quote:Britse economie verder gekrompen, officiele recessie
23-01-2009 10:50:00
De Britse economie is in het vierde kwartaal opnieuw gekrompen, waarmee het land officieel in een recessie is belandt, de eerste sinds 1991. Dat blijkt vrijdag uit voorlopige cijfers van het nationale Britse statistiekbureau.
Het bruto binnenlands produkt (bbp) nam in het vierde kwartaal met 1,5% af in vergelijking met het derde kwartaal. Op jaarbasis kromp de econonomie in het vierde kwartaal 1,8%. Sinds het tweede kwartaal van 1980 was een dergelijke neergang niet meer gemeten.
Bovendien was de krimp in het vierde kwartaal sterker dan verwacht. Vooraf geraadpleegde economen gingen uit van een krimp op kwartaalbasis van 1,3% en op jaarbasis van 1,4%.
In het derde kwartaal kromp het Britse bruto binnenlands product (bbp) 0,6%. Destijds zag de economie op jaarbasis nog een bescheiden groei van 0,3%.
De AEX is ook hard op weg, nog ongeveer 10 puntenquote:
Verder down, tot onder de 200, verwacht ik.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 11:53 schreef Gremen het volgende:
Maar wat nu? Kleine rally of gewoon verder down?
Het pessimisme is breed gedragen en er is geen paniek, toch geloof ik niet dat we in 1 streep richting de 200 gaanquote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:03 schreef SjonLok het volgende:
Verder down, tot onder de 200, verwacht ik.
De pensioenfondsen in NL zullen toch ook wel moeten gaan verkopen om aan hun verplichtingen jegens de babyboomers te kunnen voldoen? Of hebben ze daar genoeg cash voor (geloof ik niks van).quote:Op vrijdag 23 januari 2009 11:59 schreef SeLang het volgende:
Ik wacht op het moment dat babyboomers in paniek massaal hun 401k gaan dumpen.
De AEX gaat ook niet in een rechte lijn. Moet je zien hoeveel rebounds er zijn geweest:quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:05 schreef PietjePuk007 het volgende:
[..]
Het pessimisme is breed gedragen en er is geen paniek, toch geloof ik niet dat we in 1 streep richting de 200 gaan. Ik hou de Depression-grafiek nog steeds in m'n achterhoofd
.
Ik ken em ook, en het is echt bizar om te zien hoeveel gelijkenissen er zijn met 1928/1929quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:05 schreef PietjePuk007 het volgende:
[..]
Het pessimisme is breed gedragen en er is geen paniek, toch geloof ik niet dat we in 1 streep richting de 200 gaan. Ik hou de Depression-grafiek nog steeds in m'n achterhoofd
.
Normalitair moeten de NL pensioenfondsen op een bepaald moment ook verkopen om aan de dekkingsgraad te blijven voldoen. Maar de overheid heeft die regels al wat versoepeld. Toch is denk ik dat dit een van de tijdbommen is die onder de markt liggen. Overigens geldt dat niet alleen voor pensioenfondsen maar ook voor banken, verzekeringsmaatschappijen etc met omvangrijke portefeuilles.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:10 schreef Richie_Rich het volgende:
[..]
De pensioenfondsen in NL zullen toch ook wel moeten gaan verkopen om aan hun verplichtingen jegens de babyboomers te kunnen voldoen? Of hebben ze daar genoeg cash voor (geloof ik niks van).
Maar in het ergste geval van een depressie, wie koopt die aandelen dan?
In dat boek van Siegel heeft hij het over dat de productie in opkomende economien betaalt gaat worden met assets uit de westerse wereld? Enig idee hoe dat voor NL uit gaat pakken?
Tja erg jammerquote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:36 schreef pberends het volgende:
Crucell -16%, ben blij dat ik daar niet in ben gestapt. Speculatie op overnames blijft uiterst riskant in deze kredietcrisisomgeving.
Erg verradelijk die bearmarktrally's, ik wacht even op de 220 of 200, dan weer long gaan.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:29 schreef Richie_Rich het volgende:
[..]
Ik ken em ook, en het is echt bizar om te zien hoeveel gelijkenissen er zijn met 1928/1929
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
versus de eerste daling van:
[ afbeelding ]
Het probleem met dit soort instellingen is dat ze alleen nog maar bestaan bij de gratie van de staat die bereid is om er geld in te pompen. Maar dat betekent ook dat de staat bepaalt of aandeelhouders ¤ 5,00 gaan terugzien van hun investering of ¤ 0,00, afhankelijk van de grillen van de politiek.quote:Koers ING zakt naar laagste niveau ooit
23 januari 2009, 12:20 | ANP
AMSTERDAM (AFN) - De beurskoers van bankverzekeraar ING is vrijdagochtend gezakt naar het laagste niveau ooit. In de markt gaan geluiden dat het concern miljardenafschrijvingen moet doen over het vierde kwartaal. Ook zou een nieuwe kapitaalinjectie door de Nederlandse staat aanstaande zijn.
De koers van ING zakte in de ochtend tot onder de 5 euro per aandeel. Daarmee is het concern op de beurs nog ongeveer 11 miljard euro waard. Ook andere financiële bedrijven kregen vrijdag harde klappen op de Europese beurzen.
Volgens vermogensbeheerder Corné van Zeijl van SNS staan de financiële aandelen onder druk door geruchten over nieuwe kapitaalinjecties door de overheid. ,,De beurs verwacht een tweede financieringsronde'', zei hij.
Nieuwe kapitaalinjectie
Ook analist Paul Beijsens van Theodoor Gilissen hoort dergelijke geluiden. ,,Dat er een nieuwe kapitaalinjectie komt, is niet zeker. De kans is wel aanwezig en in de markt wordt er rekening mee gehouden.''
Volgens Beijsens is er veel speculatie dat ING geld moet afschrijven op zijn zogenoemde Alt-A beleggingen. Dat zijn waardepapieren die gelieerd zijn aan de Amerikaanse hypotheekmarkt. De kwaliteit van deze beleggingen zou iets betrouwbaarder zijn dan de gewraakte subprime beleggingen, waarop banken al vele miljarden euro's hebben afgeschreven.
Herstel
Beijsens: ,,Als er een nieuwe kapitaalinjectie van de overheid komt, dan is het de grote vraag tegen welke voorwaarden. Als de beurskoers van ING de komende handelsdagen verder omlaag gaat, kan een nieuwe injectie volgende week al plaatsvinden.''
De koers van ING herstelde zich aan het einde van de ochtend iets. Het aandeel noteerde rond het middaguur 8,6 procent lager op 5,04 euro.
Ik zou het dubieus vinden dat de aandeelhouders mee zouden profiteren van het geld dat de belastingbetaler in deze instellingen stopt. Wat mij betreft nationaliseren ze de boel maar en krijgt de aandeelhouder 0 euro terug t zien.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 13:00 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het probleem met dit soort instellingen is dat ze alleen nog maar bestaan bij de gratie van de staat die bereid is om er geld in te pompen. Maar dat betekent ook dat de staat bepaalt of aandeelhouders ¤ 5,00 gaan terugzien van hun investering of ¤ 0,00, afhankelijk van de grillen van de politiek.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |