Dat heb je alvast gepland ofzo ?quote:Op zondag 15 februari 2009 21:23 schreef Braddie het volgende:
Zo, Das best veel.... ik ben pas sinds vorige maand begonnen en geef gemiddeld 100euro per maand uit aan vinyl.
Ik ben in 1986 begonnen met kopen van vinyl. Ben daar tot pak em beet 1,5 - 2 jaar geleden mee door gegaan en sindsdien ben ik zo'n beetje gestopt met kopen. Was ook zeg maar het moment dat ik stopte met het actief draaien.quote:Op zondag 15 februari 2009 21:23 schreef Braddie het volgende:
Zo, Das best veel.... ik ben pas sinds vorige maand begonnen en geef gemiddeld 100euro per maand uit aan vinyl.
Vinyl is gewoon veel echter en warmer, Dat getik en gekraak tussen de songs door is juist een van de gave aspecten van Vinyl, al hebben de meeste van mijn lp`s daar geen tot weinig last van(alleen bij pauzes).quote:Op zondag 15 februari 2009 21:31 schreef Prisonbreaker het volgende:
Ik mix het liefst met vinyl en koop nog regelmatig lp's voor mijn verzameling. Blues van Jimi Hendrix is echt zo'n plaat die zo veel meer tot z'n recht komt. Cd's zijn leuk voor erbij maar er gaat niets boven vinyl.
Voor degene die het geld hebben: http://www.highfidelitydi(...).php?productid=18087
Ik wil nog wel een keer een lijst maken met wat ik aan cd's en lp's hier heb liggen maar vooralsnog ben ik daar te lui voor.quote:Op zondag 15 februari 2009 21:29 schreef Angel_of_Dth het volgende:
Ik heb een stuk of 40 85 LP's staan. Geen zin om de titels te typen, maar zit van alles tussen. Zie ook Vinyl (7)
Ik ook, al is het natuurlijk wel verstandig om er mee te beginnen nu de collectie nog vrij bescheiden is.quote:Op zondag 15 februari 2009 21:38 schreef Trashcanman het volgende:
[..]
Ik wil nog wel een keer een lijst maken met wat ik aan cd's en lp's hier heb liggen maar vooralsnog ben ik daar te lui voor.
Mja, qua vinyl valt het ook wel mee. Maar die lijst voor cd's ga ik wel een keer maken wanneer ik een grote schoonmaak hou ofzo, dan zet ik ze gelijk op volgorde.quote:Op zondag 15 februari 2009 21:39 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Ik ook, al is het natuurlijk wel verstandig om er mee te beginnen nu de collectie nog vrij bescheiden is.
Dat is ook een leuk klusje ja. Ik heb het een tijdje terug gelukkig gedaan, inmiddels is de collectie hard aan het groeien (cd's dus, vinyl gaat wat minder snel). Een lijst van cd's ben ik eens aan begonnen, maar dat is altijd maar tijdelijk en dan vergeet ik het bij te houden.quote:Op zondag 15 februari 2009 21:44 schreef Trashcanman het volgende:
[..]
Mja, qua vinyl valt het ook wel mee. Maar die lijst voor cd's ga ik wel een keer maken wanneer ik een grote schoonmaak hou ofzo, dan zet ik ze gelijk op volgorde.
Eerst even updaten, dan ga ik er nog over nadenkenquote:Op zondag 15 februari 2009 21:51 schreef Trashcanman het volgende:
[..]
5 euro voor het hele zwikkie.
Hebben we een deal?
Ik zou eerder rateyourmusic aanraden. Daar staat echt heel erg veel op, meer dan op allmusic en discogs. Wat je met recrodnerd kan, geen idee.quote:Op zondag 15 februari 2009 21:48 schreef arucard het volgende:
Ik ben ooit eens begonnen met een lijstje, maar daar had ik na een tijdje al geen zin meer in. Ik zal hem binnenkort weer eens updaten/afmaken.
http://www.recordnerd.com/lists/levi-
Op Recordnerd moet je alles zelf invullen, je kan ze niet uit een database kiezen ofzo.quote:Op zondag 15 februari 2009 22:40 schreef ranja het volgende:
[..]
Ik zou eerder rateyourmusic aanraden. Daar staat echt heel erg veel op, meer dan op allmusic en discogs. Wat je met recrodnerd kan, geen idee.
Whahahaha, Sterk.quote:Op zondag 15 februari 2009 23:53 schreef Croupouque het volgende:
Het gaat niet om de lengte. Met een paar centimeter kun je al behoorlijk swingen.
Hóhóhóhóhóhóhó!
quote:Op zondag 15 februari 2009 23:53 schreef Croupouque het volgende:
Het gaat niet om de lengte. Met een paar centimeter kun je al behoorlijk swingen.
Hóhóhóhóhóhóhó!
Ik heb ze in een lange brede rij staan. Past geen centimeter meer bij. Misschien kun je de onderste laag van een boekenkast gebruiken?quote:Op maandag 16 februari 2009 00:33 schreef Braddie het volgende:
Ik moet nog een kast kopen.
Iemand suggesties?, mijn platen liggen nu in de hoes opelkaar, Maar dat is niet goed voor de onderste plaat heb ik gehoord....
Jazeker, zo'n kast van de ikea.. ben even de naam kwijt.quote:Op maandag 16 februari 2009 00:33 schreef Braddie het volgende:
Ik moet nog een kast kopen.
Iemand suggesties?, mijn platen liggen nu in de hoes opelkaar, Maar dat is niet goed voor de onderste plaat heb ik gehoord....
Daar heb je een speciaal goedje voor. Dat kun je wel krijgen bij een audiospeciaalzaak. Kost wat, maar je beperkt wel het risico dat je platen bekrast raken.quote:Op maandag 16 februari 2009 00:42 schreef Braddie het volgende:
Thanks, Die kast heb ik al langer op m`n lijstje staan, maar deze is wel erg duur....
Hoe houd je de naald schoon van stof?, Er zat een flinke pluim op de naald dus ik heb heel zachtjes er tegen geblazen en toen was het eraf.
Maar ik hoorde net dat je dat niet moet doen, En er een borsteltje voor moet kopen of zo.
Juist, een beetje audiozaak (platenzaken vast ook wel) verkoopt wel antistatische borsteltjes. Daarmee kun je je plaat voor het afspelen van stof ontdoen zodat er ook niets aan de naald blijft hangen.quote:Op maandag 16 februari 2009 00:42 schreef Braddie het volgende:
Thanks, Die kast heb ik al langer op m`n lijstje staan, maar deze is wel erg duur....
Hoe houd je de naald schoon van stof?, Er zat een flinke pluim op de naald dus ik heb heel zachtjes er tegen geblazen en toen was het eraf.
Maar ik hoorde net dat je dat niet moet doen, En er een borsteltje voor moet kopen of zo.
Wat een onzin vergelijkingquote:Op zondag 15 februari 2009 22:01 schreef Braddie het volgende:
Ik ga echt absoluut geen Cd kopen, Als ik iets wil met kut kwaliteit dan download ik wel een 128kbps cd rip...
Nee, je verwart kwaliteit met snob-gehalte. Ik snap best dat het leuk is om vinyl te kopen, omdat het veel persoonlijker is dan een cd. Maar er worden ook belachelijk veel vinyl-persingen uitgebracht waarbij de CD kwalitatief veel beter is.quote:Op maandag 16 februari 2009 13:15 schreef Braddie het volgende:
Hoezo?, Cd kwaliteit ligt gewoon veel lager dan dat van een LP.
Dat is niet per definitie waar, zeker niet met nieuwe persingen. Er zijn persingen (niet allemaal natuurlijk) die gewoon met de zelfde kwaliteit als een CD gedrukt worden. Gewoon precies de zelfde (digitale) data in twee uitvoeringsvormen, de een geen haar beter dan de ander.quote:Op maandag 16 februari 2009 13:43 schreef Braddie het volgende:
Platen zijn sowieso 99 van de 100x beter omdat ze alle frequenties kunnen weer geven, En cd`s maar tot een bepaalde hoogte.
Zeer schokkend, ik ken het verhaal al. Gelukkig beginnen sommige CD masteraars een beetje wakker te worden..quote:Op maandag 16 februari 2009 15:51 schreef Aisumasen het volgende:
Als je even niet kijkt naar de persing, naar frequenties die enkel door dieren gehoord kunnen worden, en als je de hele "het klinkt warmer"-discussie even links laat liggen, is er nog een andere belangrijke reden waardoor LP's vaak zo veel beter klinken dan CD's.
Dat komt namelijk doordat 9 van de 10 CD's tegenwoordig zo ontzettend slecht gemastered worden! LP's worden apart gemastered, om verschillende (technische) redenen. En daardoor klinkt de LP-versie van een moderne CD zo vaak veel beter. Sterker nog, ik vervang meer dan de helft van mijn moderne CD's met een gedigitaliseerde versie van de LP. Treurig dat zoiets moet, toch?
Ik neem als voorbeeld de laatste CD van The White Stripes. Toffe plaat, maar volledig onluisterbaar op CD. Bij elke aanslag van de drums gaat-ie helemaal "in het rood" en hoor je dus gekraak. Het is niets meer dan één grote geluidsbrij, er is geen detail meer te horen. Zo zien de waveforms van het nummer "Bone Broke" er uit. De bovenste is van de CD, de onderste is van de LP.
[ afbeelding ]
Schokkend hè? En dit is misschien nog niet eens het beste voorbeeld, als je kijkt naar de nieuwe Metallica.
quote:Op maandag 16 februari 2009 01:33 schreef Braddie het volgende:
Weet ik, Maar dit is specifiek voor de verzamelaar, Niet voor de mee praters..
Wat is er in dit topic anders dan als in dat topic dan?quote:Op maandag 16 februari 2009 01:33 schreef Braddie het volgende:
Weet ik, Maar dit is specifiek voor de verzamelaar, Niet voor de mee praters..
Helemaal niks, TS wil gewoon niet toegeven dat hij dat andere topic gemist heeft.....quote:Op maandag 16 februari 2009 19:59 schreef arucard het volgende:
[..]
Wat is er in dit topic anders dan als in dat topic dan?
Nogmaals: dat is er dus al.quote:Op maandag 16 februari 2009 20:33 schreef Braddie het volgende:
Dat heb ik niet, maar een apart topic voor vinyl verzamelaars is in mijn opinie nooit weg.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |