abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 24 december 2008 @ 15:57:43 #151
36858 Semisane
Iemand nog een koekje?
pi_64328055
quote:
Op woensdag 24 december 2008 15:29 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Omdat die greep van die landen op deze Nederlanders werkt via hun andere nationaliteit.
Dat zal, maar als die landen niet aan hun kant de Nationaliteit van deze mensen opzegt, dan is het Nederlands "dubbel paspoort verbod" enkel maar symbolisch, want aan de andere kant staan die burger nog steeds officieel als burger van dat land bekent. Dat is eigenlijk het probleem.

Het is aan Marokko en Turkije om het burgerschap voor Turken die niet in Turkije wonen of zelfs zijn geboren te laten vervallen, want anders is er nog niks veranderd, want je dacht toch niet dat die landen zich iets aantrekken van wat Nederland aan de Nederlandse kant regelt?
quote:
Goed dat je het ook geen non-issue meer vindt, maar op deze manier krijgen Turkije en Marokko precies van Nederland wat ze willen. Als dat dan zeer onwenselijk is moet je ze dwingen, en het moment daarvoor is het uitdelen van de Nederlandse nationaliteit.
Je kan gewoon weg niet iemand die in Nederland is geboren en ongevraagd het burgerschap van een land waar zijn ouders vandaan kwamen het Nederlands burgerschap ontzeggen. Dit is namelijk veruit de grootste groep. Dat werkt zo niet.

Als Nederland deze situatie wilt voorkomen, dan zal je dus met Turkije en Marokko om tafel moeten gaan.

Overigens vind ik het dubbel paspoort nog steeds een non-issue. De eventuele onwenselijk invloed van buitenlandse regeringen op Nederlandse staatsburgers is wat anders.
quote:
Natuurlijk wel. Als ze die nationaliteit niet meer hebben dan is het gewoon een Nederlander, ook voor Turkse en de Marokkaanse overheid.
Dat is dus niet waar en daar ga jij de mist in. Eenzijdig opzeggen van een nationaliteit werkt niet, aan de andere kant moet het officieel worden geregeld. Internationaal gezien zal een Nederlandse-Turk, nog steeds Turk zijn, als Turkije de eenzijdige opzegging van Nederland niet accepteerd.

Dat kan jij of Nederland niet leuk vinden, maar daar heeft Turkije geen boodschap aan, in Turkije geld de Turkse wetgeving, niet de Nederlandse.
quote:
Streep er door in de plaatselijke burgerlijke stand. Geen strafbepalingen over de grens, geen toegang tot de geboorteregisters, geen dienstplicht, niks. Gewoon Nederlanders net als iedereen, met dezelfde rechten en plichten. Wat kan daar nou tegen zijn?
Daar is niks op tegen, maar het probleem is niet het bezitten van een dubbel paspoort, het probleem is dat bijvoorbeeld Turkije en Marokko, blijkbaar vinden dat ze bepaalde verplichtingen kunnen opleggen aan Nederlandse burgers die toevallig ook een Turks/Marokkaans paspoort hebben.

Dat moet dus worden opgelost en dat doe je enkel door het eea te veranderen in de wetgeving aan de zijde van die landen, niet door een verbod aan de zijde van Nederland. Dat is wat ik je probeer uit te leggen.

Je zal gelijk hebben dat wij in Nederland blijkbaar die invloed toelaten en dat we dat dus niet meer moeten doen, maar ook dat is dus heel wat anders dan het bezit van meerdere paspoorten te verbieden. Dat verbod zal ruk helpen namelijk.

Bekijk het zo, er zijn genoeg mensen die geboren zijn in de USA, al jaren in Nederland wonen/werken en naast hun USA paspoort ook een Nederlands paspoort hebben. Toch geeft dat geen enkele problemen. Dat ligt dus echt niet aan onze wetgeving of aan een bepaald Nederlands verbod.
Putting the Fun back into Fundamentally Wrong since 1975.
"Yes, of course, I knew you would volunteer, Mr. Feynman, but I was wondering if there would be anybody else."
  woensdag 24 december 2008 @ 15:58:51 #152
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_64328104
Nog een opiniestuk over dit onderwerp:
quote:
Hoera, de PvdA is extreemrechts geworden
woensdag 24 december 2008 10:01

Het jaar van Fitna wordt afgesloten met de radicale, maar nog steeds, theoretische omzwaai van de PvdA. Laten we ze welkom heten bij de club van de extreemrechtse bewegingen! Waarom eigenlijk? Volgens de Anne Frank Stichting was de discussie over de dubbele nationaliteit een indicatie van het extreemrechtse aspect van de PVV. En dan te bedenken dat er mensen zijn, die Geert Wilders willen vervolgen.

Het duurde nog geen jaar totdat zelfs de sociaaldemocraten een aantal opvattingen van Wilders hebben moeten overnemen. Het strafrecht mag nooit en te nimmer worden ingezet voor het vervolgen van opinies. Want wat vandaag in de ogen van sommigen abject lijkt, is morgen misschien het regeringsbeleid. De grens is en blijft het prediken van geweld.

PvdA-voorzitter Lilianne Ploumen toont met haar notitie over integratie de intentie van de PvdA om een nieuwe koers te gaan varen. Ik benadruk de intentie. Omdat er soms tussen een intentie en realisatie ervan nog een onoverbrugbare kloof kan bestaan. Eerst zien dan geloven.

Streng
Na de uitstekende afzetting van Ella Vogelaar koos de PvdA- top voor een streng beleid. Ploumen zei tegen de Volkskrant: ‘Integratie vraagt van nieuwe Nederlanders de grootste inspanning. Loslaten waar je vandaan komt, onvoorwaardelijk kiezen voor Nederland’.

Volgens de PvdA-voorzitter is haar partij te lang te tolerant geweest voor migranten. ‘De fout die we nooit meer mogen maken, is het inslikken van kritiek op culturen of religies omwille van de tolerantie’. Ik kan dit alleen maar onderschrijven.

Deze gevoelige zaken werden lang geleden tevergeefs op de politieke agenda gezet. Wie waren de personen die het aan de orde hadden gesteld? Frits Bolkestein, Pim Fortuyn en Geert Wilders. De andersdenkenden werden binnen de PvdA geridiculiseerd en gemarginaliseerd.

Ehsan Jami werd uit de PvdA gezet vanwege zijn opvattingen die nu de officiële lijn van de partij vormen. En de intellectuelen, zoals ondergetekende, werden door huurlingen van de PvdA in de media uitgemaakt voor van alles en nog wat.

Ronald Plasterk, de toenmalige PvdA-columnist van de Volkskrant, maakte mij voor ultra rechts uit. U leest het niet verkeerd. Hij schreef dat echt. Bedoelde Plasterk extreemrechts? Ik werd aangevallen, omdat ik het een keer in NRC Handelsblad voor toenmalig minister Rita Verdonk had opgenomen.

Verwerpelijk
En de internationale charlatan Ian Buruma nam kritiekloos de beoordeling van Plasterk over in zijn boek. Deze verwerpelijke daad maakte Buruma nog rijk ook. De door PvdA en zijn geestverwanten gedomineerde prijzen- en feestcommissies kenden hem voor dit prutswerk tienduizenden euro’s (Erasmusprijs) toe. Helaas is onze kroonprins de voorzitter van de Erasmusprijs. Het Koningshuis moet ook lessen trekken uit deze omzwaai. Het zou verstandig zijn voor het voortbestaan van het Koningshuis dat zij zich niet gaan mengen met actuele politieke vraagstukken.

Maar wat zijn de gevolgen van deze omzwaai voor andere partijen? Het CDA presenteert zich als een zielloze partij die achter de PvdA aanloopt. Als voorbeeld noem ik hier de discussies rond de dubbele nationaliteit en de dienstplicht in Turkije. In beide zaken liep het CDA klakkeloos achter Voeglaar aan. Zij had namelijk geen problemen met beide zaken. Nu Vogelaar is afgezet en de PvdA voor een andere lijn heeft gekozen, zou het CDA ook voor een andere lijn moeten kiezen. Premier Jan Peter Balkenende maakt van het CDA een PvdA- knecht.

De VVD heeft zich de afgelopen jaren niet kunnen profileren op het thema integratie. Dit gebeurde op grond van een simpele menselijke reden: sommige VVD’ers hebben een enorme hekel aan de afvallige VVD’er te weten Geert Wilders.

Als het de VVD dit jaar niet lukt om de vraagstukken rond de islam, integratie en immigratie op een geloofwaardige wijze eigen te maken, dan zal de VVD in grote problemen komen. Maar ook de PVV moet uitkijken. Ze kunnen ten ondergaan aan hun eigen succes. De verleiding is immers groot om in de debatten nog scherpere retoriek aan te gaan slaan. Wie zichzelf overschreeuwt, wordt niet meer serieus genomen.

Marcouch en Cohen
Maar is de PvdA in staat om daadwerkelijk gestalte te geven aan dit nieuwe Wildersachtige voornemens? Ze moeten eerst de strijd aangaan met burgemeester Job Cohen en de bedenkelijke islamiseringsplannen van Ahmed Marcouch.

Ploumen nam wel afstand van Cohen: ‘Dat valt niet uit te leggen als je tegen nieuwe Nederlanders beweert dat homo’s en hetero’s gelijk zijn. Net als de straatcoaches van Job Cohen: in overheidsdienst geef je vrouwen een hand. Ook over de vrijheid van meningsuiting valt niet te onderhandelen. Krenken mag, geloof bekritiseren ook.’ Nu nog Marcouch met zijn verplichte koranles aan de openbare scholen.

De recente omwenteling in de PvdA is goed voor het land en algemeen belang. Omdat wij in een coalitieland wonen. De integratievraagstukken kunnen niet worden opgelost wanneer er geen consensus bestaat over de problemen en de aanpak ervan. De PvdA als een linkse emancipatoire partij hoort eerder in het kamp van Wilders en de VVD thuis dan bij de politieke correcte ontkenners in de ChristenUnie en D66. En het CDA? Dat is een identiteitsloze partij geworden, die overal thuishoort.

Maandag ben ik weer terug.

Afshin Ellian
Bron
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
  woensdag 24 december 2008 @ 16:04:45 #153
36858 Semisane
Iemand nog een koekje?
pi_64328326
quote:
Op woensdag 24 december 2008 15:58 schreef Martijn_77 het volgende:
Nog een opiniestuk over dit onderwerp:
[..]

Bron
Wauw, zelden zo'n slecht beargumenteerde opiniestuk gelezen, hoewel ik er rekening mee hou dat het gehele stuk totaal sarcastisch is bedoelt, dan kan het er opzich mee door, op het feit dan dat deze man dan een chronisch gebrek aan humor heeft.
Putting the Fun back into Fundamentally Wrong since 1975.
"Yes, of course, I knew you would volunteer, Mr. Feynman, but I was wondering if there would be anybody else."
  woensdag 24 december 2008 @ 16:06:33 #154
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64328403
quote:
Op woensdag 24 december 2008 13:47 schreef Weltschmerz het volgende:
Ja, en het slaat ook nergens op. Maar dat is nog geen reden om te doen alsof er dan zo fantastisch is dat Turkije een half miljoen Nederlanders de mond tracht te snoeren en dat de koning van Marokko bepaalt hoe Nederlandse kinderen wel en niet mogen heten.
En onderbouw eens wat het afwijzen van het Nederlanderschap omdat een Marokkaan NOOIT het eigen staatsburgerschap kan opzeggen bijdraagt aan deze situatie?

Momenteel kennen we het Nederlanderschap toe aan Marokkanen, met de wetenschap dat Marokkanen onder GEEN ENKELE voorwaarde het eigen staatsburgerschap kwijt kunnen raken. Jouw oplossing - het eerst opzeggen van het eigen staatsburgerschap - heeft in de praktijk tot gevolg dat Marokkanen NOOIT Nederlander kunnen worden.

Waarom is dat volgens jou een betere situatie dan het toestaan van behoud van Marokkaans staatsburgerschap?
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_64328443
quote:
Op woensdag 24 december 2008 16:04 schreef Semisane het volgende:
zelden zo'n slecht beargumenteerde opiniestuk gelezen
Gewoon de site bookmarken...
  woensdag 24 december 2008 @ 16:16:02 #156
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64328761
quote:
Op woensdag 24 december 2008 15:29 schreef Weltschmerz het volgende:
Natuurlijk wel. Als ze die nationaliteit niet meer hebben dan is het gewoon een Nederlander, ook voor Turkse en de Marokkaanse overheid. Streep er door in de plaatselijke burgerlijke stand. Geen strafbepalingen over de grens, geen toegang tot de geboorteregisters, geen dienstplicht, niks. Gewoon Nederlanders net als iedereen, met dezelfde rechten en plichten. Wat kan daar nou tegen zijn?
Nou ja.... Er zijn mensen die voorstander zijn van het weigeren van het Nederlanderschap gebaseerd op het feit dat de Marokkaanse overheid iemand ten ALLE TIJDE Marokkaan blijft beschouwen. Vind je zelf ook niet dat het voor de integratie en gelijkheid in Nederland beter is dat er Nederlanders rondlopen die toevallig ook nog de Marokkaanse nationaliteit hebben, of dat deze de Nederlandse nationaliteit geweigerd worden zolang de Marokkaanse koning zijn wet niet wijzigt?

We hebben het hier notabene over de generatie Marokkanen die in Nederland is geboren..... Nederlanderschap niet toekennen bij geboorte vanwege een stompzinnige wet in Marokko lijkt me een veel grotere kloof genereren dan het toekennen van het Nederlanderschap met uitzondering.

Het is ook niet zo gek dat jonge Marokkanen afkeer hebben van Nederland, je zegt namelijk dan wel dat iemand niet goed genoeg is voor het Nederlanderschap omdat de koning uit het thuisland weigert de wet aan te passen.

Nederlanders zijn gelijk onder de wet met gelijke plichten en rechten. Iemand met alleen een verblijfsvergunning mist veel meer rechten (stemrecht, niet uitgezet kunnen worden, het kunnen bekleden van politieke functies, functies in defensie, politie en nog veel meer rechten) dan iemand met staatsburgerschap, iets wat veel zwaarder zou moeten wegen dan het nog hebben van een staatsburgerschap uit een ander land.

Je creeert in ieder geval een veel gelijkere situatie door iedereen gelijk recht te geven op het Nederlanderschap. Een verblijfsvergunning geeft veel minder rechten, en die andere nationaliteit doet zolang iemand in Nederland woont gewoon niet ter zake.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_64329102
quote:
Op woensdag 24 december 2008 15:57 schreef Semisane het volgende:
Dat zal, maar als die landen niet aan hun kant de Nationaliteit van deze mensen opzegt, dan is het Nederlands "dubbel paspoort verbod" enkel maar symbolisch, want aan de andere kant staan die burger nog steeds officieel als burger van dat land bekent. Dat is eigenlijk het probleem.
Maar daar moet je dus voor zorgen, dat gaan ze echt niet vrijwillig doen. Als jij dat als voorwaarde stelt voor het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit dat die andere nationaliteit eindigt, dan is het daarmee heel snel afgelopen. Want Turkije en Marokko willen dolgraag dat Turken en Marokkanen de Nederlandse nationaliteit krijgen.
quote:
Het is aan Marokko en Turkije om het burgerschap voor Turken die niet in Turkije wonen of zelfs zijn geboren te laten vervallen, want anders is er nog niks veranderd, want je dacht toch niet dat die landen zich iets aantrekken van wat Nederland aan de Nederlandse kant regelt?
Het gaat om nationaliteit. Daar kun je er een of meerdere van hebben, en het is mogelijk om een nationaliteit te doen beeindigen. Andere landen kunnen dat ook. Burgerschap heeft er verder niks mee te maken. Als je geen Turkse nationaliteit meer hebt, dan ben je geen Turks staatsburger meer. Punt. Dan heb je een visum en een verblijfsvergunning nodig.
quote:
Je kan gewoon weg niet iemand die in Nederland is geboren en ongevraagd het burgerschap van een land waar zijn ouders vandaan kwamen het Nederlands burgerschap ontzeggen. Dit is namelijk veruit de grootste groep. Dat werkt zo niet.
Daarom moet je ook zorgen dat die ouders die nationaliteit afwerpen. Dan is het kind zo Nederlands als het maar kan. Als je daar nu aan begint, ben je natuurlijk niet meteen van alle dubbele nationaliteiten af. Maar in principe kan het allemaal wel, zolang iedereen maar één nationaliteit heeft.
quote:
Als Nederland deze situatie wilt voorkomen, dan zal je dus met Turkije en Marokko om tafel moeten gaan.
Kopje thee erbij. En dan eens een keer met vuist op tafel slaan, want die landen streven schaamteloos hun belang na ook als dat tegen het Nederlandse belang ingaat. Dan moet je gewoon zeggen dat wij over twee jaar een wet hebben die dat als keiharde voorwaarde stelt voor het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit. Dan is het kiezen of delen.
quote:
Overigens vind ik het dubbel paspoort nog steeds een non-issue. De eventuele onwenselijk invloed van buitenlandse regeringen op Nederlandse staatsburgers is wat anders.
Niet als het via de nationaliteit werkt, en daar hoort het paspoort dan weer bij.
quote:
Dat is dus niet waar en daar ga jij de mist in. Eenzijdig opzeggen van een nationaliteit werkt niet, aan de andere kant moet het officieel worden geregeld. Internationaal gezien zal een Nederlandse-Turk, nog steeds Turk zijn, als Turkije de eenzijdige opzegging van Nederland niet accepteerd.
Daarom moet je het als harde voorwaarde voor de verkrijging van de Nederlandse nationaliteit stellen. Je hoeft niemand de Nederlandse nationaliteit te geven.
quote:
Daar is niks op tegen, maar het probleem is niet het bezitten van een dubbel paspoort, het probleem is dat bijvoorbeeld Turkije en Marokko, blijkbaar vinden dat ze bepaalde verplichtingen kunnen opleggen aan Nederlandse burgers die toevallig ook een Turks/Marokkaans paspoort hebben.
En ze kunnen dat omdat Nederland toch wel nationaliteiten uitdeelt aan Turken en Marokkanen.
quote:
Dat moet dus worden opgelost en dat doe je enkel door het eea te veranderen in de wetgeving aan de zijde van die landen, niet door een verbod aan de zijde van Nederland. Dat is wat ik je probeer uit te leggen.
Die wetgeving krijg je dus niet als je met de huidige akkoord gaat. Anders waarschijnlijk wel, en zo niet, dan geen nationaliteiten voor Marokkanen en Turken.
quote:
Je zal gelijk hebben dat wij in Nederland blijkbaar die invloed toelaten en dat we dat dus niet meer moeten doen, maar ook dat is dus heel wat anders dan het bezit van meerdere paspoorten te verbieden. Dat verbod zal ruk helpen namelijk.
Die invloed werkt via de nationaliteit, en kan zonder die nationaliteit niet werken. Dan is het weg is weg.
quote:
Bekijk het zo, er zijn genoeg mensen die geboren zijn in de USA, al jaren in Nederland wonen/werken en naast hun USA paspoort ook een Nederlands paspoort hebben. Toch geeft dat geen enkele problemen. Dat ligt dus echt niet aan onze wetgeving of aan een bepaald Nederlands verbod.
De VS staat daar ook heel anders in. Het hele idee van dubbele nationaliteiten is zo gegroeid omdat het makkelijk wanneer mensen uit verschillende landen met elkaar kinderen gingen maken, om te voorkomen dat je statenloze burgers krijgt. Iedereen moet namelijk minstens één nationaliteit hebben, dat is de bottomline. Allemaal vanuit het individu geredeneerd.

Turkije en Marokko zijn echter emigratielanden die ook een politiek van emigratie voeren en daar ondertussen de vruchten van proberen te plukken. Begrijpelijk maar niet altijd even handig voor Nederland. Die misbruiken dus de beginselen die zijn ontstaan omdat het gewoon handig en zonder rompslomp te regelen voor burgers die iets met een buitenlander willen.

Dan is er ook alle reden om van het ene land wel dubbele paspoorten toe te staan en van het andere niet. Daarnaast blijf ik van mening dat het ongelijke rechten inhoudt. Dus ook in het geval dat er geen sprake is van systematische emigratiepolitiek maar van toeval, lijkt het mij het beste als dubbele nationaliteiten tot één generatie beperkt blijven. Dus als een Amerikaan met een Nederlandse trouwt dat dan dat kind beide nationaliteiten heeft. Trouwt dat kind dan weer in Amerika met een Amerikaanse dan is dat kind geen Nederlander.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 24 december 2008 @ 16:28:41 #158
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64329199
quote:
Op woensdag 24 december 2008 13:47 schreef Weltschmerz het volgende:
Jouw Amerikaans staatsburgerschap boeit verder niet. Het punt is dat als dingen in Nederland nadrukkelijk wel mogen, terwijl de VS ze strafbaar stelt buitend de eigen landsgrenzen voor mensen met Amerikaanse nationaliteit, de VS een greep heeft op mensen binnen Nederland. Als wij in Nederland iets verboden willen hebben dan doen wet dat zelf, en als we iets willen toestaan dan is het niet de bedoeling dat vreemde mogendheden de betreffende daden tegengaan door gevangenisstraf in het vooruitzicht te stellen als je voet op Amerikaanse bodem zet.
Maar zou dat een reden mogen zijn voor het wel of niet toekennen van een staatsburgerschap?

Een Libiër kan bijvoorbeeld nooit zijn staatsburgerschap kwijt raken, en zou wel eens in Nederland een blog en actiewebsite kunnen beginnen gericht tegen het Libische bewind, iets waar in Libië de doodstraf op zou kunnen staan, anti-staatspropaganda etc.

Als een man die in Libië vervolgt zou kunnen worden voor anti-staatspropaganda in Nederland om de Nederlandse nationaliteit vraagt, en verder aan alle voorwaarden voldoet (geen strafblad, meer dan 5 jaar in Nederland, etc). zouden we dan deze man het Nederlanderschap moeten weigeren met de wetenschap dat deze de Libische nationaliteit niet kan opgeven, simpelweg omdat als hij voet zou zetten op Libische bodem dat hij opgepakt kan worden?
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  woensdag 24 december 2008 @ 16:35:14 #159
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64329430
quote:
Op woensdag 24 december 2008 16:26 schreef Weltschmerz het volgende:
Dan is er ook alle reden om van het ene land wel dubbele paspoorten toe te staan en van het andere niet. Daarnaast blijf ik van mening dat het ongelijke rechten inhoudt.
Het enige gelijke recht wat we in Nederland kunnen regelen is het gelijke recht op Nederlanderschap, en zo is het momenteel ook geregeld. Er zijn een stuk of 30, 40 landen ter wereld (waaronder dus o.a. Marokko, Griekenland, Argentinië, Libië, Algerije, etc) die de eigen nationaliteit nooit kunnen opgeven, en naar mijn mening creëer je veel grotere ongelijkheden door het Nederlanderschap aan inwoners uit al die landen te weigeren.

De beste gelijke rechten creëer je dan ook door dubbele nationaliteit gewoon toe te laten. De meeste Europese landen doen dat dan ook, met uitzondering van Denemarken, en tot voor kort Belgie, die het sinds 2007 eindelijk toelaat.

Iedereen recht op Nederlanderschap, en wat je met je andere nationaliteit doet is je eigen zaak.
quote:
Dus ook in het geval dat er geen sprake is van systematische emigratiepolitiek maar van toeval, lijkt het mij het beste als dubbele nationaliteiten tot één generatie beperkt blijven. Dus als een Amerikaan met een Nederlandse trouwt dat dan dat kind beide nationaliteiten heeft. Trouwt dat kind dan weer in Amerika met een Amerikaanse dan is dat kind geen Nederlander.
Dat laatste is in Nederland te regelen, onder de Nederlandse wet. En zo is het ook geregeld. Overigens niet met de 2e generatie, maar de 3e. Dus het kind van dat kind heeft geen recht meer op de Nederlandse nationaliteit.

Maar dat kunnen we niet afdwingen van een ander land. We hebben in Nederland de situatie dat mensen die 30 jaar geleden naar Nederland kwamen, hier IN NEDERLAND kinderen kregen met zowel de Marokkaanse als Nederlandse nationaliteit, en deze groep is nu in de 20 en begint zelf aan kinderen te denken, en die kleintjes krijgen dus inderdaad ook beide nationaliteiten mee.

Is het niet beter om dat ook zo te laten, of moeten we mensen waarvan zelfs de ouders in Nederland zijn geboren het Nederlanderschap weigeren omdat de Marokkaanse koning pas na 6 of 7 generaties de greep op de nationaliteit loslaat? Dat lijkt me veel grotere problemen en ongelijkheden creëren namelijk dan het gewoon toekennen van het Nederlanderschap bij geboorte, naast het Marokkaanse.


Overigens terzijde: Er is een Taiwanese nationaliteit, en iemand uit Taiwan draagt deze. Echter omdat Nederland Taiwan niet officieel erkend, om de relatie met China goed te houden, mag een Taiwanees om die reden de eigen nationaliteit gewoon behouden als hij Nederlander wordt, waar een Chinees automatisch de Chinese nationaliteit kwijtraakt.

[ Bericht 27% gewijzigd door maartena op 24-12-2008 16:45:30 ]
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  woensdag 24 december 2008 @ 16:54:19 #160
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64330069
quote:
Op woensdag 24 december 2008 16:26 schreef Weltschmerz het volgende:
Turkije en Marokko zijn echter emigratielanden die ook een politiek van emigratie voeren en daar ondertussen de vruchten van proberen te plukken. Begrijpelijk maar niet altijd even handig voor Nederland. Die misbruiken dus de beginselen die zijn ontstaan omdat het gewoon handig en zonder rompslomp te regelen voor burgers die iets met een buitenlander willen.
Er komen momenteel meer Bulgaren en Roemenen naar Nederland dan Turken en Marokkanen. Beide van de eerst genoemde landen voeren ook een politiek van emigratie, ze zitten in de EU, en er zijn hele bedrijven die daar de verhuizing naar het westen voor je regelen en er een centje uit slaan.

Bulgaren kunnen ook heel moeilijk hun nationaliteit opgeven. Nederland stelt als regel dat Bulgaren zelf terug moeten gaan naar Bulgarije om de nationaliteit op te geven, maar dit niet van ze eist voordat ze Nederlander worden. (Kan ook niet, anders zouden ze staatsloos terug naar Nederland moeten, en je kunt de Bulgaarse nationaliteit alleen IN Bulgarije opgeven blijkbaar, door officiële petitie etc.) Stel nou dat je dat NIET doet, dan is dat geen reden om het Nederlanderschap weer in te nemen, omdat dat nou eenmaal niet valt onder oorlogsmisdaden, terrorisme, hoogverraad, etc.

Zouden we omdat er zoveel Bulgaren naar Nederland komen de wet maar moeten aanpassen dat Bulgaren "dan ook" maar geen Nederlander mogen worden, want emigratieland? En over 5 Jaar de Oekraine? En over 10 jaar misschien wel Iraniers?

Zo blijf je bezig met het "jij wel want...." en "jij niet want....". Je kunt dan beter de dubbele nationaliteit gewoon 100% toestaan: Iedereen kan zolang je aan de wettelijke voorwaarden voldoet (geen strafblad, 5 jaar in Nederland etc) tot Nederlander naturaliseren, en wat je met je oude nationaliteit doet moet je helemaal zelf weten, want daar heeft Nederland niets mee te maken.

Dat is ook het beleid van Bijv. de VS, Canada, Frankrijk, het VK, Italie, Australie, etc..... waarom zou dat in Nederland niet kunnen? Waarom moeten we in Nederland moeilijk gaan doen over twee nationaliteiten danwel paspoorten?
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_64330324
quote:
Op woensdag 24 december 2008 16:16 schreef maartena het volgende:

Nou ja.... Er zijn mensen die voorstander zijn van het weigeren van het Nederlanderschap gebaseerd op het feit dat de Marokkaanse overheid iemand ten ALLE TIJDE Marokkaan blijft beschouwen. Vind je zelf ook niet dat het voor de integratie en gelijkheid in Nederland beter is dat er Nederlanders rondlopen die toevallig ook nog de Marokkaanse nationaliteit hebben, of dat deze de Nederlandse nationaliteit geweigerd worden zolang de Marokkaanse koning zijn wet niet wijzigt?
Die Marokkaanse koning zal de wet niet wijzigen zolang hij van twee walletjes kan eten, (en zijn emigranten dat ook kunnen, want hoe oneerbiedig dat ook klinkt, dat is het in feite wel, een dubbele nationaliteit is een bevoorrechtiging).

Ik zie niet in waarom iemand zonder de Nederlandse nationaliteit zou moeten integreren eigenlijk. Je hebt ook wereldburgers die hier een paar jaar komen werken, uitsluitend in Engelse pubs zitten en de taal niet spreken, en dan weer ergens anders heen gaan. Of je wilt van Nederland je land maken en Nederlander worden en dus integreren, of je bent een buitenlander die hier even verblijft om te werken.
quote:
We hebben het hier notabene over de generatie Marokkanen die in Nederland is geboren..... Nederlanderschap niet toekennen bij geboorte vanwege een stompzinnige wet in Marokko lijkt me een veel grotere kloof genereren dan het toekennen van het Nederlanderschap met uitzondering.
Daar heb ik het niet over. Maar als twee Marokkanen met een verblijfsvergunning hier een kind krijgen dan gaat dat kind gewoon mee terug als het verblijf is beeindigd. Willen ze dat verblijf niet beeindigen en Nederlander worden, prima, maar dan is het enkelvoudige Nederlanderschap ook goed genoeg voor hen en hun kind. Net zoals het dat voor mij altijd geweest is.
quote:
Het is ook niet zo gek dat jonge Marokkanen afkeer hebben van Nederland, je zegt namelijk dan wel dat iemand niet goed genoeg is voor het Nederlanderschap omdat de koning uit het thuisland weigert de wet aan te passen.
Er zijn nog minstens 6 miljard aardbewoners niet goed genoeg voor het Nederlanderschap, puur door de omstandigheid dat ze elders ter wereld ter wereld zijn gekomen.

En hoe kunnen jonge Marokkanen nou een afkeer van Nederland hebben? Waarom hebben ze geen afkeer van de maatschappij, school, werk, het leven, hun ouders zoals elke puber? Waarom projecteren ze dat op het land? Omdat ze twee maatschappijen hebben, twee vaderlanden, vergelijkingsmateriaal, de keuze. Hun perceptie van Nederland is anders omdat ze niet tot Nederland veroordeeld zijn zoals al die andere Nederlanders wel. Je hebt niks van je land te vinden, dat is er gewoon. Je kunt de plek waar je opgroeit niet kiezen en niet vergelijken, dat is een gegeven waar je het mee hebt te doen in het leven, dat geldt althans voor 6.4 miljard van de aardbewoners en daar is niks mis mee.

Ik wil ze niks afpakken, ik wil ze hun roots niet laten vergeten, maar voor de toekomst wil ik liever geen aparte groep die heel anders in de maatschappij staat, omdat ze alleen juridisch al in een heel andere positie zitten. Ik wil gewoon dat de volgende Nederlander die uit Marokkaanse afkomst geboren is zo Nederlands is als iedere Nederlander, juridisch, qua positie tov van Nederland en in de wereld. Dat is alles.
quote:
Nederlanders zijn gelijk onder de wet met gelijke plichten en rechten. Iemand met alleen een verblijfsvergunning mist veel meer rechten (stemrecht, niet uitgezet kunnen worden, het kunnen bekleden van politieke functies, functies in defensie, politie en nog veel meer rechten) dan iemand met staatsburgerschap, iets wat veel zwaarder zou moeten wegen dan het nog hebben van een staatsburgerschap uit een ander land.
Iemand met een verblijfsvergunning is dan ook geen Nederlander. Die heeft ook geen lotsverbondenheid met dit land en moet dus ook vooral geen vertegenwoordigende functies bekleden.
quote:
Je creeert in ieder geval een veel gelijkere situatie door iedereen gelijk recht te geven op het Nederlanderschap. Een verblijfsvergunning geeft veel minder rechten, en die andere nationaliteit doet zolang iemand in Nederland woont gewoon niet ter zake.
Er is hoe dan ook rechtsongelijkheid tussen enkele en dubbele paspoorten. Rechtsongelijkheid die ook beinvloedt hoe mensen tegenover dit land staan, het is vrijblijvender, onderwerp van keuze en vergelijking.

Het enige wat ik vraag is dat mensen die aan een verblijfsvergunning niet genoeg hebben dat die kiezen voor Nederland, zoals Nederland dan ook voor hen kiest. Nederland kan niet meer van ze af en moet ze zonodig onderhouden en van alles voorzien waar iedereen hier recht op heeft, en zij kunnen dan ook niet meer van Nederland af. Nederlandse belastingtarieven, Nederlandse bejaardentehuizen, etc. Het is me nogal een keuze inderdaad, maar dat is het voor Nederland ook. Voor Nederland is het niet vrijblijvend want tot sommigen hun teleurstelling trekt Nederland geen nationaliteiten in. Eerlijker kan het niet. Dat is dus niet teveel gevraagd.

Dan moet alleen hun overheid nog even meewerken. Dat is een kwestie van met de vuist op tafel slaan. Doet die dat niet, dan is dat op zich hun probleem. De Noord-Koreaanse overheid werkt ook niet mee, maar we kunnen vast wel aardbewoners vinden die wel voor Nederland willen en kunnen kiezen.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 24 december 2008 @ 19:41:58 #162
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64335636
quote:
Op woensdag 24 december 2008 17:02 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik zie niet in waarom iemand zonder de Nederlandse nationaliteit zou moeten integreren eigenlijk. Je hebt ook wereldburgers die hier een paar jaar komen werken, uitsluitend in Engelse pubs zitten en de taal niet spreken, en dan weer ergens anders heen gaan. Of je wilt van Nederland je land maken en Nederlander worden en dus integreren, of je bent een buitenlander die hier even verblijft om te werken.

Daar heb ik het niet over. Maar als twee Marokkanen met een verblijfsvergunning hier een kind krijgen dan gaat dat kind gewoon mee terug als het verblijf is beeindigd. Willen ze dat verblijf niet beeindigen en Nederlander worden, prima, maar dan is het enkelvoudige Nederlanderschap ook goed genoeg voor hen en hun kind. Net zoals het dat voor mij altijd geweest is.
Dan snap je dus nog steeds niet dat een Marokkaan alleen een enkelvoudig staatsburgerschap kan hebben als deze persoon NOOIT Nederlander wordt.

En nu zeg je zelf "Ik zie niet in waarom iemand zonder de Nederlandse nationaliteit zou moeten integreren eigenlijk".

We hebben in Nederland twee keuzes:

1) Nederlanderschap niet verstrekken, en Marokkanen in Nederland blijven voor eeuwig Marokkaan. (En hoeven volgens jouw redenering niet te integreren)

2) Nederlanderschap wel verstrekken, en het feit dat ze ook nog Marokkaan zijn voor lief nemen.

Het gaat hier dus helemaal niet om NIEUWE Marokkanen, er komen namelijk hooguit een paar duizend nieuwe Marokkanen bij die ook daadwerkelijk uit Marokko komen. De grootste aanwas momenteel komt uit het oostblok.

Maar we hebben wel een complete 3e generatie die hier in Nederland geboren wordt, en geboren gaat worden in de komende jaren. Dit zijn kinderen van Marokkanen die ZELF ook in Nederland zijn geboren en de dubbele nationaliteit dragen.

Die kunnen we toch niet het Nederlanderschap weigeren? Als we dat gaan doen hebben we over 15 jaar een hele nieuwe generatie "kutmarokkaantjes" die door de Nederlandse overheid het stempel hebben gekregen: Niet waardig voor Nederlanderschap, WANT eigenwijze koning in Marokko, terwijl ze niets met dat land te maken hebben......

Wat jij wil, Marokkanen met 100% Nederlanderschap, gaat gewoon niet werken.

"Terugsturen" van kinderen van ouders die hier 30 jaar geleden zijn komen wonen gaat ook niet echt.

En inderdaad: Over 25 jaar staat er een nieuwe, intelligente, Marokkaanse politicus die namens een tegen die tijd heersende partij de Tweede Kamer in wil.... en die zou dat dan niet mogen omdat we besloten hebben dat zolang die eigenwijze koning zijn wetten niet wijzigd, ze ook geen Nederlander kunnen worden?

Kom nou.... we zijn gek in Nederland, maar zo gek als Wilders zijn we nog net niet.
quote:
Ik wil ze niks afpakken, ik wil ze hun roots niet laten vergeten, maar voor de toekomst wil ik liever geen aparte groep die heel anders in de maatschappij staat, omdat ze alleen juridisch al in een heel andere positie zitten. Ik wil gewoon dat de volgende Nederlander die uit Marokkaanse afkomst geboren is zo Nederlands is als iedere Nederlander, juridisch, qua positie tov van Nederland en in de wereld. Dat is alles.
De enige manier om dat te voorkomen is Marokkanen gewoon Nederlander te laten worden, onder dezelfde voorwaarden dat een Griek, Duitser, Amerikaan of Argentijn dat kan.

Als je het Nederlanderschap gaat weigeren aan mensen die hun nationaliteit niet KUNNEN afstaan, dan creeer je een aparte groep en een veel grotere kloof. Hen die de Nederlandse nationaliteit hebben, zijn namelijk Nederlander, de andere nationaliteit doet in Nederland helemaal niet terzake.

Je maakt zelf het argument dat ik als Nederlander die ook Amerikaan is geworden het prima zou mogen, maar Marokko niet omdat het een emigratieland is met emigratiepolitiek. Waarom zouden we ons in Nederland zo moeten laten leiden door wetten van een ANDER land?

Als je alle Marokkanen IN NEDERLAND van een gelijke juridische positie wil voorzien als een geboren Nederlander, dan kun je dat alleen met de Nederlandse nationaliteit, en niet door de Nederlandse nationaliteit te weigeren.
quote:
Iemand met een verblijfsvergunning is dan ook geen Nederlander. Die heeft ook geen lotsverbondenheid met dit land en moet dus ook vooral geen vertegenwoordigende functies bekleden.
Iemand met een verblijfsvergunning kan echter wel Nederlander worden, en 75% van de Marokkanen zijn dat ook geworden. Daar verander je niets aan, en hun kinderen worden ook automatisch Nederlander EN Marokkaan.

De nieuwe immigranten komen niet zoveel meer uit Marokko en Turkije, zie de cijfers van het CBS. De probleem Marokkanen zijn zo goed als allemaal in Nederland geboren, en dragen vanaf de geboorte de Nederlandse nationaliteit.

[quote[Er is hoe dan ook rechtsongelijkheid tussen enkele en dubbele paspoorten. Rechtsongelijkheid die ook beinvloedt hoe mensen tegenover dit land staan, het is vrijblijvender, onderwerp van keuze en vergelijking.[/quote]

Klopt. Ik mag in de VS stemmen. Jij niet.
Een Marokkaan mag zonder problemen in Marokko gaan wonen EN stemmen. Jij niet.

Maar in Nederland ben ik net zoveel Nederlander als de Marokkaan met Nederlands paspoort. BINNEN Nederland is er geen enkele rechtsongelijkheid.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_64338711
quote:
Op woensdag 24 december 2008 19:41 schreef maartena het volgende:
Dan snap je dus nog steeds niet dat een Marokkaan alleen een enkelvoudig staatsburgerschap kan hebben als deze persoon NOOIT Nederlander wordt.
Dat snap ik heel goed, dat is alleen geen gegeven. Dat werkt zo omdat het in de plannetjes van de koning van Marokko past. Wat ook in zijn plannetjes past is dat Marokkanen de Nederlandse nationaliteit kunnen krijgen. Als Nederland dat verandert dan verandert die koning ook die wet.

En zo niet, dan maar niet. Jammer, genoeg andere aardbewoners die wel Nederlander willen en kunnen worden. Ik zie niet waarom dat specifiek Marokkanen zouden moeten zijn.
quote:
En nu zeg je zelf "Ik zie niet in waarom iemand zonder de Nederlandse nationaliteit zou moeten integreren eigenlijk".
Mensen kunnen toch gewoon even hier komen werken en dan weer ergens anders heen? Er werken hier ook Britten, Australiërs, Denen, die hoeven toch ook niet allemaal te blijven?
quote:
We hebben in Nederland twee keuzes:

1) Nederlanderschap niet verstrekken, en Marokkanen in Nederland blijven voor eeuwig Marokkaan. (En hoeven volgens jouw redenering niet te integreren)
Nieuwe gevallen van Marokkanen krijgen het Nederlanderschap niet, en gaan dus na het aflopen van hun verblijfsvergunning gewoon weer terug naar Marokko. Er is helemaal geen probleem met een verblijfsvergunning, dat is een vergunning voor verblijf, tijdelijk dus.
quote:
2) Nederlanderschap wel verstrekken, en het feit dat ze ook nog Marokkaan zijn voor lief nemen.
En ze blijven voor eeuwig Marokkaan, alleen dan in Nederland.
quote:
Het gaat hier dus helemaal niet om NIEUWE Marokkanen, er komen namelijk hooguit een paar duizend nieuwe Marokkanen bij die ook daadwerkelijk uit Marokko komen.
Kinderen is natuurlijk een heel ander verhaal, die hebben de Nederlandse nationaliteit al zodra ze geboren worden. Daarbij is geen sprake van een Nederlandse nationaliteit uitreiken.

Ik sta hier geen oplossing voor hangjongeren te propageren die nog dit jaar effect moet hebben. De wereld is veranderd, globaliseert, migratie is systematisch en politiek en we hebben te maken met bevolkingsgroepen die apart blijven van de samenleving en daarvan apart gehouden worden. Dan moet je niet het nationaliteitsrecht gaan bekijken alsof er wel eens een Nederlander verliefd wordt op een Amerikaan en die willen trouwen. Dan moet je een zinnige manier vinden om met nationaliteit om te gaan in die veranderde en veranderende wereld.
quote:
De grootste aanwas momenteel komt uit het oostblok.
Zelfde laken een pak.
quote:
Maar we hebben wel een complete 3e generatie die hier in Nederland geboren wordt, en geboren gaat worden in de komende jaren. Dit zijn kinderen van Marokkanen die ZELF ook in Nederland zijn geboren en de dubbele nationaliteit dragen.
Precies, en laten we nou zorgen dat 4e of in ieder geval de 5e generatie gewoon Nederlanders zijn.
quote:
Die kunnen we toch niet het Nederlanderschap weigeren? Als we dat gaan doen hebben we over 15 jaar een hele nieuwe generatie "kutmarokkaantjes" die door de Nederlandse overheid het stempel hebben gekregen: Niet waardig voor Nederlanderschap, WANT eigenwijze koning in Marokko, terwijl ze niets met dat land te maken hebben......
Als ze niets met dat land te maken hebben dan hebben ze ook niet die nationaliteit nodig. Dan moet alleen Marokko nog even om en dat is een kwestie van eisen stellen. Anders geen nieuwe Marokkanen nationaliseren.
quote:
Wat jij wil, Marokkanen met 100% Nederlanderschap, gaat gewoon niet werken.
Des te meer reden om dan maar geen nieuwe Marokkanen een Nederlandse nationaliteit te verstrekken.

Wat zeker niet gaat werken is het creeeren van een enorme bevolkingsgroep van halve Nederlanders omdat dat in het belang is van koning van de Marokko, die niet wil dat ze Nederlander worden.
Het is tot nu toe al geen succes en dat zal alleen maar erger worden wanneer dat nog tientallen jaren zo doorgaat. Voor individuen is zo'n dubbele nationaliteit prima, maar als je er een duizenden bij mekaar hebt van dezelfde geeft het wel problemen.
quote:
"Terugsturen" van kinderen van ouders die hier 30 jaar geleden zijn komen wonen gaat ook niet echt.
Het is waarschijnlijk een teleurstelling voor je, maar in dat hokje pas ik niet.
quote:
En inderdaad: Over 25 jaar staat er een nieuwe, intelligente, Marokkaanse politicus die namens een tegen die tijd heersende partij de Tweede Kamer in wil.... en die zou dat dan niet mogen omdat we besloten hebben dat zolang die eigenwijze koning zijn wetten niet wijzigd, ze ook geen Nederlander kunnen worden?
Ik vind sowieso dat mensen met een dubbele nationaliteit niet in aanmerking komen voor de landelijke politiek. Maar dat is een andere kwestie.
quote:
Kom nou.... we zijn gek in Nederland, maar zo gek als Wilders zijn we nog net niet.
We? Jij staat daar anders in dan ik, jij hebt een ander belang bij en een ander perspectief in. Als het hier niet meer leuk is blijf je toch gewoon in de VS? Makkelijk praten zo.

Ik heb helemaal niets met Wilders maar wat betreft de nationaliteit van kabinetsleden had hij wel eens een keer een punt.
quote:
De enige manier om dat te voorkomen is Marokkanen gewoon Nederlander te laten worden, onder dezelfde voorwaarden dat een Griek, Duitser, Amerikaan of Argentijn dat kan.
De manier is al heel anders. Dat is gedeeltelijk demografisch, en gedeeltelijk politiek door en in het belang van Marokko.
quote:
Als je het Nederlanderschap gaat weigeren aan mensen die hun nationaliteit niet KUNNEN afstaan, dan creeer je een aparte groep en een veel grotere kloof. Hen die de Nederlandse nationaliteit hebben, zijn namelijk Nederlander, de andere nationaliteit doet in Nederland helemaal niet terzake.
Je vertelt net dat die jonge Marokkanen zo'n hekel hebben aan Nederland. Dus kennelijk doet het wel terzake.
quote:
Je maakt zelf het argument dat ik als Nederlander die ook Amerikaan is geworden het prima zou mogen, maar Marokko niet omdat het een emigratieland is met emigratiepolitiek. Waarom zouden we ons in Nederland zo moeten laten leiden door wetten van een ANDER land?
Dat is dus mijn punt. Marokko wil iets van Nederland, en veel Marokkanen willen iets van Nederland. En wij laten ons halve Nederlanders opdringen die half Nederlander gehouden worden. Dan moet je met de vuist op tafel slaan: Of het gebeurt zoals wij het willen, of het gebeurt niet.
quote:
Als je alle Marokkanen IN NEDERLAND van een gelijke juridische positie wil voorzien als een geboren Nederlander, dan kun je dat alleen met de Nederlandse nationaliteit, en niet door de Nederlandse nationaliteit te weigeren.
Ik wil helemaal niet alle Marokkanen van een gelijke juridische positie voorzien, net zo min als alle andere buitenlanders die hier op vakantie zijn of met een verblijfsvergunning werken. Ik wil dat alle NEDERLANDERS een gelijke juridische positie hebben. Als we nou allemaal hetzelfde uitgangspunt hebben wat betreft de rechten en plichten tegenover staten, dan is algehele gelijkheid al een stukje dichterbij.
quote:
Iemand met een verblijfsvergunning kan echter wel Nederlander worden, en 75% van de Marokkanen zijn dat ook geworden.
Onder deze voorwaarden dus niet meer als het aan mij ligt. Is echt geen ramp hoor. Ze zijn niks slechter af dan die miljoenen andere Marokkanen, en 6 miljard aardbewoners.
quote:
Daar verander je niets aan,
Jawel hoor, of Marokko verandert de wet, of alleen kinderen worden nog Nederlander en Marokkaan tegelijk.
quote:
De nieuwe immigranten komen niet zoveel meer uit Marokko en Turkije, zie de cijfers van het CBS. De probleem Marokkanen zijn zo goed als allemaal in Nederland geboren, en dragen vanaf de geboorte de Nederlandse nationaliteit.
Dat is geen reden om een nieuwe generatie probleemmarokkanen te creeeren.
quote:
Klopt. Ik mag in de VS stemmen. Jij niet.
Een Marokkaan mag zonder problemen in Marokko gaan wonen EN stemmen. Jij niet.
Klopt, een dubbele nationaliteit is een voorrecht. Elke keer dat Nederland een twee nationaliteit uitdeelt bevoorrecht het de immigrant.
quote:
Maar in Nederland ben ik net zoveel Nederlander als de Marokkaan met Nederlands paspoort. BINNEN Nederland is er geen enkele rechtsongelijkheid.
Internationaal is het voorrecht. Het geeft je keuzevrijheid en holt daarmee meteen de verbondenheid uit. Er bestaat geen enkele rechtvaardiging voor die bevoorrechting door Nederland van mensen die niet eens Nederlander waren.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 24 december 2008 @ 21:40:21 #164
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64339804
quote:
Op woensdag 24 december 2008 21:00 schreef Weltschmerz het volgende:
Jawel hoor, of Marokko verandert de wet, of alleen kinderen worden nog Nederlander en Marokkaan tegelijk.
Gelukkig heeft iedereen in Nederland gelijk recht op het Nederlanderschap, ONGEACHT wat de wet in het thuisland zegt over de eigen nationaliteit.

En tegen de tijd dat we het gelijkheidsbeginsel uit de grondwet hebben gesloopt, wat deze gelijke rechten garandeerd.... wonen we in een facistische heilstaat. En tegen die tijd mogen ze mijn Nederlanderschap hebben.

Er wordt in Nederland GEEN onderscheid gemaakt tussen het wel of niet Nederlander worden gebaseerd op het wel of niet aanwezig zijn van wetten in een ANDER land. En zo hoort het.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  woensdag 24 december 2008 @ 21:41:20 #165
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64339827
quote:
Op woensdag 24 december 2008 21:00 schreef Weltschmerz het volgende:
Klopt, een dubbele nationaliteit is een voorrecht. Elke keer dat Nederland een twee nationaliteit uitdeelt bevoorrecht het de immigrant.
En kun je onderbouwen welke rechten een Nederlandse Marokkaan heeft IN NEDERLAND die jij niet hebt?
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_64339895
quote:
Op woensdag 24 december 2008 21:40 schreef maartena het volgende:

[..]

Gelukkig heeft iedereen in Nederland gelijk recht op het Nederlanderschap, ONGEACHT wat de wet in het thuisland zegt over de eigen nationaliteit.

En tegen de tijd dat we het gelijkheidsbeginsel uit de grondwet hebben gesloopt, wat deze gelijke rechten garandeerd.... wonen we in een facistische heilstaat. En tegen die tijd mogen ze mijn Nederlanderschap hebben.

Er wordt in Nederland GEEN onderscheid gemaakt tussen het wel of niet Nederlander worden gebaseerd op het wel of niet aanwezig zijn van wetten in een ANDER land. En zo hoort het.
amen.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
pi_64350283
quote:
Op woensdag 24 december 2008 21:40 schreef maartena het volgende:
Gelukkig heeft iedereen in Nederland gelijk recht op het Nederlanderschap, ONGEACHT wat de wet in het thuisland zegt over de eigen nationaliteit.
Dat lijkt mij nou erg ongelukkig.
quote:
En tegen de tijd dat we het gelijkheidsbeginsel uit de grondwet hebben gesloopt, wat deze gelijke rechten garandeerd.... wonen we in een facistische heilstaat. En tegen die tijd mogen ze mijn Nederlanderschap hebben.
Nee hoor. ACHTING slaan op een buitenlandse wetten die zich niet alleen uitstrekken over Nederlands territoir maar ook nog eens impact hebben op de bevolking van Nederland is heel erg grondwettig. Gelijke gevallen gelijk beoordelen, ongelijke gevalllen naar mate van hun ongelijkheid.
quote:
Er wordt in Nederland GEEN onderscheid gemaakt tussen het wel of niet Nederlander worden gebaseerd op het wel of niet aanwezig zijn van wetten in uit een ANDER land. En zo hoort het.
Waarom hoort dat zo? Het is de wet maar, wetten kunnen gewijzigd.
quote:
Op woensdag 24 december 2008 21:41 schreef maartena het volgende:

En kun je onderbouwen welke rechten een Nederlandse Marokkaan heeft IN NEDERLAND die jij niet hebt?
Het recht om zich ergens anders te vestigen. Dat recht hebben ze in Nederland, altijd.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 26 december 2008 @ 19:29:37 #168
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64382492
quote:
Op donderdag 25 december 2008 08:01 schreef Weltschmerz het volgende:
Het recht om zich ergens anders te vestigen. Dat recht hebben ze in Nederland, altijd.
Dat recht heb jij als Nederlander ook. Met slechts een formaliteit kun je in vrijwel alle 25 EU landen terecht, en er zijn hele reeksen landen in de niet-westerse wereld die een opgeleide westerling met open armen verwelkomen. Sterker nog, als je een baan aangeboden krijgt van een bedrijf in Marokko, is het niet eens heel moeilijk om daar als niet-Marokkaan een verblijfsvergunning te krijgen. Het is alleen wel zo dat de meeste internationale bedrijven aldaar in het Frans opereren, en niet in het Engels.

Maar zolang ze in Nederland wonen geeft de Marokkaanse nationaliteit geen enkel ander recht wat een Nederlander niet heeft.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  vrijdag 26 december 2008 @ 19:32:59 #169
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64382554
quote:
Op donderdag 25 december 2008 08:01 schreef Weltschmerz het volgende:
Waarom hoort dat zo? Het is de wet maar, wetten kunnen gewijzigd.
Wetten kunnen inderdaad gewijzigd worden. Maar in de Nederlandse Nationaliteit is toch geen geval van "dat wijzigen we wel even".

Overigens komen er weinig nieuwe Marokkanen meer bij (hooguit een paar duizend per jaar), en de Marokkanen die hier al zijn hebben zo goed als allemaal - in ieder geval de jongere generatie - de dubbele nationaliteit.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  vrijdag 26 december 2008 @ 22:11:43 #170
226255 ES57
Live from Van Aartsen City
pi_64386008
Dat van 2 walletjes eten is echt a-sociaal: in Nederland je hand ophouden bij de sociale dienst en in Marokko je fabriekje runnen.
"Friends, Romans, countrymen, lend me your ears"
pi_64396174
quote:
Op vrijdag 26 december 2008 19:32 schreef maartena het volgende:
Wetten kunnen inderdaad gewijzigd worden. Maar in de Nederlandse Nationaliteit is toch geen geval van "dat wijzigen we wel even".
Klopt, maar het moet wel gebeuren. Het gaat de problemen van vandaag en morgen echt niet oplossen. De kwestie is of je nu het probleem van over 20 jaar en 50 jaar groter laat worden of dat je het kleiner gaat maken.
quote:
Overigens komen er weinig nieuwe Marokkanen meer bij (hooguit een paar duizend per jaar), en de Marokkanen die hier al zijn hebben zo goed als allemaal - in ieder geval de jongere generatie - de dubbele nationaliteit.
En die krijgen weer kinderen dus dan heb je het op de lange termijn over een flinke groep. Tegelijkertijd hecht de koning van Marokko wel sterk aan die paar duizend per jaar. Dus als je het hard speelt, kun je hem daarmee dwingen mee te werken aan het herstellen van de fouten uit het verleden zodat die niet maar ongewenst blijven doorwerken op de lange termijn.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  † In Memoriam † zaterdag 27 december 2008 @ 11:53:02 #172
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_64396198
quote:
Op vrijdag 26 december 2008 22:11 schreef ES57 het volgende:
Dat van 2 walletjes eten is echt a-sociaal: in Nederland je hand ophouden bij de sociale dienst en in Marokko je fabriekje runnen.
Zou jij het niet doen als die mogelijkheid er zo in je leven was?
Carpe Libertatem
pi_64396472
quote:
Op vrijdag 26 december 2008 22:11 schreef ES57 het volgende:
Dat van 2 walletjes eten is echt a-sociaal: in Nederland je hand ophouden bij de sociale dienst en in Marokko je fabriekje runnen.
Ja, dat is fraude, en dat mag sowieso niet.
pi_64396628
Enerzijds is dit een open deur intrappen, want formeel erkent Nederland geen dubbele nationaliteit.
Zo te zien wordt de integratienota hier vooral opgehangen aan een hernieuwde discussie hierover, maar in een breder perspectief geeft Ploumen een eerste aanzet voor een interne discussie om de richtingenstrijd binnen de PvdA te beslechten. De leden zullen zich moeten gaan uitspreken over de koers van de partij op het integratiedossier.
Is dat de richting van oud-minister Vogelaar en haar sympathisanten, dat zich kantte tegen de erfenis van Verdonk? Of de richting van Wouter Bos en Hans Spekman, die feitelijk al een stok tussen de spaken van Vogelaars discours staken?
Wordt vervolgd, begin volgend jaar.
If my answers frighten you then you should cease asking scary questions.
  zaterdag 27 december 2008 @ 19:35:02 #175
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64408114
quote:
Op zaterdag 27 december 2008 11:51 schreef Weltschmerz het volgende:
Klopt, maar het moet wel gebeuren. Het gaat de problemen van vandaag en morgen echt niet oplossen. De kwestie is of je nu het probleem van over 20 jaar en 50 jaar groter laat worden of dat je het kleiner gaat maken.
En naar mijn mening maak je het probleem kleiner door de Nederlandse nationaliteit toe te kennen, en ze zelf na verloop van generaties de Marokkaanse nationaliteit niet meer als belangrijk laten zien, en plaats van ze het Nederlanderschap te weigeren waardoor over 50 jaar het Marokkaanse staatsburgerschap nog steeds belangrijk is. Het weigeren van het Nederlandse staatsburgerschap is geen goede oplossing voor de lange termijn, want dan heb je over 50 jaar nog steeds Marokkanen, in plaats van Marokkaanse Nederlanders, waar we eigenlijk zoveel mogelijk naar toe willen met de integratie.
quote:
En die krijgen weer kinderen dus dan heb je het op de lange termijn over een flinke groep. Tegelijkertijd hecht de koning van Marokko wel sterk aan die paar duizend per jaar. Dus als je het hard speelt, kun je hem daarmee dwingen mee te werken aan het herstellen van de fouten uit het verleden zodat die niet maar ongewenst blijven doorwerken op de lange termijn.
De Nederlandse regering heeft al een keer of drie een delegatie gestuurd naar Marokko, maar eigenlijk kwam daar gewoon uit dat de 600+ miljoen euro aan handel (400 import, 200 export, grof genomen, zie evd.nl) tich een heel stuk belangrijker was voor Nederland dan die paspoortkwestie....

Economische boycotten zijn leuk, maar je lost er weinig mee op. En andere manieren om de koning te "dwingen" zijn er niet, tenzij je oorlog met Marokko wil gaan voeren over deze kwestie.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
  zaterdag 27 december 2008 @ 19:45:14 #176
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_64408455
quote:
Op vrijdag 26 december 2008 22:11 schreef ES57 het volgende:
Dat van 2 walletjes eten is echt a-sociaal: in Nederland je hand ophouden bij de sociale dienst en in Marokko je fabriekje runnen.
Dat is sowieso niet helemaal kosher natuurlijk, maar dat los je niet op door de Nederlandse nationaliteit te weigeren. En iemand die netjes een baan heeft in Nederland, mag zelf weten of hij met zijn verdiende geld een fabriekje in Marokko helpt runnen natuurlijk.

En het is op te lossen door in plaats van een uitkering een kredietpas te geven die alleen in Nederlandse winkels werkt, je kunt het PIN systeem hier wel voor aanpassen. Dat doen ze in de VS tegenwoordig ook, ze geven een speciale VISA kaart, die je wel overal in winkels kunt gebruiken maar geen geld mee uit de geldautomaat kunt halen....

Dat is een kwestie van het systeem aanpassen, en een ander probleem.

En nog zijn de rijen elke vrijdag enorm bij de Western Unions, want Mexicanen met een baan sturen nog steeds massaal geld naar Mexico. Dat zijn dan ook meestal mannen die alleen hier werken, want zo'n mooie door de VVD in 1968 ontworpen familieherenigings-procedure hebben we hier niet, dat gaat allemaal een stuk lastiger.
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_64408710
quote:
[b]Op zaterdag 27 december 2008 19:35 schreef maartena het volgende:
En naar mijn mening maak je het probleem kleiner door de Nederlandse nationaliteit toe te kennen, en ze zelf na verloop van generaties de Marokkaanse nationaliteit niet meer als belangrijk laten zien, en plaats van ze het Nederlanderschap te weigeren waardoor over 50 jaar het Marokkaanse staatsburgerschap nog steeds belangrijk is. Het weigeren van het Nederlandse staatsburgerschap is geen goede oplossing voor de lange termijn, want dan heb je over 50 jaar nog steeds Marokkanen, in plaats van Marokkaanse Nederlanders, waar we eigenlijk zoveel mogelijk naar toe willen met de integratie.
Lees jij wel wat ik schrijf? Dan heb je inderdaad over 50 jaar nog steeds Marokkanen ja, in Marokko. De Nederlanders van Marokkaanse afkomst zijn dan gewoon Nederlander, daar gaat het om. Of je wordt Nederlander of je blijft Marokkaan, blijf je Marokkaan, dan ga je weer terug naar Marokko wanneer je verblijfsvergunning afloopt.
quote:
De Nederlandse regering heeft al een keer of drie een delegatie gestuurd naar Marokko, maar eigenlijk kwam daar gewoon uit dat de 600+ miljoen euro aan handel (400 import, 200 export, grof genomen, zie evd.nl) tich een heel stuk belangrijker was voor Nederland dan die paspoortkwestie....
"Wilt u alstublieft ophouden met Nederlandse Marokkanen zo Marokkaans mogelijk houden edele koning, waarna ze minder geld in de Marokkaanse economie stoppen geen loyaliteit meer hebben aan Marokko en u minder machtig wordt? Niet? Jammer dan, dan gaan we gewoon door met Marokkanen naturaliseren wat u zo graag wilt
quote:
Economische boycotten zijn leuk, maar je lost er weinig mee op. En andere manieren om de koning te "dwingen" zijn er niet, tenzij je oorlog met Marokko wil gaan voeren over deze kwestie.
Het begint echt vervelend te worden met jou. Als je geen tegenargumenten hebt kun je het beter gewoon opgeven, ipv dat ik 10 keer hetzelfde moet schrijven voor dat je dat een keer leest.

Als Nederland gewoon tegen die koning van Marokko zegt dat of hij zijn nationaliteitsrecht wijzigt, of dat Nederland dat doet zodat er geen Marokkaan meer genaturaliseerd wordt, dan moet die koning kiezen tussen minder emigratie en minder geld naar zijn land, of al die Marokkaanse Nederlanders zoveel mogelijk Marokkaan houden. Dan kiest hij eieren voor zijn geld. Mocht hij dat onverhoopt toch niet doen, jammer dan voor die Marokkanen die in de toekomst Nederlander zouden willen worden. Voor hen tien andere aardbewoners.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')