quote:Overmatig melkgebruik belast het immuunsysteem, waardoor de afweer tegen ziekteverwekkers afneemt. De overmaat aan eiwitten uit de melk wordt afgezet in de wanden van de bloedvaten, hetgeen bijdraagt aan het ontstaan van hoge bloeddruk en verdikking van het lymfevocht veroorzaakt; daardoor ontstaat lymfestuwing en kan het lichaam niet goed ontgift en ontzuurd worden. Naast ongewenste symptomen als diaree, winderigheid en opgeblazenheid stellen melkdrinkers zich ook bloot aan het risico op het ontwikkelen van andere chronische ziekten en kwalen door Lactose intolerantie (doordat men geen enzymen heeft die de melksuikerlactose verwerken).
quote:Als je denkt dat kinderen melk nodig hebben om sterke botten te vormen (of ouderen om ontkalking tegen te gaan), is het hoog tijd voor een "second opinion". In plaats van een beschermend effect door melkconsumptie blijkt het zelfs zo dat diegenen die drie glazen melk per dag dronken méér breuken hadden dan diegenen die zelden melk dronken. Bovendien bevat melk zowel dierlijke eiwitten als calcium. Om dierlijke eiwitten te kunnen verteren heeft het lichaam calcium nodig. Er zit in melk echter precies genoeg calcium om die dierlijke eiwitten daarvan te kunnen verteren. Bovendien is calcium is slechts één van de vele factoren die het bot beïnvloeden. Andere factoren die het bot beïnvloeden zijn onder meer hormonen, fosfor, boor, oefening, roken, alcohol, en medicijnen.
quote:Campbell doet zijn hele leven al onderzoek naar de effecten van melk op de gezondheid. In zijn belangrijkste studie, The China Study, concludeert hij dat mensen die een dierlijk en eiwitrijk dieet volgen, tot zeventien keer meer kans hebben op bepaalde vormen van kanker. De studie heeft deze naam gekregen omdat uit een vergelijking van zuivelconsumptie wereldwijd bleek dat onder Chinezen - die vooral groente en fruit eten - minder hart- en vaatziekten voorkwamen en ook waren er veel minder botbreuken door botontkalking in China.
Ik denk elke dag minstens twee glazen, ben ook nooit ziek en heb zelfs nooit wat gebroken.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:23 schreef 49euro het volgende:
Mij is vroeger geadviseerd geen melk te drinken, en sinds ik het niet meer drink ben ik nooit meer ziek geweest
Dat is alleen maar in de eerste fase van het leven , net als mensenbaby's alleen maar melk drinken.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:25 schreef kree het volgende:
Waarom zullen alle zoogdieren hun kids melk geven als het zo slecht voor je is?
Maar ik rook en drink niet dus dan wordt die kans alweer kleinerquote:
De Mens is ook het enige zoogdier dat als volwassene melk drinkt.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:25 schreef kree het volgende:
Waarom zullen alle zoogdieren hun kids melk geven als het zo slecht voor je is?
Dan gebeurt er niks.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:37 schreef Ladidadida het volgende:..]
Maar ik rook en drink niet dus dan wordt die kans alweer kleiner
Garantie tot de hoek.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:38 schreef Xenomaniac het volgende:
Dan geberurt er niks.
Van geroosterd brood krijg je ook kanker.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:44 schreef Teteteterek het volgende:
kankerverwekkend
In mijn familie drinken we het dagelijks en wij zijn ook nooit tot zelden ziek.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:29 schreef Xlarge het volgende:
[..]
Dat is alleen maar in de eerste fase van het leven , net als mensenbaby's alleen maar melk drinken.
Volgens mij kan je er al redelijk snel mee stoppen, ik denk nl. ook dat melk later niet meer goed is.
Ikzelf drink het nooit, en ook mijn dochter van 3 drinkt het eigenlijk nooit, we zijn beiden nooit tot zelden ziek
Ik dronk vroeger altijd een heel pak "milk & fruit" leeg in de pauze op het werkquote:Op woensdag 25 maart 2009 20:05 schreef UnderTheWingsOfLove het volgende:
ik drink elke dag minstens 3 glazen melk
quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:09 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Ik dronk vroeger altijd een heel pak "milk & fruit" leeg in de pauze op het werk
- verse jus d'orangequote:Op woensdag 25 maart 2009 20:07 schreef Teteteterek het volgende:
wat moet je dan bij je ontbijt drinken
quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:07 schreef Teteteterek het volgende:
wat moet je dan bij je ontbijt drinken
En dat ligt daaraan?quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:23 schreef 49euro het volgende:
Mij is vroeger geadviseerd geen melk te drinken, en sinds ik het niet meer drink ben ik nooit meer ziek geweest
Klopt.quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:22 schreef teknomist het volgende:
[..]
En dat ligt daaraan?
Klacht: mensen die geen onderscheid (kunnen) maken tussen correlatie en causaliteit.
oei ik heb weleens vieze puisten op rug en bovenarm...quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:18 schreef MaGNeT het volgende:
Eigenlijk als ik terug kijk op vroeger...
Op de basisschool kreeg ik altijd melk mee in m'n beker, thuis dronken we liters melk... Je wist niet beter...
Natuurlijk heb ik geen hard bewijs tegen melk...
Ik geloof ook niet in een "melk complot"...
Maar ik geloof wel dat onze economie het zich niet kan permiteren dat melk in een kwaad daglicht komt...
En waarom zou het ook?
Ook nu leren artsen, chirurgen, verpleegkundigen en diëtisten nog dat het goed is voor je, of tenminste goed voor je botten, tanden, nagels, etc.
En hoe leren ze dat? Middels lesstof die nooit critisch is bekeken en niet verandert...
Ik zeg niet ik zeker weet dat melk slecht of fout is maar ik constateer wel dat men er niet open voor staat dat het anders kan zijn...
Sinds ik véél minder melk consumeer (ruim 4 jaar nu) merk ik het volgende:
- geen problemen met tanden; geen gaatjes of pijn (geen verandering tov vroeger)
- geen problemen met nagels; gewoon sterke nagels die normaal groeien (geen verandering tov vroeger)
- geen vieze puisten meer op m'n bovenarm en rug
- minder darmkrampen
Op internet wordt zoveel bullshit geschreven.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:57 schreef MaGNeT het volgende:
Oh, in "Lambiekje-stijl" nog wat linkjes voor mensen die het leuk vinden om er meer over te lezen
Alhoewel, lees het liever niet als je van melk houdt.
http://www.fonteine.com/melk_ongezond.html
http://www.gezondheidsple(...)oor-volwassenen.html
http://www.agp-internet.c(...)0000097dc0666101.htm
http://mens-en-gezondheid(...)de-witte-sloper.html
http://voeding.pilliewill(...)er-mis-mee/melk1.php
http://www.newtreatments.org/loadlocal.php?hid=615
Mijn baas had echt van die reusachtige puisten in z'n nek, echt zwaar irritant lijkt me dat.quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:23 schreef Amokzaaier het volgende:
[..]
oei ik heb weleens vieze puisten op rug en bovenarm...
Ik vertrouw dit soort bronnen niet.quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:25 schreef teknomist het volgende:
[..]
Op internet wordt zoveel bullshit geschreven.
Geef maar 1 goede reden om dit soort bronnen te vertrouwen?
Omdat dat melk 'speciaal' voor hun 'kind' is. Moedermelk is ook alleen goed voor baby's, en koeienmelk is goed voor kalfjes.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:25 schreef kree het volgende:
Waarom zullen alle zoogdieren hun kids melk geven als het zo slecht voor je is?
Ik ben van het "alles met mate"-dogma. Overal waar "te" voorstaat is niet goed voor je. Als 1 glas melk per dag slecht voor je, was dat allang wel een keer aan het licht gekomen. Daarnaast wordt er steeds meer gezondheidseffecten op moleculair niveau onderzocht. Als duidelijk wordt dat melk DNA beschadigd, laat ik melk voortaan staan. Maar tot die tijd beschouw ik internet niet als een valide bron - afgezien van (gezaghebbende) wetenschappelijke tijdschriften.quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:27 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Ik vertrouw dit soort bronnen niet.
Ze hebben een veel te hoog "Lambiekje" gehalte, met conspiracy's van hier tot Tokyo...
Maar het is wel interessant om te lezen en ik herken er wel dingen in, zoals de darmklachten en puisten.
Verder heb je ook nog zo'n "anti moedermelk" clubje terwijl ik er toch wel in geloof dat moedermelk voor een baby erg belangrijk is.
quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:25 schreef MaGNeT het volgende:
Mijn baas had echt van die reusachtige puisten in z'n
"Met mate" is sowieso goed bij vrijwel alles.quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:31 schreef teknomist het volgende:
[..]
Ik ben van het "alles met mate"-dogma. Overal waar "te" voorstaat is niet goed voor je. Als 1 glas melk per dag slecht voor je, was dat allang wel een keer aan het licht gekomen. Daarnaast wordt er steeds meer gezondheidseffecten op moleculair niveau onderzocht. Als duidelijk wordt dat melk DNA beschadigd, laat ik melk voortaan staan. Maar tot die tijd beschouw ik internet niet als een valide bron - afgezien van (gezaghebbende) wetenschappelijke tijdschriften.
Ik weet wel dat melk voor en na het stappen goed werkt tegen een kater.quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:27 schreef MaGNeT het volgende:
![]()
Daarnaast: mocht je darmklachten hebben, puisten of andere klachten dan zal je er zeker niet ziek van worden als je een maandje geen melk(producten) consumeert.
Probeer het zelf en kijk of het voor je werkt.
quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:32 schreef Xenomaniac het volgende:
[..]
Die verdiende hij waarschijnlijk.
Minder alcohol consumeren werkt nog beterquote:Op woensdag 25 maart 2009 20:35 schreef teknomist het volgende:
[..]
Ik weet wel dat melk voor en na het stappen goed werkt tegen een kater.
quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:18 schreef B.E.D het volgende:
Ik drink nooit water, water is slecht voor je.
Ik heb weleens op internet een bericht gelezen, dat iemand verdronken is, in water. Dus ja.
Ik neuk nooit.quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:23 schreef 49euro het volgende:
Mij is vroeger geadviseerd geen melk te drinken, en sinds ik het niet meer drink ben ik nooit meer ziek geweest
Treurig.quote:
Wat stel je voor?quote:
sinds ik minder melk ben gaan drinken ben ik vaker ziek realiseer ik mij nuquote:Op woensdag 25 maart 2009 19:23 schreef 49euro het volgende:
Mij is vroeger geadviseerd geen melk te drinken, en sinds ik het niet meer drink ben ik nooit meer ziek geweest
Goed geschreven column, heb hem destijds ook gelezen.quote:
Meer info daarover:quote:Op woensdag 25 maart 2009 19:18 schreef B.E.D het volgende:
Ik drink nooit water, water is slecht voor je.
Ik heb weleens op internet een bericht gelezen, dat iemand verdronken is, in water. Dus ja.
Ook goed ieder het zijnequote:Op woensdag 25 maart 2009 19:28 schreef SoupNazi het volgende:
[..]
Ik denk elke dag minstens twee glazen, ben ook nooit ziek en heb zelfs nooit wat gebroken.
Moest lachen toen ik je gebruikersnaam zag...quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:31 schreef teknomist het volgende:
Overal waar "te" voorstaat is niet goed voor je.
Er zijn de afgelopen jaren diverse onderzoeken gedaan naar chocolade (zonder melkquote:Op woensdag 25 maart 2009 21:25 schreef NRaider het volgende:
Over 2 jaar blijkt het dat chocola heel gezond is, ik voel het gewoon.
bron: http://www.zuiveloffline.nl/15042007_bioindustriezuivel.htmlquote:Bio-industrie dringt zuivel op aan jeugd
Utrecht, 16 april 2007 - Afgelopen week werd bekend dat Campina een
melkcampagne lanceert en daarmee op alle 7900 basisscholen gratis melk
serveert. Om hun nieuwe product te promoten geven ze ook nog 75
sportkisten aan basisscholen. De Nederlandse Vereniging voor Veganisme
(NVV) heeft er ernstige bezwaren tegen dat basisschoolleerlingen op deze
manier zuivel krijgen opgedrongen.
In het verleden heeft de zuivelindustrie met groot opgezette campagnes
mensen ervan proberen te overtuigen dat melk onontbeerlijk is in een
gezond voedingspatroon. Het gebruik van zuivel zou bijvoorbeeld nodig zijn
voor de botopbouw. In de afgelopen jaren is dit echter sterk ter discussie
komen te staan. Grootscheepse langdurige wetenschappelijke onderzoeken als
de Harvard Nurses Study(1) en de China Study(2) hebben de nadelen van het
gebruik van zuivel aan het licht gebracht. Zo blijkt er, in tegenstelling
tot wat door de zuivelindustrie beweerd wordt, in landen waar de
zuivelinname hoog is, niet minder osteoporose (botontkalking) voor te
komen dan in landen waar geen of slechts zeer weinig zuivel geconsumeerd
wordt. De consumptie van zuivel verhoogt daarentegen wel de kans op
bepaalde soorten kanker, suikerziekte en hart- en vaatziekten. Kortom:
zuivel is niet goed voor de menselijke gezondheid.
Toch wordt door het Voedingscentrum zuivel nog steeds als belangrijkste
bron van calcium gezien. Calcium kan echter prima uit producten als sesam
en groene bladgroenten worden opgenomen. Daarnaast zijn er genoeg gezonde
alternatieven voor zuivel te vinden. Elke supermarkt verkoopt tegenwoordig
wel sojamelk in allerlei varianten.
Dat het Voedingscentrum dit advies m.b.t. zuivel geeft is echter niet zo
vreemd. De adviezen die het Voedingscentrum verspreidt zijn namelijk
afkomstig van de Gezondheidsraad, waarin een aantal belangrijke posten
door mensen uit de zuivelindustrie bekleed wordt. Er kan dus getwijfeld
worden aan de objectiviteit van deze adviezen. De NVV is dan ook bang dat
de belangen van de zuivelindustrie beter behartigd worden dan die van de
consument.
Zuivel is niet alleen ongezond, maar ook nog eens bijzonder
dieronvriendelijk. Zowel in de bio-industrie als in het geval van
biologische zuivel moeten de koeien elk jaar zwanger worden gemaakt om te
kalveren. De jonge dieren worden meestal al binnen één tot enkele dagen
bij hun moeder weggehaald omdat de melk van de koe voor menselijke
consumptie bestemd is. De vervangende voeding die de kalveren krijgen
bevat vaak weinig ijzer, zodat de dieren last krijgen van bloedarmoede.
Dit houdt het vlees wit, wat vooral in landen als Italië erg gewild is. De
kalfstiertjes worden dan ook al snel geslacht. De melkkoeien, die zonder
menselijke inmenging wel een jaar of twintig zouden kunnen worden, zijn na
een jaar of 5 à 6 economisch afgeschreven en worden dan ook geslacht.
Ook het milieu wordt zwaar belast door gebruik van zuivel. Volgens een
eind november verschenen rapport Livestock's Long Shadow van de
Wereldvoedselorganisatie (FAO) van de VN is 18 procent van de uitstoot van
broeikasgassen afkomstig van de veehouderij. Dat is meer dan de uitstoot
door vervoersmiddelen. De uitstoot van 1 koe staat daarmee gelijk aan die
van 70.000 kilometers met een auto!
Met het oog op de toekomst is het voor mens, dier en milieu daarom niet
wenselijk dat er een verhoging en stimulering plaatsvindt van het gebruik
van zuivel. De impact van de zuivelindustrie op de maatschappij en het
milieu is al erg groot. De NVV wijst elk gebruik van zuivel af en probeert
mensen ertoe te stimuleren over te gaan op gezondere, plantaardige
alternatieven. Voor een betere toekomst.
Voor meer informatie zie www.veganisme.org; www.zuiveloffline.nl.
(1) Feskanich D, Willett WC, Stampfer MJ, Colditz GA. Milk, dietary
calcium, and bone fractures in women: a 12-year prospective study. Am J
Publ Health 1997;87:992-7
(2) http://www.thechinastudy.com/ ;
http://www.nvvm.org/Macroartikelen/Macro71/ChinaStudy.htm
quote:Op woensdag 25 maart 2009 20:22 schreef Amokzaaier het volgende:
ik ken een pathologe, die zegt dat ze meteen mensen herkent die veel melk drinken: die stinken namelijk enorm als je ze opensnijdt. Daarom drinkt ze zelf zo weinig mogelijk melk.
Ik hetzelfdequote:Op woensdag 25 maart 2009 22:08 schreef Mirjam het volgende:
ik drink ook al een jaar of 6 geen melk meer, mis het totaal niet.
gebruik wel boter, eet kaas en soms toetjes, lkijkt me meer dan voldoende.
quote:
Hier ben ik gestopt met lezen.quote:Melk is zuigelingenvoeding, om te zorgen dat een kalf in twee jaar tijd een grote, dikke vette koe wordt. Dat betekent dat hij van 2 kilo ruim 2000 kilo gaat wegen. In twee jaar tijd!
Het wel of niet gezond zijn van melk kan heel goed losstaan van welke conspiracy dan ook.quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:15 schreef Teteteterek het volgende:
Waarom geloof je dat meteen![]()
Ben jij ook meteen om bij elke standaard conspiracy docu op youtube?
jij denkt dat kalveren er 10 jaar over doen om een volgroeiede koe te worden?quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:15 schreef Zelva het volgende:
[..]
[..]
Hier ben ik gestopt met lezen.
Een koe van 2000 kilo.![]()
Een kalf van 2 kilo
Een kalf volgroeid na twee jaar
quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:18 schreef Mirjam het volgende:
[..]
jij denkt dat kalveren er 10 jaar over doen om een volgroeiede koe te worden?
Mag ik je aanraken?quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:20 schreef MaGNeT het volgende:
Ik ken overigens een boer die de boerderij van zijn vader heeft overgenomen maar hij drinkt geen melk.
En dat terwijl hij wel iedere dag 80 koeien verzorgt en melkt.
Hij dronk als kind overigens al geen melk... Maar hij vindt het wel machtig mooi werk
Misschien vond ie het gewoon niet lekker?quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:20 schreef MaGNeT het volgende:
Ik ken overigens een boer die de boerderij van zijn vader heeft overgenomen maar hij drinkt geen melk.
En dat terwijl hij wel iedere dag 80 koeien verzorgt en melkt.
Hij dronk als kind overigens al geen melk... Maar hij vindt het wel machtig mooi werk
Geen idee waarom hij geen melk dronk.quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:23 schreef Teteteterek het volgende:
[..]
Misschien vond ie het gewoon niet lekker?
Don't get high on your own supply.quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:27 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Geen idee waarom hij geen melk dronk.
Vond het alleen grappig dat hij zijn "eigen" product niet dronk
Mag ik je aanraken?quote:Op donderdag 26 maart 2009 00:16 schreef Regina7 het volgende:
Ik drink ook nooit melk. Vooral niet met die cornflakes rommel.
Yoghurt eet ik wel, en dan niet die standaard yoghurt maar heerlijke Griekse yoghurt. Vandaag nog gegeten met diepvriesbosbessen van albert heijn. Jummie.
Dit is toch medisch: http://www.gezondheidsple(...)n-je-gezondheid.htmlquote:Op donderdag 26 maart 2009 09:04 schreef Isabeau het volgende:
Wat een bijzondere bronnen worden er aangehaald, zouden het prima doen in TRU.
Heeft er ook iemand bronnen uit medisch gerespecteerde tijdschriften? (JAMA, BMJ etc)
En wie er nu aankomt met 'medici zitten in het melk-complot' wil ik graag verwijzen naar het meest geschikte forum, en dat is niet CUL.
Nou ja, er zijn nog geen bewijzen gegeven dat melk goed is, het is de discussie of het slecht is, of gewoon een drankje zoals cola/bier dat is.quote:Op donderdag 26 maart 2009 15:49 schreef ShadyLane het volgende:
Moet ik meer melk gaan drinken omdat de ene groep wetenschappers misschien gelijk heeft, of juist minder omdat de andere groep misschien gelijk heeft?)
Wetenschappelijk onderzoek graag, geen meningen. Ik heb niet zo'n hoge pet op van wetenschappers die maar wat roepen zonder daadwerkelijk ook iets onderzocht te hebben.quote:Op donderdag 26 maart 2009 15:44 schreef Paul het volgende:
Dit is toch medisch: http://www.gezondheidsple(...)n-je-gezondheid.html
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |