Ik ben dus sjak, Jacqueline als je het voluit wil zeggen. Wij wonen in het westen van het land. We woonden eerst in Amsterdam maar toen ik zwanger was hebben we besloten toch “naar buiten” te gaan. Eerst was Haarlem buiten genoeg maar uiteindelijk zijn we in een klein dorp vlak bij Haarlem terecht gekomen.
WerkIk werk veel, heb maar liefst drie banen. Het hoofddeel van mij werk bestaat uit het opleiden van anesthesiemedewerkers in de theorie. Dat betekent lessen geven, toetsen afnemen en studiebegeleiding. Maar ook alle zaken eromheen. We zijn nu bezig met een grote onderwijsvernieuwing waarbij we alles bijna hebben afgerond. We kunnen dus gaan beginnen aan de evaluaties. Daarnaast werkte ik altijd 1 dag per week in de praktijk. Als anesthesiemedewerker ben je samen met de anesthesioloog verantwoordelijk voor de narcose. We brengen de patient in slaap en zorgen dat deze weer wakker wordt. Mooi en interessant werk. Dat doe ik momenteel niet, ik mag me nu op de OK bezig houden met kwaliteitsverbetering tot ik weer helemaal beter ben.
Tenslotte ben ik redacteur bij een medisch tijdschrift. Dat doe ik in mijn vrije tijd. Ik zoek schrijvers, begeleid schrijvers bij het maken van artikelen, redigeer en corrigeer en zo af en toe schrijf ik zelf ook wat.
HobbiesHierdoor heb ik niet zoveel tijd voor echte hobbies. Alhoewel ik sinds januari drie keer in de week sport. Maar dat is niet mijn hobby, dat is noodzaak. Ik kijk in mijn vrije tijd graag films. Graag de populaire soort omdat ik niet altijd zin heb om na te denken. Dat doe ik op mijn werk al genoeg. De laatste film die ik gezien heb was Wanted, geen aanrader overigens. Verder ken ik uiteraard het hele repertoire van Dora en de Teletubbies uit mijn hoofd.
MuziekIk ben vroeger een echte mellow houser geweest. Ik was kind aan huis in de Roxy. Mede door de Roxy heb ik goede herinneringen aan Faithless. Die draai ik ook nu nog graag. Verder vind ik de muziek van Moby mooi. Door Schanulleke kwam ik in aanraking met Jazz, dat ga ik steeds meer waarderen en de laatste tijd ben ik mezelf aan het aanleren om klassiek te luisteren. Ik vind dat wel mooi maar ook erg moeilijk.
BoekenIk las altijd graag en veel. Hier heb ik de laatste jaren geen tijd voor gehad en ook de concentratie niet. Ik mis dat vreselijk een reden waarom ik me aangesloten heb bij de fleesclub
UitspraakEen uitspraak waar ik enorm om gelachen heb en nog steeds om kan lachen is de volgende:
“Wat doet u nu zuster”. De situatie was te absurd en ik wil daar op een openbaar forum niet teveel over zeggen. Vraag het me maar tijdens een meeting. Het is absoluut één van de meest genante momenten in mijn leven.
Eten’s Nacht mag je me niet wakker maken!!! Ik heb mijn rust nog zo hard nodig. Ik houd wel erg van lekker eten. Ik vind het leuk om uit eten te gaan. Daar heb ik dan ook best wel wat voor over maar mijn eisen zijn ook best hoog. Je moet de liefde van de kok proeven :p
De vraagDe nasleep na de geboorte van Stijn. Ja, wat een heftige periode was dat. Na tien weken kwam ik ineens doodziek in het ziekenhuis te liggen.
Pas nu begin ik een beetje de impact te zien die het op me heeft. Ik kan soms nog heel erg bang worden als ik terugdenk aan die dag dat ik opgenomen werd. De angst omdat ze niet wisten wat er was. Maar vooral de snelheid waarmee het ging en de pijn waarmee het gepaard ging. Die pijn kan ik nog zo terughalen. Vooral die pijn in/ bij mijn nieren.
Daarnaast ben ik ook op zijn tijd heel boos. Niet eens om het feit dat ik zoveel pech had maar dat er
weer niet goed naar me geluisterd is na mijn bevalling. Ik knapte maar niet op, dat hoorde erbij. Ineens ging mijn hart raar doen, dat kon geen kwaad. Ik had zo’n hoofdpijn, dat kon niet. En daar kan ik nog niet mee dealen. Ik weet ook niet of ik daar wat mee moet.
Ik begin dingen nu te plaatsen en te overzien en de emoties eraan vast te koppelen. Het wordt een geheel . Ik zie steeds beter dat ik echt zo vreselijk ziek was. Ook toen ik al thuis was. Op dat moment dacht ik gewoon de maand erna weer aan het werk te kunnen zoals ik afgesproken had. Inmiddels zijn we bijna 8 maanden verder en ik ben er nog niet. En dat is gewoon puur fysiek. Mijn oude werk op een operatiekamer kan ik nog niet doen. Ik kan niet snel op staan en een reanimatie kan ik zelfs in een oefensituatie niet doen, dan worden mijn handen blauw. Dit komt omdat door de bacterie mijn weefsels erg aangetast zijn. Ik heb dus overal in mijn lijf zwakke plekken zitten. Dat uit zich voor een deel in het snel hebben van blauwe plekken, een cyste op mijn knie en gewrichten die soms op slot schieten. Gelukkig komt het goed, vooral de pezen zijn nu weer aan het aangroeien, wat trouwens ook best pijn doet. Maar de prognose over de lange termijn is goed. Het enige wat ik er echt nog aan over ga houden is een hartklepafwijking. Maar daar valt prima mee te leven.
Het jammere is dat dit niet alleen invloed heeft op mijn werk. Maar ook thuis. Ik kan Jetske en Stijn niet zo makkelijk optillen. Na het werk ben ik erg moe. En daardoor op zijn tijd niet de meest gezellige mama en vooral echtgenote.
En dat terwijl ik zo enorm trots op Schanulleke ben. Hij heeft het zo goed gedaan met Jetske en Stijn. Ik heb daar soms wel het gevoel bij dat ik hun in de steek heb gelaten. Stijn lag toen ook in het ziekenhuis en ineens was ik er niet meer bij. Ik was Schanulleke zijn tolk voor de medische wereld. Zijn radeloosheid van toen doet mij soms nog het meest pijn. Als ik eraan denk dat hij momenten heeft gedacht dat hij zowel mij als Stijn kwijt ging raken dan moet ik huilen.
Het schuldgevoel is ook naar Jetske toe heftig geweest. Zij heeft na die tijd erg veel moeite gehad met afscheid nemen. Ik neem dat de verpleegkundigen in het ziekenhuis ook kwalijk. De eerste keer dat ze bij mij mocht komen werd ik voor haar ogen weggereden

Ze mocht me niet eens een kus geven! Daarna mocht ik ze ook niet veel zien. Totaal een andere wereld op die afdeling waar ik lag. Nu het gelukkig weer heel goed met haar gaat kan ik ook dat schuldgevoel wat loslaten. Maar er hoeft maar dit te gebeuren of het is er weer.
Maar aan de andere kant verbaas ik me toch ook weer hoor. Over de flexibiliteit van mijn lijf en de kracht van mijn geest. Want ik ben er nog en ik blijf ook nog wel. Het is voor mij de tweede keer dat ik de dood in ogen heb gekeken en tot nu toe win ik
Mijn vraag aan.....Als eerste komt Catootje op. Ik wil vragen: Waar ben je??? Maar de kans is groot dat we toch geen antwoord krijgen dus ik kies iemand anders.
Moussy Hoe heeft de situatie met Mink jou veranderd? Is het iets wat nog steeds elke dag terugkomt? Wat ga je Renee en Cas hierover mee geven?