mits wij de CL winnen anders gewoon 2x op rij...quote:Op maandag 9 maart 2009 12:52 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Echt een sensationeel seizoen dit. Az kampioen, geweldig gewoon! Volgend seizoen fc twente misschien?:)
1 2 3 4 5 6 | 2. FC Twente 27 17 7 3 58 51-24 3. Ajax 27 17 4 6 55 58-29 4. Heerenveen 28 16 6 6 54 59-48 5. PSV 27 13 7 7 46 53-30 6. FC Groningen 27 13 4 10 43 46-31 |
1 2 3 4 5 | 8. FC Utrecht 27 10 8 9 38 35-31 9. NEC 27 9 9 9 36 33-31 10. Feyenoord 27 9 7 11 34 40-36 11. Vitesse 27 7 9 11 30 28-39 |
daar mogen ze best tevreden mee zijn, directe Uefacup plaatsing, geen play offsquote:Op vrijdag 20 maart 2009 22:52 schreef sezten het volgende:
SCH word hoogstens 4de.
2-0 bij De Graafschap
quote:Op zaterdag 21 maart 2009 10:14 schreef fuckbuddy het volgende:
Nee hoor, ze gaan zeker boven Ajax eindigen. Daar durf ik wel een weddenschap voor af te sluiten.
okido, fair is fair... Wat zetten we in?quote:
een klappertquote:Op zondag 22 maart 2009 21:19 schreef fuckbuddy het volgende:
[..]
okido, fair is fair... Wat zetten we in?
Wel nornaal (geen geld) maar een ???
die heb ik genoeg, maar jij kan geen F'noord klappert regelen.quote:
Ow, was een suggestie voor Rumillequote:Op zondag 22 maart 2009 21:29 schreef fuckbuddy het volgende:
[..]
die heb ik genoeg, maar jij kan geen F'noord klappert regelen.
Of maak je een "limited-edition"?
quote:Achter AZ barst de strijd echt los
Door RIEPKO BUIKEMA
ROTTERDAM - Met vijf speelronden te gaan, is in de eredivisie alleen de kampioen al (bijna) bekend. Verder ligt alles nog open.
KAMPIOENSCHAP EN EERSTE RONDE CHAMPIONS LEAGUE
De strijd om de landstitel lijkt beslecht.Op vijf wedstrijden van het einde koestert AZ een voorsprong van elf punten op naaste achtervolger FC Twente. AZ kan komend weekeinde al kampioen worden, maar dan moet de concurrentie wel steken laten vallen.
Bij een 'normaal' verloop wordt AZ zaterdag 18 april in eigen stadion kampioen tegen Vitesse. De ploeg van Louis van Gaal weet zich dan verzekerd van deelname aan de groepsfase van de Champions League in het seizoen 2009-2010.
TWEEDE PLAATS EN DERDE VOORRONDE CHAMPIONS LEAGUE
Achter AZ knokken Twente en Ajax om de tweede plaats. Die positie is dit seizoen van grote waarde, omdat de runner-up zich direct mag inschrijven voor de derde voorronde van de Champions League. Vorig seizoen moest de Nederlandse nummer twee dat recht nog afdwingen via play-offs met de nummer drie, vier en vijf van de ranglijst.
Waar van een echte titelstrijd geen sprake meer is, werd de race om de tweede plaats het afgelopen weekeinde opnieuw razend spannend. Ajax (dat een beter doelsaldo heeft) naderde Twente tot op één punt. Blijkbaar zag de competitieplanner van de KNVB de tweestrijd al aankomen; hij koos voor een rechtstreekse confrontatie tussen Ajax en FC Twente in Amsterdam op de slotdag van de competitie. Saillant: vorig seizoen versperden de Tukkers Ajax in de finale van de play-offs de toegang tot de voorronde van het Europese miljoenenbal.
EUROPA LEAGUE
Het verschil in beloning tussen de clubs die als derde en vierde eindigen is minder groot. Beide clubs plaatsen zich voor de Europa League (de opvolger van de huidige UEFA Cup), waarbij de nummer vier Europees één fase eerder moet instromen (in de derde voorronde van het toernooi) dan de nummer drie (vierde voorronde).
De uitkomst van de strijd om de vierde plaats tussen Heerenveen en PSV (vijfde op vijf punten van de Friezen) kan wél veel consequenties hebben. De vierde club van de ranglijst is verzekerd van Europees voetbal. Maar de nationale nummer vijf verdient pas een toegangsbewijs voor de tweede voorronde van de Europa League als het in de play-offs afrekent met de nummers zes, zeven en acht van de eredivisie. Als de huidige stand op de ranglijst als maatstaf wordt genomen, plaatsen PSV, FC Groningen, NAC en FC Utrecht zich voor de play-offs.
Maar ook NEC (één punt achter nummer acht Utrecht) en Feyenoord (vier punten achterstand) zijn nog volop in de race voor deelname aan de play-offs om het laatste Europese ticket. De kansen van die laatste twee clubs op deelname aan de vierkamp kunnen bovendien aanzienlijk toenemen door de uitkomsten van de KNVB-beker. De halve finales van dat toernooi zijn FC Twente-NAC en FC Volendam-Heerenveen. Omdat voor de winnaar (en in sommige gevallen voor de verliezend finalist) van het bekertoernooi een Europa League-ticket klaarligt, zijn er verschillende scenario's mogelijk waarbij ook de nummer negen van de eredivisie mag meedoen aan de play-offs. Lees en huiver.
1. FC Twente wordt tweede in de competitie en wint de beker: FC Twente plaatst zich op grond van de eredivisie voor de voorronde van de Champions League. Daarom krijgt de verliezend bekerfinalist (Heerenveen of FC Volendam) het vrijgekomen ticket voor de vierde voorronde van de Europa League.
2. Heerenveen wordt vierde en speelt de bekerfinale tegen FC Twente: Ongeacht winst of verlies in bekerfinale plaatst Heerenveen zich voor de vierde voorronde van de Europa League. Het daarbij vrijgekomen Europa League-ticket (voor de nummer vier van de eredivisie) gaat dan naar de nummer vijf van de ranglijst. De nummers zes tot en met negen doen mee aan de play-offs.
3. Heerenveen wordt vierde en speelt de bekerfinale tegen NAC: Alleen bij winst gaat Heerenveen naar de vierde voorronde van de Europa League. Ook in dat geval gaat het vrijgekomen Europa League-ticket naar de nummer vijf van de ranglijst en doen de nummers zes tot en met negen mee aan de play-offs.
4. Heerenveen of NAC plaatst zich voor de play-offs en wint de beker: De bekerwinnaar speelt automatisch vierde voorronde Europa League. De daardoor vrijgekomen plaats van Heerenveen of NAC in de play-offs wordt ingenomen door de nummer negen van de ranglijst. De nummer negen mag ook meedoen aan de play-offs indien Heerenveen zich plaatst voor de play-offs, FC Twente tweede wordt én beide ploegen elkaar treffen in de bekerfinale.
Volgens mij moet dat tweede voorronde zijn dit jaar.quote:Achter AZ knokken Twente en Ajax om de tweede plaats. Die positie is dit seizoen van grote waarde, omdat de runner-up zich direct mag inschrijven voor de derde voorronde van de Champions League.
Wel de derde, maar er volgt ook nog een vierde. Dus zo'n groot voordeel is het volgens mij nog steeds niet.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:27 schreef Damzkieee het volgende:
Ik snap dr geen ene donder van, maar goed
[..]
Volgens mij moet dat tweede voorronde zijn dit jaar.
Inderaad, we zijn er alleen maar op achteruit gegaan. Laat Ajax maar lekker 3e worden. Dan hebben we komend seizoen ook niet die domper dat we meteen weer CL mislopen en we dus weer met een hoop speculaties aan het nieuwe seizoen beginnen. Bovendien hebben we er niks te zoeken.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:30 schreef kevin6188 het volgende:
[..]
Wel de derde, maar er volgt ook nog een vierde. Dus zo'n groot voordeel is het volgens mij nog steeds niet.
Ik snap je redenatie, maar ik wil toch gewoon voor de CL gaan. Daar zitten ook clubs in van het niveau Fiorentina, HSV en daar spelen we beter tegen dan tegen de zogenaamde 'kleintjes'.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:31 schreef Breach het volgende:
[..]
Inderaad, we zijn er alleen maar op achteruit gegaan. Laat Ajax maar lekker 3e worden. Dan hebben we komend seizoen ook niet die domper dat we meteen weer CL mislopen en we dus weer met een hoop speculaties aan het nieuwe seizoen beginnen. Bovendien hebben we er niks te zoeken.
Ja, maar die clubs eindigen daar dan vaak als 4e in de poule en zijn dus alweer in december klaar wat betreft Europees voetbal. Ik zie het liever zoals dit seizoen dat je ook lekker overwinterd. De sfeer blijft er gewoon beter door.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:35 schreef Suijk het volgende:
[..]
Ik snap je redenatie, maar ik wil toch gewoon voor de CL gaan. Daar zitten ook clubs in van het niveau Fiorentina, HSV en daar spelen we beter tegen dan tegen de zogenaamde 'kleintjes'.
Is gewoon dikke onzin. Dat was dit seizoen toch ook niet?quote:Op woensdag 8 april 2009 10:38 schreef Gabbylicious het volgende:
Zodra Ajax een tegenstander als FC TomTomsk treft kunnen ze meestal inpakken.
Meestal zeg ik toch?quote:Op woensdag 8 april 2009 10:41 schreef Breach het volgende:
[..]
Is gewoon dikke onzin. Dat was dit seizoen toch ook niet?
En juist dat gaat niet lukken. Of bijna zeker niet. En dan krijg je dus weer gezeik bij de eerste de beste verloren competitiewedstrijd. En dat moeten we niet hebben. Lekker UEFA-Cuppenquote:Op woensdag 8 april 2009 10:45 schreef Gabbylicious het volgende:
[..]
Meestal zeg ik toch?
Ajax mag van mij best CL, maar dan moeten ze die voorronde wel door zien te komen. Als je die wedstrijden niet kunt winnen, ligt dat aan de mentaliteit. Je representeert niet alleen je club maar ook het land waar je vandaan komt.
Dat vind ik niet zo heel triest, maar juist realistisch. De subtop in de grote voetballanden is alleen maar sterker geworden en de Nederlandse competitie juist zwakker.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:50 schreef Gabbylicious het volgende:
Toch eigenlijk best triest dat je op voorhand al weet dat je de voorronde niet door komt.
Hoewel, als je een club als Fiorentina, HSV etc tegenkomt je een grotere kans hebt dan tegen één of ander oostblok.
Ben ik het oneens met je. De Nederlandse competitie is er alleen maar sterker op geworden. We gaan voor het eerst in bijna dertig jaar een andere kampioen zien dan de traditionele top-3. Twente is enorm gegroeid (kwamen ook Europees ver), Groningen draait al een paar jaar heel goed.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:52 schreef Breach het volgende:
[..]
Dat vind ik niet zo heel triest, maar juist realistisch. De subtop in de grote voetballanden is alleen maar sterker geworden en de Nederlandse competitie juist zwakker.
Clubs als Standard Luik/Anderlecht, Zenit, Celtic/Rangers in de derde voorronde. En daarna eventueel de nummers drie/vier uit Italië, Spanje, Duitsland, Frankrijk, Engeland.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:52 schreef Sieps het volgende:
Welke clubs kan Ajax/Twente dan treffen in de 3e voorronde zoals het er nu voorstaat in de Europese competities?
Nivellering, betekent niet dat het niveau stijgtquote:Op woensdag 8 april 2009 10:56 schreef Gabbylicious het volgende:
[..]
Ben ik het oneens met je. De Nederlandse competitie is er alleen maar sterker op geworden. We gaan voor het eerst in bijna dertig jaar een andere kampioen zien dan de traditionele top-3. Twente is enorm gegroeid (kwamen ook Europees ver), Groningen draait al een paar jaar heel goed.
Mwah. Als het nu niet zou lukken is er geen sprake van een blamage zoals tegen Slavia en Kopenhagen. Denk dat dat bij iedereen wel duidelijk is. Via de voorronden alsnog CL halen is gewoon 'mooi meegenomen', als het ware.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:31 schreef Breach het volgende:
[..]
Inderaad, we zijn er alleen maar op achteruit gegaan. Laat Ajax maar lekker 3e worden. Dan hebben we komend seizoen ook niet die domper dat we meteen weer CL mislopen en we dus weer met een hoop speculaties aan het nieuwe seizoen beginnen. Bovendien hebben we er niks te zoeken.
Tegen Kopenhagen was ook geen blamage als iedereen objectief was. Een tegenstander die gewoon prima kon voetballen en een bal van Vermaelen die op miraculeuze wijze in de eigen goal verdwijnt.quote:Op woensdag 8 april 2009 10:58 schreef kevin6188 het volgende:
[..]
Mwah. Als het nu niet zou lukken is er geen sprake van een blamage zoals tegen Slavia en Kopenhagen. Denk dat dat bij iedereen wel duidelijk is. Via de voorronden alsnog CL halen is gewoon 'mooi meegenomen', als het ware.
Ok, nouja. Laten we de discussie over Kopenhagen verder even buiten beschouwing laten dan. Op FC Twente was toch ook niemand boos na de kansloze missie tegen Arsenal? Niet dat Ajax nu met 0-2 en 4-0 moet verliezen in haar jacht op de groepsfase ofzo, maar als je er tegen dat soort clubs uitgaat, is er geen enkele reden voor paniek, vind ik.quote:Op woensdag 8 april 2009 11:01 schreef Breach het volgende:
[..]
Tegen Kopenhagen was ook geen blamage als iedereen objectief was. Een tegenstander die gewoon prima kon voetballen en een bal van Vermaelen die op miraculeuze wijze in de eigen goal verdwijnt.
De pers werkt nu eenmaal zo. Let maar op als het volgend jaar gebeurd. Heb je dit seizoen niks gewonnen, loop je meteen weer CL mis en bij de eerstvolgende nederlaag is het weer prijs. Het is voor Ajax belangrijk dat er rust in de club blijft.
Waar Ajax ook speelt en hoeveel jaren we ook geen kampioen zijn geworden. Van Ajax wordt altijd verwacht dat ze kunnen winnen. Toen Twente Arsenal lootte zei iedereen: 'Dat worden 2 wedstrijden waarin Twente moet genieten'. Dat zal bij Ajax nooit het geval zijn.quote:Op woensdag 8 april 2009 11:03 schreef kevin6188 het volgende:
[..]
Ok, nouja. Laten we de discussie over Kopenhagen verder even buiten beschouwing laten dan. Op FC Twente was toch ook niemand boos na de kansloze missie tegen Arsenal? Niet dat Ajax nu met 0-2 en 4-0 moet verliezen in haar jacht op de groepsfase ofzo, maar als je er tegen dat soort clubs uitgaat, is er geen enkele reden voor paniek, vind ik.
Van het verschil tussen genieten en presteren ben ik het met je eens, maar niemand mag vandaag de dag meer verwachten dat Ajax zomaar Arsenal even uitschakelt. Hoe pijnlijk die conclusie ook is.quote:Op woensdag 8 april 2009 11:05 schreef Breach het volgende:
[..]
Waar Ajax ook speelt en hoeveel jaren we ook geen kampioen zijn geworden. Van Ajax wordt altijd verwacht dat ze kunnen winnen. Toen Twente Arsenal lootte zei iedereen: 'Dat worden 2 wedstrijden waarin Twente moet genieten'. Dat zal bij Ajax nooit het geval zijn.
Als je dingen wilt herstellen, doe het dan goed. Europa League is wel correct.quote:Op donderdag 9 april 2009 22:43 schreef fuckbuddy het volgende:
Uefa cup is de goede naam en niet "europa league"
Als ze over een paar weken officieel kampioen zijn roepen ze nog dat er niets beslist is en het draaiboek nog niet klaar is.quote:Op vrijdag 10 april 2009 09:09 schreef TIM-846 het volgende:
Volgend jaar gaan ze in Alkmaar weer roepen dat ze ze goed niet zijn en dat je er niets van kan verwachten.
Dit wordt nu al geroepen door supporters van andere clubs, vooral in Amsterdam. AZ is helemaal niet goed, en heeft geluk dat de top 3 niet thuis geeft., volgend jaar wordt het minder blabla.quote:Op vrijdag 10 april 2009 09:09 schreef TIM-846 het volgende:
Volgend jaar gaan ze in Alkmaar weer roepen dat ze ze goed niet zijn en dat je er niets van kan verwachten.
Wat een onzinquote:Op zondag 19 april 2009 22:49 schreef need2009 het volgende:
De strijd om de 2de plaats?
Licht er denk ik aan, hoe gemotiveerd AZ nog is. Denk persoonlijk dat AZ gemotiveerder is tegen ajax dan tegen Twente. En als Twente misschien wint volgende week en ajax verliest, geef ik Twente een grote kans.
Reken je maar niet rijk.quote:Op maandag 20 april 2009 09:51 schreef Kopbal het volgende:
Denk dat Ajax er 'gewoon' mee aan de haal gaat. Die zijn nu toch wel wakker geschud neem ik aan...
Twente thuis is ook een makkie natuurlijk.
Waarom zou hij zich rijk rekenen dan? En het is Ajax in plaats van Ajaks.quote:Op maandag 20 april 2009 10:29 schreef Roflpantoffel het volgende:
[..]
Twente een makkieajaks wordt nog 4de.
Ik maakte een garpje, hihi.quote:Op maandag 20 april 2009 10:29 schreef Roflpantoffel het volgende:
[..]
Twente een makkieajaks wordt nog 4de.
Arrogante Ajacieden altijd hierquote:Op maandag 20 april 2009 09:51 schreef Kopbal het volgende:
Denk dat Ajax er 'gewoon' mee aan de haal gaat. Die zijn nu toch wel wakker geschud neem ik aan...
Twente thuis is ook een makkie natuurlijk.
Ja damn zegquote:
Ondanks je kleuterige verbastering van Ajax zou je nog eens gelijk kunnen krijgen ook.quote:Op maandag 20 april 2009 10:29 schreef Roflpantoffel het volgende:
[..]
Twente een makkieajaks wordt nog 4de.
quote:Op zondag 19 april 2009 22:49 schreef need2009 het volgende:
De strijd om de 2de plaats?
Licht er denk ik aan, hoe gemotiveerd AZ nog is. Denk persoonlijk dat AZ gemotiveerder is tegen ajax dan tegen Twente. En als Twente misschien wint volgende week en ajax verliest, geef ik Twente een grote kans.
whehequote:
Fail.quote:Op maandag 20 april 2009 09:51 schreef Kopbal het volgende:
Denk dat Ajax er 'gewoon' mee aan de haal gaat. Die zijn nu toch wel wakker geschud neem ik aan...
Twente thuis is ook een makkie natuurlijk.
quote:Op maandag 20 april 2009 10:27 schreef Zwoerd het volgende:
Ik zie Ajax eigenlijk nog eerder punten verliezen bij Sparta dan bij de 2 thuiswedstrijden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |