Ik vlieg echt nooit meer met Iberia. De vluchten zijn ALTIJD vertraagd (tussen de 10-30 minuten) Het instap proces wat ze gebruiken slaat nergens op, de stewardessen zijn onvriendelijk en spreken vaak zeer slecht engels, de piloten zelf zien het ook niet meer zitten en flikkeren dat vliegtuig iedere keer op de landingsbaan alsof het een oude fiets is.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 14:28 schreef Lemans24 het volgende:
Hier ook een positief bericht, en wel over Iberia.
onlangs boekte ik een retourvlucht Amsterdam-Madrid en tijdens het boekingsproces werd me direct een Iberia Plus (frequent flyer miles) lidmaatschap aangeboden. De naam die ik voor aanmelding bij Iberia Plus invulde bij contactgegevens, bleek later echter ook op het ticket te komen, terwijl daar natuurlijk de naam zou moeten staan zoals in het paspoort vermeld. Conclusie: ongeldig ticket...
Eén telefoontje met Iberia was gelukkig genoeg. Ze cancelden de vlucht (gratis) en ik kon voor dezelfde prijs opnieuw boeken. Prima van Iberia!
Vertraging van een half uur boeit me niet, ik spreek Spaans en bij Ryanair moet je ook betalen voor eten.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 14:35 schreef Ps2K het volgende:
[..]
Ik vlieg echt nooit meer met Iberia. De vluchten zijn ALTIJD vertraagd (tussen de 10-30 minuten) Het instap proces wat ze gebruiken slaat nergens op, de stewardessen zijn onvriendelijk en spreken vaak zeer slecht engels, de piloten zelf zien het ook niet meer zitten en flikkeren dat vliegtuig iedere keer op de landingsbaan alsof het een oude fiets is.
Dan moet je ook nog eens betalen voor je eten in het vliegtuig... 7 euro voor een kurkdroog broodje...
Ligt aan de tijd van de vlucht:quote:Op woensdag 14 oktober 2009 10:30 schreef DeGroteBosatlas het volgende:
Beide maatschappijen zijn prima. Bij BA krijg je nog wel wat te eten en drinken aan boord in tegenstelling tot BMI.
quote:British Airways schaft de gratis maaltijden tijdens de vlucht af. In een poging om kosten te besparen, krijgen passagiers vanaf aanstaande maandag geen eten meer na 10:00 uur ’s ochtends.
Ze hebben (net als meeste airlines tegenwoordig) volgens mij geen gewichtslimiet meer, enkel een maximaal afmeting. Je mag trouwens een stuk handbagage meenemen plus een "personal item", wat dus een handtas, laptoptas of iets dergelijks is.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 11:16 schreef charmed_angel het volgende:
Bij BMI, hoeveel kilo mag de handbagage zijn?
gewoon ff op hun webpage kijken.... staan als het goed is alle regels en voorwaarden....quote:Op woensdag 14 oktober 2009 11:16 schreef charmed_angel het volgende:
Bij BMI, hoeveel kilo mag de handbagage zijn?
nee kon niks vinden. Alleen de afmetingen, en daar voldoet mijn koffertje aan :-)quote:Op woensdag 14 oktober 2009 11:23 schreef Knuffelzacht het volgende:
[..]
gewoon ff op hun webpage kijken.... staan als het goed is alle regels en voorwaarden....
Belangrijkste voordeel (en de reden waarom ik 95% van de tijd met BA vlieg) is dat je met BA vliegt op Terminal 5. Deze is inmiddels wel echt een stuk relaxter dan de oude terminals en maakt het minimale verschil in kosten voor mij al meer dan goed.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 10:30 schreef DeGroteBosatlas het volgende:
Beide maatschappijen zijn prima. Bij BA krijg je nog wel wat te eten en drinken aan boord in tegenstelling tot BMI. BMI heeft daarentegen weer een betere klantenservice en is vaak net iets goedkoper op de route AMS-LHR. Voor dat uurtje vliegen zou ik voor de goedkoopste gaan met de gunstigste vliegtijden. (tenzij je natuurlijk miles bij een bepaalde alliantie wilt sparen)
Ervaring met United in 2005 was prima. Heenweg zou krap worden met overstap in Washington. Hebben ze omgeboekt via Londen. Vanaf Londen mochten we dan Business Class vliegen en we kregen kaarten voor de Red Carpet club. In het vliegtuig werd dat echter omgezet naar First Class, nog beter dus!quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 15:54 schreef copyfile het volgende:
Geen eigen ervaring maar vroeg me af of mensen ervaringen hebben met Lufthansa en United Airlines ? Ga begin volgende maand naar america heen met United airlines die uitgevoerd wordt door Lufthansa en terug met United airlines ?!
Dat is wel een hele goede tip, nooit aan gedacht!quote:Op woensdag 4 november 2009 20:26 schreef ozzietukker het volgende:
Iets over de luchthavens?
Met een Fokker 50 aankomen op Schiphol betekent met de bus naar de Schengen-terminal (ABC-pier), en dan moet je nog een eind lopen naar de internationale terminal, er stond daar een belachelijk lange rij tussen Schengen en Non-Schengen, waardoor ik maar via de bagagehal naar buiten liep om via Terminal 2 naar de Non-Schengen terminal te gaan. Anders dan dat is connecten via Schiphol als ze wat meer mensen zouden inzetten bij de paspoortcontrole goed te doen.
Volgens mij niet bij de transit.quote:Op woensdag 4 november 2009 21:08 schreef Fogel het volgende:
[..]
Dat is wel een hele goede tip, nooit aan gedacht!
Maar hebben ze tegenwoordig niet een fast-lane bij de douane voor flying blue elite en hoger?
Ja, vreemd die metro. Perfect en fijnmazig net, maar dan niet even een betere lijn naar het centrum!quote:Op donderdag 5 november 2009 01:55 schreef k_man het volgende:
Dan Madrid Barajas. Een gunstig punt van deze luchthaven is het metrostation, waarmee je makkelijk de stad in komt (hoewel je - waar je ook heen wilt - altijd lijkt te moeten overstappen). Behalve dat is het een vreselijke plek. Alles ziet er oud en lelijk uit, er zijn nauwelijks winkeltjes of horeca (althans in terminal 1) en wat er is, is veel te duur om voor taxfree door te gaan. Het grondpersoneel is onbeschoft en/of sloom.
Maar als je in transit blijft, kom je toch niet door de douane ?quote:Op donderdag 5 november 2009 08:50 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Volgens mij niet bij de transit.
Wel als je van Schengen komt en naar een niet-schengen land verder gaat.quote:Op donderdag 5 november 2009 10:06 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Maar als je in transit blijft, kom je toch niet door de douane ?
Douane of paspoortcontrole ?quote:Op donderdag 5 november 2009 10:14 schreef Fogel het volgende:
[..]
Wel als je van Schengen komt en naar een niet-schengen land verder gaat.
De paspoortcontrole inderdaad, sorry voor de verwarring.quote:Op donderdag 5 november 2009 10:15 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Douane of paspoortcontrole ?
quote:Op woensdag 4 november 2009 20:56 schreef DutchTrain het volgende:
Edinburgh is klein en je bent in een half uur met de bus die elke tien minuten rijdt in het centrum. Er zijn weinig shops en bars, dus late arrival is mogelijk en aan te raden.
Wrijf die jetlag eens uit je ogenquote:Op donderdag 5 november 2009 12:27 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
Wilde je niet zeggen "af te raden"?
Als er geen shops en bars zijn, is het toch juist hartstikke saai?!
Nog even een aanvulling:quote:Op donderdag 5 november 2009 01:55 schreef k_man het volgende:
Maatschappij?
Easyjet
Toestel?
Splinternieuwe Airbus 319 (3 dagen oud volgens de captain), dus kennelijk gekocht voor deze nieuwe route.
Traject?
Amsterdam - Madrid vv
Easyjet heeft toch uitsluitend sardineklasse? Het hele concept is toch om zoveel mogelijk volk in een vliegtuig te proppen?quote:Op donderdag 5 november 2009 13:54 schreef k_man het volgende:
[..]
Nog even een aanvulling:
In dit toestel waren de stoelen niet verstelbaar. Rugleuning kon dus niet naar achteren en da's irritant. Zeker als je - op de terugweg - in de sardientjesklasse reist. Gelukkig zat ik aan het gangpad en was de middelste stoel vrij, zodat er nog enigszins beenruimte was.
Op de heenweg werd me verzocht bij de nooduitgang plaats te nemen. Het toestel was vrijwel leeg en er moeten daar mensen zitten. Nou, geen probleem. Extra beenruimte.
Van Non-Schengen naar Schengen hebben ze wel een speciale fast-lane voor mensen met een korte connectie, maar andersom zag ik die niet so snel.quote:Op woensdag 4 november 2009 21:08 schreef Fogel het volgende:
[..]
Dat is wel een hele goede tip, nooit aan gedacht!
Maar hebben ze tegenwoordig niet een fast-lane bij de douane voor flying blue elite en hoger?
Had je voor priority boarding betaald of niet?quote:Op dinsdag 10 november 2009 17:01 schreef The6thgate het volgende:
Algehele indruk?
Ik dacht dat Ryanair de minste beenruimte had, maar Wizz air weet het te presteren er nog net iets minder van te maken. Op de heenweg gelukkig aan de nooduitgang kunnen zitten, maar terug niet en dat was toch minder prettig.
Het is wel leuk bedacht op management nivo zo'n extra legroom service (extra inkomsten en dergelijke), maar ik moet er toch niet aan denken dat je dit uit moet voeren.quote:Op dinsdag 10 november 2009 18:56 schreef Thetallguy het volgende:
Dat ook nog ja, eerst iedereen wegsturen, en uiteindelijk om mensen moeten vragen daar te gaan zitten vanwege veiligheidsregels![]()
Maar ik zie inderdaad dat ze een extra legroom service aanbieden naast de pre-boarding service
Luchtvaartmaatschappijen - ervaringen en vluchtverslagen #7quote:Op dinsdag 10 november 2009 19:26 schreef gifkwal het volgende:
Iemand ervaring met London-Kuala Lumpur of omgekeerd met Air Asia?
Heb Air Asia regelmatig gebruikt voor korte vluchten (tot 2 uur) in Azie zelf en was dik tevreden over de prijs-kwaliteit verhouding. Vraag me af hoe zo'n lange vlucht gaat? Ik neem aan dat ze daarvoor grotere toestellen gebruiken? De tickets zijn goedkoop, dus gratis eten en entertainment zal er wel niet inzitten. Vind ik niet erg gezien de prijs, maar is het verder allemaal wel een beetje comfortabel?
Hadden we niet voor betaald. Op de heenweg was het een vriendelijke stewardess die zei dat we idd moesten reserveren, maar mochten er plaatsen over blijven zou ze ons nog halen. Even later kwam ze idd speciaal ons nog van een aantal rijen verder halen en mochten we er zitten. Hetzelfde trucje op de terugweg werkte helaas nietquote:Op dinsdag 10 november 2009 18:42 schreef Thetallguy het volgende:
[..]
Had je voor priority boarding betaald of niet?
Toen ik laatst uit Praag met ze terugvloog mochten alleen priority mensen daar zitten, werd gecontroleerd adv. je boarding pass. Dus ook prio-passagiers die als laatste instappen kunnen dan nog een emergency row plek krijgen. (wat opzich netjes is gezien het instappen via een bus in Praag, want ik zou geen airline weten die dit ook zo doet)
Of dit, inmiddels al 6 maanden oude verslag.quote:Op dinsdag 10 november 2009 19:46 schreef Thetallguy het volgende:
[..]
Luchtvaartmaatschappijen - ervaringen en vluchtverslagen #7
Dat vond ik ervan, gezien de prijs betaald vond ik het erg okIs het prijsverschil met een reguliere airline kleiner dan zou ik gaan twijfelen. Je moet immers ook nog een ticket naar Stansted erbij rekenen + het kost weer wat extra tijd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |