quote:Op dinsdag 24 februari 2009 12:07 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Dat en bovendien zitten de salmonellaatjes vooral aan de buitenkant van een ei. Als je een ei splitst met de twee schaalhelften loop je dus meer risico op besmetting.Juist door dat snotgevoel wil ik het niet in m'n handenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Overigens klopt het salmonellaverhaal niet, de meeste besmettingen van een ei gebeuren voordat het ei een schaal heeft gekregen, waardoor het gewoon binnenin zit. Daarnaast gaat salmonella in een behoorlijk korte tijd dwars door de schaal heen... (Tot zover mijn microbiologische kennis)
Koken met Frank - Culinaire uitspattingen...
Die heb ik ook. Een oranje hond. Was een relatiegeschenk en ik vind 'm inderdaad erg handig, met een goede grip.quote:Op maandag 23 februari 2009 22:01 schreef MinderMutsig het volgende:
De siliconen ovenwant. En dan het liefst zo'n happertje en niet een volledige want.
[ afbeelding ]
Zonder oren mag.![]()
Isoleert goed, werkt als anti-slipmatje dus je loopt niet meer het risico dat je ovenschaal uit je handen glijdt en als hij vies is stop je hem gewoon in de vaatwasser.
Die heb ik (nog) niet, maar lijkt me reuze handig. Waar kun je die kopen?quote:Een bolletjesgarde.
[ afbeelding ]
Zeker met wat kleverige dingen heb je met normale gardes nog wel eens het probleem dat alles in de garde gaat zitten in plaats van dat het gemengd wordt. Met deze niet meer. En hij is ook nog eens makkelijker schoon te maken.![]()
Ik heb hem ooit eens voor een euro of twee bij de Xenos o.i.d. gekocht maar die hebben hem niet meer. Ik ben al een tijdje op zoek naar een betaalbare versie voor mijn moeder maar ik heb weinig geluk. In kookwinkels willen ze ze nog wel eens hebben maar meestal een stuk duurder.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 12:44 schreef Copycat het volgende:
Die heb ik (nog) niet, maar lijkt me reuze handig. Waar kun je die kopen?
Niet alles maar Ikea is wel briljant in betaalbare handigheidjes voor in de keuken. Dat is eigenlijk de enige reden dat ik er kom. Ik sjees naar de keukenafdeling, neus daar rond naar leuke nieuwe dingen en ga dan zo snel mogelijk naar de kassa. Op de keukenafdeling na vind ik het maar een rotwinkel.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 12:59 schreef The_Hives het volgende:
waarom nou alles bij de ikea
moet daar mede door dit topic toch maar weer eens snel langs gaan![]()
quote:Op dinsdag 24 februari 2009 13:52 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Op de keukenafdeling na vind ik het maar een rotwinkel.
Ik heb er hier twee van versleten! Momenteel doen we het kwa kruiderij even wat rustig aan (kleine kinderen met darmpjes die relatief simpel op stang te jagen zijn, met alle onsmakelijke luier-gevolgen van dien...)quote:Op maandag 23 februari 2009 16:11 schreef mgerben het volgende:
En voor de verandering eens iets níet van IKEA (al hebben ze wel veel goede dingen, zoals - ok,sorry):
[ afbeelding ]
Wat is dit?
Dit is een knoflook-ontveller.
Ooit eens bij een ander product gekregen.
Als je hem eens in de winkel ziet voor onder de ¤5,- en je kliert vaak met knoflook: Meenemen.
Waarom is-ie zo goed?
Omdat-ie precies doet wat hij moet doen, en dat doet hij goed: Knoflookje in het rubber hulsje, één keer krachtig met de hand over het aanrecht rollen, en het velletje en de knoflook zijn gescheiden.
Is het een must-have?
Nee. Echt niet. Maar zoals gezegd: Als je hem goedkoop tegenkomt, én je gebruikt vaak knoflook maar het enige dat je tegenstaat is dat gepel; dan is het de moeite waard.
Ik vraag me af of je dit ook niet zou kunnen doen met een silicone pannenlap. Ga ik vanavond even proberen.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 14:08 schreef Beelzebufo het volgende:
[..]
Ik heb er hier twee van versleten! Momenteel doen we het kwa kruiderij even wat rustig aan (kleine kinderen met darmpjes die relatief simpel op stang te jagen zijn, met alle onsmakelijke luier-gevolgen van dien...)
Zodra ik het knoflookgebruik weer ga opvoeren ga ik er weer eentje kopen! Simpel als het ding is, werken doet het!
OK, champignons kende ikquote:Op dinsdag 24 februari 2009 12:46 schreef Ole het volgende:
een gewone eiersnijder, maar die gebruik ik ook voor perfecte plakjes champignon en mozarella
ik leg hem ff onder het mes. ff drukken en je haalt ook zo het vliesje wegquote:Op dinsdag 24 februari 2009 14:25 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Ik vraag me af of je dit ook niet zou kunnen doen met een silicone pannenlap. Ga ik vanavond even proberen.
die is idd wel handig ja.. ik gebruik nu altijd een klein schaaltje waar ik em dan opleg..quote:Op maandag 23 februari 2009 23:46 schreef PKfotografie het volgende:
niet echt spannend, maar toch dagenlijks in gebruik.
[ afbeelding ]
na het roeren in pannen moet je altijd een vieze lepel kwijt, en dan is dit uiterst makkelijk.
zijn vast ook andere opties voor. maar zelf gebruik ik dit en vind het wel fijn (hadden alleen wat meer schaaltjes bij gemogen,) nu is het bakje na 1 maal koken vies, en de vaatwasser heeft 2 a 3 dagen nodig om vol te raken
Ha! Die heb ik ook! Goed ding, flink vermogen. Merk wel dat 'ie, na al die jaren, begint te slijtenquote:Op dinsdag 24 februari 2009 14:53 schreef vaagsel het volgende:
[ afbeelding ]
Gebruik hem bijna dagelijks en zou niet meer zonder kunnen. Vooral het "bakje" om dingen te choppen is verschrikkelijk handig. Verder doet ie het altijd goed en heb ik hem aan meerdere mensen aangeraden die er ook allemaal tevreden over zijn.
Volgens mij zou bij mij steeds de lepel eraf donderen.quote:Op maandag 23 februari 2009 23:46 schreef PKfotografie het volgende:
niet echt spannend, maar toch dagenlijks in gebruik.
Zo doe ik het nu ook maar een beetje minder druk op mijn handen zou wel fijn zijn. Even rollen is natuurlijk veel makkelijker.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 14:46 schreef cybermans het volgende:
[..]
ik leg hem ff onder het mes. ff drukken en je haalt ook zo het vliesje weg
De knoflookontvelhulsjes zijn vrij ruw van binnen. Ik denk dat je siliconenpannenlap er werkeloos langs glijdt.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 14:25 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Ik vraag me af of je dit ook niet zou kunnen doen met een silicone pannenlap. Ga ik vanavond even proberen.
Ik heb een gietijzeren wok (strikt gezien een wadjang, want er zit geen steel aan) met een redelijk ruwe binnenkant. Daar gebruik ik een RVS bakspaan in.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 15:30 schreef n8n het volgende:
[...]
De onderstaande bakspaan wederom van de Ikea, heeft een silliconen omhulsel waardoor je het teflon van de pan niet beschadigd, en de spaan makkelijk schoon te maken is. Verder kan je de spaan balanceren op de rand van een pan.
[ link | afbeelding ]
[...]
Ik ben niet iemand die zachtaardig met zijn gereedschap omgaat. Deze spaan heb ik nu een half jaar en hij is nog bijna perfect, alleen wat speling op de steel omdat ik er soms mijn vlees mee aanduw, het rubber is verder nog perfect en lijkt niet stuk te gaan, het zit ook niet los en het ziet er niet naar uit dat het los komt. Voor 4 euro kan je je er ook moeilijk een buil aan vallen, iedereen die hier kookt vind het een enorm prettig ding.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 15:43 schreef Beelzebufo het volgende:
[..]
Om Bennie Joling te parafraseren: "Kan dat nou niet anders?". Een kunststof spaan die niet buigt als je er een beetje kracht opzet. Deze lijkt ook weer een metalen binnenkant te hebben met een kunststof omhulling waar ik ongetwijfeld binnen de kortste keren weer doorheen gesleten ben.
Ik heb hem ook en de smaak van geraspte knoflook is inderdaad lekker maar die schoteltjes zijn funest voor mijn nagels om nog maar niet te spreken over wat nagelrasp met je gerecht doet.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 21:45 schreef z80 het volgende:
voor mij de knoflook rasp.
nog niet eerder zat er zoveel knoflook smaak aan het eten.
en je gooit alleen het kontje weg de rest van het teentje gaat het eten in
[ afbeelding ]
Ze verkopen ze bij de Xenos voor rond de 1 euro, voor dat geld kan je het toch bijna niet laten. Je kan het allicht eens proberen en anders heb je weer een leuk hebbedingetje.quote:Op woensdag 25 februari 2009 07:17 schreef Isabeau het volgende:
O bah MiMu, nagelrasp!Ik wilde altijd nog zo'n raspje kopen, maar ik zie er denk ik maar van af. Ik ben ook typisch zo iemand die dan haar vingers mee gaat raspen.
Een goedkoper alternatief is de Tefal BR301 (ca. ¤55) ten opzichte van de Quooker (¤800-¤1000 afhankelijk van de uitvoering)quote:Op woensdag 25 februari 2009 12:07 schreef r2d22 het volgende:
De quooker, kost wel wat maar kan niet meer zonder, altijd direkt thee en erg handig bij het koken altijd kokend water bij de hand.
http://www.quooker.com/07/site.html?collection=undefined&cname=undefined&browser=NS47&platform=Win32&d=undefined&w=1024
Die lagen een tijdje terug bij de Blokker in de bak voor 1e P/S, uiteraard een paar meegenomenquote:Op maandag 23 februari 2009 15:06 schreef mgerben het volgende:
Ok, nog eentje dan, en voor de verandering niet van Ikea.
Messen. Er zijn twee soorten messen: Blokker messen en Merk-messen.
Merk-messen goed, Blokker messen zacht, snel bot en niet goed (sorry Blokker).
Voor de mensen die Blokker messen gewend zijn: In feite snijdt u zichzelf in de vingers, met zo'n goedkoop mes. Omdat u zulke matige ervaringen opdoet met zo'n goedkoop mes, zult u het nooit in uw hoofd halen om heel veel geld voor een mes neer te leggen.
Helaas ervaart u daarom ook nooit waarom een goed mes zijn geld waard is.
Wat een drama!
Het verheugt mij u mee te kunnen delen dat er een heel leuk mesje bestaat van het BK merk.
Het gaat om dit mes:
[ [url=http://www.scharenenmessen.nl/images/uploads/smartkeukenmes12[1].gif]afbeelding[/url] ]
Het ligt o.a. bij de Bijenkorf. Het merk is Q-linair, het is 12cm lang en het kost ongeveer ¤15.
Er zijn in deze serie ook grotere en kleinere messen (en koksmessen) maar daar heb ik geen ervaring mee.
Waarom is dit mes zo goed?Het is gemaakt van gehard staal (dus niet uit blik gestanst zoals bij sommige 12-messen-voor-een-euro).
Dat harde staal heeft de volgende voordelen:
het mes is zeer scherp (al bij aankoop)
Het mes wordt ook niet snel bot
Het buigt vrijwel niet door als je er kracht op zet
En toch is het mes vrij dun; het snijdt groenten zonder deze opzij te duwen, en is ook nog eens erg licht.
Wat kwaliteit betreft springt het ver boven de Blokker messen uit.
Verder heeft het nog een paar voordelen:Dit is een heel prettig formaat. Niet zo groot, zwaar en dik als een koksmes, maar toch lang genoeg om de dikste ui in één keer door te snijden. Perfecte tussenmaat. Perfecte prijs. Kom op mensen, vijftien euro!
Bij mij hangt dit mes naast twee koksmessen, en hij wordt het meeste gepakt.
Wie eens per jaar Blokker messen koopt kan ook één keer zo'n mes aanschaffen. Fantastische snij-ervaring en u betaalt er niet de hoofdprijs voor!
Heb ik ook. Ideaal!quote:Op dinsdag 24 februari 2009 15:02 schreef RobinOok het volgende:
Volgens mij zou bij mij steeds de lepel eraf donderen.![]()
Dus ik hou het maar bij deze:
[ afbeelding ]
Speciaal voor jou dan, want verder kan Iedereen hier natuurlijk fantastisch koken. Dus eigenlijk overbodig. Maar ik kwam dit kookboek onlangs tegen bij de Dille&Kamille. En het springt er echt uit.quote:Op maandag 23 februari 2009 21:49 schreef misteriks het volgende:
tvp; ondanks ik niet kan koken maar wél geintresseerd ben ih betere keukengerief![]()
mooi topic !
daar heb ik mee in mn handen gestaan! Maar ik vroeg me af wat als je een appel hebt die iets groter is en niet binnen het rode rondje valt? Ik vond hem niet extreem groot ofzo verder. Of wijkt hij ergens ofzo?quote:Op woensdag 25 februari 2009 18:47 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Heb ik ook. Ideaal!
Ik mis in dit topic de geniale appelboor van... jawel.. de IKEA.
Ik heb nog geen appel gehad die er niet in paste, dus ik denk dat hij de meeste formaten wel aankan. Wat ik er zo goed aan vind is dat hij de appel keurig in 8 hapklare partjes verdeelt. Als je geschilde appel lekker vindt is het ook fijn, want die individuele partjes zijn meestal met één haal van het aardappelschilmesje te ontvellen. Is dus wel een aparte handeling.quote:Op donderdag 26 februari 2009 10:22 schreef huuphuup het volgende:
[..]
daar heb ik mee in mn handen gestaan! Maar ik vroeg me af wat als je een appel hebt die iets groter is en niet binnen het rode rondje valt? Ik vond hem niet extreem groot ofzo verder. Of wijkt hij ergens ofzo?
En haalt hij ook echt het hele klokhuis eruit dan? Want een normale appelboor doet dat niet en dan heb je van die vieze harde stukjes.quote:Op donderdag 26 februari 2009 10:34 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik heb nog geen appel gehad die er niet in paste, dus ik denk dat hij de meeste formaten wel aankan. Wat ik er zo goed aan vind is dat hij de appel keurig in 8 hapklare partjes verdeelt. Als je geschilde appel lekker vindt is het ook fijn, want die individuele partjes zijn meestal met één haal van het aardappelschilmesje te ontvellen. Is dus wel een aparte handeling.
Voor ubergrote appels heb ik anders nog altijd het ouderwetse appelboortje van mijnoma
Ligt ook weer aan de appel natuurlijk. Hele grote klokhuizen haalt hij niet helemaal eruit. Maar omdat de appel in partjes is kun je de vieze stukjes gemakkelijk zien en verwijderen.quote:Op donderdag 26 februari 2009 11:01 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
En haalt hij ook echt het hele klokhuis eruit dan? Want een normale appelboor doet dat niet en dan heb je van die vieze harde stukjes.
Die vind ik ook erg lekker! Verse en gedroogde knoflook komt hier altijd wel op tijd op, maar soms kopen we het wel eens. De rode peper-variant is trouwens ook erg aan te raden!quote:Op donderdag 26 februari 2009 12:21 schreef Mini_rulez het volgende:
Gebruikt iemand hier weleens de tubetjes knoflook van AH? Is dat handig, of is diepvries beter?
Mes: Kijk even terug in het topic. Q-Linair bij de Bijenkorf. Ikea koksmessen ben ik niet kapot van. Ze doen het wel en ze zijn een tikje beter dan de Blokker.quote:Op donderdag 26 februari 2009 12:28 schreef n8n het volgende:
... en een grillpan op mijn lijstje staan.
Iemand nog suggesties voor must-haves, en is er een (koks)mes van de Ikea dat aan te raden valt? Mijn budget rijkt momenteel namelijk niet al te ver maar ik heb wel nieuwe messen nodig.
IKEA afwasrekje! Neemt opgeklapt niet veel plek in, ziet er niet spectaculair uit maar doet zeker ook geen pijn aan de oogjes. En voor 3,50 blijf je lachen. Neem er het bestekbakje bij en je hebt een setje.quote:Op donderdag 26 februari 2009 12:28 schreef n8n het volgende:
Nu alleen nog een diepvriesIk ga komende zaterdag langs de Ikea en heb nu al onder andere de (door Kassa oid geroemde) knoflookpers, de rasp met bakje van eerder dit topic en een grillpan op mijn lijstje staan. Iemand nog suggesties voor must-haves, en is er een (koks)mes van de Ikea dat aan te raden valt? Mijn budget rijkt momenteel namelijk niet al te ver maar ik heb wel nieuwe messen nodig.
Die heb ik alquote:Op donderdag 26 februari 2009 12:59 schreef Cat22 het volgende:
[..]
IKEA afwasrekje! Neemt opgeklapt niet veel plek in, ziet er niet spectaculair uit maar doet zeker ook geen pijn aan de oogjes. En voor 3,50 blijf je lachen. Neem er het bestekbakje bij en je hebt een setje.
Ik heb de IKEA grillpan (met houten opklapbaar handvat) en na een half jaar gebruik bevalt die nog steeds prima. Lekker zwaar zodat hij de warmte goed vasthoudt en door het opklapbare handvat makkelijk op te bergen.quote:Op donderdag 26 februari 2009 13:10 schreef n8n het volgende:
[..]
Die heb ik alIs inderdaad geweldig omdat het rek ingeklapt net zo groot is als een dienblad of een snijplank. Die van mij is wel aan vervanging toe dus een nieuwe stond er al op.
Ik ga voor de messen nog even in een aanverwant topic kijken. Onlangs was er een prachtige 4-delige set in de aanbieding bij de Bijenkorf. Bestonden uit 1 stuk en zagen er heel goed uit, helaas met ¤80 iets te duur op dit moment.
Edit, een gietijzeren pan klinkt inderdaad beter, nog even kijken of de Ikea iets vergelijkbaars heeft, anders wacht ik er nog even mee. Het klopt dat je (vrijwel) vetloos kan bakken op een grillpan? Alvast bedankt voor de suggesties
Dat zou een leuk tafereel opleverenquote:Op donderdag 26 februari 2009 13:39 schreef _Floddertje_ het volgende:
[..]
Ik las plaatjes zijn likbaar.
ik had de pan die ik eerder koos al doorgekrast, het wordt nu het model dat jij hebt, omdat ik nog geen 'vermogen' aan kookgerei uit wil geven nu ik nog op kamers woon.quote:Op donderdag 26 februari 2009 13:39 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik heb de IKEA grillpan (met houten opklapbaar handvat) en na een half jaar gebruik bevalt die nog steeds prima. Lekker zwaar zodat hij de warmte goed vasthoudt en door het opklapbare handvat makkelijk op te bergen.
Ik doe meestal wat olie op het vlees of de groente voordat ik die ik ga grillen, dan bakt het niet aan maar krijg je toch die mooie grillstrepen.
Wat houd je tegen?quote:Op donderdag 26 februari 2009 13:39 schreef _Floddertje_ het volgende:
[..]
Ik las plaatjes zijn likbaar.
Daar gebruik ik altijd gerookte knoflook voor. Ideaal.quote:Op donderdag 26 februari 2009 12:14 schreef Xlarge het volgende:
Zit er een favoriet tussen ? De ingevroren knoflook is subliem, normaal kocht ik zo'n netje met 3 bolletjes knoflook, waarna ik er na een tijdje 1.5 kon weggooien
Nou, ik zie toch echt verschillen, vrij grote ook wel. De punt van het mes is (op de foto) totaal anders, het handvat anders, de gebruikte (hout)soort voor het handvat is anders etc.quote:Op donderdag 26 februari 2009 14:42 schreef n8n het volgende:
Zie ik overigens dat Ikea een mes van Kai Shun min of meer 1 op 1 heeft gekopieerd![]()
Het origineel:
[ afbeelding ]
Ikea:
[ afbeelding ]
Ik had daar nog nooit van gehoord, maar nadat ik nu wat info op het internet heb opgezocht wil ik het natuurlijk meteen proberen.quote:Op donderdag 26 februari 2009 14:45 schreef Jarno het volgende:
[..]
Daar gebruik ik altijd gerookte knoflook voor. Ideaal.
Welke? Die houten "athentieke" kraam?quote:Op donderdag 26 februari 2009 16:06 schreef MinderMutsig het volgende:
Waar woon je?
In Groningen kan je het in ieder geval kopen bij de kruidenkraam op de vismarkt.
Je kan hem niet missen, staat er iig op vrijdag. Hij staat zeg maar dwars op de markt. Je hebt aan de vismarkt ook nog een kruidenwinkel, kan je het ook proberen.quote:Op donderdag 26 februari 2009 16:42 schreef Haijo het volgende:
[..]
Welke? Die houten "athentieke" kraam?
Waar heb je die vandaan?quote:Op dinsdag 24 februari 2009 10:53 schreef KrnKje het volgende:
[..]
IeuwIk doe het gewoon in de twee schaal-helften
Opmerkelijk hoeveel handigheidjes jullie hebben
Dit is mijn noodzaak voor een zachtgekookt ei (kan ik dus echt niet op tijd):
[ afbeelding ]
Ik neem altijd een bol van mijn moeder mee, die heeft meestal wel een streng hangen.quote:
Ik weet eigenlijk niet eens hoe die kraam er uitziet.quote:Op donderdag 26 februari 2009 16:42 schreef Haijo het volgende:
[..]
Welke? Die houten "athentieke" kraam?
Bij de IKEA?quote:Op donderdag 26 februari 2009 16:54 schreef Sylvana het volgende:
Ik heb vandaag een knoflookontveller en een appelsnijder gekocht
Nee, bij de Xenosquote:
Ah, sigme to the rescue!quote:Op donderdag 26 februari 2009 18:46 schreef sigme het volgende:
Die ene aan de Vismarkt, rechts van de Mitra, met dat trappetje, heet 'Kruiden en keramiek".
De andere aan de Vismarkt, links van Mitra, is de Bazarz, die ook een kraam op de markt heeft staan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |