quote:
Op woensdag 7 januari 2009 23:35 schreef cultheld het volgende:[..]
Dat is een beetje het probleem met alle Nederlandse opinievormers m.b.t. dit onderwerp: er is zoveel relevante informatie die ons nooit bereikt. Zojuist vertelde de ambassadeur van Israël in Hardtalk dat Hamas moskeeën, scholen en zelfs de VN school als opslagruimtes gebruikte voor Grad- en Katyusha-raketten: dat is, voor zover ik weet, in geen enkele Nederlandse nieuwsbron tot nu toe naar voren gekomen.
De VN ontkent dat.
Je wilt de ambassadeur toch geen bron noemen he? Deze bewering heb ik vanmiddag in het NOS journaal gehoord en ontkent horen worden. Dus is wel naar voren gekomen. Maar zeer onbetrouwbaar.
Gelukkig hoor je wel sinds de boeken van luyendijk dat er vaker wordt gezegd dat de gegeven info wel eens heel onbetrouwbaar kan zijn. Pluspunt.
Je hebt niet echt relevante info nodig over precies deze oorlog. Het gaat om het grote geheel, het conflict. En de bijdrage van de nederlandse regering is er niet om vrede te brengen maar om israel te steunen. Je hebt helemaal geen extra info nodig. Het gaat niet om precies dit conflict. En volgens mij weet alleen israel dat. Die wilden dit al langer doen en nu is het de perfecte timing voor, voor de machthebbers in Israel. Zij weten dat de wereld verdeeld reageert, dat sommigen het voor de palestijnen opnemen, en sommigen voor de israeliers. Israel weet ook wel dat het om een groter geheel gaat maar iedereen in de emotie schiet. Bestoken hamas mensen bewust burgerdoelen? oorlogsmisdaad en als kan vervolgen. Gebruikt israel clusterbommen of fosfor granaten? oorlogsmisdaad en als kan vervolgen.
voor de rest? Streven naar Vrede. En elk land die buiten het conflict staat en dat niet doet houdt dit conflict mede in stand.