Ik kan me niet voorstellen dat er mensen zijn die Dawkins lezen en van de andere kant zo bekrompen zijn dat het hun wat kan schelen of zijn boeken bovenaan of onderaan in een stoffig boekenkastje staan in de bibliotheek.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 22:46 schreef Drijfzand het volgende:
So, what the problem???
Vind jij dat Dawkins op de hoogste plank hoort en woon je in Leicester, ga naar de bib en plaats ze daar!!!
En dan kan je ook een gesprek hebben met die mensen, die duidelijk heel veel begrip hebben voor elke idioot die zich druk maakt over onbenullige zaken, en ze zullen je je zin geven!
En dan mogen de creationisten hier het volgende klaagtopic openen. Iedereen tevreden?
Er klagen dus 3 moslims volgens jou en de bieb gaat gelijk om...quote:Op zondag 22 februari 2009 00:10 schreef IHVK het volgende:
'moslims ziedend'![]()
Als dit een parodie was zou het ook nog grappig zijn.
Waarschijnlijk hebben er 3 moslims geklaagd.
Zolang het maar op alfabet staat, de enige orde die van belang is bij boeken.quote:Op zondag 22 februari 2009 00:35 schreef Twerk het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat er mensen zijn die Dawkins lezen en van de andere kant zo bekrompen zijn dat het hun wat kan schelen of zijn boeken bovenaan of onderaan in een stoffig boekenkastje staan in de bibliotheek.
Omdat ze bang zijn denk ik of moslims zwart willen maken.quote:Op zondag 22 februari 2009 00:39 schreef qonmann het volgende:
[..]
Er klagen dus 3 moslims volgens jou en de bieb gaat gelijk om...
Waarom toch ?
Ja precies en zodoende kan en mag wat mij part een boek van Dawkins (maar dus elk boek) overal staan.quote:Op zondag 22 februari 2009 00:45 schreef Specularium het volgende:
[..]
Zolang het maar op alfabet staat, de enige orde die van belang is bij boeken.
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat al deze berichten maar tot één doel dienen. En dat misschien de personen die deze politiek correcte beslissing namen heel goed wisten wat het resultaat zou zijn.quote:Op zondag 22 februari 2009 00:44 schreef Twerk het volgende:
De bibliotheken etc hebben dus een gesprek met een overkoepelende moslimorganisatie gehad en als je de Engelse kranten leest lijkt naar voren te komen dat ze zijn geadviseerd om toch maar toe te geven aan de wensen(eisen) van de moslims om hun heilige boek zo te behandelen.
Je kunt dit zien als een mooi gebaar of een zinvol overleg, maar ik kan mij ook niet aan de indruk onttrekken dat deze beslissing ook is genomen omdat ze anders weleens vervelende consequenties hadden voorzien. We hebben immers genoeg voorbeelden hoe kleinzielig en extreem een (klein) deel van de moslimgemeenschap kan reageren en handelen.
damn, die ziet zoiets meteen. Doe ik twee dagen over.quote:Op zondag 22 februari 2009 00:47 schreef RoW_0 het volgende:
[..]
Omdat ze bang zijn denk ik of moslims zwart willen maken.
media..
Wat precies is het huidige klimaat in het Verenigd Koninkrijk? Omschrijf dat eens!quote:Op zondag 22 februari 2009 00:52 schreef Drijfzand het volgende:
[..]
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat al deze berichten maar tot één doel dienen. En dat misschien de personen die deze politiek correcte beslissing namen heel goed wisten wat het resultaat zou zijn.
Of dit soort backclash was niet te voorspellen gezien het huidige klimaat? Ook maar een ideetje hoor.
Het waren toch echt de moslims die begonnen te zeuren en zelfs tot actie overgingenquote:Op zondag 22 februari 2009 00:52 schreef Drijfzand het volgende:
[..]
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat al deze berichten maar tot één doel dienen. En dat misschien de personen die deze politiek correcte beslissing namen heel goed wisten wat het resultaat zou zijn.
Of dit soort backclash was niet te voorspellen gezien het huidige klimaat? Ook maar een ideetje hoor.
Wie weet, maar het lijkt alsof jij denkt het begrepen te hebben. "Tot één doel dienen" is sowieso al een onjuiste en rommelige formulering.. Iets wat de norm lijkt in dit topic.quote:Op zondag 22 februari 2009 00:52 schreef Drijfzand het volgende:
[..]
Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat al deze berichten maar tot één doel dienen. En dat misschien de personen die deze politiek correcte beslissing namen heel goed wisten wat het resultaat zou zijn.
Of dit soort backclash was niet te voorspellen gezien het huidige klimaat? Ook maar een ideetje hoor.
er hadden moslims enkele boeken op een hogere plank geplaatst. Dat is althans de versie die we kennen. Iemand die weet wie die personen waren?quote:Op zondag 22 februari 2009 00:57 schreef qonmann het volgende:
[..]
Het waren toch echt de moslims die begonnen te zeuren en zelfs tot actie overgingen
Irrelevant in deze discussie. Al dat gemierenneuk. Ga m'n centrale stelling maar aanvallen ipv details alstublieft.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 22:24 schreef Twerk het volgende:
Waarom zou een wetenschappelijk boek van R. Dawkins ook een gelovig boek zijn?
niets is zeker; hoe is het allemaal begonnen? Valse bewijzen, illegale oorlog, GB kan in 30 minuten met WMDs geraakt worden, Dr Kelly die gevonden wordt met een ECG electrode waarover later niets meer gehoord is; Mandelson die een bevriend rechter uit noordierland inschkelt om de regering vrij te spreken, een braziliaan die wegloopt, over hekjes springt dikke jas aanheeft met draden eronder, maar uiteindelijk gewoon gewandeld heeft, door het hekje gegaan, nog een krant genomen, en helemaal geen winterjas of draden droeg, verhaal van een getuige die we daarna niet meer gezien hebben.quote:Op zondag 22 februari 2009 00:59 schreef Twerk het volgende:
[..]
Wie weet, maar het lijkt alsof jij denkt het begrepen te hebben. "Tot één doel dienen" is sowieso al een onjuiste en rommelige formulering.. Iets wat de norm lijkt in dit topic.
En dan helemaal in een openbare ruimte dat niet voor enige vorm van aanbidding bestemd is.quote:Op zondag 22 februari 2009 01:06 schreef Cmonv het volgende:
[..]
Irrelevant in deze discussie. Al dat gemierenneuk. Ga m'n centrale stelling maar aanvallen ipv details alstublieft.
Ik heb ook Physics genoemd en Donald Duck maar daar hoor je niemand over. Het gaat om het idee dat geen boek boven een ander gaat. Religie of niet.
Religies krijgen overmatig respect door hun boeken anders te behandelen. En niet alleen de boeken, maar ook in het algemeen.
Nee ok, maar ik reageerde ook op iemand die zei: "The God Delusion is geen gelovig boek". Dat leek me nogal voor de handliggend, de suggestie alleen vond ik al zo absurd dat ik ernaar vroeg wie ermee kwam en waarom?quote:Op zondag 22 februari 2009 01:06 schreef Cmonv het volgende:
[..]
Irrelevant in deze discussie. Al dat gemierenneuk. Ga m'n centrale stelling maar aanvallen ipv details alstublieft.
Ik heb ook Physics genoemd en Donald Duck maar daar hoor je niemand over. Het gaat om het idee dat geen boek boven een ander gaat. Religie of niet.
Religies krijgen overmatig respect door hun boeken anders te behandelen. En niet alleen de boeken, maar ook in het algemeen.
BNW is verderop.quote:Op zondag 22 februari 2009 01:06 schreef Drijfzand het volgende:
[..]
niets is zeker; hoe is het allemaal begonnen? Valse bewijzen, illegale oorlog, GB kan in 30 minuten met WMDs geraakt worden, Dr Kelly die gevonden wordt met een ECG electrode waarover later niets meer gehoord is; Mandelson die een bevriend rechter uit noordierland inschkelt om de regering vrij te spreken, een braziliaan die wegloopt, over hekjes springt dikke jas aanheeft met draden eronder, maar uiteindelijk gewoon gewandeld heeft, door het hekje gegaan, nog een krant genomen, en helemaal geen winterjas of draden droeg, verhaal van een getuige die we daarna niet meer gezien hebben.
mja
OK!quote:Op zondag 22 februari 2009 01:18 schreef Twerk het volgende:
[..]
Nee ok, maar ik reageerde ook op iemand die zei: "The God Delusion is geen gelovig boek". Dat leek me nogal voor de handliggend, de suggestie alleen vond ik al zo absurd dat ik ernaar vroeg wie ermee kwam en waarom?
Verder zie ik ook geen legitieme redenen om het ene boek boven het andere te plaatsen, maar dat leek me zo onderhand wel duidelijk.
quote:Zolang het maar op alfabet staat, de enige orde die van belang is bij boeken.
En toen dat gebeurde las je er niets over, ik kan me er iig niets van herinneren een tijdje terug .. moslims verplaatsen Koran naar bovenste plank oidquote:Op zaterdag 21 februari 2009 23:29 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Jou wel, maar dat is niet verbazingwekkend.
[..]
[..]
[/b]
[..]
[..]
[..]
[..]
[/b]
[..]
[..]
Omdat een bibliotheek een openbaar gebouw is dat niet dient voor de aanbidding van godsdienst en bibliotheekpersoneel zich niet aan religieuze richtlijnen zou moeten houden én ik het bizar vindt dat uit angst voor belediging de leiding van een bibliotheek met een etnische minderheid gaat bespreken hoe zij bibliotheekzaken moet regelen.quote:
Het is idd van de zotte dat dat zo maar besloten wordt zonder de andere gelovigen daarbij te betrekken, het gaat immers om hun boeken .. als je dan al zo beleefd bent om in te gaan op de speciale wensen van de moslims mbt hun heilige boek, zou je op z'n minst de beleefdheid op moeten brengen de belijders van de andere geloven en hun houding tov hun heilige boeken te betrekken bij de besluitvorming.quote:Op zondag 22 februari 2009 12:33 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Omdat een bibliotheek een openbaar gebouw is dat niet dient voor de aanbidding van godsdienst en bibliotheekpersoneel zich niet aan religieuze richtlijnen zou moeten houden én ik het bizar vindt dat uit angst voor belediging de leiding van een bibliotheek met een etnische minderheid gaat bespreken hoe zij bibliotheekzaken moet regelen.
Ronduit belachelijk.
Naar aanleiding van de eigenhandige boekverplaatsing en klachten van moslims hebben bibliotheken de federatie van moslimorganisaties geraadpleegd. Die adviseerde alle religieuze boeken buiten het bereik van bezoekers te zetten. Dat is nu de nieuwe richtlijn zonder consultatie van bijvoorbeeld christelijke of joodse organisaties.
Dat de Bijbel nu buiten bereik is van bibliotheekbezoekers is ook in tegenspraak met een centrale uitgangspunt van de protestante reformatie dat iedereen toegang moet hebben tot de Bijbel.
Ik vind het eigenlijk bijzonder teleurstelling dat het beleid van bibliotheken bepaald wordt door de religieuze praktijken van een groep.
Kijk en dat is het enige correcte antwoord, slotje dan maar?quote:Op zondag 22 februari 2009 14:10 schreef moussie het volgende:
Btw, ik vind dat er niet op dat verzoek in had moeten worden gegaan .. een bieb werkt met categorieën en op alfabet, wel zo makkelijk .. als je begint speciale boeken speciale plekken te geven is het einde zoek
De bibliotheek instantie heeft de moslimfederatie geraadpleegd en heeft het advies gekregen alle heilige boeken naar de bovenste plank te verplaatsen.quote:Op zondag 22 februari 2009 14:10 schreef moussie het volgende:
Maar ja, je kan het de moslims niet kwalijk nemen dat die hun overtuiging mededelen aan dat overlegorgaan, volgens hun horen heilige boeken boven de aardse te staan, het is de bieb die beslist dat dat telt voor alle heilige boeken ..
Initieel ging het om de koran, maar vanwege de religieuze richtlijn dat de koran boven gemeengoed geplaatst moet worden is het vanuit de plaats waar de Bijbel op de plank staat aanmatigend.quote:In a report, the Museums, Libraries and Archives Council explained that the librarians in Leicester had spoken to the Federation of Muslim Organizations and were advised that all holy books be placed on the top shelf.
“This meant that no offense is caused, as the scriptures of all the major faiths are given respect in this way, but none is higher than any other,” according to the statement on the MLA website.
Dat zeg ik.quote:Btw, ik vind dat er niet op dat verzoek in had moeten worden gegaan .. een bieb werkt met categorieën en op alfabet, wel zo makkelijk .. als je begint speciale boeken speciale plekken te geven is het einde zoek
ach heel kort gezegt ...quote:Op vrijdag 20 februari 2009 15:26 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Wat voor last heb jij in je dagelijks leven van de Islam dan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |