Ik heb op dit moment geen wapen maar hoef niet zo nodig op tv. Ik denk ook dat het lastig wordt, kan me niet zo snel voorstellen dat 1 van de wapenbezitters hier herkenbaar op tv wil komen.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 14:11 schreef iteejer het volgende:
[..]
Gewoon uit nieuwsgierigheid, heeft er al iemand van jullie hiernaar gebeld?
quote:Op dinsdag 26 mei 2009 14:11 schreef iteejer het volgende:
[..]
Gewoon uit nieuwsgierigheid, heeft er al iemand van jullie hiernaar gebeld?
Als het niet duidelijk is waar dit programma over gaat ben ik (en met mij 99% van de sportschutters) niet geneigd om hieraan mee te werken. Sportschutters worden door andere burgers vaak gezien als gevaarlijk tuig en het is een schande dat dit tuig zomaar wapens mogen hebben. Dit beeld wordt veroorzaakt door het overgrote deel van de media en is zeer onterecht. Men weet meestal niet eens dat een sportschutter nauwkeurig gescreend wordt door de overheid, en als men een verlof wil wordt deze screening met een factor 10 verhoogd. Ook als je al een verlof hebt houd je screening niet op en wordt je regelmatig onderzocht door bv. kluiscontroles en schietregisters. Zelfs als je bv. te hard met je auto rijd kan je verlof ingetrokken worden.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 11:46 schreef Dzo het volgende:
De bedoeling van de uitzending is om de vraag te beantwoorden waar die grote aantrekkingskracht van wapens in schuilt. Het gaat niet om imago's, niet in positieve maar ook niet in negatieve zin. We beginnen er gewoon open aan, zonder vooropgezet oordeel.
Nee hoor, ik ben best een wapenfanaat en schiet ook graag, maar ik zou mezelf niet bestempelen als fanatiek sportschutter en beschouw mezelf dus ook niet als de aangewezen persoon om op te treden als ambassadeur voor de hobby.quote:Op maandag 25 mei 2009 16:10 schreef Andyy het volgende:
is dat niet wat voor wheelgunner?
de fanatieke schutter
Minimags zijn wel fijne patroontjes.quote:Op woensdag 27 mei 2009 00:13 schreef compier het volgende:walmart had alleen cci minimags, en ik ga echt geen 8 dollar voor 50 .22lr uitgeven
best duur, wij hadden match patronen voor 3.50 (eley, 50 stuks jaquote:Op woensdag 27 mei 2009 00:13 schreef compier het volgende:walmart had alleen cci minimags, en ik ga echt geen 8 dollar voor 50 .22lr uitgeven
2.75 ofzo, laatste tijd is het wel veel gestegen.quote:Op woensdag 27 mei 2009 09:02 schreef g0dz0r het volgende:
[..]
Minimags zijn wel fijne patroontjes.Wat kost een budget doosje daar eigenlijk?
Kom je nu mee.quote:Op vrijdag 29 mei 2009 23:43 schreef FiveseveN het volgende:
Morgenmiddag 14:00 uur discipline Militair Pistool. Wie doet mee? Ikzelf ben een vreselijk slechte schutter, jij kunt altijd beter. Tot zaterdagmiddag 14:00 bij de Griffioen.
Voor wat die vrije inloop betreft valt het allemaal best mee. Je kunt, uiteraard op vertoon van je KNSA-pas, ook wapens lenen, of als introduce eens een keer proefschieten. Dat kan twee keer, daarna moet je beslissen.quote:Op zaterdag 30 mei 2009 15:33 schreef g0dz0r het volgende:
[..]
Kom je nu mee.Is vast geen vrije inloop?
Ik zal ze binnenkort trouwens mailen, nog geen tijd gehad.
Thxquote:Op woensdag 27 mei 2009 19:27 schreef FiveseveN het volgende:
ClintOosthout - dinsdag 26 mei 2009 @ 21:24
Helemaal mee eens, dat heb je uitstekend verwoord.
Ik ben wel eens met mijn hoofd op de TV geweest in verband met vuurwapens, allemaal heel onschuldig hoor, regionale zender enzo, totdat het verhaal zonder dat ik het wist op een heel andere zender werd uitgezonden.quote:Op zaterdag 30 mei 2009 22:38 schreef ClintOosthout het volgende:
[..]
Thx![]()
Alleen jammer dat er niet op gereageerd wordt.
Zo komt het niet serieus over, eerder verdacht zoals de mensen met een KNSA licentie vast wel snappen.
Hopelijk heb ik het fout, maar ik begin zo wel te twijfelen
Nou verdacht, ze willen gewoon snel en goedkoop een programma in elkaar flansen zonder zich te verdiepen in of rekening houdend met de schutters en de sport zelf. Zo komt het op mij over althans. Een "open discussie" zal wel weer uitdraaien op verantwoording afleggen en misselijke vragen ontwijken.quote:Op zaterdag 30 mei 2009 22:38 schreef ClintOosthout het volgende:
[..]
Thx![]()
Alleen jammer dat er niet op gereageerd wordt.
Zo komt het niet serieus over, eerder verdacht zoals de mensen met een KNSA licentie vast wel snappen.
Hopelijk heb ik het fout, maar ik begin zo wel te twijfelen
quote:Op vrijdag 29 mei 2009 23:43 schreef FiveseveN het volgende:
Morgenmiddag 14:00 uur discipline Militair Pistool. Wie doet mee? Ikzelf ben een vreselijk slechte schutter, jij kunt altijd beter. Tot zaterdagmiddag 14:00 bij de Griffioen.
Als ik aan de beurt ben gaat iedereen liggen.quote:Op maandag 1 juni 2009 23:15 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]Ik wed dat ik een slechtere schutter ben!
Maakt niet uit, ik probeer vaak op een willekeurige kermis het fotoschieten uit. Altijd vijf schoten, nooit meer. Ik heb foto's vanaf mijn achttiende en je kunt me gaandeweg zien verouderen....quote:Op zondag 7 juni 2009 12:06 schreef Andyy het volgende:
gisteren op de landmachtdagen nog een wedstrijdje gewonnen met wat match buksen.
ook niet echt eerlijk, een sportschutter tegen noobs
Volgens mij is goed kunnen schieten met die kermisbuksen juist een nadeelquote:Op zondag 7 juni 2009 17:23 schreef FiveseveN het volgende:
[..]
Maakt niet uit, ik probeer vaak op een willekeurige kermis het fotoschieten uit. Altijd vijf schoten, nooit meer. Ik heb foto's vanaf mijn achttiende en je kunt me gaandeweg zien verouderen....
Tja, je moet toch je best doen om op drie meter raak te schieten. Ten eerste is het doel kegelvormig als van een Kegelspitzgeschoss, dus dat moet je met een rond kogeltje precies in het midden raken en ten tweede, ik weet niet of je dat opvalt, dat die figuren die de buksen laden enzo, voortdurend heen en weer lopen. De achterwand zit aan de vloer vast en die beweegt dan mee tijdens het lopen.quote:Op zondag 7 juni 2009 17:25 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Volgens mij is goed kunnen schieten met die kermisbuksen juist een nadeel
Ooit geleerd om als drukpunt de trekker tussen het 1e en 2e kootje houden, dan had je het minste kans om het wapen een bepaalde kant op te drukken. Maar tijdens de haast in een MP wedstrijd vergeet ik nog wel een om daar op te letten.quote:Op zondag 7 juni 2009 12:06 schreef Andyy het volgende:
gisteren op de landmachtdagen nog een wedstrijdje gewonnen met wat match buksen.
ook niet echt eerlijk, een sportschutter tegen noobs
verkeerde quote?quote:Op maandag 8 juni 2009 13:58 schreef Gunny het volgende:
[..]
Ooit geleerd om als drukpunt de trekker tussen het 1e en 2e kootje houden, dan had je het minste kans om het wapen een bepaalde kant op te drukken. Maar tijdens de haast in een MP wedstrijd vergeet ik nog wel een om daar op te letten.
Ik leerde eerst juist atijd op het topje van mijn vinger te gebruiken, later vertelde een KNSA trainer dat ik het midden van mijn kootje moest gebruiken. Ik heb gemerkt dat mijn eigen voorkeur per wapen verschilt, in principe komt het erop neer dat hoe verder het afdrukpunt naar achteren ligt, hoe meer ik met het puntje van mijn vinger duw.quote:Op maandag 8 juni 2009 14:40 schreef Gunny het volgende:
Shit, inderdaad verkeerde kwoot. Niet goed gekeken.
Zo begon ik ook, maar tijdens de lessen door de instructeur werd ik daar op gewezen dat je dan makkelijker de trekker naar links of rechts kunt schuiven. Als hem precies tussen beie kootjes legt dan is de druk gelijkmatiger. Houdt me ten goede, het is me zo geleerd maar dat was wel met LG.
Ik ben niet bekend in die regio, maar er is vast iets te vinden. Echter zullen ze je misschien wel eerst aan kk zetten als je nog geen verlof hebt, of niet erg ervaren bent.quote:Op maandag 8 juni 2009 20:12 schreef Maria2.0 het volgende:
Ik wil binnenkort de sv in Amersfoort eens mailen. Ben op zoek naar een nieuwe sv. Hoe is de vereniging? Beetje relaxed? En aangezien ik zelf een vrouw ben, ben erg benieuwd of er ook redelijk wat dames schieten daar.
Ben specifiek op zoek naar een sv waar je ook met groter kaliber dan .22 kan schieten. .22 Is leuk als je niks anders voorhanden hebt maar ik vind het eerlijk gezegd 3 keer niks. Veel te lafjes en bovendien schiet ik stukken beter met groot kaliber
Bij mij ligt het er aan met wat ik schiet. Ik maak de fouten hoofdzakelijk met het pistool, pak ik de revolver of de AR dan is er niks aan de hand. Het ligt puur aan de druk die ontstaat tijdens het schieten van MP. En misschien heeft het iets te maken met het na het schot kameren van de volgende patroon. Dat is extra beweging in het wapen en misschien ga ik daar ook fout mee om. Al met al blijft het oefenen en het woordenboek zo eens in de zoveel tijd van voor naar achter en weer terug, opzeggen.quote:Op maandag 8 juni 2009 21:40 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Ik leerde eerst juist atijd op het topje van mijn vinger te gebruiken, later vertelde een KNSA trainer dat ik het midden van mijn kootje moest gebruiken. Ik heb gemerkt dat mijn eigen voorkeur per wapen verschilt, in principe komt het erop neer dat hoe verder het afdrukpunt naar achteren ligt, hoe meer ik met het puntje van mijn vinger duw.
Tja, soms heb je wat gebrek aan tijd. Soms niks te schrijven. Overigens wel leuk dat er ook eens een dame in ons midden is, die zie je hier niet al te veel.quote:Op donderdag 11 juni 2009 16:27 schreef Andyy het volgende:
[..]
leuk
het topic was zo dood, dus dacht ik: laat ik er maar wat neerzetten
Probeer je trekkerspanning gelijkmatig op te voeren, werk niet naar het schot toe. volgens mij ben je aan het rukken aan je patroon te zien.(haha hij zei rukkenquote:Op zaterdag 27 juni 2009 19:15 schreef FiveseveN het volgende:
Ik heb niet zulke beste ogen dus ik draag een bril. Ik heb jarenlang contactlenzen gedragen maar dat kan niet meer vanwege iets ingewikkelds met oogvocht. Contactlenzen kan best, alleen ze drijven op het oogvocht en het overkwam me vaak dat wanneer ik tijdens het richten knipperde en het doel zich plotseling 10 cm verplaatste. Bij pistoolschieten is het allemaal niet heel erg, wel hinderlijk, maar op 25 meter kun je er rekening mee houden.
Maar nu ik 100 meter schiet met een bril wordt het wel erger. Vanmiddag had ik mijn reservebril op, een goedkoop ding van Hans Alders, Als ik door mijn rechteroog kijk, zie ik heel af en toe twee zwarte stippen en dat "schiet" niet op natuurlijk.
Bijgevolg schiet ik vaak twee groepjes. Een voorbeeld doe ik hierbij. Mijn laatste serie van vanmiddag.
Foto: 100 meter, .223, Steyr AUG Z.
http://img44.imageshack.us/img44/1590/p1090412.jpg
Komt dit bij iemand bekend voor?
Heb je weleens met een AUG geschoten? Het is een militair geweer, uitstekend voor parcoursschieten, maar met een nogal lange en zware trekkerweg. Als je aan die trekker gaat rukken dan raak je nog geen huis op 100 meter. Het gaat me om het fenomeen van die twee groepjes. Ik ga niet anticiperen op het schot, want de terugslag is erg licht voor een .223 geweer. Ik heb weleens met een Mauser 98K geschoten, daarbij kan ik me voorstellen dat je de klap afwacht.quote:Op zaterdag 27 juni 2009 19:19 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Probeer je trekkerspanning gelijkmatig op te voeren, werk niet naar het schot toe. volgens mij ben je aan het rukken aan je patroon te zien.(haha hij zei rukken)
Ja alleen niet met de burgerversie. Verlig je jezelf terwijl je aan het schieten bent?quote:Op zaterdag 27 juni 2009 19:42 schreef FiveseveN het volgende:
[..]
Heb je weleens met een AUG geschoten? Het is een militair geweer, uitstekend voor parcoursschieten, maar met een nogal lange en zware trekkerweg. Als je aan die trekker gaat rukken dan raak je nog geen huis op 100 meter. Het gaat me om het fenomeen van die twee groepjes. Ik ga niet anticiperen op het schot, want de terugslag is erg licht voor een .223 geweer. Ik heb weleens met een Mauser 98K geschoten, daarbij kan ik me voorstellen dat je de klap afwacht.
Dat de schoten linksboven afkomen komt doordat ik nog niet aan het visier heb gedraaid. Het gaat me om de groepjes.
Nee, nooit. Ik probeer ook nooit te "verpakken", dat heb ik wel met pistoolschieten geleerd sinds 1992. Om te oefenen schiet ik vaak met lucht met een Sheridan geweertje. Opgelegd op 20 meter. Daar maakte ik kennis met het fenomeen "parallax".quote:Op zaterdag 27 juni 2009 19:48 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Ja alleen niet met de burgerversie. Verlig je jezelf terwijl je aan het schieten bent?
Parallax?quote:Op zaterdag 27 juni 2009 19:58 schreef FiveseveN het volgende:
[..]
Nee, nooit. Ik probeer ook nooit te "verpakken", dat heb ik wel met pistoolschieten geleerd sinds 1992. Om te oefenen schiet ik vaak met lucht met een Sheridan geweertje. Opgelegd op 20 meter. Daar maakte ik kennis met het fenomeen "parallax".
Maar ja, ik kom er wel overheen. Schieten is prachtig, maar wapenkennis is nog leuker.
Bij het geweertje kreeg ik na een beetje zeuren Priv Partisan munitie, nu heb ik S&B, los gestort in dozen van 140 stuks. Geeft inderdaad ook een knal. Het geweer en de munitie is altijd verreweg beter dan de schutter.quote:Op zondag 28 juni 2009 12:27 schreef Gunny het volgende:
Welk merk munitie gebruik je?
Side focus en adjustable objective, kan je mee afstand schatten en parallax weg krijgenquote:Op zondag 28 juni 2009 20:24 schreef FiveseveN het volgende:
[..]
??? Science Fiction of Arbeids Ongeschiktheid? Ik weet ook niet alles. Brrr.
Klinkt een beetje naar mil spec munitie. Probeer eens een paar doosjes magtech of remmington. Is wel duurder, maar groept in elk geval beter dan milspec. Dat kan al een stuk van je schotbeeld verbeteren. Ook kan die paralax meespelen, en ik neem aan de de kijker op je aug geen paralax verstelling heeft. Misschien eens een kijker of compleet geweer van iemand lenen om te kijken hoe je dan schiet?quote:Op zondag 28 juni 2009 20:44 schreef FiveseveN het volgende:
[..]
Bij het geweertje kreeg ik na een beetje zeuren Priv Partisan munitie, nu heb ik S&B, los gestort in dozen van 140 stuks. Geeft inderdaad ook een knal. Het geweer en de munitie is altijd verreweg beter dan de schutter.
Dank voor het advies. De AUG heeft geen verstelmogelijkheden, maarrrrr het is een Z(ivil) versie, dus de kijker kan eraf en je kan een Picatinnyrail plaatsen. Dus nog even sparen, over een maandje of wat koop ik een kijkert. Ik hou je op de hoogte.quote:Op maandag 29 juni 2009 09:58 schreef Gunny het volgende:
[..]
Klinkt een beetje naar mil spec munitie. Probeer eens een paar doosjes magtech of remmington. Is wel duurder, maar groept in elk geval beter dan milspec. Dat kan al een stuk van je schotbeeld verbeteren. Ook kan die paralax meespelen, en ik neem aan de de kijker op je aug geen paralax verstelling heeft. Misschien eens een kijker of compleet geweer van iemand lenen om te kijken hoe je dan schiet?
Je zou hier eens tussen kunnen kijken, is welliswaar bedoeld voor airsoft maar ook veel gkg schutters gebruiken hier spullen van. Tot zelfs compensators toe. Het spul houdt heel wat uit en is goedkoper dan als je het hier zou kopen.quote:Op maandag 29 juni 2009 19:23 schreef FiveseveN het volgende:
[..]
Dank voor het advies. De AUG heeft geen verstelmogelijkheden, maarrrrr het is een Z(ivil) versie, dus de kijker kan eraf en je kan een Picatinnyrail plaatsen. Dus nog even sparen, over een maandje of wat koop ik een kijkert. Ik hou je op de hoogte.
Dankjewel. Ik heb al eens gekeken op de site van Trijicon, maar de kijkers beginnen pas op de prijs van een heel wapen...quote:Op dinsdag 30 juni 2009 13:20 schreef Gunny het volgende:
[..]
Je zou hier eens tussen kunnen kijken, is welliswaar bedoeld voor airsoft maar ook veel gkg schutters gebruiken hier spullen van. Tot zelfs compensators toe. Het spul houdt heel wat uit en is goedkoper dan als je het hier zou kopen.
http://www.ebairsoft.com/airsoft-parts-rails-mounts-c-68_35.html
Wat kijkers betreft, om te proberen en niet teveel geld uit geven is dit misschien iets.
http://www.egun.de/market/item.php?id=2292925
En deze past waarschijnlijk wat beter ivm de lengte.
http://www.egun.de/market/item.php?id=2299805
Nee, is geen originele, maar zo'n Israelische? replica. Kan alleen niet op de exacte benaming komen.quote:Op zaterdag 11 juli 2009 10:10 schreef Gunny het volgende:
Weet je zeker dat het een echte SVD is? Daar zijn er maar 5 van in NL. Prijzen dan ook van zo'n 3500 eurie naar boven toe.
Ja wat een flater zeg. Iedereen bewaart zijn.haar vuwapens gewoon thuis op in de safe, dit wordt sporadisch gecontrolleerd, Nooit wat an de hand dnek ik. Nu bemoeit de politiek zich ermee.. hoppa.quote:Op vrijdag 24 juli 2009 20:17 schreef Prosac het volgende:
En mensen maar niet snappen waarom iedereen zijn wapens thuis mag opslaan en dat niet centraal gebeurd.
Uh wat? Wat heeft dit met de politiek te maken in dit geval? Het is een winkel/vereniging die gewoon zoveel wapens heeft. Dit heeft niets met de politiek te maken dat schutters daar hun wapens moesten opbergen ofzo. Dus ik snap je punt niet echt.quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 14:08 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Ja wat een flater zeg. Iedereen bewaart zijn.haar vuwapens gewoon thuis op in de safe, dit wordt sporadisch gecontrolleerd, Nooit wat an de hand dnek ik. Nu bemoeit de politiek zich ermee.. hoppa.
Lockpicken hequote:Op zaterdag 1 augustus 2009 22:37 schreef FiveseveN het volgende:
Het bedrijf is een combinatie van een wapenhandel en een schietvereniging. Dus geen wonder dat er zoveel wapens lagen. Ik kan we wel voorstellen dat Amsterdamse schutters hun spullen liever niet in huis willen hebben. Het is me een raadsel dat ze zomaar de kluizen konden openbreken...
Ik was een regelmatige klant toen ze nog op de Amstelveenseweg zaten. Overigens heb ik daar een prachtige getunede S&W .44 Magnum Classic Hunter gekocht. Ook mijn Nederlandse Parabellum kwam daar vandaan.
Lijkt me sterk. Op mijn (in de muur verankerde kluizen, inbrekers, geen kans) kluizen zitten dubbel- en vierbaardssleutels, die krijg je met een Chinees lockpicksetje echt niet open.quote:
Dit is dan ook geen amateurswerk he, als je ziet wat een getrainde lockpicker wel niet allemaal open kan krijgen...quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 22:53 schreef FiveseveN het volgende:
[..]
Lijkt me sterk. Op mijn (in de muur verankerde kluizen, inbrekers, geen kans) kluizen zitten dubbel- en vierbaardssleutels, die krijg je met een Chinees lockpicksetje echt niet open.
Maar als je een talent bent, neem contact met me op! Flesje wijn?
Als je je in laat sluiten heb je alle tijd...quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 22:57 schreef FiveseveN het volgende:
Daar heb je gelijk in. Het zou ook wel eens werk kunnen zijn van leden/vrijwilligers van die vereniging, je weet maar nooit.
Maar dan heb je wel een vrachtwagen nodig om 250 (of wat was het?) knalpiepen mee te vervoeren.quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 22:59 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Als je je in laat sluiten heb je alle tijd...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |