Dat was in 98 niet echt het geval. De campusmatrassen waren (toen) niet om aan te zien.quote:Op maandag 26 januari 2009 12:19 schreef Reya het volgende:
[..]
Je struikelt tegenwoordig wel over de labiele psychologiestudentes.
hmm waar is\dat te doenquote:Op maandag 26 januari 2009 12:19 schreef Reya het volgende:
[..]
Je struikelt tegenwoordig wel over de labiele psychologiestudentes.
Dit is niet veel beter; je krijgt er acute bindingsangst van.quote:Op maandag 26 januari 2009 12:23 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]
Dat was in 98 niet echt het geval. De campusmatrassen waren (toen) niet om aan te zien.
Dankzij de terreur van Ype...quote:Op maandag 26 januari 2009 12:19 schreef Reya het volgende:
[..]
Je struikelt tegenwoordig wel over de labiele psychologiestudentes.
En Boze_Appel, met z'n bandjesding.quote:
Schuld van de NRC.quote:Op maandag 26 januari 2009 14:30 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Het je niet een iets minder duidelijk plaatje?
quote:Obama’s boodschap: werken aan integer populisme in Nederland
Naar de inauguratie van Barack Obama keken in Nederland vier keer zoveel mensen als naar Prinsjesdag. Geen eerlijke vergelijking? Doet een nieuwe Amerikaanse president er meer toe dan de plannen van onze eigen regering voor het volgende jaar? Voor 2,7 miljoen mensen kennelijk wel. Mijn stelling is dat hier iets anders aan de hand is dan een hype of hysterie.
Ook voor Amerikaanse begrippen was de opkomst bij drie graden onder nul in Washington dinsdag ongekend. Tussen het Capitool en de Monumenten stond op de Mall naar schatting de hele bevolking van Botswana, tegen de twee miljoen mensen. Uit alle berichten en e-mails van Amerikaanse vrienden die erbij waren kan ik maar één conclusie trekken: de gemeenschappelijke drijfveer was opgetogenheid, bij vol verstand.
Er is genoeg gezegd over hoop die moet worden omgezet in daden. Obama begon daar op zijn eerste werkdag direct mee. Guantánamo en andere rechteloze terreurstortplaatsen gaan dicht, martelen is weer verboden. En de regering gaat voortaan uit van openheid. Bush-maatregelen om geschiedschrijvers decennia buiten de deur te houden, zijn teruggedraaid.
De praktijk zal weerbarstig zijn, maar het begin had nauwelijks beter kunnen zijn. Tijdens een ceremonie op het Witte Huis legde Obama uit waarom hij de luiken open zet: Wij zitten hier niet om onze eigen belangen of die van onze vrienden en klanten te bevorderen. Wij dienen de publieke zaak. Daartoe moeten we het vertrouwen in de overheid herstellen. Transparantie wordt de norm. „Stukken zullen niet geheim blijven alleen omdat ik dat wil.”
Sommige commentatoren zien in Obamerika een ‘nieuw tijdperk van verantwoording en verantwoordelijkheid’. Tot in Palestina riep die nieuwe dageraad positieve reacties op. Zou het kunnen zijn dat Obama’s verkiezing en ambtsaanvaarding ook in Nederland zo veel respons krijgt omdat hier aan dezelfde ingrediënten in de verhouding tussen overheid en burgers behoefte bestaat? Stel dat velen in Nederland snakken naar nieuwe vormen van inspiratie en verantwoording, hoe zou dat kunnen?
1. Geleidelijk maakt dit land van zwijgers en mopperaars zich een iets meer verbale cultuur eigen. Alleen al door de blootstelling aan Angelsaksische welsprekendheid en de veelheid aan tv-praaturen groeit het aantal mensen dat de publieke zaak helder kan bespreken. Met alle ongeschreven regels van charismagebruik. Retorica is spannend en nuttig. Oefenen op school. Beoefenen in het parlement en op het plein.
2. Publieke functionarissen moeten zichtbaarder verantwoording afleggen. Daarbij hoort ook een nieuwe trots en transparantie in hun aanwijzing of verkiezing. Angst voor de mediademocratie moet nu maar eens plaats maken voor gekozen burgemeesters, wethouders en provinciebestuurders die kunnen uitleggen waar zij voor staan. Hun installatie moet niet in het geniep van de bestuurskamer maar in een openbare vergadering plaatsvinden, buiten bij mooi weer.
3. Logisch sluitstuk is toch de verkiezing van de minister-president. Tegenwerpingen over ons stelsel met coalitieverplichtingen overtuigen steeds minder. Het vertrouwen van de bevolking wiebelt niet voor niets mee met de crisis. Mensen zijn niet gek. Zij zien dat de premier in Europa een grotere broek moet aantrekken dan hij van thuis meekrijgt. Ook in landen met een sterkte minister-president worden dagelijks compromissen gesloten; daar is de MP gedwongen uit te leggen waarom en hoe.
4. Als verkiezingen de meest directe uitdrukking van de volkswil zijn, dan moeten ze overtuigen. De laatste verkiezingen in Nederland, die voor de waterschappen, waren een aanfluiting. Politieke partijen liepen onwennig op kaplaarzen, de stembiljetten waren amateuristisch, de opkomst was miniem. Waarom niet geëxperimenteerd met het bundelen van verkiezingen: Europese en gemeenteraden op één dag. Dan wennen we vast eraan om voor meer functies en kwesties te stemmen. De opkomst is waarschijnlijk hoger als er meer te kiezen valt.
5. Zonder Nederlands Oranjegeluk overhoop te halen en het staatshoofd te kiezen (waar hier en daar in de wereld mee wordt geëxperimenteerd), zou bij voldoende draagvlak voor de nieuwe vorst gedacht kunnen worden aan een meer publieke intronisatie. Een grote plechtigheid op de Dam, het Malieveld, de Hoge Veluwe. Of het strand, daar hebben de Oranjes ervaring mee. Feest moet het zijn.
6. Bij nieuwe verhoudingen, waarin meer verantwoordelijkheid wordt afgelegd, hoort ook het opnieuw vaststellen wat publieke taken zijn. Eerst zuchtten we onder bureaucratische- en poldertraagheid, nu onder de gevolgen van kritiekloze vermarkting. Andere omstandigheden vragen om een andere afweging, een nieuw evenwicht.
7. Het is niet voor niets dat de Grote Opbouwwerker in het Witte Huis begon met meer openheid af te kondigen. Hij wil dat zijn regering werkelijk van en voor de mensen werkt. Hij lijkt koppig genoeg om daaraan vast te houden. Het aardige is dat daar in de Nederlandse verhoudingen geen ingewikkelde wijziging van de Grondwet en andere wetten voor nodig is. Regeren zonder het volk gaat altijd maar een eindje, daarna wordt het naar. Stel, je hebt een paar jaar geleden politieke steun aan een oorlog gegeven die werd ondernomen door je grote sponsor, en men wil weten waarom ook al weer, dan zou je gewoon kunnen zeggen: hier zijn de spullen. Of, we werken vanzelfsprekend mee aan een onderzoek dat het parlement wil instellen. Het is maar een voorbeeld.
8. Een hernieuwde wil tot vanzelfsprekende verantwoording kan in slepende zaken zoals de aanleg van grote infrastructurele werken, OV chip- en gezondheidszorgsystemen, helpen tijdig de reële feiten beschikbaar te hebben. Dan blijkt dat de overheid, die veel deskundigheid heeft geprivatiseerd, vaak afgaat op rapporten van private consultants die ook maar wat roepen. Openheid kan een therapie zijn die leidt tot een zelfbewuster en krachtiger openbaar bestuur.
Wat Nederland zoekt is een opener democratie. Misschien biedt Obama’s integer populisme een weg. Zijn variant is aantrekkelijker dan die van Fortuyn.
PS. Geweldig idee trouwens om Nuon aan het ongesplitste Italiaanse staatsbedrijf ENI te verkopen.
Nee, ze is gewoon aan het vreemdgaan.quote:Op maandag 26 januari 2009 15:03 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Is Sigme weer eens op wintersport?
quote:Krakerscafé weerspreekt oordeel Cohen over vechtpartij
Van onze verslaggever Willem Beusekamp
. ’Vrankrijk hielp zwaar mishandelde kraker wel.’ . Slachtoffer eist bekendmaking namen daders.
AMSTERDAM Anonieme medewerkers van ‘de bargroep’ van het Amsterdamse krakerscafé Vrankrijk geven de mishandelde kraker ‘Yoghurt ’ de schuld van zijn zware verwondingen. De vriend van het slachtoffer zou met een pistool hebben gedreigd.
Met de sluiting van Vrankrijk in het vooruitzicht hebben de beheerders een verklaring op de website van hun café geplaatst die op alle fronten afwijkt van de bevindingen van burgemeester Cohen, die vorige week aankondigde dat het krakersbolwerk dicht moet als gevolg van de vechtpartij vorig jaar september.
Volgens Cohen heeft personeel van het café, kraker ‘Yoghurt ’ op de stoep voor Vrankrijk half dood geslagen, waardoor hij voor de rest van zijn leven invalide zal zijn. Ook de vriend van ‘Yoghurt ’ kreeg klappen.
Wat de vechtersbazen vooral wordt verweten, is dat zij het slachtoffer hulpeloos op straat lieten liggen.
Integendeel, aldus de anonieme verklaring van de krakers: ‘Mensen hebben meteen eerste hulp verleend en meerdere malen 112 gebeld, na de melding is specifiek gezegd dat de politie onderweg was.
Hij is in de stabiele zij-houding gelegd en zijn luchtwegen zijn vrijgemaakt, zodat hij niet zou stikken.
Een verpleegkundige, die toevallig bij een bewoner op bezoek was, heeft de eerste hulp overgenomen, en er zijn een kussen en deken uit de Vrankrijk gekomen om hem warm te houden.’
De hulp ging zelfs zo ver dat volgens de anonieme verklaring een dierenambulance werd gebeld voor opvang van de hond van kraker ‘Yoghurt ’. Omdat die niet kwam en niemand wist wat er met de hond moest gebeuren, ‘is de hond uiteindelijk voor de nacht opgevangen in het huis’.
‘Yoghurt ’ laat via zijn advocaat weten dat hij geen genoegen neemt met de anonieme verklaring.
Hij eist dat Vrankrijk de naam van de daders bekendmaakt opdat ze kunnen worden vervolgd.
Je bent afgepepen in het fietsenhok?quote:Op maandag 26 januari 2009 17:48 schreef Mutant01 het volgende:
Ahhhhhhhh! Thuis van een heerlijke dag!
Zulke dagen mogen er vaker zijn!
Dat was op de middelbare school. Die geile Hollandse meiden van tegenwoordig, die lusten wel een Marokkanenpik.quote:Op maandag 26 januari 2009 17:49 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Je bent afgepepen in het fietsenhok?
pff ik vond het maar een baggerdag.quote:Op maandag 26 januari 2009 17:48 schreef Mutant01 het volgende:
Ahhhhhhhh! Thuis van een heerlijke dag!
Zulke dagen mogen er vaker zijn!
Wat was er vandaag dan zo geweldig?quote:Op maandag 26 januari 2009 17:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat was op de middelbare school. Die geile Hollandse meiden van tegenwoordig, die lusten wel een Marokkanenpik.
Ga Prem lastig vallen.quote:Op maandag 26 januari 2009 17:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat was op de middelbare school. Die geile Hollandse meiden van tegenwoordig, die lusten wel een Marokkanenpik.
Het is ook niet jouw erfquote:Op maandag 26 januari 2009 17:33 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Vrankrijk zal me echt aan m'n reet roesten. Lokaal geneuzel.
Mooi. Hopen dat dit vreselijk uit de klauwen loopt en er een massale boycot volgt in het geval dat Wilders veroordeeld wordt. Dan weet ik al wel wat de uitkomst van dat proces zal zijn.quote:Op maandag 26 januari 2009 18:12 schreef Aoristus het volgende:
http://www.petitiononline.com/wilders/petition.html![]()
In Defense of Geert Wilders
View Current Signatures - Sign the Petition
To: The Dutch Government
WHEREAS Geert Wilders has exercised his fundamental human right of freedom of expression and spoken out, with facts and evidence, of the threat posed by radical Islam;
WHEREAS certain elements within Islamic communities have threatened a boycott of Dutch goods if Geert Wilders is not punished by the Dutch government for exercising his freedom of expression; and
WHEREAS certain elements in Dutch industry and the Dutch government are suggesting that Geert Wilders be prosecuted civilly or criminally, in order to prevent such a boycott;
IT IS RESOLVED that, in the event that the Dutch government attempts, in any way, to punish or prosecute Geert Wilders, civilly or criminally, for exercising his freedom of expression, the undersigned will initiate a boycott of any and all Dutch goods.
Sincerely,
The Undersigned
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |