Kijk, zo zou ik het ook willen doen!quote:Op zondag 1 maart 2009 17:43 schreef AlexanderDeGrote het volgende:
Interessant topic! Zelf ben ik extern PhD archeologie. Mijn projectje gaat over het vergelijken van staten in prehistorisch Griekenland en de Maya's (klassieke periode in noordelijke laaglanden Yucatan voor de liefhebbers), hoe dat te doen is qua gegevens en wat er dan te zeggen valt over vroege staten in het algemeen. Boeiend, maar ook erg lastig om grip op te krijgen omdat het theoretische begrip 'staat' moeilijk ligt tov de diversiteit en lacunes van de archeologische gegevens. Soms denk ik meer theoretisch, maar dan ben ik bang essentiele gegevens weg te laten, soms meer praktisch, maar dan wordt het onhaalbaar een/meerdere coherent(e) model(len) te maken.
Geen enkele financiering helaas. Aan de andere kant ben ik extern gegaan en heb ik lekker de vrijheid om te doen wat ik wil. Net vijf maanden rondgereisd, alle archeologische sites in Yucatan bekeken en gerelaxed. Ook ben ik blij zo geen two body probleem meer te hebben, kan gaan en staan waar ik wil (altijd wel lullig noncareer baantje te vinden, wat ik toch wel gehad zou hebben als archeologie MA).
Het probleem is dat dat moderne begrippen zijn, dat geldt zeker voor natie. Die kun je niet zomaar terugprojecteren. En dat je lacunes hebt wil nog niet zeggen dat je onzorgvuldig moet gaan zijn. Wij vinden het gewoon om in die termen te denken en onszelf daarin te categoriseren, maar voor volkeren uit andere tijden ligt dat heel anders.quote:Op zondag 1 maart 2009 17:53 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Kijk, zo zou ik het ook willen doen!
Hoe heb je dit onderzoek opgestart? Hoe is het contact met de universiteit geregeld?
Ik snap trouwens niet wat het probleem is van het begrip 'staat', lacunes heb je toch altijd met archeologie?
Is anders het begrip 'natie' dan niet iets? Da's veel meer cultureel bepaald en dan kun je makkelijker een link leggen met de vondsten..
Ben als intern begonnen eind 2006, met een ander onderwerp en uitzicht op enige financiering. Dat kwam om verschillende redenen niet van de grond en toen heb ik het onderwerp gewijzigd. Dat kostte wat tijd voor mijn promotor, maar uiteindelijk steunde hij me wel hierin en ook overtuigd dat extern beter was. Contact gaat via de promotor, eens in paar maanden als ik iets nieuws heb of tegen problemen aanloop.quote:Op zondag 1 maart 2009 17:53 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Kijk, zo zou ik het ook willen doen!
Hoe heb je dit onderzoek opgestart? Hoe is het contact met de universiteit geregeld?
Ik snap trouwens niet wat het probleem is van het begrip 'staat', lacunes heb je toch altijd met archeologie?
Is anders het begrip 'natie' dan niet iets? Da's veel meer cultureel bepaald en dan kun je makkelijker een link leggen met de vondsten..
Precies dat dus ja!quote:Op zondag 1 maart 2009 19:45 schreef Dunckie het volgende:
[..]
Het probleem is dat dat moderne begrippen zijn, dat geldt zeker voor natie. Die kun je niet zomaar terugprojecteren. En dat je lacunes hebt wil nog niet zeggen dat je onzorgvuldig moet gaan zijn. Wij vinden het gewoon om in die termen te denken en onszelf daarin te categoriseren, maar voor volkeren uit andere tijden ligt dat heel anders.
Goed dat je me hier aan herinnerd, ik moet nog even een projectvoorstel afmaken om twee slaven Masterstudenten aan mijn project te laten werkenquote:Op woensdag 11 maart 2009 20:29 schreef Grumpey het volgende:
of een masterstudent die aan zijn scriptie werkt.
quote:Op vrijdag 13 maart 2009 09:46 schreef Grumpey het volgende:
PhdComics, daar kom je de middagwel mee door
Uiteraard wordt het mijn oude vertrouwde geneuzel. We doen het immers wel om gelukkig te worden.quote:Op vrijdag 27 maart 2009 21:59 schreef thijsdetweede het volgende:
Thabit, Essen is dicht genoeg bij om het 2BP op te lossen? En wordt het je oude vertrouwde fundamenteel wiskundig geneuzel, of zak je af naar de grauwe toegepaste wereld?
Felicidades!! Men, ik doe 5 maanden over 3500 als archeoloog, maar wij begraven ook alles!!!, althans ik niet heel goed!!quote:Op vrijdag 27 maart 2009 21:32 schreef Fogel het volgende:
Ik heb vandaag eindelijk een contract binnen gekregen van de uni!
Nu nog even een beetje veranderen wat er in staat en dan terugsturen
Met de huidige koers is het aanbod ca 3500¤ per maand bruto en dat zonder werkplicht voor de uni (dus gewoon 3 jaar contract om promotie te gaan doen - zoals eerder aangegeven ga ik bij mijn huidige werkgever 25% aanhouden en 4 jaar over de promotie doen).
In Noorwegen is het toch? Volgens mij is in wel meer Scandinavische landen het salaris zo ontzettend hoog! Hoeveel hou je er netto eigenlijk aan over?quote:Op vrijdag 27 maart 2009 22:22 schreef Fogel het volgende:
Het is een normaal salaris hier, ik zit er gelukkig ruim boven
Klopt ja, dat soort loon heb je gewoon nodig om een beetje te overleven hier (OK, ik overdrijf iets).quote:Op vrijdag 27 maart 2009 22:50 schreef thabit het volgende:
[..]
In Noorwegen is het toch? Volgens mij is in wel meer Scandinavische landen het salaris zo ontzettend hoog! Hoeveel hou je er netto eigenlijk aan over?
Gefeliciteerd, u heeft zojuist de reden achter all of academia samengevat.quote:Op vrijdag 27 maart 2009 22:36 schreef thabit het volgende:
[..]
Uiteraard wordt het mijn oude vertrouwde geneuzel. We doen het immers wel om gelukkig te worden.
Ik ben dus geen 'echte' volgens de eerdere definitie, want ik vind het toch wel belangrijk dat ik met mijn werk toch ook mijn gezin kan onderhouden.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 14:34 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Gefeliciteerd, u heeft zojuist de reden achter all of academia samengevat.
Een vetpot verwacht ik ook niet; ben al lang blij als ik me niet in de schulden hoef te steken.quote:Op woensdag 1 april 2009 09:35 schreef thijsdetweede het volgende:
Ik ken er mensen... Het is te doen, maar geld zoeken kost een hoop tijd daar.
Je moet het eigenlijk echt zien als een verlengde studie, in plaats van de baan die het nederland (of noorwegen) is. Vaak kan je meerdere beursjes wel aan elkaar knopen, erbij werken als teaching assistant oid, en dan is het wel te doen. Maar een vetpot? neuh.
AHRC is een van de fondsen die voor EU studenten alleen het collegegeld vergoedt (voor Britse studenten hebben ze inderdaad ook een maintenance fee van 12k per jaar). Datzelfde geldt voor de beurzen die Cambridge (in Oxford ben ik niet geïnteresseerd) jaarlijks uitreikt. Op Cambridge hebben ze ook wel de Gates Cambridge Trust - maar dit fonds eist dat je erg actief bent in je community, en ik kan -vrees ik- nooit op tegen alle aanvragen van Amerikaanse studenten die al sinds hun zestiende vrijwilligerswerk doen; het is bovendien nog vele malen competitiever dan de Research Councils.quote:Op maandag 6 april 2009 19:37 schreef SaskiaR het volgende:
AHRC misschien? Is wel lastig om te krijgen, maar je kan het proberen.
Als je naar Oxford/Cambridge wil, hebben ze ook beurzen van de universiteit.
Sowieso is het handig, en vaak ook noodzakelijk, om eerst contact op te nemen met de uni waar je heen wil, omdat zij je moeten ondersteunen bij een beursaanvraag. En ze hebben allicht tips over beurzen enzo.
Wat zijn de eisen aan jou in ruil voor dit vorstelijke leven? Ik bedoel: moet je binnen een bepaalde tijd iets af hebben met een bepaalde kwaliteit? En wat gebeurt er als dat niet lukt, word je dan afgerekend?quote:Op donderdag 9 april 2009 16:18 schreef SaskiaR het volgende:
Ik heb een Newton International Fellowship (http://www.newtonfellowships.org/), erg goed.
Ik krijg een mooi bedrag elke maand als bijdrage in het levensonderhoud (i.e. een salaris, maar zo mag ik het niet noemen omdat ik geen belasting hoef te betalen). Daarnaast een fijn onderzoeksbudget, verhuiskosten, en na afloop nog gedurende 6 jaar een bedrag als bijdrage aan het onderhouden van internationale contacten.
Ik heb niks te klagen dus
Interessantquote:Op donderdag 9 april 2009 19:49 schreef SaskiaR het volgende:
Je moet wel iets presteren natuurlijk. Bij het aanvragen van de beurs moet je uitleggen wat je gaat doen en hoe je de resultaten gaat publiceren (boek, artikel oid). Je kan daar wel van afwijken als het onderzoek toch beter in een andere vorm kan worden gepubliceerd; ik heb bijvoorbeeld besloten geen boek te gaan schrijven maar artikelen. De kwaliteit wordt bepaald door het feit of een tijdschrift je artikel wil publiceren; als je het niet gepubliceerd krijgt is het niet goed genoeg.
Je moet ook elk jaar een rapport inleveren. Ik weet eigenlijk niet wat er gebeurt als je niet genoeg presteert; ik kan me niet voorstellen dat je het geld moet terugbetalen, maar misschien krijg je dan het bedrag voor 6 jaar niet ofzo.
Goeie vragen! Ben ik ook benieuwd naar!quote:Op maandag 20 april 2009 17:03 schreef Dunckie het volgende:
Zijn hier misschien ook historici die gepromoveerd zijn of er nog mee bezig zijn? En zo ja, zou diegene mij misschien willen pm'en? Ik zou graag eens wat meer horen over hoe het bevalt en advies krijgen over hoe je de sollicitatie aan moet pakken.
Onderzoeksfinanciering vinden is idd een groot nadeel van een wetenschappelijke baan, je mag echt blij zijn als je een vaste baan kan vinden. Steeds weer stress of je nog wel werk hebt en moeten verhuizen voor je werk.quote:Op donderdag 23 april 2009 16:57 schreef Lurf het volgende:
Ik vond het aio-schap wel de grootste desillusie uit mijn hele loopbaan. Een aaneenschakeling van gedoe over onderzoeksfinanciering, machtsspelletjes en weinig wetenschappelijk (reputatie is belangrijker dan inhoud). En met als absoluut dieptepunt de dag dat mijn promotor mij onder het genot van een biertje vertelde dat ik wel moest beseffen dat er niemand zat te wachten op mijn proefschrift, en dat ik het alleen voor mezelf deed.
Ik heb ook niet lang daarna de handdoek in de ring gegooid en ben wat anders gaan doen. Wel leuk om hier te lezen dat er mensen zijn die er wél lol in hebben. Voor mij was het eens maar nooit weer.
Wat voor onderwerp?quote:Op donderdag 23 april 2009 16:57 schreef Lurf het volgende:
Ik vond het aio-schap wel de grootste desillusie uit mijn hele loopbaan. Een aaneenschakeling van gedoe over onderzoeksfinanciering, machtsspelletjes en weinig wetenschappelijk (reputatie is belangrijker dan inhoud). En met als absoluut dieptepunt de dag dat mijn promotor mij onder het genot van een biertje vertelde dat ik wel moest beseffen dat er niemand zat te wachten op mijn proefschrift, en dat ik het alleen voor mezelf deed.
Ik heb ook niet lang daarna de handdoek in de ring gegooid en ben wat anders gaan doen. Wel leuk om hier te lezen dat er mensen zijn die er wél lol in hebben. Voor mij was het eens maar nooit weer.
Oke danquote:
Arbeidsmarkt en vergrijzing (economie dus). Ik heb er wel van geleerd dat je behoorlijk kritisch mag zijn op de universiteit en promotor met wie je in zee gaat. Aan een leuk onderzoeksvoorstel heb je weinig als je het verder allemaal zelf mag uitzoeken. Ik had ook niet het idee dat mijn onderzoek de wereld zou veranderen, maar enige belangstelling van (tenminste) mijn promotor had ik wel verwacht. Van de andere kant was het wel een nuttige ervaring, ik heb er wél een prima netwerk aan overgehouden, en ik ben nog steeds leuk bezig met hetzelfde onderwerp, maar nu als beleidsmedewerker.quote:
Bij het Rijk of bij een gemeente? Ik bedoel, het wordt toch wel extra gewaardeerd als je gepromoveerd bent?quote:Op donderdag 23 april 2009 22:45 schreef Lurf het volgende:
[..]
en ik ben nog steeds leuk bezig met hetzelfde onderwerp, maar nu als beleidsmedewerker.
Hm... ik heb maar 1 sollicitatiegesprek gehad, en 1 x in de commissie gezeten om nieuwe aio's te werven, dus heel veel ervaring heb ik er niet mee. Maar in die gesprekken werd voorsal gekeken naar het onderzoeksvoorstel zelf, en heel belangrijk, de bronnen die je wil gaan gebruiken: heb je genoeg bronnen, zo niet hoe ga je dit oplossen, zijn de bronnen toegankelijk, heb je de kennis/ervaring om ze te gebruiken etc. Meestal wordt er niet echt veel over bredere vakinhoudelijke kennis/theorie gepraat, tenzij er iemand in de commissie zit die van theorietjes houdt.quote:Op donderdag 23 april 2009 22:10 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Vandaar: waar let men (bijv bij een sollicitatie) nou met name op:
- inhoudelijke kennis van een vakgebied in de breedte
- specifieke kennis van een onderwerp (zo van: als ie die case goed gedaan heeft, kan ie ook andere dingen)
- de kwaliteiten van een persoon (motivatie, analytisch inzicht, etc)
- onderzoekstechnische kennis (hoeveel onderzoek je hebt gedaan, kennis van methoden en technieken)
- of ze je aardig vinden?
Wat moet ik ontwikkelen?
Bij het Rijk. En wat de tweede vraag betreft: nee. Er zijn wel plekken binnen de rijksoverheid waar het wel handig is als je gepromoveerd bent, maar dat is toch voornamelijk bij onderzoeksinstituten zoals het CPB, en een harde eis is het meestal niet eens. Maar het zal qua vakgebied ook wel verschillen. Zo heb ik altijd begrepen dat je als scheikundige zonder promotie vrijwel nergens aan de bak komt, ook niet in het bedrijfsleven.quote:Op vrijdag 24 april 2009 08:16 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Bij het Rijk of bij een gemeente? Ik bedoel, het wordt toch wel extra gewaardeerd als je gepromoveerd bent?
Bij mijn sollicitatie hebben ze het meest gelet op de kwaliteiten en onderzoekstechnische kennis van de persoon, en veel minder op de inhoudelijke kennis van het vakgbied. Ze willen zeker weten dat ze een goed persoon in huis hebben en niet iemand die toevallig de goede studie heeft afgerond. Dus profileer jezelf als goede wetenschapper, laat je afstudeerproject zien (zorg dat dat wat voorstelt) en dat je ideeen hebt om het project in te vullen op een goede wetenschappelijke manier.quote:Op donderdag 23 april 2009 22:10 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Oke danIk wil graag gaan promoveren over een tijdje. Ik ben nu met mijn studie bezig en ik vraag mij af op welke manier ik mij nu al hierop het beste hierop kan voorbereiden cq. specialiseren.
Vandaar: waar let men (bijv bij een sollicitatie) nou met name op:
- inhoudelijke kennis van een vakgebied in de breedte
- specifieke kennis van een onderwerp (zo van: als ie die case goed gedaan heeft, kan ie ook andere dingen)
- de kwaliteiten van een persoon (motivatie, analytisch inzicht, etc)
- onderzoekstechnische kennis (hoeveel onderzoek je hebt gedaan, kennis van methoden en technieken)
- of ze je aardig vinden?
Wat moet ik ontwikkelen?
Nou, ik ben afgewezen. Ze vonden me goed, zijn ervan overtuigd dat ik geschikt ben zelfs, maar anderen 'pasten beter in het profiel'.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:36 schreef tuxepux het volgende:
Ik heb gesolliciteerd en ben uitgenodigd voor een gesprek, hoop aan het einde van de maand meer (/alles) te weten.
3 Uur lang? Allemachtig, dat is een behoorlijke uitputtingsslag! Zijn alle vragen dan ook van een zelfde niveau, of wordt het opgebouwd naar een aantal cruciale vragen/thema's?quote:Op woensdag 29 april 2009 23:35 schreef Fogel het volgende:
Mooi dat je een datum hebt!
In Noorwegen krijg je 15-30 minuten om je werk kort te presenteren voordat de gril start. Officieel hebben de eerste twee professoren ieder een halfuur, en de derde mag indien die dat nodig acht ook nog een paar extra vragen stellen. In praktijk is het zo dat een halfuur meestal niet genoeg is. De twee defences die ik bijgewoond heb duurden beiden ca 3 uur in totaal.
Hier ook erg nuchter, in de 'raadzaal' (dus wel een zaal voor de 'grote gelegenheden' in het oudste gebouw) of inderdaad gewoon in een collegezaal. Wel netjes gekleed, maar pak is niet vereist.
Afsluiting is zo dat de professoren even samen zitten (<1 minuut) en dan terugkomen en de kandidaat feliciteren. Daarna even op een andere plek nog een glas champagne en evt wat kleins te eten en dat was het.
Diner en feest 's avonds is alleen voor speciaal uitgenodigden. Vorige week was ik bij een feest waar de kandidaat 60-70 had uitgenodigd voor een (naar mijn mening relatief overdadig) feest, een selecte groep van 10-15 personen is normaler.
Ik heb nog nooit een verdediging in NL meegemaakt, wat is dat hora est waar je het over hebt?
En laat dat laatste nou net het geval zijn! Die ander wilde toch maar niet, en nu heb ik de baanquote:Op vrijdag 24 april 2009 21:30 schreef tuxepux het volgende:
Nou, ik ben afgewezen. Ze vonden me goed, zijn ervan overtuigd dat ik geschikt ben zelfs, maar anderen 'pasten beter in het profiel'.
Balen dus, maar hopen dat er binnenkort weer iets leuks vrij komt...
Of dat die ander de baan stiekem toch niet wil
Haha precies, ik was ook echt tweede keus 'omdat ze iemand moesten kiezen', ze vonden ons even goed. En dan ben ik nog steeds wel tweede keus uit twintig sollicitantenquote:Op woensdag 6 mei 2009 15:29 schreef Grumpey het volgende:
Boeiend dat je tweede keus bent, je hebt tenminste die baangefeliciteerd!!
Gefeliciteerd!quote:Op woensdag 6 mei 2009 15:33 schreef tuxepux het volgende:
[..]
Haha precies, ik was ook echt tweede keus 'omdat ze iemand moesten kiezen', ze vonden ons even goed. En dan ben ik nog steeds wel tweede keus uit twintig sollicitanten
Het geheugen!quote:
Misschien is dat ook wel omdat daar nog heel veel winst valt te pakken met het onderzoek vanwege nieuwe technieken en nog veel onbekend terreinquote:Op woensdag 6 mei 2009 17:26 schreef RobertoCarlos het volgende:
Het lijkt wel of tegenwoordig iedereen dat .... hoe heet ook al weer...... o ja, het geheugen onderzoekt. Of iig dan iets met de hersenen
He tuxepux, gefeliciteerd he!![]()
Dat ligt ook wel een beetje voor de hand bij psychologie natuurlijkquote:Op woensdag 6 mei 2009 17:26 schreef RobertoCarlos het volgende:
Het lijkt wel of tegenwoordig iedereen dat .... hoe heet ook al weer...... o ja, het geheugen onderzoekt. Of iig dan iets met de hersenen
He tuxepux, gefeliciteerd he!![]()
Volgens mij gaat er van zo'n salaris ongeveer 30 procent af, misschien een procentje of 2 minder. Je zit dus aardig goed denk ik.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 11:53 schreef tuxepux het volgende:
Even ter info: dat eerstejaars salaris, 2040 euro, wat hou je daar netto van over? Ik neem aan dat veel Nederlandse aio's hetzelfde verdienen en evenveel pensioen betalen e.d., dus er is vast wel iets zinnigs over te zeggen, hoop ik. Ik ga uit van 1400 euro netto, is dat naief?
Iets meer dacht ik nog, zelfs. Maar genoeg om in je eentje van te leven, vond ik.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 11:53 schreef tuxepux het volgende:
Even ter info: dat eerstejaars salaris, 2040 euro, wat hou je daar netto van over? Ik neem aan dat veel Nederlandse aio's hetzelfde verdienen en evenveel pensioen betalen e.d., dus er is vast wel iets zinnigs over te zeggen, hoop ik. Ik ga uit van 1400 euro netto, is dat naief?
Dat komt aardig overeen met de rekenmachine op internet! Valt me nog mee.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 14:29 schreef Grumpey het volgende:
1460 euro hou ik er dit 1e jaar aan over, netto. en dan krijg je uiteraard in mei nog een zelfde bedrag aan vakantiegeld, en volgens mij ook op elke uni nog in december een 13e maand.
Gefeliciteerd! Wiehoe, op naar Nieuw-Zeeland!quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |