quote:
Op vrijdag 10 april 2009 10:15 schreef Rbhp het volgende:Even een dom idee. Kan ik niet gewoon cash 15K meenemen bij mijn eerstvolgende trip van China naar Amsterdam? En dat ze dan deze 15k belastinvrij gewoon kunnen gebruiken om direct een deel af te betalen?
Het is niet verboden om zoveel geld mee te nemen, maar je hangt wel als ze er achter komen of als je het aangeeft.
Je zult moeten aantonen hoe je aan dat geld komt.
Waarom maak je het niet over?
En waarom doe je dat niet in kleine bedragen verspreid over drie jaar?
Stel dat er iets niet goed gaat, dat (bijvoorbeeld) je oom&tante het geld verbrassen, of dat je het toch ineens zelf keihard nodig hebt. Dan is je 15K niet ineens weg.
Die schuld hoeft toch niet morgenochtend betaald te zijn? Er is toch een afbetalingsregeling?
En als je 15K betaalt, blijft er toch nog 45K schuld over.
Vanwaar de bloedhaast?quote:
En waarom help ik; het maakt mij niet uit of het in de vorm van een lening zal gaan of een schenking. Het interesseert me niet. Ik ben nog jong, verdien goed in China en heb nog zo'n 35 jaar om mijn eigen pensioen op te bouwen.
Andere dingen om over te denken:
Je kent hun situatie niet. Je staat te springen om er 15000 euro in te storten
maar je kent hun situatie totaal niet.
Stel dat ze de restschuld (45K) niet af kunnen betalen.
Stel dat ze dus toch failliet worden verklaard en 3 jaar in de schuldsanering komen.
Dan is jouw 15K dus weggegooid. Voor niets.
Misschien is een faillisement onvermijdelijk voor deze mensen. Dat moet je heel goed bedenken voordat je er nu 15K naar toe stuurt. Want dat geld stuur je dan direct naar de schuldeisers, en je bereikt niets.
Als er een faillissement komt, zou jij je 15K kunnen vastzetten of beleggen. Jij kunt dan over 3 jaar zeggen: Oom en tante, jullie mogen nu weer geld bezitten, hier is 20K voor jullie.
Je kunt dit ook aan hen voorleggen. Misschien is een faillissement wel een oplossing, als ze weten dat er aan het eind 15-20K op ze ligt te wachten.
Ik zou even pas op de plaats maken, want het geld brandt blijkbaar nogal in je zak.
Haastige spoed is zelden goed.