abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_69341653
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:31 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Wetenschap in een notendop. Ze teren op de overwinning van oudere concepten met nieuwe gegevens en verklaringen maar tegelijkertijd willen ze niet weten dat wat ze nu ontdekken over 25 jaar weer totaal anders kan zijn.
Je weet zelf ook wel dat je er zo ver naast zit als het maar kan he?
XBL: Koning Stoma
PSN: Koning_Stoma
pi_69341788
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:32 schreef intraxz het volgende:

[..]

Je weet zelf ook wel dat je er zo ver naast zit als het maar kan he?
Als we niet weten wat het precies wel is, kun je dit moeilijk beweren. Niet dan?
pi_69341887
quote:
De wetenschappelijke methode houdt in dat de volgende stappen worden doorlopen bij het vergaren van kennis, in de vorm van wetenschappelijk bewijs:

1. Bestudeer het fenomeen dat je wilt beschrijven. Verzamel gegevens en doe metingen.
2. Denk na over je metingen, en verzin een hypothese die de metingen en andere gegevens kan verklaren.
3. Voorspel op basis van de hypothese iets dat je nog niet eerder hebt gemeten.
4. Controleer of test de voorspellingen door nieuwe metingen uit te voeren in een experiment.
5. Evalueer aan de hand van de meetresultaten of de hypothese juist kan zijn. Als niet alle voorspellingen uitkomen, dan was de hypothese onjuist. Vorm in zo'n geval een nieuwe hypothese. Als de voorspellingen juist waren, maak dan meer voorspellingen en test de hypothese verder.

Indien deze stappen voortdurend worden herhaald, vormen zij een steeds grotere basis van wetenschappelijk bewijs. De wetenschappelijke methode laat het toe om de stappen in sommige gevallen in een andere volgorde uit te voeren, maar in elk geval moeten alle stappen worden doorlopen. Theoretische natuurkundigen bedenken soms eerst een totaal nieuwe theorie voordat ze bedenken wat ze willen bekijken; dit heet rationalisme, waarbij de hypothese aan het experiment vooraf gaat. Het rationalisme staat in tegenstelling tot empirisme, waarbij de waarnemingen of het experiment aan de hypothese vooraf gaan.

De vijf primaire stappen worden hieronder verder uitgewerkt.
Eventjes van wikipedia..
XBL: Koning Stoma
PSN: Koning_Stoma
pi_69341924
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:44 schreef intraxz het volgende:

[..]


Yup.
En hoe vaak zijn ze al teruggekomen op een verklaring, of hebben ze het bestaande beeld aangepast?
Doe je nu net alsof dat nooit gebeurd is?

Eerste aanzetje voor je: http://www.google.nl/search?q=where+science+was+wrong&hl=nl&start=10&sa=N
pi_69342075
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:46 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Yup.
En hoe vaak zijn ze al teruggekomen op een verklaring, of hebben ze het bestaande beeld aangepast?
Doe je nu net alsof dat nooit gebeurd is?
Dat is de wetenschappelijke methode. Het principe achter de wetenschap. Wat is daar mis mee? Theorieën die achteraf fout bleken hebben weet tot nieuwe inzichten en technieken geleid. anders kan je net zo goed bij alles zeggen: "tja, we kunnen het ook helemaal fout hebben, laten we het maar meteen in de prullenbak mieteren voordat we er nog wat aan hebben"

Nog een stukje van wikidepiki.
quote:
Elke hypothese moet onmiddellijk worden verworpen als er betrouwbaar kan worden aangetoond dat hij niet altijd geldig is, hoe belangrijk of oud die theorie ook is. Door dit principe is alle wetenschappelijke kennis in beginsel voorlopig: er kan immers op elk moment een nieuwe meting gedaan worden die oude hypothesen omverwerpt.

Een ander belangrijk aspect is dat experimenten die leiden tot het verwerpen van een hypothese door verschillende wetenschappers moet worden uitgevoerd om te voorkomen dat de resultaten gebaseerd zijn op vooroordelen, verwarring, of fraude.
XBL: Koning Stoma
PSN: Koning_Stoma
pi_69342623
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:54 schreef intraxz het volgende:
Dat is de wetenschappelijke methode. Het principe achter de wetenschap. Wat is daar mis mee?
Nou niks.
Maar je haalt mijn stelling onderuit dat de wetenschap nu ook nog kan veranderen in de toekomst, terwijl je me nu ook weer gelijk geeft.
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:32 schreef intraxz het volgende:
Je weet zelf ook wel dat je er zo ver naast zit als het maar kan he?
Dus wat wil je precies zeggen?


Er zijn genoeg wetenschappers die dit zich heel goed realiseren. Maar helaas ook erg veel die er niks van willen weten. Ze smijten de deur dicht voor andere opties en gaan op hun eigen gecreëerde hoge troontje zitten om neer te kijken op de rest. Maar als een grote meerderheid van de wetenschap kliek de "nieuwe beschouwing" aannemen, gaan ze opeens ook mee. Dat veelal de meelopertjes die enkel van de status willen profiteren.
Echte, oprechte wetenschappers zijn bezig met hun werk. De anderen die hoofdzakelijk van het imago willen profiteren, horen het liefst zichzelf praten... op fora zoals deze bijvoorbeeld.
pi_69342633
*dubbelpost*
pi_69342747
Wat is volgens jou dan een goed voorbeeld van dit deuren dichtsmijten? (oprechte vraag )
XBL: Koning Stoma
PSN: Koning_Stoma
pi_69344541
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:28 schreef dvr het volgende:

[..]

(tip: gebruik een term voluit voordat je de afkorting gebruikt)
Had em al eerder gebruikt
quote:
Wat er mis is met de quantumelectrodynamische verklaring, is dat ik er weinig van weet en nog minder van begrijp

Ik vind hem ontoegankelijk, contra-intuitief en vol van kunstgrepen. Dat zal grotendeels aan mij liggen - maar ook aan het falen van de wetenschap om hem in een begrijpelijker jasje te gieten.

Als ik het goed heb, verklaart QED electromagnetische effecten door te stellen dat geladen deeltjes continu andere (virtuele) deeltjes met elkaar uitwisselen. Dat zou dan in ieder geval het contact tussen de twee verklaren. Maar hoe ze dat gelijktijdig kunnen doen, ongeacht de onderlinge afstand, daar snap ik niets van.

Ik zal voor de zomervakantie dit boek eens op mijn leeslijstje zetten:
[ afbeelding ]
Tegen-intuïtief kan ik voorstellen, dat hebben we allemaal met de quantummechanica. QED is echter wel één van de meest accurate theorieën die we hebben (zo niet de meest accurate!); dat zegt toch wel iets over de validiteit van de theorie

Het is een lastig onderwerp, en ik moet zeggen dat ik veel zaken ook niet helemaal begrijp. Wat je precies met
quote:
maar ook aan het falen van de wetenschap om hem in een begrijpelijker jasje te gieten.
bedoelt weet ik niet; er zijn zat goeie boeken over te vinden, waaronder "QED" van Feynman. Verder zou ik de natuur niet teveel in een keurslijf willen stoppen. De natuur vertelt ons hoe ze in elkaar zit via experimenten. Dat kan soms verrassend zijn (denk aan de uitspraak "who ordered THAT?" na de ontdekking van het muon, maar da's geen reden om te verwachten dat de natuur zo simpel in elkaar steekt als dat je eigen geest aankan.

Qua kunstgrepen kan ik het me wel weer wat voorstellen. De functionaalintegralen die gebruikt worden zijn tot op heden niet wiskundig netjes gedefinieerd, en het concept van renormalizatie kan in het begin wat onwennig overkomen; onder het kleed van de fysicus zijn al heel wat oneindigheden weggeveegd. Dat heeft alles te maken met het veldenconcept wat er in QED en in het standaardmodel wordt gebruikt. Quantumveldentheorie is een notoir lastig vakgebied onder studenten.

Ik heb zelf goeie ervaring met Dummies-boeken, dus laat es weten wat je ervan vond als je em uit hebt
pi_69344717
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:31 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Wetenschap in een notendop. Ze teren op de overwinning van oudere concepten met nieuwe gegevens en verklaringen maar tegelijkertijd willen ze niet weten dat wat ze nu ontdekken over 25 jaar weer totaal anders kan zijn.
[..]
Ai ai ai, wat een ongenuanceerde uitspraak weer over wetenschap Een voorbeeldje van Stephen Hawking over het Higgs-deeltje in de LHC, en hij is niet de enige die er zo over denkt:
quote:
"I think it will be much more exciting if we don't find the Higgs. That will show something is wrong, and we need to think again. I have a bet of one hundred dollars that we won't find the Higgs."
"Wetenschap in een notendop". Jouw notendop, zul je bedoelen. Dat wetenschap nogal es star is, ga ik niet ontkennen; het is tenslotte mensenwerk. Wat jij hier schetst is ronduit zwart-wit.
quote:
Je bedoelt te zeggen "de kennis en argumenten die in hedendaagse wetenschapsboekjes staat beschreven". Dat jij zo'n eenheidsworst bent die binnen het kader blijft van de voorgeschreven wetten van je voorgangers wil nog niet zeggen dat je het altijd bij het juiste end hebt. Je praat gewoon de gevestigde orde na en gebruikt voorgeschreven calculaties. Als jij je daar goed bij voelt is dat prima. Maar doe niet alsof alles al verklaard is. Dat is pas een grote bek hebben. Maar ik begrijp dat je arrogantie je verblind van beter weten en breder inzicht.
Ik pretendeer niks. Je zit me alleen als een klein kind te behandelen omdat je me verkeerd interpreteert en zit daarna hetzelfde te stellen als waarop je mij kleinerend antwoord gaf. Da's toch wel typisch, vind je niet?

Maar ik zie dat je de gebruikelijke Rudeonline-drogredenatie al hebt gevonden: Ik zit alleen maar na te kauwen en kan zelf niks nieuws verzinnen

Wat ik wel vreemd vind, is dat sommige mensen het onorigineel en simpel vinden als ik gevestigde theorie hier uiteenzet. Jij hebt je eigen auto en huis toch ook niet in elkaar gezet? Daar vertrouw je toch ook op vakmensen? Of was jij zo'n figuur die de metselaar zat uit te leggen hoe die zijn muurtjes moet metselen?

Ik ben niet de enige die de arrogante baas zit uit te hangen, hoor. Ik weet niet wat je probleem is, maar je hebt een nogal selectieve en hysterische manier van reageren en dat dan vooral op mij. Bovendien heb je uiterst zwart-witte meningen over onderwerpen waar je de ballen verstand van hebt. Als je niet wilt dat daar commentaar op wordt gegeven moet je niet op een forum gaan reageren.
pi_69344776
quote:
Op zondag 24 mei 2009 01:46 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Yup.
En hoe vaak zijn ze al teruggekomen op een verklaring, of hebben ze het bestaande beeld aangepast?
Doe je nu net alsof dat nooit gebeurd is?

Eerste aanzetje voor je: http://www.google.nl/search?q=where+science+was+wrong&hl=nl&start=10&sa=N
Wat wil je hiernou mee aantonen?

Zit je nou domweg te trollen, of denk je nou echt serieus dat je hiermee een punt maakt?
pi_69347129
quote:
Op zondag 24 mei 2009 10:23 schreef Haushofer het volgende:
Zit je nou domweg te trollen, of denk je nou echt serieus dat je hiermee een punt maakt?
Sterker: het is een serieus punt.
En mij hoef je er niet voor aan te vallen, de wetenschap is er zelf debet aan. Denk niet dat ik daarmee bedoel dat ze niks goed doen. Ik zal ze altijd blijven verdedigen boven "losse" theorieën. Enkel heb ik geen oogkleppen op die de zelfingenomenheid van sommige wetenschappers niet kan filteren.

pi_69348059
quote:
Op zondag 24 mei 2009 02:40 schreef intraxz het volgende:
Wat is volgens jou dan een goed voorbeeld van dit deuren dichtsmijten? (oprechte vraag )
Lees dit eens: http://www.skepsis.nl/barber.html
Daar wordt het boek "Betrayers of the Truth" beschreven en laat goed zien hoe verknipt soms de wetenschap werkt. Een quote eruit:
Peter Duesberg, de man die beweert dat het hiv-virus helemaal niet de oorzaak is van aids (zie Skepter, september 1992 en juni 1994). Hoeveel er ook op hun denk- en werkwijze valt af te dingen, bewijzen voor fraude zijn er nooit overhandigd. Maar ondertussen werden ze wel verdacht gemaakt. Het lijkt wel alsof het wetenschappelijk establishment hierbij dezelfde irrationele reactie vertoont waar de media zich jarenlang aan hebben bezondigd: simplificeren, zwart maken, roepen om uitstoting.

Waarom ze dat wegwuifden? Geld, subsidie, aanzien, status... gok maar. Feit is dat het gebeurd. En veel.
Zo was er ook een vrouwelijke archeologe die een belangrijke vondst deed waardoor de toen geldende archeologie her-bekeken moest worden. Zij is met de grond gelijk gemaakt omdat die vondst niet uitkwam. Het werd zelfs zo erg dat de hele wetenschappelijke community haar negeerde waardoor ze haar vak aan de wilgen hing. Terwijl achteraf bleek dat haar vondst van groot belang was.
Ik kan helaas haar naam niet meer herinneren. Kep nog wel ff gezocht op google maar niet datgene gevonden. Het is buiten ook te mooi weer nu...
pi_69349047
Maar dat zulke zaken voorkomen wordt ook helemaal niet ontkend; wetenschap is menswerk, zoals ook religie, economie, het onderwijs etc etc. Jij lijkt echter te impliceren dat dat "wetenschap in een notendop is". En dat is flauwekul.

Daarbij, je moet je goed bedenken dat wetenschappers een ander beeld hebben van wetenschap dan niet-wetenschappers. Iemand in het vakgebied weet wat er speelt, en kent zijn/haar wetenschapgeschiedenis. Zoals ik zei: QED wordt goed begrepen, maar we weten dat de theorie niet volledig is en ontoereikend is in bepaalde gevallen; dat is al in haar raamwerk meegenomen. De problemen die we in de fysica hebben nu hebben zeer waarschijnlijk weinig met dit soort zaken te maken. De heikele punten worden echter door leken niet begrepen. Dat is geen arrogantie, dat is een constatering. Ieder zijn of haar eigen vakgebied

Elektromagnetisme wordt vandaag de dag goed begrepen. Misschien ligt er iets onder, dat zou goed kunnen. Meer dan 100 jaar geleden dachten mensen ook dat elektromagnetisme goed werd begrepen. Er waren toen echter 2 zaken die men niet doorzag: de theorie bezat symmetrieën die ze toendertijd nog niet kenden. De eerste was Lorentzsymmetrie; de theorie is zogenaamd covariant, oftewel invariant onder coordinatentransformaties. Ten tweede werd ijk"symmetrie" toendertijd niet op waarde geschat, terwijl nu het gehele standaardmodel een ijktheorie is. Het ontbreken van dit inzicht kwam mede door een beroerde notatie.

Misschien missen we nu ook nog wel cruciale zaken. Volgens sommigen is dit weer een symmetrie, namelijk supersymmetrie; deze symmetrie is echter op "gangbare energieschalen" gebroken, en daarom hebben we haar tot nu toe nog niet opgemerkt. Volgens andere fysici (en dat denk ik ook) hebben we een herformulering van ruimte en tijd nodig. Het idee van ruimtetijd van de algemene relativiteitstheorie is voor bepaalde energieschalen voldoende, maar ik denk dat op hogere energieschalen we een nieuwe notie van ruimte en tijd nodig hebben (ruimte en tijd laten zich dan wellicht niet meer zo differentieerbaar beschrijven).

Dit soort zaken zijn niet fundamenteel voor elektromagnetisme specifiek, maar voor ijktheorieën in het algemeen. Wat dan precies een ijktheorie is, is weer een heel topic an sich, maar het is een fundamenteel en ontzettend belangrijk fenomeen in de moderne natuurkunde. Waarom? En schuilt daar iets achter? Ik denk dat dat pas echt interessante en fundamentele vraagstukken zijn.
pi_69349171
quote:
Op zondag 24 mei 2009 12:18 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Sterker: het is een serieus punt.
En mij hoef je er niet voor aan te vallen, de wetenschap is er zelf debet aan. Denk niet dat ik daarmee bedoel dat ze niks goed doen. Ik zal ze altijd blijven verdedigen boven "losse" theorieën. Enkel heb ik geen oogkleppen op die de zelfingenomenheid van sommige wetenschappers niet kan filteren.

Ik denk dat jij wetenschappers onderschat, en jezelf misschien wat overschat. Het is hetzelfde geouwehoer als "religie zorgt voor oorlog!". Mensen vergeten dan dat het mensenwerk is, en mensen zijn beperkt en onderhevig aan emotionele argumenten en eigenbelang. Dat staat echter los van wat de methode pretendeert te zijn.

Je hebt het nu alweer over "sommige wetenschappers". Dat is alweer heel wat anders dan die "wetenschap in een notendop". Ons hoef je niet vertellen dat wetenschappers wispelturig en fraudegevoelig kunnen zijn. Jij trekt daar echter scheve conclusies uit, als je het mij vraagt.
pi_69350305
quote:
Op zondag 24 mei 2009 13:37 schreef Haushofer het volgende:

Ik denk dat jij wetenschappers onderschat
Denk je? Je neemt te snel je eigen conclusies aan.
Jij bent vaak erg snel op je teentjes getrapt en vind het blijkbaar ook nodig anderen erg snel belachelijk te maken zodra "wetenschap" ook maar even ter discussie staat en dramt net zolang offtopic door tot je het laatste woord hebt.. Dat heeft niets met wetenschap te maken, maar met jouw zelfingenomenheid en hoe je daarmee de wetenschap uitspreekt (ego). Echte wetenschap gedraagt zich veel redelijker en oprechter, ondanks de rotte, op geld en ego beluste, appels.
In dat geval ben je een treffend voorbeeld. Wel een verdraaid voorbeeld aangezien je nog niets gepresteerd hebt waarop je je ego kunt claimen.

Maar dat terzijde, ik ken je onderhand dat je graag hierover door emmert en je vingers zullen wel in vuur en vlam staan om een pittige reply te typen (de ervaring leert). Be my guest. Ik vind de discussie over het magnetisch veld interessanter.
pi_69355746
quote:
Op zondag 24 mei 2009 14:13 schreef Matteüs het volgende:

[..]
Maar dat terzijde, ik ken je onderhand dat je graag hierover door emmert en je vingers zullen wel in vuur en vlam staan om een pittige reply te typen (de ervaring leert). Be my guest. Ik vind de discussie over het magnetisch veld interessanter.
Da's prima, maar je gaat weer niet in op wat ik daarover te zeggen heb.

Belachelijk maken valt overigens wel mee, ik ben alleen kritisch als het op dit soort dingen aankomt.
pi_69356026
Er wordt wel gezegd dat je onder wetenschappers twee typen hebt: uitvinders en boekhouders. Die laatsten staan alleen open voor nieuwe inzichten die binnen het bestaande plaatje passen. De doorbraken komen van de uitvinders, die wat avontuurlijker en meer contrair durven te denken, maar helaas gebukt gaan onder de dominantie van de boekhouders.

Er zijn talloze voorbeelden van. Toen zelfs het publiek en de media er allang van overtuigd waren dat bijna alle maagzweren door een bacteriële infectie veroorzaakt werden en met antibiotica behandeld moeten worden, bleven gastroenterologen nog rustig anderhalf decennium riskante maagoperaties uitvoeren omdat bacteriën zich onmogelijk in de maag zouden kunnen handhaven, en ze te beroerd waren om eens door een microscoop te kijken. De ontdekker van helicobacter pylori, Barry Marshall, heeft zich haast bovenmenselijk moeten inspannen om zijn bevindingen in zijn eigen medische kringen over het voetlicht te krijgen. Pas toen er mainstream documentaires over hem verschenen en hij zichzelf met helicobacter besmette begon men hem serieus te nemen. Inmiddels is hij nobelprijswinnaar en zijn zijn bevindingen algemeen accepteerd, maar voor het zover was, moest wel de hele generatie gastroenterologen die de scepter zwaaiden met emeritaat en moesten er nog duizenden mensen sterven op of na de operatietafel.
pi_69359895
quote:
Op zondag 24 mei 2009 17:39 schreef dvr het volgende:
Er wordt wel gezegd dat je onder wetenschappers twee typen hebt: uitvinders en boekhouders. Die laatsten staan alleen open voor nieuwe inzichten die binnen het bestaande plaatje passen. De doorbraken komen van de uitvinders, die wat avontuurlijker en meer contrair durven te denken, maar helaas gebukt gaan onder de dominantie van de boekhouders.

Er zijn talloze voorbeelden van. Toen zelfs het publiek en de media er allang van overtuigd waren dat bijna alle maagzweren door een bacteriële infectie veroorzaakt werden en met antibiotica behandeld moeten worden, bleven gastroenterologen nog rustig anderhalf decennium riskante maagoperaties uitvoeren omdat bacteriën zich onmogelijk in de maag zouden kunnen handhaven, en ze te beroerd waren om eens door een microscoop te kijken. De ontdekker van helicobacter pylori, Barry Marshall, heeft zich haast bovenmenselijk moeten inspannen om zijn bevindingen in zijn eigen medische kringen over het voetlicht te krijgen. Pas toen er mainstream documentaires over hem verschenen en hij zichzelf met helicobacter besmette begon men hem serieus te nemen. Inmiddels is hij nobelprijswinnaar en zijn zijn bevindingen algemeen accepteerd, maar voor het zover was, moest wel de hele generatie gastroenterologen die de scepter zwaaiden met emeritaat en moesten er nog duizenden mensen sterven op of na de operatietafel.
Als aanvulling op je verhaal:
http://www.indymedia.be/nl/node/9664

Schokkend. Ik zeg er eerlijk bij dat het voor mij te moeilijk is dit te verifiëren op waarheid, maar het zou met niet verbazen als het waar is. Datgene wat ik op internet hierover kan vinden, buiten de hokus-pokus en nibiru-achtige sites, gaat wel die richting op.
pi_69360264
quote:
Op zondag 24 mei 2009 19:42 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Als aanvulling op je verhaal:
http://www.indymedia.be/nl/node/9664

Schokkend. Ik zeg er eerlijk bij dat het voor mij te moeilijk is dit te verifiëren op waarheid, maar het zou met niet verbazen als het waar is. Datgene wat ik op internet hierover kan vinden, buiten de hokus-pokus en nibiru-achtige sites, gaat wel die richting op.
Het is ook allemaal de schuld van Big Pharma! Gelukkig hoeven we nog maar een paar jaar en dan is het 2012 en vergaat de wereld!

Ik dacht dat WFL voor serieuze zaken was, niet voor de zoveelste conspiracy theory.
pi_69381567
quote:
Op zondag 24 mei 2009 14:13 schreef Matteüs het volgende:

[..]

Denk je? Je neemt te snel je eigen conclusies aan.
Jij bent vaak erg snel op je teentjes getrapt en vind het blijkbaar ook nodig anderen erg snel belachelijk te maken zodra "wetenschap" ook maar even ter discussie staat en dramt net zolang offtopic door tot je het laatste woord hebt.. Dat heeft niets met wetenschap te maken, maar met jouw zelfingenomenheid en hoe je daarmee de wetenschap uitspreekt (ego). Echte wetenschap gedraagt zich veel redelijker en oprechter, ondanks de rotte, op geld en ego beluste, appels.
In dat geval ben je een treffend voorbeeld. Wel een verdraaid voorbeeld aangezien je nog niets gepresteerd hebt waarop je je ego kunt claimen.

Maar dat terzijde, ik ken je onderhand dat je graag hierover door emmert en je vingers zullen wel in vuur en vlam staan om een pittige reply te typen (de ervaring leert). Be my guest. Ik vind de discussie over het magnetisch veld interessanter.
Er zijn veel mensen op fok die aan deze beschrijving voldoen helaas, maar Haushofer behoort hier in mijn ogen echt niet toe.

Ik vind jouw replies in dit topic onnodig fel en er spreekt toch enige frustratie uit.
"An educated citizenry is a vital requisite for our survival as a free people."
pi_69382613
quote:
Volgens andere fysici (en dat denk ik ook) hebben we een herformulering van ruimte en tijd nodig. Het idee van ruimtetijd van de algemene relativiteitstheorie is voor bepaalde energieschalen voldoende, maar ik denk dat op hogere energieschalen we een nieuwe notie van ruimte en tijd nodig hebben (ruimte en tijd laten zich dan wellicht niet meer zo differentieerbaar beschrijven).
En daarom is het dus zo jammer dat mijn topic's over ruimte/tijd steeds worden dichtgetimmerd met een slotje erop.
  maandag 25 mei 2009 @ 14:59:21 #98
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_69382938
quote:
Op maandag 25 mei 2009 14:12 schreef Probably_on_pcp het volgende:

[..]

Er zijn veel mensen op fok die aan deze beschrijving voldoen helaas, maar Haushofer behoort hier in mijn ogen echt niet toe.

Ik vind jouw replies in dit topic onnodig fel en er spreekt toch enige frustratie uit.
Dit wil ik even ondersteunen.
  dinsdag 26 mei 2009 @ 00:36:26 #99
47122 ATuin-hek
theguyver's sidekick!
pi_69404863
quote:
Op maandag 25 mei 2009 14:59 schreef pfaf het volgende:

[..]

Dit wil ik even ondersteunen.
Dito
Egregious professor of Cruel and Unusual Geography
Onikaan ni ov dovah
pi_69406600
quote:
Op maandag 25 mei 2009 14:12 schreef Probably_on_pcp het volgende:

[..]

Er zijn veel mensen op fok die aan deze beschrijving voldoen helaas, maar Haushofer behoort hier in mijn ogen echt niet toe.

Ik vind jouw replies in dit topic onnodig fel en er spreekt toch enige frustratie uit.
Ik heb daar andere gedachte's over. Maar kunnen we proberen om on topic te blijven? Een beetje zonloos moddergooien lijkt me zowiezo zonde van onze tijd..
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')