abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 2 januari 2009 @ 13:26:53 #1
153201 Tazmaniac
Mixed Martial Arts
pi_64576087
Wat is MMA?
Mixed Martial Arts (MMA) is een intense gevechtssport waarbij deelnemers verschillende soorten van vechtstijlen gebruiken. De meest gebruikte stijlen zijn jiu-jitsu, boxing, muay thai en wrestling. We kunnen deze gebruikte technieken in twee categorieen plaatsen:

Striking en grappling techniques
Tot de striking technieken behoren onder andere punches, elbows, kicks en knees. Daarnaast kennen we ook de zogenoemde grappling technieken, hiertoe behoren onder andere clinch holds, submission holds en takedowns.

Tegenwoordig is het niet meer genoeg om uit te blinken in 1 van de vele onderdelen van deze snel groeiende sport. Alle top MMA fighters zijn all round en hebben dus verstand van meerdere gevechtssporten. Hieronder worden de verschillende strategieen genoemd die men kan gebruiken tijdens een MMA gevecht.

Sprawl and brawl
Dit is een staande strategie die bestaat uit het effectief gebruiken van striking techniques (brawl) en het vermijden van takedowns (sprawl). De strategie wordt meestal gekozen als men goed is in boxing of muay thai. Heel belangrijk voor de MMA fighters die aan deze vorm de voorkeur geven is dat ze niet alleen goed kunnen boksen maar ook een goede afweer hebben tegen de mogelijke takedowns van tegenstanders.

Clinch fighting
Deze strategie is wat breder dan de voorgaande. Hierbij probeert men de tegenstander vast te houden op een plek zodat deze niet weg kan komen. Terwijl de tegenstander wordt vastgehouden zal men proberen hem door middel van de striking techniques knock-out te slaan of hierdoor op de grond te krijgen. Deze strategie wordt hoofdzakelijk gebruikt door MMA fighters die de kunst van muay thai perfect beheersen.

Ground-and-pound
Bij deze strategie wordt de tegenstander door middel van de zogenaamde takedowns naar de grond gewerkt. Eenmaal op de grond zal men een positie bovenop de tegenstander innemen om hem vervolgens knock-out te slaan. Ook wordt deze strategie wel vaker gebruikt om de tegenstander nadat hij herhaaldelijk geslagen en/of geschopt is in een submission te krijgen.

Submission grappling
Zoals hierboven al een beetje besproken bestaat submission grappling uit het neerhalen van de tegenstander met als doel hem in een submission te krijgen. Na een takedown wordt ook hier meestal een positie bovenop de tegenstander genomen. Er zijn echter genoeg submission grapplers die vanaf de bodem positie naar een submission op zoek zijn.

Lay-and-pray
Deze strategie wordt gezien als de lafste strategie binnen de MMA wereld. Hierbij zal men net zoals bij ground-and-pound of submission grappling de tegenstander naar de grond werken. In tegenstelling tot de twee andere strategieen probeert men de wedstrijd echter niet te winnen door een knock-out of submission maar hoopt men dat de jury de overwinning zal verklaren door de gemaakte takedown(s). Het is dus een strategie die meestal wordt gebruikt door MMA fighters die wel in staat zijn tot een takedown maar het gevecht niet zelf kunnen afmaken.

Wat onderscheidt deze sport nu van straatgevechten of free fights?
In de loop der jaren zijn de regels die gelden binnen de MMA wereld mee geevalueerd.
Het is echter nog steeds niet zo ver dat er universele regels zijn binnen deze tak van sport.
De regels hangen dus af van de organisatie die de gevechten organiseert.
De regels die gehanteerd worden door UFC zijn:

- Geen kopstoten of trappen naar een tegenstander die op de grond ligt
- Geen knieen tegen het hoofd van een tegenstander die op de grond ligt
- Geen ellebogen met de punt naar onderen
- Geen slagen of stoten tegen de wervelkolom of de achterkant van het hoofd
- Geen slagen of stoten tegen de keel of gebied van de lies

Verder is het niet toegestaan om het hekwerk van de kooi vast te pakken.

Een overwinning in een MMA gevecht kan behaald worden in de volgende situaties:
- door Knock-out
- door Submission
- door Judges decision (in dit geval zal de jury bepalen wie de winnaar is)
- door Stoppage (door referee, doktor of mensen in hoek van de deelnemer)

Toch kan het voorkomen dat er geen winnaar is na afloop van het gevecht. In dit geval wordt de wedstrijd als een gelijkspel (draw) afgedaan. De jury is in dit geval van mening dat beide MMA fighters evenveel punten hebben gescoord.

Een gevecht (in de UFC) duurt normaal gesproken 3 rondes van vijf minuten. Tenzij het gaat om een titel gevecht, in dat geval gaat een gevecht over 5 rondes van elk vijf minuten.
Een 3 koppige jury zal een MMA gevecht beoordelen aan de hand van de volgende criteria.

De ronde winnaar krijgt 10 punten, zijn tegenstander 9 punten of minder.
Deze punten worden gebaseerd op de volgende onderdelen:
- agressie
- effectieve striking
- effectieve grappling
- controle die men heeft over de kooi
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
De grootste MMA organisatie:


Ultimate Fighting Championship is de grootste MMA organisatie in Amerika, gelegen in Las Vegas, Nevada. UFC is eigendom van Lorenzo Fertitta en Frank Fertitta III met Dana White als voorzitter die veel expertise met zich meebrengt. Een groot kenmerk van Ultimate Fighting Championship is "The Octagon", een 8-zijdige kooi waarin de zogenaamde bouts (gevechten) worden afgewerkt.

Het volgende event dat op de UFC kalender staat is UFC 93 [Franklin vs. Henderson]


Dit zijn de huidige UFC titleholders in hun gewichtsklasse
Lightweight champion:

BJ Penn

Welterweight champion:

George St. Pierre

Middleweight champion:

Anderson Silva

Light Heavyweight champion:

Rashad Evans


Heavyweight champion:

Brock Lesnar

Bijgewerkt tot en met 01/01/2009
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kleinere MMA organisaties
Naast UFC zijn er veel organisaties die ook graag aan de top van deze geweldige sport zouden willen staan. Het zal echter afhangen van een heleboel omstandigheden of zij het groot gaan maken in MMA.

Elite XC
EliteXC is een organisatie die door een samenwerkingsverband tussen Pro Elite en Showtime tot stand is gekomen. Naast de al reeds bekende EliteXC events zullen er in 2008 ook meerdere ShoXC events worden gehouden die er hoofdzakelijk voor bedoelt zijn om nieuw talent een kans te geven om door te breken naar de top.

Pro Elite heeft absoluut niet stil gezeten in het afgelopen jaar en heeft hun positie versterkt door diverse overnames van andere MMA organisaties. Eerst werden er drie noord Amerikaanse organisaties opgekocht; King of the Cage, Rumble on the Rock en ICON. Vervolgens namen zij ook nog het Aziatische Spirit MC en het Engelse Cage Rage over.

In maart 2008 werd er bekend gemaakt dat EliteXC een deal heeft gesloten met tv-zender CBS om hun events op uit te gaan zenden. Dit wordt door velen beschouwd als een grote doorbraak om de sport 'mainstream' te laten gaan. Het event is inmiddels al geweest en niet geheel zonder controversie!! Een vreemd main event (Kimbo - Thompson) en enkele controversiele ref stoppages bleken achteraf het toneel van vele MMA fans. Zo vonden de hardcore MMA fans het event erg matig en niet goed voor de sport, maar de nieuw aangetrokken fans lijken er geen genoeg van te kunnen krijgen. De kijkcijfers daarentegen waren heel erg positief.

De card op 26 juli van dit jaar trok véél minder kijkers, met als grootste oorzaak het ontbreken van mainstream fighters. EliteXC kwam echter goed terug met een prima bekeken show (4.56 miljoen kijkers) op 4 oktober, waarin het main event één uur voor de show veranderde van Kimbo vs. Shamrock naar Kimbo vs. Petruzelli.

Inmiddels is ook EliteXC zo goed als verdwenen van de MMA map. Het lijkt een kwestie van tijd voordat alle attributen en fighters onder de hamer gaan en verkocht zullen worden. Het schijnt dat men tientallen miljoenen schuld heeft. Ze lijken er echter alles aan te willen doen om de verkoop zo lang mogelijk uit te stellen en nog een soort van comeback te maken.

Dream
DREAM is a mixed martial arts organization promoted by Fighting and Entertainment Group and co-produced with the former PRIDE executives from Dream Stage Entertainment. It is the sister promotion of K-1 kick boxing. DREAM replaced FEG's previous-run mixed martial arts fight series, HERO'S. The series retains many of the stylistic flourishes and personnel from PRIDE FC broadcasts, including fight introducer Lenne Hardt. In America, the promotion is aired on Mark Cuban's HDNet.

Adrenaline MMA
Aan het einde van oktober in 2007 kwam er voor vele MMA fans een organisatie vanuit het niets opzetten, M-1 Global was hun naam. Na een controversiele breuk met hun top fighter Fedor Emelianenko volgde er een doorstart voor de organisatie in Amerika die vanaf nu bekend zal zijn onder de naam Adrenaline MMA. Fedor zal wel nog actief zijn voor de organisatie maar is vrij om ook voor andere organisaties uit te komen. Met Monte Cox als president en CEO van de organisatie zien wij MMA liefhebbers hun events met veel plezier tegemoet!


World Extreme Cagefighting
Opgericht in 2001 door Scott Adams en Reed Harris. Wedstrijden warden hoofdzakelijk gehouden in Lemoore, California. Eind 2006 werd WEC overgenomen door UFC maar is tot op de dag van vandaag nog steeds een aparte promotie met zijn eigen gewichtsklassen en MMA fighters. Er zijn wel enkele aanpassingen gedaan door UFC zoals de introductie van een gemodificeerde Octagon. De WEC kooi heeft 5 zijden. WEC onderscheidt zich vooral door hun fast paced gevechten vol spanning in de lagere gewichtsklassen.

Vergane glorie
[ afbeelding ]

PRIDE is in 2007 overgenomen door UFC. Eind 2007 zijn enkele top MMA fighters van PRIDE naar UFC overgehaald waaronder; Dan Henderson, Quinton Jackson, Mirco Filipovic, Antonio Rodrigo Nogueira en Wanderlei Silva die vooral bekend zijn geworden van hun tijd in Japan.

Er gaat voor hun echter heel wat veranderen, het zijn de UFC regels (die verschillen van de PRIDE regels) die deze veranderingen al dan niet positief gaan beinvloeden. Duizenden PRIDE fans hadden nog een korte tijd hoop dat er een soort van doorstart voor PRIDE gemaakt zou worden maar niets bleek minder waar. In oktober 2007 kreeg de staf van PRIDE te horen dat hun inzet en aanwezigheid niet langer op prijs werd gesteld. Vanaf dat moment waren de plannen van de UFC duidelijk.

Ook de IFL is er helaas niet meer. Sinds 31 juli 2008 zijn de deuren voorgoed gesloten. Veel IFL champions hebben inmiddels al een contract bij een andere organisatie getekend. De IFL is vooral bekend geworden om hun teamconcept en hun talloze talenten waaronder Jay Hieron, Chris Horodecki, Wagnney Fabiano, Benji Radach, Roy Nelson en Dan Miller.

Upcoming Events
04/01 Sengoku [No Ran 2008]
17/01 UFC 93 [Franklin vs. Henderson]
25/01 Affliction 2 [Days of Reckoning]
26/01 WEC 38 [Varner vs. Cerrone]

Nieuws sites
Om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws binnen de MMA sport is het natuurlijk handig om enkele sites bij de hand te hebben die ons hiervan op de hoogte houden.
Naast nieuws staan er ook veelvuldig geruchten op die de ronde doen.
Pas op met de SPOILERS op deze sites, niets is zo irritant als de uitslagen lezen voordat je de show hebt gezien!!

www.mmahq.com
www.sherdog.com
www.mmajunkie.com
www.mmamania.com
www.cagepotato.com
www.mmaweekly.com
www.fiveouncesofpain.com

Vorige topics:
Pride Fight
PRIDE fight II
Pride Fight III[(of maar gewoon MMA?)
Pride Fight # Four! [ of houden we t nog steeds bij MMA? ]
MMA topic #5 GSP vs Hughes
[Centraal] MMA topic #6 Couture Returns
[Centraal] MMA topic #7 UFC's PRIDE
[Centraal] MMA topic #8 The Biggest Fights of the Summer
[Centraal] MMA topic #9 Its all about respect
[Centraal] MMA topic #10 The Undisputed Champion
[Centraal] MMA topic #11 The Ultimate Knockout
[Centraal] MMA topic #12 Without Fedor & Couture
[Centraal] MMA topic #13 Breaking Point
[Centraal] MMA topic #14 Pride of a Champion
[Centraal] MMA topic #15 Dream
[Centraal] MMA topic #16 Mainstream MMA
[Centraal] MMA topic #17 With a new lightweight champion?
[Centraal] MMA topic #18 Banned
[Centraal] MMA topic #19 It's Time!!
[Centraal] MMA topic #20 Seek and Destroy
[Centraal] MMA topic #21 Couture Returns (Again)
[Centraal] MMA topic #22 Kimbo Got Smoked
[Centraal] MMA topic #23 Couture vs. Lesnar
[Centraal] MMA topic #24 Dynamite!!
Attended: UFC 99 - UFC 167 - UFC 175 - TUF 19 Finale - Invicta 13 - UFC 189 - Fight Night 84 / 87 / 90 - TUF 23 Finale - UFC 200 - UFC 205
4 time, 4 time, 4 time, 4 time TUP champion!!!
pi_64576128
Goede TT!
pi_64576211
Henderson

En wat een maand kom eraan inderdaad.
AFCA | Celtic FC | Nottingham Forrest FC | Last.fm
George St. Pierre, Lance Armstrong, Kanye West, Steven Gerrard, Mark Cavendish, Wanderlei Silva, Calvin Harris _O_
  vrijdag 2 januari 2009 @ 13:46:49 #4
153201 Tazmaniac
Mixed Martial Arts
pi_64576705
Ik begin een beetje te geloven dat Henderson het ook tegen Franklin gaat afleggen.. maar wat een fight
Attended: UFC 99 - UFC 167 - UFC 175 - TUF 19 Finale - Invicta 13 - UFC 189 - Fight Night 84 / 87 / 90 - TUF 23 Finale - UFC 200 - UFC 205
4 time, 4 time, 4 time, 4 time TUP champion!!!
pi_64576821
Zin in deze MMA maand zeg
pi_64576866
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 13:46 schreef Tazmaniac het volgende:
Ik begin een beetje te geloven dat Henderson het ook tegen Franklin gaat afleggen.. maar wat een fight
Zou wel jammer zijn, want na de nederlagen van Wanderlei en Noguiera is het dan toch weer een groot stuk van de geschiedenis van Pride dat wegvalt.
AFCA | Celtic FC | Nottingham Forrest FC | Last.fm
George St. Pierre, Lance Armstrong, Kanye West, Steven Gerrard, Mark Cavendish, Wanderlei Silva, Calvin Harris _O_
pi_64577048
Tvp.
  vrijdag 2 januari 2009 @ 14:08:20 #8
20925 n00cL30n
..::RSTRCTD::..
pi_64577379
LoLz, ik zat vanochtend nog eens Renzo Gracie - Legacy te kijken vanochtend.

Laten ze na de film een alternatief begin zien. Zie je in ene Gilbert Yvel met de nog "kleine" Alistair Overeem door de ring heen oefen"clinchen". Is inderdaad wel een verschil met nu ja.

  vrijdag 2 januari 2009 @ 15:19:25 #9
21082 Paxlie
Ies best bro
pi_64579902
whehee, ietsje verschil. Vergis je alleen niet wat keihard trainen al met je lichaam doet hoor. Hij is niet iemand die de kantjes er vanaf loopt volgens mij.

Al zou ik hem een cursus "Hoe loop ik als een badass terug mijn hoek in" geven
Wie werd waar wanneer geboren en waarom werd hij door wie hoe genoemd?
Praten over mma? Kom naar #mma
  vrijdag 2 januari 2009 @ 15:28:44 #10
153201 Tazmaniac
Mixed Martial Arts
pi_64580228
Shinya Aoki wants to fight BJ Penn to determine worlds best lightweight
quote:
“I think there’s no doubt that B.J. Penn is still the best at 155 pounds. He’s most likely the best fighter in the world. I don’t ignore the UFC. I respect the UFC because it’s a very high level organization — a high summit in the sport…. Personally, the most decisive fight in the world, the culmination, the pinnacle for me is B.J. Penn. Please do not misunderstand — I really need this to be clearly expressed in the media: Shinya Aoki will not go to the UFC. I just want to fight B.J. Penn. This is my selfish wish. I know that everyone says they want Penn, but I think I’m the number one Japanese fighter to be saying this.”

– Newly-crowned WAMMA Lightweight Champion Shinya Aoki talks to Sherdog.com about his desire to challenge BJ Penn to determine the top 155-pound fighter on the planet. He currently feels that Penn is the man to beat in the division. If a match ever happened it would be a clash of two high-level Brazilian jiu-jitsu practitioners. However, Aoki does not appear interested in competing inside the Octagon, which essentially negates a clash anytime soon. In the meantime, share your thoughts on a possible outcome in the comments section below.
Kijk das nou een geweldige matchup
Attended: UFC 99 - UFC 167 - UFC 175 - TUF 19 Finale - Invicta 13 - UFC 189 - Fight Night 84 / 87 / 90 - TUF 23 Finale - UFC 200 - UFC 205
4 time, 4 time, 4 time, 4 time TUP champion!!!
  vrijdag 2 januari 2009 @ 16:24:44 #11
20925 n00cL30n
..::RSTRCTD::..
pi_64582145
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 15:19 schreef Paxlie het volgende:
whehee, ietsje verschil. Vergis je alleen niet wat keihard trainen al met je lichaam doet hoor. Hij is niet iemand die de kantjes er vanaf loopt volgens mij.

Al zou ik hem een cursus "Hoe loop ik als een badass terug mijn hoek in" geven
Ik zeg ook niets over anabolen kweek of niets, meer zo van wow, wat een verschil. (En ook grappig om deze twee nederlanders voorbij zien komen clinchen.

Vind hem nu wel kwa postuur veel meer op zijn broer lijken trouwens.
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 15:28 schreef Tazmaniac het volgende:
Shinya Aoki wants to fight BJ Penn to determine worlds best lightweight
[..]

Kijk das nou een geweldige matchup
Ja, ik kan niet wachten!
pi_64583725
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 15:19 schreef Paxlie het volgende:
[...]
Al zou ik hem een cursus "Hoe loop ik als een badass terug mijn hoek in" geven



Ook grappig bij Dynamite!! 2008 dat Aoki zo op de grond bleef liggen, tja hij is nou eenmaal goed op de grond ...wat weer blijkt uit de gesloopte knie van Alvarez.
pi_64588401
Aoki Alistair Melvin (Al ben ik niet zo'n fan van zijn antics buiten de ring) Gegard _Kawajiri

Nog Wandy Sakuraba

Shibata Bob Sapp Kinnuku Mantaro Minowaman

Crocop . Sem

BADR HARI Karma KO!
[i]Doordeweeks werken, in het weekend aan de coke[/i]
The Ultimate Predictor 2011/2012 Champ!
pi_64588490
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 19:14 schreef Jajong het volgende:
Crocop . Sem
Wat was er aan Schilt dan?
AFCA | Celtic FC | Nottingham Forrest FC | Last.fm
George St. Pierre, Lance Armstrong, Kanye West, Steven Gerrard, Mark Cavendish, Wanderlei Silva, Calvin Harris _O_
  vrijdag 2 januari 2009 @ 19:37:19 #15
76170 Dacide
www.mixfight.nl
pi_64589342
ik vond schilt echt niet overtuigen. Met zijn pancrase ervaring vond ik hem nu maar erg onwenning overkomen op de grond. Die triangle werd hem trouwens bijna letterlijk in zijn schoot geworpen.
pi_64589864
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 19:37 schreef Dacide het volgende:
ik vond schilt echt niet overtuigen. Met zijn pancrase ervaring vond ik hem nu maar erg onwenning overkomen op de grond. Die triangle werd hem trouwens bijna letterlijk in zijn schoot geworpen.
Ik vond het wel meevallen. De eerste kans die hij kreeg pakte hij Mo. Het was geen spectaculair gevecht maar het lijkt me logisch dat je voorzichtig blijft tegen iemand met KO-power in zijn vuisten.
AFCA | Celtic FC | Nottingham Forrest FC | Last.fm
George St. Pierre, Lance Armstrong, Kanye West, Steven Gerrard, Mark Cavendish, Wanderlei Silva, Calvin Harris _O_
  vrijdag 2 januari 2009 @ 19:53:28 #17
21082 Paxlie
Ies best bro
pi_64590043
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 19:49 schreef Breach het volgende:

[..]

Ik vond het wel meevallen. De eerste kans die hij kreeg pakte hij Mo. Het was geen spectaculair gevecht maar het lijkt me logisch dat je voorzichtig blijft tegen iemand met KO-power in zijn vuisten.
De eerste kans? Kijk het gevecht nog eens, hij gaat al eerder voor een triangle en hij is eigenlijk de hele tijd bezig om een armbar te krijgen die er ook was. Als hij iets soepeler was geweest had hij die armbar wel gepakt. Ik ben al verbaasd dat hij die triangle voor elkaar kreeg overigens.
Wie werd waar wanneer geboren en waarom werd hij door wie hoe genoemd?
Praten over mma? Kom naar #mma
  vrijdag 2 januari 2009 @ 19:55:40 #18
153201 Tazmaniac
Mixed Martial Arts
pi_64590138
Ja hebben jullie idd gelijk in, maar ik vond ook dat de ref er wat te lang over deed om ze weer op te laten staan!
Attended: UFC 99 - UFC 167 - UFC 175 - TUF 19 Finale - Invicta 13 - UFC 189 - Fight Night 84 / 87 / 90 - TUF 23 Finale - UFC 200 - UFC 205
4 time, 4 time, 4 time, 4 time TUP champion!!!
pi_64603005
Schilt viel tegen omdat hij zich open liet voor mokerslagen van Mo. Als Mo wat langer was geweest had Schilt een gigantisch probleem gehad. Hij had zich beter moeten verdedigen en veel meer op de grond moeten kunnen doen. Mighty Mo zou tegen een Minowaman nog geen minuut volhouden en ik vind dat Schilt toch minstens hetzelfde moet kunnen. Het zag er sloppy uit en laat zien dat Schilt geen topper is in MMA.
pi_64603903
TVP.
pi_64620391
Schilt zag er niet lekker uit op de grond. Ik probeerde commentaar te geven op zijn bewegingen aan de mensen die met mij meekeken en voorspelde dat hij steeds voor een armbar zou gaan en anders faken en een kimura pakte, maar hij deed er niks mee. Die triangle was "meer geluk dan wijsheid" bij wijze van spreken.

Cro Cop = Smart! Geen groundgame, dus dan maar hit and run and a Left High Kick to the knee :p
Ik ben vergeten wat ik als signature had...
  zaterdag 3 januari 2009 @ 22:47:44 #22
20925 n00cL30n
..::RSTRCTD::..
pi_64629396
quote:
Op zaterdag 3 januari 2009 18:47 schreef roepdeman het volgende:
[..]
Cro Cop = Smart! Geen groundgame, dus dan maar hit and run and a Left High Kick to the knee :p
Eensch!
pi_64633014
Ik mag toch hopen dat CC onderhands enigzins een groundgame heeft ontwikkeld. Ik denk toch dat het onduidelijke niveau van de groundgame van HMC ook een rol speelde in zijn tactiek.
  zondag 4 januari 2009 @ 01:11:01 #24
20925 n00cL30n
..::RSTRCTD::..
pi_64634439
Tja, ik moet toch zeggen, hij heeft het er toch goed vanaf gebracht tegen een aantal van die submission specialisten. Zijn defense is dus toch wel goed.
  zondag 4 januari 2009 @ 02:38:04 #25
226416 king_of_the_night
Whitney,watch out!
pi_64636419


BJ Penn, mijn held!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rZ8lto5ljhQ[/youtube]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')