Dat stukloon waar jij het over hebt zal dus gaan verdwijnen. Per 1 april is er een nieuwe CAO.quote:Op maandag 23 februari 2009 00:57 schreef ultra_ivo het volgende:
DW777, ik denk dat je het nog geen dag zult uithouden als postbode als je zo over het vak denkt. De concurrenten laten hun mensen op stukloon werken of onder het minimum loon (in de praktijk dan). Bij TNT krijg je tenminste een salaris waarvan je kunt leven. Goede banen worden dus omgezet in flutbaantjes. Met als gevolg dat mensen hun hand moeten ophouden om op de bijstandsnorm uit te komen.
Dat is geadresseerd drukwerk. Geadresseerde post onder de 50 gram gaat allemaal via de TNT.quote:Daarnaast is dit een schijnliberalisering. In de praktijk werd de postmarkt al niet nageleefd, de concurrenten bezorgden al continu post onder de 50 gram.
Je overdrijft behoorlijk. Bovendien zal TNT in de praktijk ongetwijfeld hetzelfde trucje ook wel eens uithalen met hun VSP-netwerk. Dat noem ik dan ook maar even oneerlijke concurrentie.quote:TNT is verplicht overal te bezorgen, 6 dagen per week. Zelfs bij de meest afgelegen boerderijen. De concurrentie bezorgt alleen in de makkelijke gebieden, de rest dumpt ze gewoon bij TNT. Een eerlijke concurrentie gaat uit van gelijke normen en gelijke verplichtingen. Dan moet de concurrentie ook overal gaan bezorgen, ook daar waar de feitelijke kosten 1-2 Euro zijn. En ook zelf voor de verhuispost, curatorzendingen etc. zorgen. Nu gooit iedereen z'n niet gewenste post in een TNT brievenbus en kan TNT de rotzooi opknappen.
Ik denk dat het vooral gericht is op bedrijven.quote:Op zondag 22 februari 2009 15:15 schreef Sander het volgende:
[..]
Ik dacht dat je het niet met me eens was, sorry
Ik denk ook dat de consument hierdoor alleen maar achteruit gaat. Plus, hoe willen ze dit aanpakken dan? Aparte postzegels? Vier verschillende brievenbussen? Ik moet het nog zien hoor.
Alsof er tegenwoordig nog zoveel mensen post gebruiken.quote:Op zondag 22 februari 2009 14:56 schreef Sander het volgende:
Ja, door de onderlinge concurrentie wordt de postbezorging beter. Geloven ze het zelf?
Bullshit. Ik krijg in mijn brievenbus genoeg post (brieven van instanties, woningbouwvereniging, afrekeningen etc.) die niet via TNT bezorgd zijn.quote:Op maandag 23 februari 2009 01:22 schreef The_Verve het volgende:
Dat is geadresseerd drukwerk. Geadresseerde post onder de 50 gram gaat allemaal via de TNT.
Ik overdrijf helemaal niet. Ik heb toevallig enig inzicht hoe de posstromen gaan, zie wat ik zelf in handen krijg en heb op veel plekken die poststromen in handen gehad.quote:Je overdrijft behoorlijk. Bovendien zal TNT in de praktijk ongetwijfeld hetzelfde trucje ook wel eens uithalen met hun VSP-netwerk. Dat noem ik dan ook maar even oneerlijke concurrentie.
Als ik het goed begrijp geldt die CAO niet voor de mensen bij Sandd zonder een normaal arbeidscontract. En dat zou zo ongeveer het voltallige bezorgpersoneel zijn, dat werkt obv een 'overeenkomst van opdracht'.quote:Op maandag 23 februari 2009 01:22 schreef The_Verve het volgende:
[..]
Dat stukloon waar jij het over hebt zal dus gaan verdwijnen. Per 1 april is er een nieuwe CAO.
[..]
Ik denk niet dat de andere bedrijven ineens ook brievenbussen gaan plaatsen. Een groot deel van de post waar het hier over gaat zijn nog altijd bankafschriften, rekeningen en post van de belastingdienst en dat gaat sowieso niet via oranje brievenbussen.quote:Op maandag 23 februari 2009 10:30 schreef DivineJester het volgende:
Wat mij in deze interesseert is hoe men de post wil gaan inzamelen. Als ik voor een brief verder weg moet dan de dichtsbijzijnde brievenbus (die in handen van TNT blijven neem ik aan) dan is dat al een vorm van oneerlijke concurrentie. Tenzij er een zwik bussen bijgezet worden, maar dan krijg je weer gezeur met verschillende postzegels en/of tarieven, brieven die abusievelijk in de verkeerde bus zijn gegooid etc. Verder moet een vrije (of beter is eiegenlijk open) marktwerkign zorgen voor betere dienstverlening én kostenbesparing? Dat haal je dus alleen maar door de bezorgers heel weinig uit te betalen. Het rondrijden met een autootje/fiets moet elke postbesteller natuurlijk, en de overheadkosten lijken me ook wel gelijk te schalen (ongeveer dan, op de wat langere termijn). Of de dienstverlening gaat achteruit en je moet voor buitenstedelijk/provinciale post opeens meer gaan betalen ofzo.
Ik moet nog zien hoe men dit wil gaan uitvoeren.
Concurrentie zorgt op de lange termijn altijd voor een beter product.quote:Op zondag 22 februari 2009 14:56 schreef Sander het volgende:
Ja, door de onderlinge concurrentie wordt de postbezorging beter. Geloven ze het zelf?
Ja, ik denk na, en dan kom ik toch telkens er weer op uit dat liberalisering heel erg goed is. Bovendien is de enige liberalisering die er nu plaats vind dat de postmarkt open wordt gesteld voor meerdere commerciële spelers in plaats van één commerciële speler, TNT-Post. Verder heb ik nooit geklaag gehoord over het feit dat er meerdere bedrijven zijn die bezorging van pakketten aanbieden, het komt op mij een beetje over als gelegenheidsgeklaag omdat liberalisering wat minder in de mode is tegenwoordig.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:08 schreef Maverick_tfd het volgende:
Ik sta er echt van te kijken dat er nog steeds zoveel mensen denken dat privatisering in elke sector HET ideaal is. Denken die mensen weleens na?
quote:Op maandag 23 februari 2009 13:53 schreef McKillem het volgende:
Kwaliteit postbezorging word beter?
Niet echt. Nu krijg je ook hier van die tariefoorlogen, en dat geld moet ergens wegkomen. Zoals gewoonlijk zal dit weer de kwaliteit zijn waar op ingeboet word.
quote:Op maandag 23 februari 2009 13:53 schreef McKillem het volgende:
Niet echt. Nu krijg je ook hier van die tariefoorlogen, en dat geld moet ergens wegkomen. Zoals gewoonlijk zal dit weer de kwaliteit zijn waar op ingeboet word.
Als het aan mij lag was het gewoon nog een staatsbedrijf geweest, net zoals de busvervoerders, de ns, de energieleveranciers en zorgverzekeraars. Sommige dingen kun je nou eenmaal beter niet privatiseren imo.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:23 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ja, ik denk na, en dan kom ik toch telkens er weer op uit dat liberalisering heel erg goed is. Bovendien is de enige liberalisering die er nu plaats vind dat de postmarkt open wordt gesteld voor meerdere commerciële spelers in plaats van één commerciële speler, TNT-Post. Verder heb ik nooit geklaag gehoord over het feit dat er meerdere bedrijven zijn die bezorging van pakketten aanbieden, het komt op mij een beetje over als gelegenheidsgeklaag omdat liberalisering wat minder in de mode is tegenwoordig.
Ja kijk maar naar de energiemarkt, het busvervoer en de telefonie.quote:Op zondag 22 februari 2009 14:56 schreef Sander het volgende:
Ja, door de onderlinge concurrentie wordt de postbezorging beter. Geloven ze het zelf?
Wat betreft de infrastructuur om energie aan te bieden, railinfrastructuur etc. dan ben ik het met je eens, maar juist die zaken zijn nu ook niet geprivatiseerd. Wat betreft andere takken van de markt is liberalisering echt de beste keus, er is geen enkele reden om aan te nemen dat een staatsmonopolist betere producten of diensten af kan leveren dan een private onderneming.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:28 schreef Maverick_tfd het volgende:
Sommige dingen kun je nou eenmaal beter niet privatiseren imo.
Bedenk wel dat je zonder liberalisering nog voor een kwartje per minuut zou bellen, en dat grote 50 persoons bussen nog steeds naar een boerendorp zouden rijden terwijl er maar 10 mensen in het dorp wonen en een mini-busje dus ook prima zou kunnen voldoen.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:30 schreef Sapstengel het volgende:
Ja kijk maar naar de energiemarkt, het busvervoer en de telefonie.
Geef me 1 reden waarom niet?quote:Op maandag 23 februari 2009 14:28 schreef Maverick_tfd het volgende:
[..]
Als het aan mij lag was het gewoon nog een staatsbedrijf geweest, net zoals de busvervoerders, de ns, de energieleveranciers en zorgverzekeraars. Sommige dingen kun je nou eenmaal beter niet privatiseren imo.
Wat voor extra service gaan ze bieden dan? Het is geen fotocamera die je bij de lokale fotoboer koopt in plaats van de mediamarkt hoor. Het is gewoon een brief die van A naar B gaat.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:25 schreef raptorix het volgende:
[..]
![]()
Tariefoorlog geeft al aan dat de huidige prijs te hoog is, daarnaast vergeten droeftoeters als jou dat concurrentie niet alleen op basis van prijs kan, maar ook op basis van kwaliteit en service.
Bij een "staatsmonopolist" kan je iig eisen dat de dienstverlening beter word of anders gaat, of is er iig controle over.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:32 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Wat betreft de infrastructuur om energie aan te bieden, railinfrastructuur etc. dan ben ik het met je eens, maar juist die zaken zijn nu ook niet geprivatiseerd. Wat betreft andere takken van de markt is liberalisering echt de beste keus, er is geen enkele reden om aan te nemen dat een staatsmonopolist betere producten of diensten af kan leveren dan een private onderneming.
-Acuratere bezorging?quote:Op maandag 23 februari 2009 14:46 schreef McKillem het volgende:
[..]
Wat voor extra service gaan ze bieden dan? Het is geen fotocamera die je bij de lokale fotoboer koopt in plaats van de mediamarkt hoor. Het is gewoon een brief die van A naar B gaat.
Dergelijke belangrijke meuk moet je gewoon niet privatiseren.
Oja, bij wie ga je dat eisen? Bij Balkenende? En wat ga je doen als ze niet luisteren? Ga je dan naar de concurrent? ohnee, ff vergeten, die was er immers nietquote:Op maandag 23 februari 2009 14:48 schreef McKillem het volgende:
[..]
Bij een "staatsmonopolist" kan je iig eisen dat de dienstverlening beter word of anders gaat, of is er iig controle over.
Als je straks ergens niet over tevreden bent "moet je maar overstappen".
Nee, in de private sector is alles altijd helemaal top.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
-Acuratere bezorging?
-Aangetekende post een 2e maal aanbieden in de avonduren
En zo kan ik nog wel 100 dingen opnoemen, dat jij belangrijke zaken liever door de overheid laat doen geeft aan hoe verblind je bent, juist een overheid kan geen garanties afgeven over kwaliteit, immers ze maken hun eigen wetten en vervelende concurrentie hebben ze ook niet.
Ik heb het niet over ik als persoon maar wij als volk.quote:Op maandag 23 februari 2009 14:51 schreef raptorix het volgende:
[..]
Oja, bij wie ga je dat eisen? Bij Balkenende? En wat ga je doen als ze niet luisteren? Ga je dan naar de concurrent? ohnee, ff vergeten, die was er immers niet![]()
![]()
Tuurlijk is het niet allemaal top, maar je hebt dan in ieder geval de keuze om voor een concurrent te kiezen, en niet onder Stalin? Goh je bent bekend met de ov-chipkaart en het elektronisch patienten dossier? Je weet ook dat men wil registreren of je kinderen krulletjes schaamhaar hebben? Nou als ze dat soort dingen al motte weten, dan zet ik inderdaad me hoedje op.quote:Op maandag 23 februari 2009 15:04 schreef McKillem het volgende:
[..]
Nee, in de private sector is alles altijd helemaal top.Zet dat aluminium hoedje eens af man. We zitten hier niet onder Stalin ofzo.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |