eens zozeer door de economische crisis.
  donderdag 11 juni 2009 @ 18:45:49 #107
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_69945807
Monsterboard werkt inderdaad prima. Ik uploade eens op vrijdagnacht mijn CV en al 4 uur later werd ik gebeld
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_69959039
Ik heb ook al een keer een baan gevonden via Monsterboard. Maar daar ben ik uiteindelijk gestopt in mn proefperiode, was te ver van huis en kreeg geen reiskosten vergoed, niks. Kan me er wel weer inschrijven.
pi_69962958
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 15:37 schreef JDx het volgende:
Dat heb ik dinsdagavond nog gedaan, tot op heden geen reactie. Ben wel druk aant kijken nu, zit nu 2 dagen thuis en word al gek...
Bekend gevoel
Momenteel zijn er meerderen op zoek naar werk, en je moet dus opvallen in de grote hoop. Je site is een goede start (wou dat ik zoiets had), zou wel de aanbieding voor het maken van sites eraf halen als je hem als portfolio gaat gebruiken.

Maarre...2 dagen thuis?.....Ik zit al 4 maanden thuis.....wens ik niemand toe. Echt niet. Je krijgt onderhand zo'n simpel en nutteloos gevoel.
Probeer je dagen gevuld te houden. Zelf doe ik nu vrijwilligerswerk om wat andere omgeving te hebben. Dat helpt best wel goed.
pi_69966665
quote:
Op vrijdag 12 juni 2009 08:48 schreef Osramp het volgende:

[..]

Bekend gevoel
Momenteel zijn er meerderen op zoek naar werk, en je moet dus opvallen in de grote hoop. Je site is een goede start (wou dat ik zoiets had), zou wel de aanbieding voor het maken van sites eraf halen als je hem als portfolio gaat gebruiken.

Maarre...2 dagen thuis?.....Ik zit al 4 maanden thuis.....wens ik niemand toe. Echt niet. Je krijgt onderhand zo'n simpel en nutteloos gevoel.
Probeer je dagen gevuld te houden. Zelf doe ik nu vrijwilligerswerk om wat andere omgeving te hebben. Dat helpt best wel goed.
Ja, die site wil ik sowieso altijd nog aanpassen, dat het meer een CV/Portfolio is, nu is het meer de site van mijn bedrijf, want ben wel ingeschreven bij KvK enzo.

Nouja, eerst maar eens een paar weken goed op zoek naar werk. Maar hoe zit dat met dat vrijwilligerswerk dan, je krijgt wel onkostenvergoeding neem ik aan?
pi_69968930
weet niet of het al genoemd is. maar de wet zegt dat voor de uitzendbranche een contract na twee keer verlengd geworden is een vaste baan moet worden aangeboden.

Oh ik zie dat het al eerder genoemd is. Maar de reactie van 5_horizons begrijp ik inhoudelijk niet.
Wat moeten ze wel doen? wat zijn je rechten/

Als er drie verlengingen hebben plaatsgevonden hebben ze zo wie zo de wet al overtreden en hadden je een vast contract aan moeten bieden.

Oftewel als je dit aankaart bij een rechter kan je een schadevergoeding gaan eisen. Grote kans dat de C factor in elk geval 1 of hoger is. Je bent dan verwijtbaar (door de werkgever) werkeloos.
quote:
Op zondag 7 juni 2009 21:23 schreef Five_Horizons het volgende:

[..]

Beide nee: het moet gaan om DRIE tijdelijke contracten (of drie jaar) en opzeggen bij een contract voor bepaalde tijd is (voor de zoveelste keer dit topic.....) NIET nodig.


[ Bericht 37% gewijzigd door merry77 op 12-06-2009 12:34:11 ]
In a world without fences, who needs Windows and Gates!
pi_69977929
quote:
Op vrijdag 12 juni 2009 11:09 schreef JDx het volgende:
Nouja, eerst maar eens een paar weken goed op zoek naar werk.
Uiteraard! Mij heeft het tot nu toe nog niks opgeleverd, maar ik zit in een heel andere omgeving en sector.
quote:
Maar hoe zit dat met dat vrijwilligerswerk dan, je krijgt wel onkostenvergoeding neem ik aan?
Nope, geen vergoeding. Als je eens met de auto rijdt, dan worden de kilometers wel vergoed, dat wel. Maar het is hier aan de overkant, dus geen kosten. Wel gratis koffie
pi_69979314
quote:
Op woensdag 3 juni 2009 16:20 schreef JDx het volgende:

[..]

Ik leef al bijna anderhalf jaar zeer krap, laat staan dat ik geld heb om te sparen.

Ik weet hoe Google werkt, maar het lijkt mij niet kloppen dat ik een uitkering krijg van 70% van wat ik nu verdien, dat is nog veel minder dan het minimumloon, mijn vaste lasten zijn al 920euro/maand en dan heb ik niet eens een auto.

Mensen met bijstand krijgen nog minder... het is niet voor niets een economische crisis! niet een feestje.

Je vaste lasten daar heeft de overheid lak aan, ze zeggen, dan ga je maar goedkoper wonen...

anyway, ze zijn best wel redelijk hoor, en willen je echt helpen om je huidige situatie te behouden en zo snel mogelijk weer aan het werk te krijgen. Vraag sowieso WW aan, ook al denk je dat je zelf al snel werk geregeld hebt, je hebt er recht op, daar heb je steeds die premies voor betaald, en de ambtelijke molens draaien niet al te snel, dus hoe sneller je het in gang zet, hoe beter.


Ik heb 2 keer met die lui te maken gehad, in 2003 en 2007, en ik was positief over de gang van zaken
Weg met de riooljournalistiek. Klik er niet op. Ze vergiftigen de maatschappij.
pi_69980998
quote:
Op vrijdag 12 juni 2009 17:39 schreef vaarsuvius het volgende:
ik was positief over de gang van zaken
Ik heb nu met ze te maken en ben ook tevreden over de gang van zaken.
pi_70001378
Goedkoper wonen is bijna niet mogelijk. Ik betaal na HRA nog maar 352 euro/maand. Je kan mij niet wijsmaken dat er mensen zijn die goedkoper wonen.
pi_70077893
Nou... dat bedrijf uit Leeuwarden vond dat ik van te ver weg kwam, waren bang dat ik het niet lang vol zou houden, ze wilden sowieso niet alle reiskosten vergoeden en hadden liever iemand uit de buurt. Nog 2 afwijzingen op sollicitaties gehad. Vandaag alle uitzendbureau's bijlangs geweest, ook niks.

Pas als je echt aan het zoeken bent naar werk, merk je hoe weinig er eigenlijk is momenteel. Heb nog 2 weken, zie het steeds somberder in, zou ook echt niet weten wat ik met mijn huis moet straks...
  dinsdag 16 juni 2009 @ 22:48:25 #117
97186 Rosbief
Gezond en mals
pi_70077992
quote:
Op zaterdag 13 juni 2009 14:22 schreef JDx het volgende:
Goedkoper wonen is bijna niet mogelijk. Ik betaal na HRA nog maar 352 euro/maand. Je kan mij niet wijsmaken dat er mensen zijn die goedkoper wonen.
Ik woon gratis en riant bij m'n ouders, als de spreekwoordelijke God in Frankrijk
Leer werkwoorden vervoegen, vlerk!
pi_70079209
quote:
Op vrijdag 5 juni 2009 11:16 schreef Doagere het volgende:
Gister brief terug gekregen, omdat er meer dan 100 mensen op die vacature hadden gerageerd, was ik het niet geworden.

Anders gezegd: je hebt tegenwoordig minder dan 1% kans om gekozen te worden.

Op TV was er eergister in het ochtend journaal dat het 'voor net afgestudeerde scholieren vechten was om een baan' Jippie..

Vanaf 15 juni zit ik dus werkloos thuis. (Net afgestudeerd Directiesecretaresse/Management assistent MBO niveau 4).

Is er dan echt niks te krijgen? Ik zou vakken kunnen vullen bij de AH, maar dat is zo beneden mijn niveau.

Probleem is: Er is te weinig aanbod, en veeels teveel vraag.
Ik wil niet vervelend zijn, maar er is nog een hele opleidingsweg na het MBO. Als je net klaar bent met niveau 4, zou je nog kunnen overwegen 2 jaar HBO te doen. In de tussentijd bijklussen (eventueel op basis van je MBO-diploma) en als de markt over 2 jaar is aangetrokken heb je veel betere papieren.
Ik vrees dat je nu, met een leger HBO- en WO sollicitanten, als MBO'er niet echt snel aan de bak komt. MBO is toch echt de "basic basics" en als werkgevers voor hetzelfe geld iemand met betere papieren kunnen krijgen, zullen ze dat zeker doen.
pi_70081859
Ik neig ook naar die optie, een huisgenoot nemen, wat bijklussen en weer studeren, hoe of wat weet ik nog niet precies, maar ik denk dat weer naar school op je 27ste nog best moet kunnen tegenwoordig.

Heb HAVO, MBO en 1 jaar HBO, misschien alsnog die studie afmaken, of iets leren waar straks meer zekerheid in is.
pi_70085135
quote:
Op dinsdag 16 juni 2009 22:45 schreef JDx het volgende:
Nou... dat bedrijf uit Leeuwarden vond dat ik van te ver weg kwam, waren bang dat ik het niet lang vol zou houden, ze wilden sowieso niet alle reiskosten vergoeden en hadden liever iemand uit de buurt. Nog 2 afwijzingen op sollicitaties gehad. Vandaag alle uitzendbureau's bijlangs geweest, ook niks.

Pas als je echt aan het zoeken bent naar werk, merk je hoe weinig er eigenlijk is momenteel. Heb nog 2 weken, zie het steeds somberder in, zou ook echt niet weten wat ik met mijn huis moet straks...
Same here, of het is te ver weg, of je hebben geen omzet genoeg om personeel aan te nemen, je mist net dat hele kleine stukje hele specifieke ervaring of je woont gewoon te ver weg. Ik krijg zelfs al afwijzingen omdat ik te hoog ben opgeleid en me "snel zal vervelen in die functie" (letterlijk).
Uitzendbureau's hebben ook niks, omdat ze de laatste gaatjes vullen die overblijven. Die zijn er nu niet.
Financieel heb ik nog niet direct een probleem, maar zie het ook duister in. Als ik alleen was, dan was ik ws al verhuisd naar een omgeving waar mss wel werk is. Het is lastig om positief te blijven. Er komt een tijd dat het beter gaat, maar nu nog even niet.
  woensdag 17 juni 2009 @ 09:22:31 #121
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_70085392
quote:
Op woensdag 17 juni 2009 09:13 schreef Osramp het volgende:

Uitzendbureau's hebben ook niks, omdat ze de laatste gaatjes vullen die overblijven.
Dat is niet per definitie waar. De huidige economische situatie is in sommige gevallen ook een kans voor uitzendbureaus

Denk bv aan de situatie dat een bedrijf wel veel werk heeft, maar geen vast personeel mag/kan aannemen vanuit de directie omwille van de economische situatie. Daar komen vaak uitzendbureau's "in the picture".

Het betreft dan weliswaar allemaal kortere projecten, maar dat biedt toch werk bij de uitzendbureaus.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_70088822
quote:
Op woensdag 17 juni 2009 09:22 schreef sanger het volgende:

[..]

Dat is niet per definitie waar. De huidige economische situatie is in sommige gevallen ook een kans voor uitzendbureaus

Denk bv aan de situatie dat een bedrijf wel veel werk heeft, maar geen vast personeel mag/kan aannemen vanuit de directie omwille van de economische situatie. Daar komen vaak uitzendbureau's "in the picture".

Het betreft dan weliswaar allemaal kortere projecten, maar dat biedt toch werk bij de uitzendbureaus.
Zo heb ik er nog niet over gedacht. Maar ik ben bij uitzenders ingeschreven en hoor er niks van. Als ik dan bel weten ze nauwelijks wie ik ben en beloven te bellen als er iets langskomt.
En toch de grotere jongens hoor.
  woensdag 17 juni 2009 @ 11:16:12 #123
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_70089051
quote:
Op woensdag 17 juni 2009 11:09 schreef Osramp het volgende:

[..]

Zo heb ik er nog niet over gedacht. Maar ik ben bij uitzenders ingeschreven en hoor er niks van. Als ik dan bel weten ze nauwelijks wie ik ben en beloven te bellen als er iets langskomt.
En toch de grotere jongens hoor.
Dat gebeurt juist bij de grotere jongens. Die hebben namelijk meer inschrijvingen, dus kunnen ze nooit iedereen onthouden.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_70091605
Ze hadden vandaag 1 baantje bij Adecco, maar dat was op oproepbasis, ze konden niet garanderen dat ik dan 40uur per week zou werken, was tegen het minimumloon en je moet wel de hele week beschikbaar zijn. Was ook eigenlijk bedoeld voor studenten.

Nou dat was ook al geen optie, want 40uur per week werken tegen het minimumloon, ok... niet leuk, maar ik kan niet anders, maar als ik niet elke week 40uur wordt opgeroepen, dan zit ik alweer in de financiele problemen, dus in feite elke dag nog steeds zorgen of het goed komt. En je bent al je tijd kwijt aan dat baantje en geen tijd om verder te zoeken/solliciteren.
pi_70100114
quote:
Op woensdag 17 juni 2009 12:23 schreef JDx het volgende:
maar als ik niet elke week 40uur wordt opgeroepen, dan zit ik alweer in de financiele problemen,
Je kunt wel parttime werk aannemen als je ww hebt. De uren van je parttime baan worden dan niet uit je ww betaald, dat salaris krijg je gewoon 1 op 1. Voor de tijd dat je niet werkt heb je verder recht op ww. Onzekerheid of je 40 uur wel haalt is dus niet direct aan de orde. Niet dat het een vetpot zal zijn, maar er zijn dus wel mogelijkheden.
pi_70116071
Ben vandaag bij de UWV geweest en daar zeiden ze dat mijn enige optie is om weer werk te krijgen voor 40 uur, of in ieder geval voor minimaal 1400 bruto per maand.

Of ik moet al iemand in huis nemen, een huisgenoot.
  donderdag 18 juni 2009 @ 08:27:54 #127
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_70120285
quote:
Op woensdag 17 juni 2009 23:20 schreef JDx het volgende:
Ben vandaag bij de UWV geweest en daar zeiden ze dat mijn enige optie is om weer werk te krijgen voor 40 uur, of in ieder geval voor minimaal 1400 bruto per maand.
Ik zou dat soort toch voor de zekerheid ergens anders ook nog checken. Ook bij de uwv zeggen ze soms maar wat
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
pi_70121055
quote:
Op woensdag 17 juni 2009 23:20 schreef JDx het volgende:
Ben vandaag bij de UWV geweest en daar zeiden ze dat mijn enige optie is om weer werk te krijgen voor 40 uur, of in ieder geval voor minimaal 1400 bruto per maand.

Of ik moet al iemand in huis nemen, een huisgenoot.
Het UWV geeft je natuurlijk maar 70% van je gemiddelde loon over de laatste 14 maanden. Wil je meer, dan is de beste optie idd werk zoeken. Gewoon, net als iedereen eigenlijk.
Solliciteren dus, je zit in een sector waar best wel werk is. Ondertussen wel ww aanvragen, het is in elk geval een steuntje in de rug.
pi_70122601
Hoi JDX,

Ik volg nu even dit topic, lastige situatie dat ben ik met je eens maar helemaal onmogelijk zeker niet....
Helemaal legaal is het niet maar als je eventueel een student in huis neemt ofzo bijv 6 maanden dan kan het je net een beetje extra opleveren zodat je je hoofd boven water kan houden en ondertussen zoeken naar een leuke baan.

Ik zou zeggen kijk eens op hyves ofzo in de advertenties, er zijn volgens mij genoeg mensen op zoek naar een kamertje

Sterkte iig
pi_70123135
quote:
Op donderdag 18 juni 2009 10:18 schreef rufus666 het volgende:
Hoi JDX,

Ik volg nu even dit topic, lastige situatie dat ben ik met je eens maar helemaal onmogelijk zeker niet....
Helemaal legaal is het niet maar als je eventueel een student in huis neemt ofzo bijv 6 maanden dan kan het je net een beetje extra opleveren zodat je je hoofd boven water kan houden en ondertussen zoeken naar een leuke baan.

Ik zou zeggen kijk eens op hyves ofzo in de advertenties, er zijn volgens mij genoeg mensen op zoek naar een kamertje

Sterkte iig
Yep, zo ver was ik ook, staat inmiddels al 2 dagen een advertentie op speurders. Tot nu toe alleen reacties gehad van alleenstaande moeders met kinderen tussen de 4 en 10.
pi_70131485
Pfff, vanmorgen naar psychotherapie geweest (dat ging ik al), verschrikkelijk was het, alles waar we mee bezig waren is opzij geschoven, al mn onrust is terug, besloten om eerst daarmee om te gaan voordat we weer verder kunnen met waar we gebleven waren.

Hij vond het echt jammer dat dit er allemaal tussen is gekomen, omdat ik juist een baan had gevonden waar ik mijn ei kwijt kon en de rust had gevonden in geldzaken. Het is nu weer 1 grote teringzooi!!!
pi_70150906
quote:
Op woensdag 17 juni 2009 00:35 schreef JDx het volgende:
Ik neig ook naar die optie, een huisgenoot nemen, wat bijklussen en weer studeren, hoe of wat weet ik nog niet precies, maar ik denk dat weer naar school op je 27ste nog best moet kunnen tegenwoordig.

Heb HAVO, MBO en 1 jaar HBO, misschien alsnog die studie afmaken, of iets leren waar straks meer zekerheid in is.
Natuurlijk kan het! je bent nooit te oud om te leren. Ben zelf ook bijna net zo oud als jij ga ook studeren aan de uni deeltijd wel te verstaan heb wel een baan gelukkig.
Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you have decided to look beyond the imperfections
pi_70150981
quote:
Op donderdag 18 juni 2009 10:39 schreef JDx het volgende:

[..]

Yep, zo ver was ik ook, staat inmiddels al 2 dagen een advertentie op speurders. Tot nu toe alleen reacties gehad van alleenstaande moeders met kinderen tussen de 4 en 10.
Probeer kamernet eens, daar kun je denk ik wel wat vinden. Zoeken naar een huurder op marktplaats op speurders is meestal niet zo'n succes.
Op dinsdag 1 september 2009 17:55 schreef Graseter het volgende:
Sinceria is de liefste user van FOK!
  vrijdag 19 juni 2009 @ 09:04:56 #134
5740 Stroekie
rimpelsauriër
pi_70156592
tvp
penny wise, pound foolish
www.frisofeest.nl op 30 november 2012
Gezellig met een zachte gay
pi_70165327
Vandaag van het UWV een complete ondertekende brief gekregen met mijn hele situatie, kosten hoger dan uitkering etc... kan toeslag aanvragen met die brief, maar moest er niet op rekenen dat ik dat krijg. En de tijd tikt maar door, tot op heden nog geen succes.

Idd, net als Osramp al afwijzingen gehad omdat bepaalde baantjes onder mijn niveau liggen, ze waren bang dat ik het alleen maar als overbrugging zou gebruiken en na een tijdje weer wat anders ga doen. Nja dat is ook wel zo, zeg ik er natuurlijk niet bij, maar ik moet gewoon mn maandelijkse geld hebben!

[ Bericht 0% gewijzigd door JDx op 19-06-2009 14:02:32 ]
pi_70173111
Waar het de eerste dagen positief reageren op alle vacatures was, is het nu wachten tot op 1 van de websites weer iets verschijnt. Echt bedroevend laag hoe weinig vacatures er zijn en hoe weinig erbij komen en met al die mensen die op zoek zijn naar werk is de kans dat je voor zo'n vacature wordt aangenomen ook nog eens heel klein.

Ook zwaar kut, hoe snel je in een soort van negatieve spiraal terecht komt, hele dag niets, snachts niet kunnen slapen van het piekeren/druk maken. Smorgens wel de wekker zetten maar er niet uit hoeven, je zwaar verrot voelen door het slecht slapen, weer in slaap vallen om vervolgens weer wakker te schrikken rond half 12...
  vrijdag 19 juni 2009 @ 17:59:26 #137
112156 Debsterr
Dino inventor
pi_70173285
quote:
Op donderdag 11 juni 2009 16:38 schreef Daboman het volgende:
Kun je je CV niet ergens op internet uploaden? Het kan helemaal geen kwaad om je CV een beetje te laten slingeren op internet (mits je er geen belangrijke nummers als burgerservicenummer in zet). Ik heb zelf m'n CV op monsterboard gezet. Nu weet ik niet helemaal zeker of deze site alleen voor hoogopgeleiden is bedoeld, maar ik heb een dag later wel de hele dag aan de telefoon gehangen met diverse werving&selectiebureaus en had 8 werkdagen na het uploaden van m'n CV een baan. En dan had ik ook nog aardig wind tegen en niet eens zozeer door de economische crisis.
Dat is heeeel afhankelijk welke branche je in zit. Ik kom uit de detailhandel en zoek nu in de administratieve hoek, en krijg dus echt geen reacties op m'n CV.

Heb na een stuk of 15 afwijzingen (zowel van uitzendbureau's als zelfstandig verstuurde sollicitaties) wel eindelijk een sollicitatiegesprek.

Zit nu 3 weken thuis en word zo langzamerhand gek.. kan me niet voorstellen dat ik nog een maand of wat thuis moet zitten .
Once in a while, I just wanna dance and feel good
pi_70180922
Als je al bang bent NOG een maand thuis te zitten, zoek dan maar snel een oplossing. Ik kan me heel breed presenteren met redelijk succes, maar in 4 maanden tijd heeft me dat nog niks opgeleverd. De uwv werkcoach helpt best goed met tips, en ik heb vrijwilligerswerk aangenomen voor een paar middagen. Brengt niks op, maar doorbreekt je negatieve spiraal wel. Je voelt je weer wat nuttiger.
  vrijdag 19 juni 2009 @ 22:06:34 #139
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_70181062
quote:
Op vrijdag 19 juni 2009 17:53 schreef JDx het volgende:
Waar het de eerste dagen positief reageren op alle vacatures was, is het nu wachten tot op 1 van de websites weer iets verschijnt. Echt bedroevend laag hoe weinig vacatures er zijn en hoe weinig erbij komen en met al die mensen die op zoek zijn naar werk is de kans dat je voor zo'n vacature wordt aangenomen ook nog eens heel klein.

Ook zwaar kut, hoe snel je in een soort van negatieve spiraal terecht komt, hele dag niets, snachts niet kunnen slapen van het piekeren/druk maken. Smorgens wel de wekker zetten maar er niet uit hoeven, je zwaar verrot voelen door het slecht slapen, weer in slaap vallen om vervolgens weer wakker te schrikken rond half 12...
Dat lijkt me ook rot. Probeer toch een beetje discipline te vinden om overdag te sporten of hard te lopen. Dat scheelt denk ik al heel wat.

Succes met solliciteren, en als je zo gedreven bent geloof ik vast wel dat het goed komt. Mensen die willen zijn op een zeker moment altijd wel weer nodig.
The End Times are wild
pi_70188136
quote:
Op vrijdag 19 juni 2009 17:53 schreef JDx het volgende:
Waar het de eerste dagen positief reageren op alle vacatures was, is het nu wachten tot op 1 van de websites weer iets verschijnt.
Maar ik las eerder wel dat je programmeerkennis hebt. In de IT worden momenteel wel mensen gevraagd. Ik overweeg ook een overstap tot programmeur (.NET en Sharepoint, gaat binnenkort een traject van start).
Probeer een ziekenhuizen en zorginstellingen. Daar zoeken ze ook best wel mensen, misschien zit er net iets passends tussen. Voor mij helaas niet maar wie weet.

Om actief te blijven: zoek "iets" van werk, freelance of onbetaald desnoods. Dat heb ik ook gedaan, volledig buiten mijn werksector, maar het idee weer ergens nodig te zijn is weer erg prettig. Doet psychisch veel goed!
En als je bij het UWV bent, laat je werkcoach je helpen! Daar is hij/zij voor. Leg je problemen op tafel want ze moeten je helpen.
Probeer desnoods je zieliger voor te doen en herhaald om regelmatige hulp te krijgen. Ze kunnen je dan laten deelnemen aan een re-integratietraject waarbij je een bedrijf uitzoekt dat jou gaat helpen. Die stellen dan een plan op om je weer in een baan te krijgen. Denk bij een plan aan cursussen/omscholing en sollicitatietraining. Verder hebben ze een netwerk in de omgeving waar wel eens een baan uitrolt.
Normaal gesproken wordt zo'n IRO traject pas ingezet als je wat langer werkloos bent. Als het UWV dat niet binnen 6 maanden aanbiedt/verplicht, dan worden jouw kansen op de arbeidsmarkt best goed ingeschat.

En vergeet niet: Je bent altijd nodig geweest in je werk, dus dat zal altijd zo blijven.
pi_70189039
Sporten doe ik nu zo'n 4/5 keer per week en mijn pa is bezig met een groot project, waarschijnlijk kan ik hem daarbij helpen 2 dagen in de week, toch een soort van afleiding (en net die extra paar centen).

Ja ik heb kennis van programmeren, maar dat stelt NIETS meer voor bij wat ze nu vragen, heb al gereageerd op enkele, zelfs hele simpele IT baantjes, maar de enige reactie die ik tot nu toe krijg is; 'nee we zoeken iemand met een dergelijke afgeronde opleiding'.
pi_70295142
Zou vorige week gebeld worden door een bedrijf, nog steeds niks gehoord, ja morgen bellen we je, nou dat is inmiddels al een week geleden, wat is dat toch met die beloftes.

Vanmorgen een mailtje gekregen van het UWV met een mogelijk interessante vacature, nou meteen op gereageerd. Moest een nummer bellen, daar wisten ze niks van die vacature, na lang zoeken wisten ze wie ik wel moest hebben, werd doorverbonden, geen gehoor, die man was niet aanwezig, die andere vrouw wist er ook niks van. Allemaal 100 keer doorverbonden... zucht...

Nou uiteindelijk moest ik maar een mailtje sturen naar iemand in Veendam, woon zelf in Emmen en de vacature is in Assen, maar bij welk bedrijf kunnen ze niet zeggen. Nja complete mail gestuurd, met motivatie en CV, zou dan vanmiddag terug gebeld worden, niet gebeurd... afwachten maar weer...
pi_70299393
quote:
Op dinsdag 23 juni 2009 17:21 schreef JDx het volgende:
Zou vorige week gebeld worden door een bedrijf, nog steeds niks gehoord, ja morgen bellen we je, nou dat is inmiddels al een week geleden, wat is dat toch met die beloftes.
Wat dat toch is? Heel simpel! Weinig vacatures en heel veel sollicitanten.
Elk bedrijf wordt ondergesneeuwd met brieven en mails zodra er een vacature verschijnt. Je bent nu een van de velen in de grote massa sollicitanten. Zorg dat je je onderscheidt van de massa, dat is het enige dat je er aan kunt doen.
  dinsdag 23 juni 2009 @ 20:45:07 #144
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_70301731
Inderdaad onderscheiden van de rest. Bv. door een sollicitatiebrief op gekleurd (fel geel of oranje bijvoorbeeld) papier te versturen. Originele tekst erin verwerken ipv de standaard reutemeteut. Zelf de sollicitatiebrief langsbrengen (en alleen afgeven aan diegene die bij de advertentie staat als contactpersoon) etc.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
  dinsdag 23 juni 2009 @ 21:17:27 #145
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_70303279
quote:
Op dinsdag 23 juni 2009 20:45 schreef sanger het volgende:
[quote]Inderdaad onderscheiden van de rest. Bv. door een sollicitatiebrief op gekleurd (fel geel of oranje bijvoorbeeld) papier te versturen.

Slecht idee, te opvallend en ietwat uitsloverig
quote:
Originele tekst erin verwerken ipv de standaard reutemeteut. Zelf de sollicitatiebrief langsbrengen (en alleen afgeven aan diegene die bij de advertentie staat als contactpersoon) etc.
[/quote]Beter idee alhoewel sommigen dat ook weer als uitsloverig kunnen erveren, ze hebben wel wat beters te doen. en dan iig wel goed gekleed dat doen alsof je al het gesprek hebt
Het beste is je te onderscheiden door je cv en dat te verbeteren.
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
  dinsdag 23 juni 2009 @ 21:24:54 #146
65960 sanger
|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|-|
pi_70303599
quote:
Op dinsdag 23 juni 2009 21:17 schreef RobertoCarlos het volgende:

[..]


Slecht idee, te opvallend en ietwat uitsloverig
[..]

Beter idee alhoewel sommigen dat ook weer als uitsloverig kunnen erveren, ze hebben wel wat beters te doen. en dan iig wel goed gekleed dat doen alsof je al het gesprek hebt
Het beste is je te onderscheiden door je cv en dat te verbeteren.
Misschien wat uitsloverig, maar je laat zien er moeite voor te doen en graag te willen. Dat is de eerste winst tov een standaardbriefje. Je brief blijft hangen, en dat is wat je wilt.

Uiteraard goed gekleed.

Onderscheiden door je CV te verbeteren is lastig als je werkloos bent. Of bedoel je lay out technisch?

Persoonlijk zou ik een lay out wat sober houden. Op dit moment is iedereen heel kritisch over CV's die wel heel mooi lijken. Ook omdat CV's en diploma's op dit moment steeds vaker "vervalst" worden. Sober, degelijk, overzichtelijk en duidelijk lijken mij op dit moment de beste sleutelwoorden voor een CV.
Everything you want is on the other side of fear.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een grote uitdaging.
pi_70329951
Vandaag weer gebeld, ik denk ik bel er gewoon achteraan, niemand weet er iets van, niemand weet wie diegene is waar ik gister meer gesproken heb, uiteindelijk weten ze het, doorverbonden, doorverbonden, doorverbonden... nou hij is er blijkbaar niet, misschien moet je toch even een mail sturen, ja dat heb ik gister gedaan, zou terug gebeld worden. Nja stuur er nog maar eentje dan... ofzo...

Pff... wat een teringbende bij dat UWV zeg, tenminste die in Veendam waar ik mee moet bellen steeds. Waarom begrijp ik trouwens niet, is niet eens in mijn provincie.
  woensdag 24 juni 2009 @ 19:30:43 #148
124676 RobertoCarlos
Zit je nou naar me te loeruh?
pi_70334326
quote:
Op dinsdag 23 juni 2009 21:24 schreef sanger het volgende:

[..]
Onderscheiden door je CV te verbeteren is lastig als je werkloos bent. Of bedoel je lay out technisch?
Lastig idd en het brieven schrijven etc kost ook veel tijd, maar toch kijkt men vrijwel alleen maar naar wat er op het cv staat. Als daar ergens bij staat dat je vrijwilligerswerk doet of relevante cursussen en dat blijkt dat je verder wilt, is dat veel en veel belangrijker dan een mooie layout oid. Men is gewend om daar doorheen te prikken..
Tú estás dura y yo me veo cabrón en el espejo
pi_70334916
Als je een bedrijf runt, heb je toch geen recht op een uitkering? Of werkt dit voor freelancers weer anders?
pi_70334928
Of ik heb het mis
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')