Met name duurdere huizen dalen nu sneller, woningen die ooit in 6 jaar tijd van bijvoorbeeld 5 naar 7 ton gaan gaan nu naar eerder naar 6 toe.... maar ik heb geduld.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 19:49 schreef Blik het volgende:
[..]
Dan moet het nog zeker 10 jaar doorzetten, aangezien de prijzen nog niet eens met 1% gedaald zijn
In een gehucht als kessel zoveel geld in een huis durven stekenquote:Op dinsdag 27 januari 2009 18:42 schreef trekker25 het volgende:
en wat te doen met als je nu een nieuwbouw project wil aangaan en dat in de periode 2009-2011 wordt gebouwd?
Zijn grote nieuwe huizen met een aankoop prijs tussen de 350.000 en 500.000. Wij hebben zelf een huis op het oog van 400.000, de vraag is:
1. wat doen ze met zo'n project als de verkoop niet goed verloopt? Project stopzetten, of prijs verlagen? (verkoop loopt niet goed heb ik begrepen)
2. moet je nu nog 6 maanden wachten en dan opnieuw een prijs opvragen?
zijn 20 woningen (2 onder 1 kap en vrijstaand) en van 2 heb ik begrepen dat ze gereserveerd zijn.
suggesties hierover?
http://www.estate-ware.com/dev/getportaldv2.asp?params=&submap=100002&key=1000024FAHAT0002
http://www.kuyperskessel.nl/projectontwikkeling/in-ontwikkeling/
http://www.kuyperskessel.nl/img/content/fbfe200d.pdf
waarom nie he, ik woon er graagquote:Op dinsdag 27 januari 2009 20:38 schreef Prowl het volgende:
[..]
In een gehucht als kessel zoveel geld in een huis durven steken![]()
![]()
Lijkt me het beste. Een project wordt pas gebouwd als 70% verkocht is.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 21:27 schreef trekker25 het volgende:
[..]
waarom nie he, ik woon er graag
maar het valt wel op dat die projecten maar steeds uitgesteld worden, dus wacht waarschijnlijk nog eens 6 maanden en dan nog eens informeren hoe het dan zit
Je kunt niet een markt hebben zonder risico voor prijsvorming, of het nu omhoog of omlaag is.quote:Op woensdag 28 januari 2009 15:08 schreef Lemmeb het volgende:
Overigens: ik zie wel een mogelijkheid om de markt weer snel aan de gang te krijgen. Dat kan door het risico weg te nemen bij de burger, door als overheid en als banken samen aan die burger alle eventuele negatieve verschillen (onderwaarde) te garanderen tussen de toekomstige waarde van de woning en de prijs die mensen er nu voor moeten betalen. Maar dat gaat natuurlijk nooit gebeuren.
En precies evenveel mensen zijn wel blijquote:Op woensdag 28 januari 2009 18:45 schreef capricia het volgende:
Oeps...als we dat gaan krijgen, een daling van 50%, dan zijn veel mensen niet blij...
Heb je wat meer info over dat boek?quote:Op woensdag 28 januari 2009 18:35 schreef SeLang het volgende:
Ik zat net toevallig een boek door te bladeren over bubbles, en daar stonden wat leuke statistiekjes in van o.a. historische huizenprijsdalingen in verschillende landen tijdens verschillende periodes in de recente geschiedenis.
De gemiddelde daling (van alle landen gemiddeld) tijdens een neergaande huizenmarkt was ruim 27%, en die daling duurde gemiddeld 4,5 jaar.
De reele prijsdaling van de huizenmarkt in Nederland van 1978-1982 was 50,1% en duurde 4,75 jaar.
In mijn voorstel is nog steeds prijsvorming. Het is vergelijkbaar met hoe men het in de VS geregeld heeft: het risico wordt niet meer volledig gedragen door de hypotheekgever, maar ook deels door de hypotheeknemer.quote:Op woensdag 28 januari 2009 17:08 schreef henkway het volgende:
[..]
Je kunt niet een markt hebben zonder risico voor prijsvorming, of het nu omhoog of omlaag is.
Dat is namelijk geen markt
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_w_h_?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=Bubbles%3A+And+How+to+Survive+Themquote:Op woensdag 28 januari 2009 19:42 schreef Richie_Rich het volgende:
[..]
Heb je wat meer info over dat boek?
en als de prijs omhoog gaat voor wie is dat voordeel dan?quote:Op woensdag 28 januari 2009 19:42 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
In mijn voorstel is nog steeds prijsvorming. Het is vergelijkbaar met hoe men het in de VS geregeld heeft: het risico wordt niet meer volledig gedragen door de hypotheeknemer, maar ook deels door de hypotheekgever.
Voor de hypotheekgever (de huiseigenaar dus). Ook net als in de VS.quote:Op woensdag 28 januari 2009 20:31 schreef henkway het volgende:
[..]
en als de prijs omhoog gaat voor wie is dat voordeel dan?
mooie regeling. dus daalt de prijs dan betaalt de staat en stijging is voor de koperquote:Op woensdag 28 januari 2009 23:51 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Voor de hypotheekgever (de huiseigenaar dus). Ook net als in de VS.
Jep. Dat is volgens mij min of meer hoe het nu in de VS is geregeld: de overwaarde is voor de eigenaar van het huis, maar als de de verkoopwaarde onder het hypotheekbedrag komt, dan lever je de sleutels gewoon in bij de bank en ben je overal vanaf.quote:Op woensdag 28 januari 2009 23:55 schreef henkway het volgende:
[..]
mooie regeling. dus daalt de prijs dan betaalt de staat en stijging is voor de koper![]()
Klopt, maar dan kun je een hypotheek/lening voor de eerst komende tijd wel vergeten.quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:14 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Jep. Dat is volgens mij min of meer hoe het nu in de VS is geregeld: de overwaarde is voor de eigenaar van het huis, maar als de de verkoopwaarde onder het hypotheekbedrag komt, dan lever je de sleutels gewoon in bij de bank en ben je overal vanaf.
Dat schijnt overigens ook de reden te zijn dat de boel nu zo dramatisch in elkaar dendert: veel Amerikanen lopen nu wel erg makkelijk weg van hun huis. Dus het is verre van een ideale oplossing, maar je moet wat.
Normaal gesproken wel inderdaad. Maar als op een gegeven moment de helft van de Amerikaanse gezinnen dat heeft gedaan, dan worden dat soort negatieve kredietregistraties ook min of meer waardeloos. Banken willen op een gegeven moment toch weer geld uitlenen als het weer beter gaat.quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:16 schreef Richie_Rich het volgende:
[..]
Klopt, maar dan kun je een hypotheek/lening voor de eerst komende tijd wel vergeten.
Eigenlijk gestoord dat die banken daar zijn ingetrapt. Nu zijn ze de lul en goed ook.quote:Maar idd sleutels inleveren, en een ander foreclosure huis kraken
quote:Nóg langer wachten op huurhuis
UTRECHT - Door de ingezakte woningverkoop in stadsdeel Leidsche Rijn nemen de wachttijden voor een huurwoning in Utrecht toe, verwachten woningcorporaties Mitros en Portaal. Op het moment wordt de bouw gestart van ongeveer de helft van het aantal geplande huizen.
De andere helft komt niet van de grond, doordat potentiële kopers wegblijven. Vooral in het duurdere segment koopwoningen blijft de vraag achterwege.
,,Dat is een ramp voor Utrecht,’’ zegt Yves Vermeulen van woningcorporatie Mitros. ,,Het belemmert direct de de doorstroming. Mensen die een koopwoning niet kunnen betalen, laten ook geen woning achter.’’
Bij Mitros komt 8 à 9 procent van de woningen jaarlijks vrij, doordat bewoners naar elders vertrekken of verhuizen naar een koophuis of huurwoning in de vrije sector. Dat zijn in Utrecht en Nieuwegein zo’n 2500 woningen per jaar.
,,Mensen blijven nu zitten waar ze zitten. Die situatie zal nog wel even voortduren,’’ zegt Vermeulen. ,,Hierdoor neemt de wachttijd voor een huurwoning toe.’’
Iemand moet nu als snel acht jaar wachten op een huurhuis in de sociale sector. Met hoeveel extra wachttijd woningzoekenden rekening moeten houden als gevolg van perikelen op de huizenmarkt, kunnen de corporaties niet zeggen. ,,Wie weet hoe lang de kredietcrisis nog aanhoudt, mag het zeggen,’’ zegt Vermeulen.
De woningcorporaties zien mogelijkheden om koopprojecten die niet van de grond komen over te nemen van projectontwikkelaars en bijvoorbeeld in verhuur te brengen.
Bron
Tja....quote:Op donderdag 29 januari 2009 00:20 schreef Lemmeb het volgende:
Eigenlijk gestoord dat die banken daar zijn ingetrapt. Nu zijn ze de lul en goed ook.
Komen ze wellicht eindelijk eens tot het inzicht 'that there's something rotten in the state of Dutch housing'.quote:Op donderdag 29 januari 2009 14:03 schreef capricia het volgende:
Ook de huurmarkt wordt dramatisch door het stilvallen van de woningverkopen:
[..]
Nog even en starters blijven tot hun 30ste op een zolderkamertje thuis zitten, verplicht.
Dat zal heus wel meevallen.quote:Op donderdag 29 januari 2009 14:47 schreef watchers het volgende:
[..]
Komen ze wellicht eindelijk eens tot het inzicht 'that there's something rotten in the state of Dutch housing'.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |