Het punt was dat een coöperatie iets anders is dan een corporatie. Het ene komt naar ik aannemen van het woord 'corpus' (lichaam) net als in corporation, en het andere van 'opereren' (werken) en co (samen). Het een was meestal een vereniging, terwijl een coöperatie een heel andere rechtsfiguur is, met winstoogmerk.quote:Op donderdag 21 mei 2009 17:42 schreef henkway het volgende:
het is nooit de bedoeling geweest van de VVD om van de woningbouwverenigingen cooperaties te maken
Uiteraard. Ik ben wel voor marktwerking bij de corperaties. Maar dat houdt in dat de corporaties met elkaar moeten concurreren om de gunst van de huurder om hun huis te mogen uitbaten. Alleen op wat ze zelf gebouwd hebben krijgen ze dan het alleenrecht, voor een beperkte periode.quote:in ieder geval is het geld dat met woonsubsides van de gemeenschap en goedkope bouwgrond is bijeengekomen en dus hoort het vastgoed beszit in de schatkist thuis.
En nIet in de handen van de vastgoedmaffia gesteund door de VVD
quote:Op vrijdag 12 juni 2009 13:39 schreef Weltschmerz het volgende:
. Maar dat houdt in dat de corporaties met elkaar moeten concurreren om de gunst van de huurder om hun huis te mogen uitbaten.
quote:VROM wist van fraude Rochdale
door Bart Mos
AMSTERDAM - Het ministerie van VROM was jarenlang bekend met misstanden en vermoede fraude bij de Amsterdamse woningcorporatie Rochdale.
Uit documenten, in bezit van De Telegraaf, blijkt dat VROM reeds in 2005 op onregelmatigheden is gewezen. Pas vier jaar later, na berichten in De Telegraaf, is ingegrepen. Een hoge functionaris van Rochdale sloeg vier jaar geleden alarm. Hij maakte onder meer melding van illegale miljoenenleningen van Rochdale aan vastgoedbedrijf Nawon waarmee Möllenkamp een méér dan vriendschappelijke relatie onderhoudt, diverse onzakelijke transacties, vergoeding van dubieuze vliegtickets en betalingen privé-uitgaven van de directeur.
alle topambtenaren willen graag een paar jaar meevreten uit de woningcorporatie miljarden honingpot, inclusief Sybille Dekker de huishoudschoollerares, die nu op de Antillen ook een zeezicht kaveltje aan het scoren is, als voorzitter van een subsidieverdeelclub voor de Antillenquote:
Het maakt niet uit van welke partij ze zijn of welke kleur ze hebben, Zalm deed financiën en is nu bankdirecteur, Kok deed financiën en was premier, nu commisaris bij multinationals, Hoogervorst was minister van volksgezondheid (privatisering ziektekosten) en kreeg daarna een leuk betaalde baan bij de zorgverzekeraars...quote:Op zaterdag 13 juni 2009 12:22 schreef henkway het volgende:
[..]
alle topambtenaren willen graag een paar jaar meevreten uit de woningcorporatie miljarden honingpot, inclusief Sybille Dekker de huishoudschoollerares, die nu op de Antillen ook een zeezicht kaveltje aan het scoren is, als voorzitter van een subsidieverdeelclub voor de Antillen
[ afbeelding ]
Net als Hans Alders de slijmjurk van KOK destijds
en alle graaiers zijn van de PVDA![]()
[ afbeelding ]
Aankoop kantoorgebouw voor 35 mijoen met een taxatiewaarde van 15 miljoenquote:Bron: Vondel erkent dat het risico nu vooral ligt bij Rochdale. 'Zelf zouden wij beoogde winst nooit van tevoren afdragen', aldus een zegsman. 'Maar Rochdale hoeft geen winst te maken.Ze moeten woningen bouwen
Rochdale is een van de grootste corporaties van Nederland met 45.000 huurwoningen. Het zoekt ook het avontuur in hotels, een jachthaven, een studentenboot en nieuwbouw
quote:ma 22 jun 2009, 05:30 | 0
Ex-Rochdalebaas geniet in Spanje door Bart Mos
ALTEA (SPANJE) - De van zelfverrijking beschuldigde en ontslagen Rochdaletopman Hubert Möllenkamp geniet momenteel van het goede leven rond zijn villa, met tennisbaan en zwembad, in Zuid-Spanje.
E-Rochdalebaas Möllenkamp zoeft comfortabel met een Mercedes cabrio door de straten van het Spaanse Altea. Foto: Telegraaf Terwijl in Nederland een onderzoek loopt naar verdachte vastgoeddeals, rijdt ex-Rochdalebaas Hubert Möllenkamp onbezorgd in het Spaanse Altea rond in een Mercedes Cabrio. Terwijl voor ruim een miljoen beslag is gelegd op zijn woning in Lelystad en justitie een fortuin aan verdachte vastgoeddeals onderzoekt die Möllenkamp persoonlijk uit naam van de Amsterdamse woningstichting Rochdale afhandelde, woont hijzelf aan de zonnige Costa Blanca.
Hoewel Möllenkamp op aanraden van vrienden de Bentley en Ferrari voorlopig even in zijn garage laat staan en hij zich voornamelijk verplaatst in een knalroze Suzuki Jeep of de Mercedes cabrio van zijn vrouw,
Denk je nu echt dat fraude zich beperkt tot "markt"? Ben je zo naīef?quote:Op maandag 22 juni 2009 09:03 schreef henkway het volgende:
Ja de woningwet woningen worden goed beheerd dank zij de marktwerking
Oh ja, het lag aan de mensen, niet aan het systeem, volgens Balkje, toch?quote:Op zondag 1 februari 2009 22:56 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat de RvC te dom is (en dan mogen ze opzouten) of boter op haar hoofd heeft (en dan mogen ze ook opzouten)
[..]
Weer eentje die het niet snapt. Het ligt niet aan het systeem, maar aan een kleine groep mensen die een misstap begaan in hun verder glanzende carriere. Dat dit uberhaupt het nieuws haalt is al een schande, alsof marktwerking zonder controle fout kan zijn...
Ja, ik ben zo naief om te denken dat een centrale vastgoedbeheer groep geen kantoren gaat aankopen die 10 miljoen boven een dubbele taxatiewaarde ligtquote:Op maandag 22 juni 2009 09:41 schreef DS4 het volgende:
[..]
Denk je nu echt dat fraude zich beperkt tot "markt"? Ben je zo naīef?
Ga eens googlen op de ABP affaire. Dag hoor!quote:Op maandag 22 juni 2009 10:21 schreef henkway het volgende:
Ja, ik ben zo naief om te denken dat een centrale vastgoedbeheer groep geen kantoren gaat aankopen die 10 miljoen boven een dubbele taxatiewaarde ligt
En ook geen woningwetwoningen gaat verkopen voor 50% van de marktwaarde aan een Endstravriendje
quote:Op maandag 22 juni 2009 09:03 schreef henkway het volgende:
Ja de woningwetwoningen worden goed beheerd dank zij de marktwerking
[..]
Het zijn gewoon slechteriken. Mensen die nergens om wat geven.quote:Op maandag 22 juni 2009 09:17 schreef _Qmars_ het volgende:
Echt, die lui zijn zo immoreel.
Toe maar, 1 hele affaire in weet ik hoeveel jaar. Nu gaat om één exces van een misdadiger die jaren ongestoord zijn gang heeft kunnen gaan, maar in een patroon van zelfverrijking, publiek geld riskeren en ordinaire diefstal bij vele woningbouwverenigingen.quote:
Daar woont men in zelfgebouwde golfplatenhutten, dus dat is iets anders,quote:Op maandag 22 juni 2009 11:49 schreef raptorix het volgende:
[..]
![]()
![]()
Gelukkig is het in Noord Korea allemaal goed geregeld.
Daar is het niet bepaald toe beperkt gebleven. De meeste fraudezaken gaan niet aan de grote klok. Het is overigens wel een veel grotere zaak dan alles wat er is gefraudeerd bij de woningbouwverenigingen bij elkaar.quote:Op maandag 22 juni 2009 11:56 schreef Weltschmerz het volgende:
Toe maar, 1 hele affaire in weet ik hoeveel jaar.
Het gaat bij beide om exact hetzelfde: fraude. Dat gebeurt overal. Bij publieke sector, private sector, met publiek geld, met privaat geld. Dat ligt niet aan de regels (die zijn er, anders is het geen fraude), maar aan de persoon die fraudeert.quote:Nu gaat om één exces van een misdadiger die jaren ongestoord zijn gang heeft kunnen gaan, maar in een patroon van zelfverrijking, publiek geld riskeren en ordinaire diefstal bij vele woningbouwverenigingen.
Dat kan dus gewoon niet. Dat lijkt maar niet tot jou door te willen dringen.quote:Op maandag 22 juni 2009 11:57 schreef henkway het volgende:
Het gaat hier om een vastgoedbezit van 350 miljard aan publiek geld, de staatsschuld is 385 miljard, het is dus beter om dit bezit weer te nationaliseren en op de staatsbalans te zetten
Ach, de bereidheid om de verzekering te tillen is bij veel Nederlanders ook gewoon aanwezig. Wat dat betreft is het meer het spreekwoord: de gelegenheid maakt de dief.quote:Op maandag 22 juni 2009 11:59 schreef EchtGaaf het volgende:
Feit is dat die lui een veel lager ethisch moraal hebben dan de gemiddelde Nederlander.
Die lui worden op een slecht geweten geselecteerd.
Onzin natuurlijk. In 100 jaar woningcorporaties zal er best eens iemand zijn geweest die een greep uit de kas heeft gedaan, maar de laatste 10 jaar stikt het van de grove misdrijven, het lijken wel normale vastgoedcriminelen. En dat naast een reeks andere misstanden. 'Hier heb je honderden miljoenen publiek geld, en ga er maar lekker mee stoeien om zelf rijk te worden'. Het is bijna een wonder dat het niet overal fout gaat.quote:Op maandag 22 juni 2009 12:03 schreef DS4 het volgende:
Het gaat bij beide om exact hetzelfde: fraude. Dat gebeurt overal. Bij publieke sector, private sector, met publiek geld, met privaat geld. Dat ligt niet aan de regels (die zijn er, anders is het geen fraude), maar aan de persoon die fraudeert.
Natuurlijk kan dat.quote:Op maandag 22 juni 2009 12:08 schreef DS4 het volgende:
Dat kan dus gewoon niet. Dat lijkt maar niet tot jou door te willen dringen.
Doe eens een lijstje. Aangezien het er van stikt verwacht ik zo 25 voorbeelden die je uit je mouw kan schudden...quote:Op maandag 22 juni 2009 12:20 schreef Weltschmerz het volgende:
Onzin natuurlijk. In 100 jaar woningcorporaties zal er best eens iemand zijn geweest die een greep uit de kas heeft gedaan, maar de laatste 10 jaar stikt het van de grove misdrijven, het lijken wel normale vastgoedcriminelen.
Natuurlijk niet. Overheden kunnen niet zo maar je bezit onteigenen en zeker niet zonder een redelijke vergoeding. Beetje feit van algemene bekendheid...quote:Natuurlijk kan dat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |