Van Kooten en De Bie hebben rond het thema "Tjielp Tjielp - De Literaire Zoo" van de Boekenweek een speciale compilatie gemaakt, bestaande uit fragmenten uit oude uitzendingen. De aflevering wordt door de VPRO uitgezonden op woensdag 18 maart vanaf 22:55 op Nederland 2. Deze compilatie zal niet op DVD worden uitgebracht.quote:Op zondag 15 maart 2009 12:08 schreef qltel het volgende:
Welke zender? (dan kan ik alvast de video programmeren.. )
Zender toegevoegdquote:Op zondag 15 maart 2009 12:08 schreef qltel het volgende:
Welke zender? (dan kan ik alvast de video programmeren.. )
Ja was geweldig.quote:Op zondag 15 maart 2009 12:24 schreef Ole het volgende:
hadden ze vorig jaar niet een compilatie van oude knarren?
Ik mis ze nog iedere zondagquote:
Staat toch in de OP?quote:
Ja, ik baal ook. Dat wordt dus steeds zappen straks.quote:
quote:Op woensdag 18 maart 2009 23:14 schreef Cassius het volgende:
't Is ook Pasen voor de kuikehtjes heaur! Viespeuk!
Ik heb ze vanaf 1964 met De Clicheemannetjes gezien en ze zijn in de loop der jaren alleen maar beter geworden.quote:Op woensdag 18 maart 2009 23:29 schreef webfreak het volgende:![]()
![]()
Ongeëvenaard. Ongekend goeie televisie.
... en dan zijn er mensen die durven te zeggen dat Draadstaal de nieuwe Koot&Bie is... Not even close.
Ah, de Clicheemannetjes. Daar heb ik nog een CD vanquote:Op woensdag 18 maart 2009 23:31 schreef golfer het volgende:
[..]
Ik heb ze vanaf 1964 met De Clicheemannetjes gezien en ze zijn in de loop der jaren alleen maar beter geworden.
Jiskefet en vele anderen hebben geprobeerd dit niveau te halen.quote:Op woensdag 18 maart 2009 23:42 schreef Samsonneke het volgende:
Niet uit mijn tijd, dus de eerste keer dat ik dit zie.
Het is leuk
Je bedoelt nu op tv?quote:Op zondag 15 maart 2009 11:58 schreef tong80 het volgende:
Van Kooten en De Bie zijn gek met dieren (VPRO)
Compilatie waarin Van Kooten en De Bie in hun archieven zochten naar scènes die betrekking hebben op het thema van de Boekenweek, dat dit jaar Tjielp Tjielp - De literaire Zoo tot titel kreeg. Over dieren dus. De dieren die de revue passeren, variëren van schapen tot wormen, van paaskuikentjes tot ijsberen en van rietfretten tot zuiglammetjes. In de bonte stoet mensen die met deze dieren omgaan bevinden zich onder anderen de Vieze Man, zwerver Dirk, de Zusjes Veenendaal, Koos Koets en Berendien uut Wisp. Daarnaast laten Van Kooten en De Bie ook zien hoe gek zij zelf met dieren zijn. Al gaat die liefde goed beschouwd niet veel verder dan hun eigen honden.
Woensdag van 22.55 uur tot 00.00 uur. Nederland 2
Kijken mensen.
Nee op Radio-5quote:
quote:Op woensdag 18 maart 2009 23:55 schreef golfer het volgende:
Liggen jullie dan ook een keer stil! Dat rottige gezwem.![]()
En gelijk met Ajaxquote:Op donderdag 19 maart 2009 13:32 schreef scanman01 het volgende:
Nog geen 300.000 kijkers. Ik denk dat het idd eenmalig blijft. Jammer.
Tijdstip was ook wel beroerd natuurlijk.
Je merkt inderdaad dat de tijdsgeest heel erg is veranderd. Maar het creatieve niveau blijft ongeëvenaard. Ik zou graag een programma zien anno 2009 met eenzelfde speelsheid en zorgvuldige productie.quote:Op maandag 23 maart 2009 07:51 schreef TheGrandWazoo het volgende:
Erg goed. Maar traag! Af en toe naar de tv zitten schreeuwen dat ik de clue nu wel door had.
Daar vraag ik mij terstond iets af:quote:Op maandag 23 maart 2009 08:46 schreef webfreak het volgende:
Heb 't idee dat die scriptjes voor Draadstaal en Koefnoen nogal afgeraffeld worden. Daar was bij Koot&Bie geenszins sprake van.
Voor zover ik weet hoefde je in de tijd van K&B nog geen rekening te houden met kijkcijfers. Vandaar dat je zelf de grappen kon schrijven. Nu wordt er per minuut in de gaten gehouden wat het kijkgedrag is en moeten er dus ook om de zoveel minuten een grap gemaakt worden.quote:Op maandag 23 maart 2009 08:53 schreef webfreak het volgende:
[..]
Daar vraag ik mij terstond iets af:
Hadden van Kooten & De Bie een schrijversteam in dienst, buiten zichzelf?
De bovengenoemde programma's worden door een behoorlijk team aan aspirant-grappenmakers geschreven. Was dit vroeger ook gebruikelijk? Ik was altijd in de veronderstelling dat programma's als Jiskefet en Koot&Bie het helemaal zelf deden.
Weet iemand dat?
Je had destijds ook nog Wim T. Schippers daar keek niemand naar behalve de die hard fans.quote:Op maandag 23 maart 2009 10:25 schreef TheGrandWazoo het volgende:
[..]
Voor zover ik weet hoefde je in de tijd van K&B nog geen rekening te houden met kijkcijfers. Vandaar dat je zelf de grappen kon schrijven. Nu wordt er per minuut in de gaten gehouden wat het kijkgedrag is en moeten er dus ook om de zoveel minuten een grap gemaakt worden.
De lachende scheerkwast en Op zoek naar Jolanda werden vrij goed bekeken volgens mij.quote:Op woensdag 25 maart 2009 02:12 schreef tong80 het volgende:
[..]
Je had destijds ook nog Wim T. Schippers daar keek niemand naar behalve de die hard fans.
Ja er waren toen 2 zenders en geen commerciëlen.quote:Op woensdag 25 maart 2009 03:09 schreef scanman01 het volgende:
[..]
De lachende scheerkwast en Op zoek naar Jolanda werden vrij goed bekeken volgens mij.
Waarom schrijf jij dan dat alleen de die hard fans er naar kekenquote:Op woensdag 25 maart 2009 03:12 schreef tong80 het volgende:
[..]
Ja er waren toen 2 zenders en geen commerciëlen.
Omdat dat volgens mij zo isquote:Op woensdag 25 maart 2009 03:16 schreef scanman01 het volgende:
[..]
Waarom schrijf jij dan dat alleen de die hard fans er naar keken
Ik weet het niet, is dat zo? Ik heb onlangs "we zijn weer thuis" gekocht op DVD en volgens mij is dat toch erg toegankelijk. Ik vond het in ieder geval wederom erg vermakelijk om te zien en absoluut niet gedateerd.quote:Op woensdag 25 maart 2009 02:12 schreef tong80 het volgende:
[..]
Je had destijds ook nog Wim T. Schippers daar keek niemand naar behalve de die hard fans.
Maar heeft wel 20 jaar lang kwaliteit gemaakt.
De uitzendinggemist kijkers waren ook niet mis bij de afgelopen uitzending is dus nog altijd populair. Vond het ook zelf erg leuk weer en zo oud ben k nou ook weer nie (28)quote:Op woensdag 25 maart 2009 03:12 schreef tong80 het volgende:
[..]
Ja er waren toen 2 zenders en geen commerciëlen.
We Zijn Weer Thuis was inderdaad succesvol, maar dan heb je 't ook over de jaren '90. Daar gingen vele Wim T. -producties aan vooraf (meneer is vanaf eind jaren '60 bezig).quote:Op woensdag 25 maart 2009 07:35 schreef qltel het volgende:
[..]
Ik weet het niet, is dat zo? Ik heb onlangs "we zijn weer thuis" gekocht op DVD en volgens mij is dat toch erg toegankelijk. Ik vond het in ieder geval wederom erg vermakelijk om te zien en absoluut niet gedateerd.
Niet alles wat Wim maakte stemde de VPRO vrolijk. Er zijn zelfs producties gestopt waaronder 'De lachende scheerkwast' (na We zijn weer thuis mijn absolute favoriet) door de toenmalige VPRO directeur. Het is een fabeltje dat er vroeger niet gedacht werd aan kijkcijfers. Zoiets wordt in de wereld geholpen door de progressieve van vroeger (zij die de conservatieven van nu zijn). Maar dat er destijds mínder naar gekeken werd is een feit. Overigens keken er tamelijk veel mensen naar Van Oekel en Barend Servet hoor! Van Oekel was niet voor niet zo waanzinnig populair en Barend Servet presenteerde zelfs ooit eens Pinkpop.quote:Op woensdag 25 maart 2009 10:12 schreef webfreak het volgende:
[..]
We Zijn Weer Thuis was inderdaad succesvol, maar dan heb je 't ook over de jaren '90. Daar gingen vele Wim T. -producties aan vooraf (meneer is vanaf eind jaren '60 bezig).
Dingen als De Fred Haché Show, Barend Servet, Van Oekel's Discohoek... Dát waren shows waar weinigen naar keken, en waar het klachten over regende bij de VPRO. Dat ze het bleven uitzenden getuigt van ruggengraat, en is in retrospect een goede keuze geweest, want inmiddels is de waardering vele malen groter.
Zoiets is nu absoluut onmogelijk. De publieke omroepen (ja, ook een 'progressieve' omroep als VPRO) zijn angsthazen en stellen kijkcijfers VER boven kwaliteit.
Je hebt een punt, maar ik denk dat door het grotere aanbod (meer zenders, wagonladingen DVD's en downloads) er ook een soort ADHD gedrag is ontstaan. Veel mensen willen niet de moeite doen om ergens in te komen.quote:Op woensdag 25 maart 2009 10:12 schreef webfreak het volgende:
[..]
Zoiets is nu absoluut onmogelijk. De publieke omroepen (ja, ook een 'progressieve' omroep als VPRO) zijn angsthazen en stellen kijkcijfers VER boven kwaliteit.
Ongetwijfeld ja. Maar het is toch idioot dat alléén die groep wordt bediend. Die meerderheid bepaalt alles. Van mij mogen ze die commerciële zenders houden. Alle 25, alsjeblieft, veel plezier ermee!! Maar geef de wat geduldigere kijker dan op z'n minst een paar fijne uurtjes op de publieke.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 10:34 schreef drexciya het volgende:
[..]
Je hebt een punt, maar ik denk dat door het grotere aanbod (meer zenders, wagonladingen DVD's en downloads) er ook een soort ADHD gedrag is ontstaan. Veel mensen willen niet de moeite doen om ergens in te komen.
Dus series of programma's die wat langzamer zijn van opzet of waar je wat moeite voor moet doen worden snel weggezapt.
Dat is net zo representatief als de hitparade van tegenwoordig. Als je met 25.000 of iets dergelijks verkochte (of ook gedownloade?) singles al een speciale status scoort zegt dat genoeg.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 16:32 schreef tong80 het volgende:
Precies dan zeggen ze het programma scoorde met één miljoen kijkers.
Ze vergeten dan te zeggen dat er 15 miljoen niet keken
Volgens mij veel minder.quote:Op zondag 29 maart 2009 13:33 schreef drexciya het volgende:
[..]
Dat is net zo representatief als de hitparade van tegenwoordig. Als je met 25.000 of iets dergelijks verkochte (of ook gedownloade?) singles al een speciale status scoort zegt dat genoeg.
Daar keek ik dus altijd naar! Echt geweldig. En zijn show op de radio volgde ik ook altijd, met Wilhelmina Kutjequote:Op woensdag 25 maart 2009 02:12 schreef tong80 het volgende:
[..]
Je had destijds ook nog Wim T. Schippers daar keek niemand naar behalve de die hard fans.
Maar heeft wel 20 jaar lang kwaliteit gemaakt.
Kuttje met dubbel Tquote:Op vrijdag 12 maart 2010 19:44 schreef Karina het volgende:
[..]
Daar keek ik dus altijd naar! Echt geweldig. En zijn show op de radio volgde ik ook altijd, met Wilhelmina Kutje
Ah dat wist ik niet (meer), is al weer een tijdje geleden.quote:
Het is geweldigquote:Op zaterdag 13 maart 2010 00:06 schreef Bluezz het volgende:
Nee, we hebben P&W gekeken en gaan zo terugkijken
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |