Vroeger leerde je het op deze manier en aangezien ik al paar jaar niks meer met paarden doet (behalve zeggen dat er ooit weer 1 komt) heb ik me er ook niet meer zo in verdiept eigenlijk.quote:Op donderdag 20 mei 2010 18:54 schreef Samzz het volgende:
[..]
Je bent niet de enige die dat denkt hoorHet heeft me een jaar van m'n leven gekost mijn staleigenaar te overtuigen dat het toch echt door suiker komt
@Evienne, wat paarden betreft, is er een site die je op de hoogte houdt wat betreft de nieuwste ontwikkelingen op verschillende gebieden. Ik heb mijzelf daar ook op geabonneerd en krijg alle nieuwtjes over laminitis, breeding en feeding meteen naar mijn mail gestuurd. www.thehorse.com.
Klopt. Het is ook een ontdekking van hoogstens een tiental jaren oud. Dus niet zo gek, dat je wanneer je er recent niet meer in verdiept hebt, er niks van weetquote:Op donderdag 20 mei 2010 18:59 schreef rats het volgende:
[..]
Vroeger leerde je het op deze manier en aangezien ik al paar jaar niks meer met paarden doet (behalve zeggen dat er ooit weer 1 komt) heb ik me er ook niet meer zo in verdiept eigenlijk.
Fructaan toch, of is dat hetzelfde als glucose? Je hebt ook zo'n site, paardnatuurlijk ofzo, daar staat een fructaanindex op. Risico is idd het grootst bij koude nachten en veel zon overdag.quote:Op donderdag 20 mei 2010 18:54 schreef Samzz het volgende:
[..]
Je bent niet de enige die dat denkt hoorHet heeft me een jaar van m'n leven gekost mijn staleigenaar te overtuigen dat het toch echt door suiker komt
@Evienne, wat paarden betreft, is er een site die je op de hoogte houdt wat betreft de nieuwste ontwikkelingen op verschillende gebieden. Ik heb mijzelf daar ook op geabonneerd en krijg alle nieuwtjes over laminitis, breeding en feeding meteen naar mijn mail gestuurd. www.thehorse.com.
Nee. Fructaan is een zuur, dat word gewoon afgebroken. Hoefbevangenheid word echt veroorzaakt door een teveel aan suikers.quote:Op donderdag 20 mei 2010 19:11 schreef alors het volgende:
[..]
Fructaan toch, of is dat hetzelfde als glucose? Je hebt ook zo'n site, paardnatuurlijk ofzo, daar staat een fructaanindex op. Risico is idd het grootst bij koude nachten en veel zon overdag.
Anyway, een paard dat hoefbevangen is herken je volgens mij normaliter meteen wel. Niet willen lopen, warme hoeven, soms dat klassiek achteruithangen maar dat hoeft niet altijd.
Oh nee, hoefbevangen kan het inderdaad niet zijn. Er zijn een paar veulentjes geboren en Koos werpt zich graag op als leraar met betrekking tot hard galopperen, moeke grijze haren bezorgen en onder omheiningen door kruipen (gezien hij daar zelf te groot voor is). Zeker zijn grootte in acht nemend is het echt een heel beweeglijk paard en hij loopt graag, zijn gangen zijn heel regelmatig.quote:Op donderdag 20 mei 2010 19:15 schreef Samzz het volgende:
[..]
Nee. Fructaan is een zuur, dat word gewoon afgebroken. Hoefbevangenheid word echt veroorzaakt door een teveel aan suikers.
Ik gaf overigens hoefbevangenheid ook niet als optie voor het paard van Evienne, maar als voorbeeld wat er gebeurde met het paard van mijn nicht
Wat een schrale merriequote:Op woensdag 17 maart 2010 18:44 schreef Fredo55 het volgende:
Vannacht is er bij de buren een veulen geboren.
Hij of zij (ik weet het nog niet) maakt het goed, vanmiddag na het werk gelijk wezen kijken
en het veulen lag lekker in de wei te genieten van de zon.![]()
[ afbeelding ]
zoals ik het nu zie is het een merrie die alles aan haar veulen geeft.quote:
Zou kunnen. Dan nog is deze merrie, voor een trekpaard, mager.quote:Op donderdag 20 mei 2010 20:07 schreef fraubitch het volgende:
[..]
zoals ik het nu zie is het een merrie die alles aan haar veulen geeft.
zoeen hadden wij ook. konden we bijvoeren wat we wouden, bleef mager en uiteindelijk bleek het veulen moddervet
Uhuh, mijn ouders hebben nu een merrie die haar veulen drie weken te lang heeft gedragen. Het arme paardje ziet er, na de bevalling, uit alsof ze die drie weken door de woestijn heeft gezworven.quote:Op donderdag 20 mei 2010 20:07 schreef fraubitch het volgende:
[..]
zoals ik het nu zie is het een merrie die alles aan haar veulen geeft.
zoeen hadden wij ook. konden we bijvoeren wat we wouden, bleef mager en uiteindelijk bleek het veulen moddervet
jij en 90% van alle internetgebruikersquote:Op zondag 23 mei 2010 19:52 schreef Samzz het volgende:
Vanavond een uitzending van Umberto Stegeman over een malafide paardenhandelaarster. Ik ben erg benieuwd. Het mooie is, ik weet wie deze vrouw is
Als jij als verkoper een paard inspuit, komt dat er bij de keuring niet altijd uitquote:Op zondag 23 mei 2010 23:09 schreef fraubitch het volgende:
[..]
jij en 90% van alle internetgebruikers![]()
overigens vind ik dit een kwestie van eigen schuld.
mensen kopen een miskoop en gaan dan klagen.
KEUREN mensen keuren. altijd. wat maken die 200 euro nou uit.
absoluut. maar zolang er mensen zijn die erin trappen blijft het bestaan.quote:Op zondag 23 mei 2010 23:18 schreef Samzz het volgende:
[..]
Als jij als verkoper een paard inspuit, komt dat er bij de keuring niet altijd uitIk ben het wel met je eens hoor.
Maar dan nog, oplichten is oplichten.
hoe kan dat dan? raar is dat....quote:Op zondag 23 mei 2010 23:38 schreef Samzz het volgende:
Klopt. Maar, de dieren zijn wel gekeurd hoor ik net van een vriendin. Door onafhankelijke dierenartsen 100% goedgekeurd, terwijl er dus wat mis was.
En wij hebben hier makkelijk praten, maar ik geloof zo dat het gros er net zo hard in trapt als de mensen die in de uitzending aan het woord zijn geweest.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |