Heeft dat ooit gekund dan?quote:Op zondag 12 april 2009 23:06 schreef Hukkie het volgende:
Ik neem aan dat je ook nog gewoon Blanco kan stemmen?
Fraude en openbare aanbesteding zjin toch echt twee verschillende dingen.quote:Op zondag 12 april 2009 22:55 schreef Flumina het volgende:
[..]
Wat een populisme van de SP. Nee, de bouwfraude is schokkend en moet worden aangepast maar als het gaat om schooltjes hoeven die openbare aanbestedingen niet.
SP.
Landelijk kan dat ja, Europees wist ik het niet zeker meer. Maar volgens Reya wel dus.quote:
Vanzelfsprekend. Maar je moet wel consequent zijn. Openbare aanbestedingen zijn er niets voor niets en dat weet de SP bijzonder goed. Ik vind die openbare aanbestedingen juist het beste wat uit Europa is voortgekomen eerlijk gezegd. Ja, het nadeel is dat er altijd twijfelgevallen zijn waarin een handje-klap oplossing (dus niet per se de goedkoopste aanbieder) wellicht beter werkt. Maar er was al genoeg kritiek op voorhand op die gratis schoolboeken, critici hebben erop gewezen dat de uitvoering meer voeten in aarde heeft dan werd voorgesteld. De SP moet niet zeuren dat Europa die gratis schoolboeken hindert. Wees eerlijk (ook moeilijk genoeg voor de SP) en zeg dat die regels ook hebben geleid dat bouwbedrijven eerlijk hun aanbiedingen moeten inleveren.quote:Op zondag 12 april 2009 22:59 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Daar hebben ze wel een punt toch? laat dat de landen zelf beslissen.
Zal ik toch eens opletten als ik weer in het stemhokje sta. Ik dacht namelijk dat het niet kon. Dat 'blanco stemmen' in de praktijk neerkwam op 'niet gaan'.quote:Op zondag 12 april 2009 23:16 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Landelijk kan dat ja, Europees wist ik het niet zeker meer. Maar volgens Reya wel dus.
Dat ga ik morgen even opzoeken. Wat ik wel weet is dat binnen het EP veel koehandel plaats vindt gezien de dominante positie van de conservatieve en socialistische fracties. Je hebt de rare situatie dat zij niet om elkaar heen kunnen, ze hebben elkaar nodig om wetgeving er doorheen te krijgen. De (verdeelde) liberalen staan betrekkelijk vaak buitenspel.quote:Op zondag 12 april 2009 23:03 schreef Reya het volgende:
[..]
Nou ja, enige bescheidenheid past me hier, aangezien ik bijzonder weinig verstand heb van de EU. Waar ik wel eens stuit op artikels en/of papers omtrent de institutionele verhoudingen binnen de EU zie ik de EC en het EP echter wel consequent in eenzelfde - sterk 'eurofiele' - hoek geplaatst, alhoewel eensgezindheid op brood-en-boter-onderwerpen wat meer schijnt af te hangen van politieke verhoudingen binnen de verschillende organen.[/qute]
Beide beweging inderdaad in supranationale richting. Dat wil echter niet zeggen dat het twee handen op één buik zijn. Men is in het bijzonder zeer huiverig voor verschuivingen in de machtsbalans tussen de twee organen. Vandaar dat het recht op initiatief met hand en tand door de EC wordt verdedigd.
[quote][..]
De vraag is alleen: hoe vaak verwerpt het EP ook werkelijk iets? Gezien de politieke koehandel die daar over het algemeen wordt bedreven vermoed ik dat dergelijke momenten dun bezaaid zijn, maar je mag me uiteraard overtuigen van het tegendeel.
Dat is wat veel mensen denken.quote:Op zondag 12 april 2009 23:19 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Zal ik toch eens opletten als ik weer in het stemhokje sta. Ik dacht namelijk dat het niet kon. Dat 'blanco stemmen' in de praktijk neerkwam op 'niet gaan'.
Overigens meen ik niet dat er enig effect vanuit gaat, van dat blanco stemmen.
Het is zo dat openbare aanbestedingen bestaan om zaken als de bouwfraude te voorkomen. Dat bedoel ik er mee te zeggen. Er is zelfs overheidssturing nodig voor dit soort ingewikkelde problemen. Dan hoor je de SP niet bleren, behalve als het tegen hun eigen plannetjes gaat.quote:Op zondag 12 april 2009 23:10 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Fraude en openbare aanbesteding zjin toch echt twee verschillende dingen.
Of duidelijker: bouwfraude bestond -naast zaken die illegaal waren in Nederland en de rest van de wereld- grotendeels uit het niet naleven van Europese aanbestedingsregels. Zonder die aanbestedingsregels is fraude geen fraude. Vandaar mijn kritiek op de SP.quote:Op zondag 12 april 2009 23:10 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Fraude en openbare aanbesteding zjin toch echt twee verschillende dingen.
Er gelden een hoop uitzonderingen voor de openbare aanbestedingen. De mogelijkheden liggen er. Bovendien is het meeste geld natuurlijk gemoeid met infrastructurele projecten en daar zijn Frankrijk, Italië en nog een aantal andere landen notoire zondebokken. Waar liggen de prioriteiten denk ik dan.quote:Op zondag 12 april 2009 23:18 schreef Flumina het volgende:
[..]
Vanzelfsprekend. Maar je moet wel consequent zijn. Openbare aanbestedingen zijn er niets voor niets en dat weet de SP bijzonder goed. Ik vind die openbare aanbestedingen juist het beste wat uit Europa is voortgekomen eerlijk gezegd. Ja, het nadeel is dat er altijd twijfelgevallen zijn waarin een handje-klap oplossing (dus niet per se de goedkoopste aanbieder) wellicht beter werkt. Maar er was al genoeg kritiek op voorhand op die gratis schoolboeken, critici hebben erop gewezen dat de uitvoering meer voeten in aarde heeft dan werd voorgesteld. De SP moet niet zeuren dat Europa die gratis schoolboeken hindert. Wees eerlijk (ook moeilijk genoeg voor de SP) en zeg dat die regels ook hebben geleid dat bouwbedrijven eerlijk hun aanbiedingen moeten inleveren.
Het is ook voor de bühne vermoed ik. Ik heb begrepen dat de SP in het EP een wat dubbelzinniger houding in neemt.quote:Ik vind de SP vaak een wolf in schaapskleren. Ze lijken heel lief maar hebben de politiek en het spel beter door dan mening andere partij.
Weer wat geleerd. Toch twijfel ik nog steeds aan de praktische (on)zin ervan.quote:Op zondag 12 april 2009 23:25 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Dat is wat veel mensen denken.
Van de Wiki
En dan maakt het je verder dus helemaal niets uit dat zijn kernpunt (tegen immigranten en moslims) zo extreem is? Zolang hij maar een keer wat roept over economische samenwerking.quote:Op maandag 13 april 2009 02:18 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik ga denk ik PVV stemmen bij de verkiezingen voor het Europees parlement. Met de houding tegen immigranten en Turkije bij de EU heb ik niet zo veel op maar ik heb Wilders al twee keer zien pleiten voor een EU waarin men zich enkel toe legt op economische samenwerking. Ook weet ik zeker dat Wilders tegen de EU Grondwet zal stemmen en dat vind ik samen met het toe leggen op economische samenwerking de twee belangrijkste punten waar een politicus aan moet voldoen om mijn stem voor de Europese verkiezingen te krijgen.
Durf je zoiets nog te zeggen na het referendum waar nee toch echt de mening van de meerderheid was?quote:Op zondag 12 april 2009 19:27 schreef Lemmeb het volgende:
Met niet stemmen bereik je echt helemaal niks. Daar lachen ze in Brussel alleen maar om.
Helemaal mee eensquote:Op maandag 13 april 2009 02:18 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik ga denk ik PVV stemmen bij de verkiezingen voor het Europees parlement. Met de houding tegen immigranten en Turkije bij de EU heb ik niet zo veel op maar ik heb Wilders al twee keer zien pleiten voor een EU waarin men zich enkel toe legt op economische samenwerking. Ook weet ik zeker dat Wilders tegen de EU Grondwet zal stemmen en dat vind ik samen met het toe leggen op economische samenwerking de twee belangrijkste punten waar een politicus aan moet voldoen om mijn stem voor de Europese verkiezingen te krijgen.
Dat is inderdaad het sluitstuk, en dat veto wordt dus afgeschaft. En daarmee verliest de Nederlandse regering en dus het parlement de zeggenschap over regels die in Nederland en voor de Nederlanders gaan gelden.quote:Op zondag 12 april 2009 22:05 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Die macht ligt bij de europese commisie en de raad van ministers.
Het is dan ook onzin om te zeggen dat europa dit of dat wil want we hebben veto recht dus als hij het niet zou willen zou het er niet door komen.
Gruwelijk vooruitzicht. Je krijgt dan een staatsvorming met verregaande politiemacht (die samenwerking gaat gewoon door en wordt zelfs voortgedreven door rechtse partijen) en economische eenwording, zonder dat het Europees Parlement daar invloed op heeft (die wil Wilders afschaffen) en zonder een sociale dimensie in Europa.quote:
Het veto verliest NL enkel op justitie terrein.quote:Op maandag 13 april 2009 10:21 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat is inderdaad het sluitstuk, en dat veto wordt dus afgeschaft. En daarmee verliest de Nederlandse regering en dus het parlement de zeggenschap over regels die in Nederland en voor de Nederlanders gaan gelden.
Als die gasten gaan beseffen dat je Europa nodig hebt om neoliberale problemen op te lossen dan ga ik er ook op stemmenquote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |