Ja? Hij doet zijn best maar. Dacht je dat ik fan van hem ben?quote:Op maandag 19 januari 2009 18:19 schreef DS4 het volgende:
[..]
Calvijn draait zich om in zijn graf, dat weet je toch?
Soms denk ik dat ja...quote:Op maandag 19 januari 2009 18:20 schreef EchtGaaf het volgende:
Ja? Hij doet zijn best maar. Dacht je dat ik fan van hem ben?
Ik schreef dat je een studie net zo moeilijk kan maken als je zelf wil. Wat begrijp je daar nu niet aan?quote:Op maandag 19 januari 2009 18:19 schreef EchtGaaf het volgende:
Ja, zeg, als mijn tante.....
alsssssss...
Het probleem was niet dat hij te lang in dienst was maar zijn karakter was totaal verkeerd. Hij was idd de verkeerde keuze maar dat neemt niet weg dat hij geen goede leider is. En over de beloningen, targets naar beneden stellen omdat ze te moeilijk zijn om te halen maar wel je bonus wil is wel ergquote:Op maandag 19 januari 2009 17:37 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dan zit daar dus de grootste fout: zijn aanstelling. Hij kwam niet van buiten, maar was juist lang in dienst. Als je dan zoiets verkeerd in schat... ja...
Maar goed, in mijn OP verwees ik dus vooral na de periode Fortis, waar hij niets mee te maken had en verder had een lager bedrag hem geen betere bestuurder gemaakt en de bank was niet significant beter af geweest.
ik bedoel te zeggen dat men in al die jaren had mogen zien of hij de juiste capaciteiten heeft voor die taak.quote:Op maandag 19 januari 2009 20:23 schreef Den_Haag het volgende:
Het probleem was niet dat hij te lang in dienst was maar zijn karakter was totaal verkeerd.
Ik vind het nog storender dat hij dat bepaalde. Want dat is procedureel al fout.quote:En over de beloningen, targets naar beneden stellen omdat ze te moeilijk zijn om te halen maar wel je bonus wil is wel erg
hij werd gekozen omdat hij radicaler de bedrijven wou samenvoegen dat de anderen. Hij wou echt veranderen, er 1 bank van maken, de voorgangers waren iets te veel van de zachte hand.quote:Op maandag 19 januari 2009 20:41 schreef DS4 het volgende:
[..]
ik bedoel te zeggen dat men in al die jaren had mogen zien of hij de juiste capaciteiten heeft voor die taak.
[..]
Ik vind het nog storender dat hij dat bepaalde. Want dat is procedureel al fout.
Dat is toch schandalig? Zoiets hoor je gewoon te weten als je die functie hebt. Ik val werkelijk van mijn stoel van verbazing.quote:Op maandag 19 januari 2009 20:56 schreef Den_Haag het volgende:
En dat laatste is zeker correct, de laatste voorzitter van RvC kwam pas een beetje in actie toen hij er door voorzitter RvC van de ING op gewezen werd dat HIJ verantwoordelijk was richting de aandeelhouders.
dat krijg je als je een Amerikaan aan het hoofd zet van de RvC die het grootste deel van het jaar in de US zit. Als je je er een beetje in verdiept lopen de tranen over je wangen van het lachen. zo triest is het allemaal.quote:Op maandag 19 januari 2009 21:17 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat is toch schandalig? Zoiets hoor je gewoon te weten als je die functie hebt. Ik val werkelijk van mijn stoel van verbazing.
En dat is nu precies wat ik eerder probeerde aan te geven: het kan niet anders dan dat er meerderen fouten gemaakt hebben. Dat is overigens niet zo'n lastige constatering, want de structuren van grote ondernemingen zijn erop gericht om te voorkomen dat 1 malloot de boel kan verneuken.
Het enige wat ik niet zeker weet is of de tranen van het lachen zullen zijn...quote:Op maandag 19 januari 2009 21:19 schreef Den_Haag het volgende:
Als je je er een beetje in verdiept lopen de tranen over je wangen van het lachen. zo triest is het allemaal.
Ik vind het ook gewoon om te janken...quote:Op maandag 19 januari 2009 21:57 schreef Den_Haag het volgende:
wat moet je er anders om doen...
Dat is waar, maar ik reageerde tijdens een vergadering met de X1 en dan kun je niet zo makkelijk met smilies werken...quote:Op maandag 19 januari 2009 22:26 schreef Den_Haag het volgende:
kan ook..heb je alleen zo weinig aan.
Het probleem is niet de markt, het probleem zijn de mensen die te goed snappen hoe de markt werkt en deze daardoor kunnen misbruiken.quote:Op maandag 19 januari 2009 10:44 schreef Xtreem het volgende:
Zo, laten we dit topic de geniale wiskunde toetsen en volstrekt onzinnige discussies over handelende en niet handelende oorzaken buiten beschouwing?
Dan kan de focus weer terug naar de essentie: Uitleggen hoe de markt functioneert en waarom dat bij uitstek een eerlijke verdeling geeft.
Was al genoemd door EG... Het verbaast mij dan weer niets dat het een van de docu's is waar aluhoedjes verliefd op zijn.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 02:04 schreef Ugjerke het volgende:
Als je tijd over hebt is The Corporation een interesante docu, als deze niet al te vaak misbruikt is door aluhoedjes.
Zie de post van jpdediquote:Op maandag 19 januari 2009 17:44 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Nee, een paar jaar terug nog. Dat was dus niet in de periode dat het bedrijf op omvallen stond.
[..]
Maar EG, de bonussen waren toch het probleem?quote:Het basissalaris zal er niet echt onder gelden hebben.
Ik kijk het nog even na, ik weet niet precies welke periode maar niet de periode dat het bedrijf op omvallen stond. Het ging om een periode dat topman er fors bijkreeg terwijl anderen inleverden. Betrof reorganisatie. Na ja het bedrijf is continu aan het reorganiseren. (quote:
Nee beide.quote:Maar EG, de bonussen waren toch het probleem?
Tuurlijk. alsof die TU studie van mij die al intrisiek tot de zwaarste behoort niet nog moeilijker te maken valt.....quote:Op maandag 19 januari 2009 18:23 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik schreef dat je een studie net zo moeilijk kan maken als je zelf wil. Wat begrijp je daar nu niet aan?
Ga er maar vanuit dat Calvijn indirect heel veel mensen rijp heeft gemaakt voor de GGZ.quote:Op maandag 19 januari 2009 18:22 schreef DS4 het volgende:
[..]
Soms denk ik dat ja...
Maar goed, ik lees dat het niet zo is, dus er is hoop voor je. Nu nog al die hollandse bekrompenheid eruit.
Sinds wanneer zou besteden een vorm van "graaien" zijn? Besteden is eerder "smijten", nietwaar?quote:Op maandag 19 januari 2009 18:19 schreef Reya het volgende:
[..]
Precies, en evenmin acht ik jou een 'graaier' als je een stero-installatie koopt. Ik vind het sowieso een zeer neerbuigende kwalificatie, die ik kraag bewaar voor fraudeurs, zwendelaars en soortgelijke sujetten; wat een vennootschap en diens bestuurders overeenkomen als beloning behoort zeker niet in die rij.
Het "ding" venootschap" is de kwade genius nu....quote:Op maandag 19 januari 2009 18:00 schreef DS4 het volgende:
[..]
CEO's zijn ook geen werkgevers. Dat zijn de vennootschappen. Prima vergelijk dus.
quote:Op dinsdag 20 januari 2009 11:42 schreef waht het volgende:
EG: Aan wat voor concrete maatregelen zit je te denken?
De volgende maatregelen kunnen bijvoorbeeld worden genomen:quote:Op dinsdag 20 januari 2009 11:42 schreef waht het volgende:
EG: Aan wat voor concrete maatregelen zit je te denken?
Wat wil je nu? Horen dat de TU opleidingen tot de zwaarste studies behoren? Dat heb ik al lang geleden gezegd. Geen idee wat je daar verder mee kan. Maar ik hoor het wel een keer.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 11:19 schreef EchtGaaf het volgende:
Tuurlijk. alsof die TU studie van mij die al intrisiek tot de zwaarste behoort niet nog moeilijker te maken valt.....
Dat slaat geen deuk in een pak boter hoor.
Wacht even... voor de goede orde: mensen in NL roepen dat ze hard werken. Maar feitelijk zijn de meesten aan het lanterfanteren. Alsof we het nu nog druk hebben. Ja, met vrijetijdsinvulling. Net als de pensionado's die klagen dat ze het nu nog drukker hebben dan toen ze werkten. In plaats van dat ze daardoor beseffen dat ze hun hele leven hebben zitten duimen draaien doen ze nu net alsof bridgen zwaar werk is.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 11:20 schreef EchtGaaf het volgende:
Alsof het leven alleen nog maar om hard werken gaat....Jij zegt dat het tot de basis hoort, maar Calvijn heeft die knoet alleen maar hard aangewakkerd.
De CEO mag niet verantwoordelijk zijn voor zijn eigen salaris, want dan is er een integriteitskwestie. Dus voor de verschillen is hij niet verantwoordelijk als het goed is.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 11:29 schreef EchtGaaf het volgende:
Het "ding" venootschap" is de kwade genius nu....Nog even en de CEO is nergens meer verantwoordelijk , laat staan voor die belachelijk beloningsverschillen.
Niet liegen EG. Dat staat er niet en valt er ook niet in te lezen zonder kwade wil en minimaal één (heel bijzonder) pilletje.quote:Gelukkig geef je nu impliciet dus eigenlijk toe dat ze zwaar OVERGEWAARDEERD wordt.
Nee, het is een leugen jouwerzijds.quote:En ja, tov mijn Bushism in jouw footer is dat laatste een draai van 180 graden.
In beginsel bestaat dit al (je kan alleen nog twisten of de spelregels jou uitkomen)... dus je bevestigt nu ineens dat het hybride systeem in NL weldegelijk bestaat.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 11:45 schreef EchtGaaf het volgende:
Duidelijk spelregels. Markt kan best functioneren, maar met spelregels.
Slecht idee. Ondergeschikten moeten zich niet bemoeien met dit soort zaken die ze feitelijk niet eens kunnen bevatten. En als ze het al kunnen bevatten zullen ze niet de door jou gewenste maatregelen nemen.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 12:45 schreef EchtGaaf het volgende:
1 OR meer macht geven
De OR een vetorecht geven of inspraak geven rond het toekennen van beloningen aan de top. Tot nu toe lijkt mij de meest reële optie. Maar of het gaat werken is de vraag. OR zal schaamteloos door de top onder druk worden gezet.
Ondergeschikten die de top gaan vertellen hoe ze het bedrijf moeten runnen. Je moet psychopaat zijn om zoiets te bedenken.quote:2 Of radicaler herdefiniëren van de machtsstructuren binnen een bedrijf
Onderdelen als RvB, RvC, aandeelhouders, OR etc andere bevoegdheden toekennen. Wettelijk te regelen. Wellicht RvB en RvC een onsje minder macht; OR wellicht een onsje meer misschien?
Onhaalbaar. Onwenselijk.quote:3 Wettelijke bandbreedte
Wettelijk bandbreedte waarin afgesproken wordt dat het hoogste salaris maximaal X * het laagste mag zijn. Dit per branche en mede afhankelijk van grootte van het bedrijf.
Makkelijk te omzeilen, iedereen in NL wordt er op termijn armer van en het vereist uit de EU stappen en mensenrechtenverdragen opstellen.quote:4 Invoering van een (variabele) kleptocratentax.
Bijvoorbeeld boven de 2 miljoen verdienen is 100% belasting betalen.
Vooruit, je doet maar.quote:5 Het maatschappelijk debat op scherp houden.
Nee, Barbaars.quote:6 Publieke Schandpaal
Als het maatschappelijke debat niets oplevert, zou dit dan een optie zijn?
Wanneer de afstand tussen het kader dat de besluiten neemt en de werkvloer zeer groot is, lijkt me het absoluut niet onwenselijk dat ondergeschikten hun stem kunnen laten horen, dmv de OR.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 16:08 schreef DS4 het volgende:
Ondergeschikten die de top gaan vertellen hoe ze het bedrijf moeten runnen. Je moet psychopaat zijn om zoiets te bedenken.
Hou even in ogenschouw dat we het over beloningen voor de topmensen hebben. Daar dient de OR zich verre van te houden.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 16:15 schreef reem het volgende:
Wanneer de afstand tussen het kader dat de besluiten neemt en de werkvloer zeer groot is, lijkt me het absoluut niet onwenselijk dat ondergeschikten hun stem kunnen laten horen, dmv de OR.
Geen probleem mee, maar EG gaat fiepen zodra er zoveel aan bonus/optie bijkomt dat men boven Balkenende uit komt... en ik vermoed dat Buffet daar meestentijds boven zit.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 16:41 schreef Den_Haag het volgende:
Zoals ik al zei, de beloning dient gerelateerd te worden aan hun prestatie. Warren Buffet binnen zijn eigen bedrijf (Berkshire Hathaway) is een goed voorbeeld. Basissalaris is 100,000 dollar, de rest is bonus/optie bij goed prestaties. Anders niks.
Nee, ik hoef niet meer te scorenquote:Op dinsdag 20 januari 2009 15:56 schreef DS4 het volgende:
[..]
Wat wil je nu? Horen dat de TU opleidingen tot de zwaarste studies behoren? Dat heb ik al lang geleden gezegd. Geen idee wat je daar verder mee kan. Maar ik hoor het wel een keer.
Dat begrijp ik, maar als je middelt zal hij er ook wel fiks boven zitten schat ik in.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 16:56 schreef Den_Haag het volgende:
als hij het goed doet. anders is het een erg bagger jaar voor hem
Diegene die werken hebben te maken met een gemiddelde hoge werkdruk, een van de hoogste ter wereld. Over Calvijn gesproken......Har werken hoor. Nee, nog harder.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 15:58 schreef DS4 het volgende:
[..]
Wacht even... voor de goede orde: mensen in NL roepen dat ze hard werken. Maar feitelijk zijn de meesten aan het lanterfanteren. Alsof we het nu nog druk hebben. Ja, met vrijetijdsinvulling. Net als de pensionado's die klagen dat ze het nu nog drukker hebben dan toen ze werkten. In plaats van dat ze daardoor beseffen dat ze hun hele leven hebben zitten duimen draaien doen ze nu net alsof bridgen zwaar werk is.
Kom nou even...
In 2005 werd het Europees gemeten en zat NL onder het gemiddelde... Mag ik even concluderen dat het een fabel is?quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:10 schreef EchtGaaf het volgende:
Diegene die werken hebben te maken met een gemiddelde hoge werkdruk, een van de hoogste ter wereld.
Wat je doet zegt natuurlijk wel wat over je. Als je kiest voor b.v. de zorg is dat een wezenlijke keuze. De vraag is dus niet vreemd. Maar een andere: een Nederlander vragen wat hij verdient... nou, daar komt nooit een antwoord op. En als ik antwoord geef ben ik meteen een patser. Dat is Nederland voor je.quote:Weet je wat heel Calvinistisch is van de Nederlanders: "Wat doe je eigenlijk"?
Alsof dat belangrijker is dan wie je bent...
zeer dik boven. maar zijn bedrijf doet het ook altijd BETER dan de markt.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:09 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat begrijp ik, maar als je middelt zal hij er ook wel fiks boven zitten schat ik in.
CEO is toch (eind)verantwoordelijk voor het beloningsbeleid van zijn personeel? Niet doen of nivellering niet mogelijk is. Of erger nog dat een CEO per definitie een lamme eend is en al helmaal in dit specifieke geval.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 16:01 schreef DS4 het volgende:
[..]
De CEO mag niet verantwoordelijk zijn voor zijn eigen salaris, want dan is er een integriteitskwestie. Dus voor de verschillen is hij niet verantwoordelijk als het goed is.
Dat verwijzing in de footer van jouw post is een echt verspreking of liever gezegd een vertieping.(:P)quote:En verder is het gewoon feitelijk juist.
[..]
Niet liegen EG. Dat staat er niet en valt er ook niet in te lezen zonder kwade wil en minimaal één (heel bijzonder) pilletje.
[..]
Nee, het is een leugen jouwerzijds.
Het is hem gegund. Maar in dit draadje leerde we ook dat een succesvolle keuze (ik noem een Bennink van Numico) ook door EG als graaier die eigenlijk niets kan in de hoek wordt gezet.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:16 schreef Den_Haag het volgende:
zeer dik boven. maar zijn bedrijf doet het ook altijd BETER dan de markt.
De CEO dient daarbij niet te kijken naar zijn eigen beloning. Is niet van belang, want niet zijn verantwoordelijkheid.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:17 schreef EchtGaaf het volgende:
CEO is toch (eind)verantwoordelijk voor het beloningsbeleid van zijn personeel? Niet doen of nivellering niet mogelijk is. Of erger nog dat een CEO per definitie een lamme eend is en al helmaal in dit specifieke geval.![]()
Maar hij is leuk. Ik hou hem zo.quote:Dat verwijzing in de footer van jouw post is een echt verspreking of liever gezegd een vertieping.(:P)
Geloof me, ik zag het pas toen jij het ding in jouw etalage stond![]()
Je draait... Ik reageerde duidelijk hierop:quote:Kan dus geen leugen zijn. En al helemaal geen pil.
Wat ik wel erg storend vind is dat bij fusieonderhandelingen en overnames de volgende positie van de CEO's van belang is en van grote invloed op de onderhandelingen. Het eigen baantje veilig stellen. Dat mag nooit een uitgangspunt zijn. Is een mooi voorbeeld van agent-principle conflict.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:20 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het is hem gegund. Maar in dit draadje leerde we ook dat een succesvolle keuze (ik noem een Bennink van Numico) ook door EG als graaier die eigenlijk niets kan in de hoek wordt gezet.
De discussie gaat dus ook eigenlijk niet over prestaties, want ook iemand die presteert verdient volgens de norm van EG niet meer dan een Balkenende. Iets met "daar kun je makkelijk van rondkomen".
Daar ben ik het wel mee eens. Want inderdaad is dat iets wat bij M&A altijd enorm speelt, terwijl het eigenlijk geen rol zou mogen spelen.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:35 schreef Den_Haag het volgende:
Wat ik wel erg storend vind is dat bij fusieonderhandelingen en overnames de volgende positie van de CEO's van belang is en van grote invloed op de onderhandelingen. Het eigen baantje veilig stellen. Dat mag nooit een uitgangspunt zijn. Is een mooi voorbeeld van agent-principle conflict.
De aandeelhouders zouden een nieuwe CEO moeten kiezen, hetzelfde geldt voor de RvC.
Het grote probleem is dat de politiek er bovenop zit. En die maken dezelfde fout als EG... die kijken niet naar structuren, maar naar de uitkomsten. En gaan vervolgens sturen op de uitkomsten.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:43 schreef Den_Haag het volgende:
Alleen daar weer niks over in in de Code Tabaksblat.
Buffett is juist fel tegenstander van al die opties en bonussen. Die $100k is gewoon vast, voor de rest heeft hij natuurlijk een enorm pakket aandelen (maar die keren geen dividend uitquote:Op dinsdag 20 januari 2009 16:41 schreef Den_Haag het volgende:
Zoals ik al zei, de beloning dient gerelateerd te worden aan hun prestatie. Warren Buffet binnen zijn eigen bedrijf (Berkshire Hathaway) is een goed voorbeeld. Basissalaris is 100,000 dollar, de rest is bonus/optie bij goed prestaties. Anders niks.
hij is niet zozeer tegen de opties en bonussen maar vooral tegen de manier waarop het uitgekeerd wordt. Het zijn vaak gegarandeerde inkomsten, ongeacht iemands inspanningen en succesen te belonen.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 18:14 schreef Richie_Rich het volgende:
[..]
Buffett is juist fel tegenstander van al die opties en bonussen. Die $100k is gewoon vast, voor de rest heeft hij natuurlijk een enorm pakket aandelen (maar die keren geen dividend uit)
1 Je bedenkt een systeemquote:Op dinsdag 20 januari 2009 18:00 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het grote probleem is dat de politiek er bovenop zit. En die maken dezelfde fout als EG... die kijken niet naar structuren, maar naar de uitkomsten. En gaan vervolgens sturen op de uitkomsten.
Het is als een zieke patiënt: niet de oorzaak aanpakken, maar pijn bestrijden... Ja, dat kan snel verlichting geven, maar je lost geen donder op en de pijn komt (meestal) vanzelf (en harder) terug.
Zo die is veiliggesteld.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 17:22 schreef DS4 het volgende:
[..]
De CEO dient daarbij niet te kijken naar zijn eigen beloning. Is niet van belang, want niet zijn verantwoordelijkheid.
[..]
Maar hij is leuk. Ik hou hem zo.
[..]
Je draait... Ik reageerde duidelijk hierop:
Gelukkig geef je nu impliciet dus eigenlijk toe dat ze zwaar OVERGEWAARDEERD wordt.
En dat is een leugen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |