Als werken in groepsverband jouw ding is, ga je toch lekker bij een sportclub?quote:Op zondag 21 december 2008 20:27 schreef Earry het volgende:
Dan ga ik liever een opleiding doen waar je voortdurend in groepsverband bezig bent.
Ik ben het hier niet mee eens. Een WO en HBO opleidingen HOREN garant te staan voor een minimaal niveau van denken en een minimaal niveau van vakkennis en bekwaamheid. Natuurlijk is de wereld niet perfect, maar voor de meeste studies klopt dit toch aardig. Een beta-WO'er is daarmee bijna per definitie nuttig voor de maatschappij, omdat hij aan deze niveau's voldoet. Een beta HBO'er kan best op datzelfde niveau zitten qua capaciteit, maar die garantie is er niet, zijn/haar garantie ligt lager. Die garantie is wat het evrschil maakt bij sollicitaties, promoties etc. Zo werkt het echt, iig in mijn dagelijkse praktijk.quote:Op zondag 21 december 2008 17:13 schreef motorbloempje het volgende:
Begrijpend lezen is ook een vak
Het gaat mij er om dat opleiding NIET PERSÉ garant staat voor een nuttig mens
Er zijn dozijnen goede WO opleidingen, er zijn dozijnen goede HBO opleidingen etc.
Maar het ligt aan de persoon die de opleiding volgt of die opleiding ook daadwerkelijk nut heeft
Een WO-er staat niet garant voor puik werk, een HBO-er ook niet en een MBO-er ook niet.
Het gaat om de persoon die deze opleiding volgt, niet om het onderwijs an sich.
Daarom de vergelijking tussende pezende HBO-er en de lamballende WO-er die het liefst slapend rijk wil worden![]()
Het is de basis: met een slecht in elkaar stekende opleiding is de kans dat men toch nog weet waar hij het over heeft in het bedrijfsleven kleiner, maar ook op de wél goed beoordeelde opleidingen is het maar de vraag wat de student er van maakt.
Dát wil ik er mee zeggen..
Sjesus, op het moment dat je denkt dat dit topic niet dieper kan zakken!quote:Op zondag 21 december 2008 20:27 schreef Earry het volgende:
[..]
WO vind ik saai.. een opleiding doorlopen zonder ook maar iets hoeven uit te voeren vind ik niet uitdagend. Dan ga ik liever een opleiding doen waar je voortdurend in groepsverband bezig bent.
Ja precies. Als je zegt dat je op het WO te weinig uit te voeren hebt, dan ben je gewoon niet nieuwsgierig en/of ambitieus genoeg. Ga dan gewoon voor hogere cijfers en regel daarmee een student-assistentschap, uitdaging genoeg dan.quote:Op maandag 22 december 2008 10:58 schreef RRGJL het volgende:
Lol. Ach. Mensen die zeggen dat WO saai is koesteren blijkbaar een aversie tegen kennis. Je hoeft je niet in alles te interesseren, maar als je een beetje intelligent bent wordt je graag uitgedaagd en leidt dat vanzelf tot de drang naar meer kennis. Dan zit je op het WO prima.
Twijvelen? Jesus f. christ gastquote:Op zondag 21 december 2008 17:06 schreef zquing het volgende:
[..]
maar over 't nut voor de samenleving valt wel te twijvelen. Qua mogelijkheid om kennis op te nemen zeer waarschijnlijk ook
Colleges, de stof en de mensen, zijn intersant.quote:Op maandag 22 december 2008 10:58 schreef RRGJL het volgende:
Lol. Ach. Mensen die zeggen dat WO saai is koesteren blijkbaar een aversie tegen kennis. Je hoeft je niet in alles te interesseren, maar als je een beetje intelligent bent word je graag uitgedaagd en leidt dat vanzelf tot de drang naar meer kennis. Dan zit je op het WO prima.
Hoe bedoel je resultaatgericht werken?quote:Op maandag 22 december 2008 12:02 schreef kless het volgende:
[..]
Colleges, de stof en de mensen, zijn intersant.
Onderzoek doen/ leren onderzoeken ook.
Maar tentamens (dom wel leren, anderen laten zien dat je het begrepen& onthouden hebt wat je moest begrijpen en weten)
En verslagen schrijven (dingen doorgeven aan anderen, kunstje leren wat mij ook nog eens niet ligt en weinig interactie heeft),
Presentaties zijn nog wel ok.
Het zijn wel de dingen waarop je gemeten word, alleen moet ik me daar nogsteeds aan overgeven aan dat "resultaat gericht" werken. Resultaatgericht werk is gewoonweg niet boeiend en haal daar nauwelijks voldoening uit, Aha-erlebnis is al geweest en gezien mn brede interesse wil ik liever het volgende.
Waarom gaat iedereen er meteen vanuit dat ik twijfelde over 't nut van die paar kunstacademie studentenquote:Op maandag 22 december 2008 11:59 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Twijvelen? Jesus f. christ gast
Ik ben het met de inhoud ook niet eens. Kunst vervult net zo goed een functie als de maserati dealer.
Dat je werkt aan waarop je gemeten kan worden. Niet onderzoek zelf maar de tentamens en verslagen. Schrijven heb ik een spuughekel aan. het ligt me niet kost me veel tijd en moeite en leverd amper goed resultaat op. en dat ligt niet aan de inhoud, dat deel zit wel goed.quote:Op maandag 22 december 2008 12:13 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Hoe bedoel je resultaatgericht werken?
Verslagen schrijven heb ik altijd al leuk gevonden. Alleen dat wetenschappelijke dat is zoveel gedoe he?
Ik dacht dat je dat je je vraagtekens zette bij het nut?quote:Op maandag 22 december 2008 12:16 schreef zquing het volgende:
[..]
Waarom gaat iedereen er meteen vanuit dat ik twijfelde over 't nut van die paar kunstacademie studentenVan mijn kant meer respect voor de persoon die de kunstacademie doet dan de zoveelste persoon die rechten doet omdat hij toch wat moet studeren.
Kuttige realiteit idd.quote:Op maandag 22 december 2008 12:19 schreef kless het volgende:
[..]
Dat je werkt aan waarop je gemeten kan worden.
Als je een hekel hebt aan dom kennis reproduceren en verslagjes tikken zou ik heel ver uit de buurt van het HBO blijven.quote:Op maandag 22 december 2008 12:02 schreef kless het volgende:
[..]
Colleges, de stof en de mensen, zijn intersant.
Onderzoek doen/ leren onderzoeken ook.
Maar tentamens (dom wel leren, anderen laten zien dat je het begrepen& onthouden hebt wat je moest begrijpen en weten)
En verslagen schrijven (dingen doorgeven aan anderen, kunstje leren wat mij ook nog eens niet ligt en weinig interactie heeft),
Presentaties zijn nog wel ok.
Het zijn wel de dingen waarop je gemeten word, alleen moet ik me daar nogsteeds aan overgeven aan dat "resultaat gericht" werken. Resultaatgericht werk is gewoonweg niet boeiend en haal daar nauwelijks voldoening uit, Aha-erlebnis is al geweest en gezien mn brede interesse wil ik liever het volgende.
beetje cru gezegd, maar wel waar: op het HBO leer je vooral hoe dingen die al uitgevonden zijn werken en tik je je het lazarus aan verslagen in alle soorten en maten.quote:Op maandag 22 december 2008 15:20 schreef Nobu het volgende:
[..]
Als je een hekel hebt aan dom kennis reproduceren en verslagjes tikken zou ik heel ver uit de buurt van het HBO blijven.
Wat een onzin. geld misschien voor een aantal studies, maar zeker niet voor alles.quote:Op woensdag 24 december 2008 22:06 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Als je niet de interesse hebt om zelf dingen te bedenken (in ieder geval niet tijdens je opleiding) is HBO zeer geschikt, als je echter de waarom van dingen wilt weten en dingen wilt verbeteren zit je op het WO beter..
Beroeps- of Wetenschappelijk Onderwijs dus
Als je hiermee wil suggereren dat je voor het WO niet heel wat meer in je mars moet hebben dan sla je de plank dus echt finaal mis...quote:het is misschien een ongelukkig geformuleerde stelling, maar het idee en verschil tussen het HBO en het WO is dat je de interesse hebt of niet hebt om wetenschappelijk bezig te zijn En andere interesses hebben zegt niets over je intelligentie, m.i.
Ja en nee. Ik heb wel het idee, en ja ik geef toe dat dat puur speculatie is, dat op het HBO genoeg potentiële WO'ers zitten. Dan heb ik het puur over capaciteit, niet over doorzettingsvermogen / ambitie.quote:Op zaterdag 27 december 2008 12:50 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Als je hiermee wil suggereren dat je voor het WO niet heel wat meer in je mars moet hebben dan sla je de plank dus echt finaal mis...
Ik wil hiermee suggereren, dat als iemand met een VWO diploma naar het HBO gaat omdat hij dat meer bij zijn denk- en gevoelspatroon vindt passen, dat daar niets mis mee is.quote:Op zaterdag 27 december 2008 12:50 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Als je hiermee wil suggereren dat je voor het WO niet heel wat meer in je mars moet hebben dan sla je de plank dus echt finaal mis...
ik denk dat menig persoon met een Havo diploma of zelfs VMBO diplima qua capaciteiten prima op het WO zou kunnen fungeren, echter is het geheel persoonlijk inderdaad of de ambitie en het doorzettingsvermogen er wel isquote:Op zaterdag 27 december 2008 12:55 schreef RRGJL het volgende:
[..]
Ja en nee. Ik heb wel het idee, en ja ik geef toe dat dat puur speculatie is, dat op het HBO genoeg potentiële WO'ers zitten. Dan heb ik het puur over capaciteit, niet over doorzettingsvermogen / ambitie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |