quote:
Was ff weg, mezelf een blauwe nagel aan 't bezorgen.
Meestal zijn de lampjes vrij simpel te vervangen, maar bij sommige auto's is het een drama.
Motorkap openen (als 'ie een stukje open is, moet je iets naast het midden zoeken naar een haak en die losmaken, dan gaat 'ie helemaal open).
edit Voor je begint even de accu lodmaken, zodat je niet per ongeluk ge-electrocuteerd wordt.
Vaak moet je eerst de stekker uit de lamp-unit trekken. Soms zit dat in rubber, soms is het gewoon "klik". Dan een kunststof kap van de achterkant van de koplamp halen. Vaak moet je die een kwartslag draaien en dan komt 'ie er makkelijk af. Het lampje zelf zit meestal met een verend beugeltje vast. Dat moet je loshaken en goed kijken hoe het lampje erin zit. Hij past er maar op 1 manier goed in, scheelt gedoe achteraf.
Het nieuwe lampje pak je niet bij het glas, want dan gaat 'ie eerder stuk. Op goede manier op z'n plek zetten (hij heeft 3 uitsteeksels dus drie mogelijkheden, alleen bij de juiste positie zitten alle uitsteeksels goed en schijnt het licht de goede kant op), beugeltje vasthaken, kap erop, stekker erop.
En er was licht.
Met gezond verstand en een klein beetje ruimtelijk inzicht moet het lukken. Zo niet, dan doe je als een vriend van me en vraag je na een uur aankloten eerst aan mij of ik met lampje 1 wil helpen om daarna lampje 2
zelf te doen toch maar ook door mij te laten vervangen.
Maar je auto start niet en de lamp is kapot. Heeft het met elkaar te maken? Succes.
[ Bericht 1% gewijzigd door loveli op 27-03-2009 19:26:01 ]