bron: Telegraafquote:'Verre achterneef fokt wel nertsen'
Dierenactivisten kalken verkeerde huis onder
door Thijs Wartenbergh
ZEEWOLDE - Dierenactivisten van het Dierenbevrijdingsfront (DBF) hebben maandagnacht de woning beklad van een gezin in Zeewolde. De activisten hadden echter een ander huis moeten hebben.
Foto: Bob friedlander
Op de buitenmuur van het huis werd in roze verf geschreven 'Bont=moord', ondertekend met DBF. De politie onderzoekt de zaak. De betrokkenheid van het DBF lijkt onmiskenbaar. Deze organisatie bekladde eerder woningen en liet elders in ons land nertsen vrij. Ook werden auto's vernield.
De wagen van de bewoners, Lau (78) en Tiny Steijn (77), werd beschadigd door wat op afbijtmiddel lijkt op het dak te gooien. Ook werden drie banden lek gestoken. De twee zijn hevig ontdaan door het voorval. "Ik wist niet wat ik zag toen ik gisterochtend naar buiten kwam", aldus Steijn. "Wie haalt zoiets in zijn hoofd? Mijn zoon, die ik meteen belde om het te vertellen, had een idee waarom de daders bij ons terechtkwamen. Hij vermoedt dat de bekladding terug te voeren is tot de nertsfokkerij in Zeewolde. Dit vanwege de verwijzing naar bont en het feit dat de eigenaar dezelfde achternaam heeft, Steijn. Dat zou kunnen, maar wij hebben daar echt niets mee te maken. Ze hebben de verkeerde voor zich. Ik loop door de vernieling veel schade op."
Eigenaar van de fokkerij is Arnold Steijn, een verre achterneef van het echtpaar. Niet veel meer dan een naamgenoot. "Ik ken de twee niet persoonlijk", aldus Arnold. Zijn huis of woning is niet beklad. Hij heeft na het incident extra maatregelen genomen om zijn bedrijf te beschermen. "Welke dat zijn zeg ik niet", laat hij weten. "Ik vind het overigens idioot dat ze twee oude mensen te grazen nemen. Ik heb met ze te doen."
De regionale milieuorganisatie StEM, die ageert tegen de fokkerij, keurt de actie af en ontkent enige betrokkenheid. De overkoepelende Federatie van Edelpelsdierenhouders vindt het verwerpelijk dat onschuldige mensen de stuipen op het lijf wordt gejaagd door 'een schimmige en illegale club'.
Een jaar geleden werden er nertsen losgelaten uit de nertsenfokkerij. Die actie werd opgeëist door het ALF, het Apple Liberation Front, gelieerd aan het DBF. De bezorger van De Telegraaf zag 's ochtends vroeg de dieren over de weg lopen en alarmeerde de politie. Aanhoudende intimidaties van het DBF leidden ertoe dat begin dit jaar het project Science Link in Weert werd afgeblazen.
Dat zou de AIVD moeten doen denk ik. Maar die houden de boel vaak alleen in de gaten. En doen verder helemaal niks.quote:Op dinsdag 2 december 2008 08:11 schreef Netsplitter het volgende:
Waarom wordt er geen actieve jacht gehouden op dat soort terroristen eigenlijk??
Hmm.quote:Op dinsdag 2 december 2008 08:03 schreef Het_hupt het volgende:
Die actie werd opgeëist door het ALF, het Apple Liberation Front, gelieerd aan het DBF.
Nee, die kijken alleen of er toevallig een moslim verkeerd ergens naar toe kijkt.quote:Op dinsdag 2 december 2008 08:12 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dat zou de AIVD moeten doen denk ik. Maar die houden de boel vaak alleen in de gaten. En doen verder helemaal niks.
quote:
Pas je op met wat je zegt? Voor je het weet heb jij ook een stoere kreet van het ALF of het DBF op de muur!quote:Op dinsdag 2 december 2008 09:11 schreef Individual het volgende:
Mijn vader is bioloog en zegt dat het loslaten van nertsen de lokale natuur vernietigd. Nertsen zijn aggressieve en destructieve beestjes vooral als er een hele groep wordt losgelaten. Deze en veruit de meeste natuurterroristen zijn stadsmensen en hebben geen idee van de echte natuur.
Ja, daar gaat het uiteindelijk allemaal om. Ons goddelijk recht op bezit.quote:Op dinsdag 2 december 2008 08:14 schreef Painted_Horse het volgende:
Je bent mooi klaar met zulke grappen.
Die gasten moeten gewoon eens met hun poten van andermans spullen afblijven.
Ik kan geen enkele sympathie opbrengen voor dergelijke vernielzucht
of erger nog, op die van je achterneef!quote:Op dinsdag 2 december 2008 10:35 schreef Terecht het volgende:
[..]
Pas je op met wat je zegt? Voor je het weet heb jij ook een stoere kreet van het ALF of het DBF op de muur!
Nou het is niet zo heel moelijk. Even los van of ik het er mee eens ben kan ik me voorstellen dat de gedachtengang ongeveer als volgt is:quote:Op dinsdag 2 december 2008 10:40 schreef Elfletterig het volgende:
Dierenactivisten zijn terroristen die wat mij betreft keihard mogen worden aangepakt. Ik zie geen enkel verschil tussen deze zieke geesten en - bijvoorbeeld - moslimterroristen. Ze gebruiken terreur om hun doelen te bereiken en ze richten vernielingen aan. Ik snap niet dat er mensen zijn - ook hier op dit forum, want ik heb ze gezien - die dit soort dagen goedpraten of er 'begríp' voor hebben.
Daarom moet je ze ook niet eerst fokken he slimmerd! Wat is dat voor prutsbioloog.quote:Op dinsdag 2 december 2008 09:11 schreef Individual het volgende:
Mijn vader is bioloog en zegt dat het loslaten van nertsen de lokale natuur vernietigd. Nertsen zijn aggressieve en destructieve beestjes vooral als er een hele groep wordt losgelaten.
quote:Op dinsdag 2 december 2008 10:59 schreef qonmann het volgende:
Bij links heiligt het doel altijd de middelen..
quote:Op dinsdag 2 december 2008 10:59 schreef qonmann het volgende:
Bij links heiligt het doel altijd de middelen..
Ik ben geen PVV-stemmer en het moet wel heel erg bergafwaarts met Nederland gaan, wil ik dat ooit worden. Ik vind het ook vreemd dat mijn uitspraak wordt geklassificeerd als eentje die hoort bij een PVV-stemmer.quote:Op dinsdag 2 december 2008 10:53 schreef Pappie_Culo het volgende:
Nou het is niet zo heel moelijk. Even los van of ik het er mee eens ben kan ik me voorstellen dat de gedachtengang ongeveer als volgt is: Dieren hebben geen stem, mensen wel. De mensen waar het om gaat verdienen goed geld aan de ellende van bepaalde dieren en zullen vaak alleen dmv dwingende wetgeving tot een iets respectvollere houding gebracht kunnen worden.
En zoals velen voor hen zullen ze van mening zijn dat het goede belangrijker is dan het gewenste (een idee dat zowel het goede als het slechte in de mens kan faciliteren natuurlijk) of hetgeen de wet voorschrijft.
Dat is geen ongebruikelijk fenomeen, maar een fenomeen dat ten grondslag ligt aan de een heleboel maatschappelijke veranderingen in de loop van de geschiedenis.
Het verschil met moslimterroristen lijkt me vrij evident, en ik denk dat dat soort uitspraken beter passen bij een PVV stemmer eigenlijk. Hetgeen allemaal niet wegneemt dat wat de mensen in kwestie doen illegaal is. Nou, dat weten ze zelf ook wel. Dus pak ze op en berecht ze.
quote:Op dinsdag 2 december 2008 08:11 schreef Netsplitter het volgende:
Waarom wordt er geen actieve jacht gehouden op dat soort terroristen eigenlijk??
Daarover verschillen de meningen. Regeringen doen niet anders dan het nastreven van doelen en opleggen van ideeen door geweld en gijzeling onder het mom van ´met z´n allen afgesproken´.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:09 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik ben geen PVV-stemmer en het moet wel heel erg bergafwaarts met Nederland gaan, wil ik dat ooit worden. Ik vind het ook vreemd dat mijn uitspraak wordt geklassificeerd als eentje die hoort bij een PVV-stemmer.
Wat deze activisten doen, is hun doelen nastreven door middel van geweld, vernieling en bedreiging. Kortom: terreur. Ook al schieten ze misschien (nog) geen mensen dood, ze gebruiken wél terreur. Daarmee horen ze in één categorie met bijvoorbeeld de Hofstadgroep.
Overigens heeft het ALF verschillende branden gesticht en vernielingen aangericht die dodelijk hadden kunnen aflopen voor mensen. Ik herinner me nog een brandstichting bij een veetransportbedrijf in mijn toenmalige woonplaats in midden-Overijssel, kort na de MKZ-crisis. Daar werden even een paar vrachtwagens in de hens gezet, terwijl dat bedrijf juist tijdens de MKZ-crisis belangeloos had geholpen om koeien te vervoeren.
Weerzinwekkend zijn ze, dat tuig. Opkomen voor dierenrechten prima, terreur nooit.
terreurquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:09 schreef Elfletterig het volgende:
Wat deze activisten doen, is hun doelen nastreven door middel van geweld, vernieling en bedreiging. Kortom: terreur. Ook al schieten ze misschien (nog) geen mensen dood, ze gebruiken wél terreur. Daarmee horen ze in één categorie met bijvoorbeeld de Hofstadgroep.
Weerzinwekkend zijn ze, dat tuig. Opkomen voor dierenrechten prima, terreur nooit.
Een kleine vandalenstreek noem je dat... Een auto vernielen en een huis bekladden...quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:14 schreef placebeau het volgende:
[..]
terreur
het gaat hier om een kleine vandalenstreek, gewoon wat grafitti spuiten.
Maarja, sinds een paar jaar is het de mode om al wat niet in de pas loopt "terrorist!" te noemen, dat maakt het eenvoudiger ze te lynchen.
Ik snap niet waar je het over hebt. Ik wil niet ontkennen dat sommige landen een regering hebben die terreur uitoefent, maar dat zijn meestal geen democratische landen. In Nederland heb je gewoon wetten en die worden gehandhaafd. Een rookverbod in de horeca (bijvoorbeeld) betekent niet dat iedere roker moet toezien dat zijn huis wordt ondergespoten door medewerkers van de AIVD ofzo...quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:14 schreef Pappie_Culo het volgende:
Daarover verschillen de meningen. Regeringen doen niet anders dan het nastreven van doelen en opleggen van ideeen door geweld en gijzeling onder het mom van ´met z´n allen afgesproken´.
Persoonlijk heb ik ook niet zoveel op met die mensen hoor. Maar dan nog kan het geen kwaad de zaken in perspectief te blijven zien.
Dit specifieke voorbeeld valt onder vernieling, maar als je even zoekt, kom je ook berichten tegen over bedreigingen, brandstichting en geweld. Zelf vind ik het de laatste jaren vooral mode om ernstige misdadige feiten af te doen met verkleinende woordjes als 'niet in de pas lopen'. Iemand die een moord pleegt, is 'even niet lief geweest' zeg maar...quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:14 schreef placebeau het volgende:
terreur
het gaat hier om een kleine vandalenstreek, gewoon wat grafitti spuiten.
Maarja, sinds een paar jaar is het de mode om al wat niet in de pas loopt "terrorist!" te noemen, dat maakt het eenvoudiger ze te lynchen.
Een kleine vandalenstreek? Wacht maar tot ze jouw huis en auto vernielen zonder reden, terwijl je zelf voor de kosten mag opdraaien.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:14 schreef placebeau het volgende:
[..]
terreur
het gaat hier om een kleine vandalenstreek, gewoon wat grafitti spuiten.
Maarja, sinds een paar jaar is het de mode om al wat niet in de pas loopt "terrorist!" te noemen, dat maakt het eenvoudiger ze te lynchen.
Ja hoe durf je een lik verf niet op 1 lijn te zetten met stukken schroeiend mensenvlees aan de muur.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:26 schreef DennisMoore het volgende:
Het grote bagatelliseren is weer begonnen.
Dus jij vindt het normaal dat als iemand iets doet voor zijn beroep wat jou niet bevalt, dat jij dan zijn eigendommen mag vernielen?quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:30 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Ja hoe durf je een lik verf niet op 1 lijn te zetten met stukken schroeiend mensenvlees aan de muur.
Terreur wat ik je brom!
Denk dat ik dit topic maar lekker aan de dwazen laat.
voorspelbaarquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:30 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Een kleine vandalenstreek? Wacht maar tot ze jouw huis en auto vernielen zonder reden, terwijl je zelf voor de kosten mag opdraaien.
quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:09 schreef Elfletterig het volgende:
Wat deze activisten doen, is hun doelen nastreven door middel van geweld, vernieling en bedreiging. Kortom: terreur. Ook al schieten ze misschien (nog) geen mensen dood, ze gebruiken wél terreur. Daarmee horen ze in één categorie met bijvoorbeeld de Hofstadgroep.
Nee dit zijn voorlopers van terroristische activiteitenquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:14 schreef placebeau het volgende:
[..]
terreur
het gaat hier om een kleine vandalenstreek, gewoon wat grafitti spuiten.
Maarja, sinds een paar jaar is het de mode om al wat niet in de pas loopt "terrorist!" te noemen, dat maakt het eenvoudiger ze te lynchen.
^Waar zegt hij dat?quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:33 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Dus jij vindt het normaal dat als iemand iets doet voor zijn beroep wat jou niet bevalt, dat jij dan zijn eigendommen mag vernielen?
quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:30 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik snap niet waar je het over hebt. Ik wil niet ontkennen dat sommige landen een regering hebben die terreur uitoefent, maar dat zijn meestal geen democratische landen. In Nederland heb je gewoon wetten en die worden gehandhaafd. Een rookverbod in de horeca (bijvoorbeeld) betekent niet dat iedere roker moet toezien dat zijn huis wordt ondergespoten door medewerkers van de AIVD ofzo...
Nog effe op de valreep de domste post van het jaar proberen binnen te slepen zie ikquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:33 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Dus jij vindt het normaal dat als iemand iets doet voor zijn beroep wat jou niet bevalt, dat jij dan zijn eigendommen mag vernielen?
Alleen over het 'politiek' kun je nog discussieren.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:34 schreef Posdnous het volgende:
mensen die diertjes willen redden middels georganiseerd politiek geweld (=terreur) gelijkstellen met mensen die of sympathiseren met Joden-vergassers of met extremistische gelovigen die zichzelf nog willen opblazen terroristen.
Je reactie was inderdaad voorspelbaar.quote:. altijd hetzelfde hier.
Mja, of bepaalde websites met namen en adressen van medewerkers bij bedrijven die via via iets te maken hebben met dierproeven ofzo.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:41 schreef placebeau het volgende:
en stel nu nog dat het wel terroristen zijn, dan denk ik niet dat we echt schrik moeten beginnen krijgen. Hun spionagemateriaal beperkt zich duidelijk tot de telefoongids.
Zodra ze democratisch gekozen zijn, mogen ze nog 's terugkomen okayquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:40 schreef Pappie_Culo het volgende:
Regeringen doen niet anders dan deze mensen
Och, jouw 'maar anderen doen het ook'-post getuigt ook niet van enorm inzicht hoorquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:41 schreef Pappie_Culo het volgende:
Nog effe op de valreep de domste post van het jaar proberen binnen te slepen zie ik
Leg 'm dan eens uit... ik ben namelijk blondquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:41 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Nog effe op de valreep de domste post van het jaar proberen binnen te slepen zie ik
Dat blijkt als je 3 simpele zinnen niet kunt doorgronden.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:46 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Leg 'm dan eens uit... ik ben namelijk blond
Ik stel alleen maar vast dat je mijn gelijk bewijst, toen ik net schreef: Zelf vind ik het de laatste jaren vooral mode om ernstige misdadige feiten af te doen met verkleinende woordjes als 'niet in de pas lopen'. Iemand die een moord pleegt, is 'even niet lief geweest' zeg maar...quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:34 schreef Posdnous het volgende:
mensen die diertjes willen redden gelijkstellen met mensen die of sympathiseren met Joden-vergassers of met extremistische gelovigen die zichzelf nog willen opblazen.
Quote dat eens ergens?quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:50 schreef Pappie_Culo het volgende:
Dat is het minieme verschil dat volgens sommigen verwaarloosbaar is.
Nee, jij bestrijdt het stropopje dat je zelf in elkaar geknutseld hebt, standaard drogredenatie, en erg doorzichtig.quote:Ik bestrijd dat.
In plaats van anderen voor dom uit te schelden, zou je ook gewoon kunnen reageren op de vraag die wordt gesteld: Dus jij vindt het normaal dat als iemand iets doet voor zijn beroep wat jou niet bevalt, dat jij dan zijn eigendommen mag vernielen?quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:41 schreef Pappie_Culo het volgende:
Nog effe op de valreep de domste post van het jaar proberen binnen te slepen zie ik![]()
En lui als Posdnous en Pappie_Culo zorgen voor een klimaat waarin geweldplegers en 'bangmakers' hun gang kunnen blijven gaan. Het doel heiligt immers de middelen.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:54 schreef Elfletterig het volgende:
Jij degradeert gewelddadige activiteiten tot 'mensen die diertjes willen redden'....
Dat is precies wat er niet deugt.
quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:55 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In plaats van anderen voor dom uit te schelden, zou je ook gewoon kunnen reageren op de vraag die wordt gesteld: Dus jij vindt het normaal dat als iemand iets doet voor zijn beroep wat jou niet bevalt, dat jij dan zijn eigendommen mag vernielen?
weet je, door van elk dwaas nieuwsfeit een structureel probleem te maken, maken jullie het voor een willekeurige debiel (want dat is de dader van deze actie wsch) wel heel makkelijk om het land op stelten te zetten.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:55 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In plaats van anderen voor dom uit te schelden, zou je ook gewoon kunnen reageren op de vraag die wordt gesteld: Dus jij vindt het normaal dat als iemand iets doet voor zijn beroep wat jou niet bevalt, dat jij dan zijn eigendommen mag vernielen?
Juist omgekeerdquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:57 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
En lui als Posdnous en Pappie_Culo zorgen voor een klimaat waarin geweldplegers en 'bangmakers' hun gang kunnen blijven gaan. Het doel heiligt immers de middelen.
En door alles slechts een 'dwaas nieuwsfeit' en 'een incident' te noemen, etc etc...quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:59 schreef placebeau het volgende:
weet je, door van elk dwaas nieuwsfeit een structureel probleem te maken, maken jullie het voor een willekeurige debiel (want dat is de dader van deze actie wsch) wel heel makkelijk om het land op stelten te zetten.
Die stelling mag je onderbouwenquote:Op dinsdag 2 december 2008 12:01 schreef placebeau het volgende:
Juist omgekeerd
mensen die dit gaan overdrijven zorgen ervoor dat bangmakers makkelijk hun gang kunnen gaan.
Ik noem de post dom. En dat is ie ook. Heel dom.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:55 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In plaats van anderen voor dom uit te schelden, zou je ook gewoon kunnen reageren op de vraag die wordt gesteld: Dus jij vindt het normaal dat als iemand iets doet voor zijn beroep wat jou niet bevalt, dat jij dan zijn eigendommen mag vernielen?
Ik geef alleen aan dat jullie nogal selectief verontwaardigd zijn. Dat getuigt idd van inzicht ja.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:45 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Och, jouw 'maar anderen doen het ook'-post getuigt ook niet van enorm inzicht hoor.
Stropop?quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:55 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Quote dat eens ergens?
[..]
Nee, jij bestrijdt het stropopje dat je zelf in elkaar geknutseld hebt, standaard drogredenatie, en erg doorzichtig.
Tuurlijk zie ik dat verschil wel, maar in essentie komt het op hetzelfde neer: je doelen nastreven door gebruik van geweld. En wat ik al eerder aangaf, is dat het hier weliswaar om een lik verf gaat, maar dat deze activisten ook niet terugdeinzen voor brandstichting, bedreiging en andere vormen van vernieling.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:50 schreef Pappie_Culo het volgende:
Een lik verf op de muur
versus
De smeulende resten van je geliefde op de muur
Dat is het minieme verschil dat volgens sommigen verwaarloosbaar is. Ik bestrijd dat.
Of lees even dit:quote:Het door de AIVD verrichte onderzoek naar dierenrechtenactivisme leverde in 2004 onder meer de volgende conclusie op: ‘Een klein deel van de dierenrechtenactivisten tracht op heimelijke wijze en met gewelddadige middelen beleid en praktijk op het terrein van dierenwelzijn te veranderen. Analoog aan, en onder invloed van, de situatie in het Verenigd Koninkrijk schuift deze kleine kern van radicale dierenrechtenactivisten met tegen mensen gericht geweld gevaarlijk op naar de grens van wat beschouwd moet worden als terrorisme.’
Of dit:quote:OM buigt zich over claim dierenactivisten
(Novum) - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam onderzoekt de claim van activisten die op internet beweren verantwoordelijk te zijn voor brandstichting in twee auto's in Hilversum vorige week. De auto's waren volgens de activisten van een directielid van NYSE Euronext.
Of dit:quote:'Dierenactivisten achter loodsbrand Lelystad'
(Novum) - Dierenactivisten zijn verantwoordelijk voor de brand die een loods van een bedrijf dat ganzen doodt vrijdagochtend gedeeltelijk in de as legde. Dat zegt de mede-eigenaar van het Lelystadse bedrijf Duke Faunabeheer zaterdag op basis van leuzen die op de muren zijn gezet.
Of dit:quote:Proefdierencentrum Venray van de baan
(Novum) - De aanleg van een centrum in Venray waar onder meer dierproeven zouden worden gehouden is dinsdag definitief stopgezet. De gemeente laat weten dat de 'kansrijkheid' van Sciencelink 'ernstig in het geding' is gekomen door acties van dierenactivisten.
Bron: Elsevierquote:Dierenactivisten zijn blij en kondigen op de website stopdierproeven.org alvast nieuwe acties aan: ‘Mochten er eventueel al geïnteresseerden zijn om Van Der Looy als projectontwikkelaar op te volgen, dan zeggen we hierbij al dat jullie ons voor je deur kan verwachten, niet een keer, maar keer op keer.’
Activisten maken steeds vaker zogenoemde 'home visits', waarbij bestuurders van bedrijven die met dierproeven te maken hebben thuis worden bedreigd. Het is echter voor het eerst dat een bedrijf zo openlijk toegeeft aan die bedreigingen.
Oh, quote dat eens? Wie zegt waar dat dit hetzelfde is als moslimterreur?quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:04 schreef Pappie_Culo het volgende:
Er wordt in dit topic wel degelijk gesteld dat moslimterreur hetzelfde is.
En mensen als DennisMoore snappen niet dat de wereld nooit anders heeft gewerkt en staan over 5 minuten net zo leuk te beargumenteren waarom de atoombommen op Hiroshima en Nagasaki volledig gerechtvaardigd warenquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:57 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
En lui als Posdnous en Pappie_Culo zorgen voor een klimaat waarin geweldplegers en 'bangmakers' hun gang kunnen blijven gaan. Het doel heiligt immers de middelen.
Dat stukje waarin ik aangaf niets met deze mensen op te hebben is iedereen ook ´ontgaan´ natuurlijk.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Tuurlijk zie ik dat verschil wel, maar in essentie komt het op hetzelfde neer: je doelen nastreven door gebruik van geweld. En wat ik al eerder aangaf, is dat het hier weliswaar om een lik verf gaat, maar dat deze activisten ook niet terugdeinzen voor brandstichting, bedreiging en andere vormen van vernieling.
Maar laat je vooral niet door mij overtuigen hoor. Lees anders gewoon even wat de AIVD in een rapport over dierenrechtenactivisten concludeert:
[..]
Of lees even dit:
[..]
Of dit:
[..]
Of dit:
[..]
Of dit:
[..]
Bron: Elsevier
Ach, wat likjes verf hier en daar, meer is het niet...
Ik vind vooral jouw manier van reageren dom; en respectloos naar anderen toe. Het is jammer dat je pas in tweede instantie, na mijn aandringen, reageert op een vraag die wordt gesteld.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:04 schreef Pappie_Culo het volgende:
Ik noem de post dom. En dat is ie ook. Heel dom.
En het antwoord is dus nee.
Ik heb alleen gesteld dat dierenactivisten in dezelfde categorie kunnen worden ingedeeld. Dat is wat anders dan 'precies hetzelfde'. Terreur is terreur. Natuurlijk heb je binnen die categorie weer allerlei gradaties. Maar wat overeind blijft, is dat het hier gaat om mensen die hun denkbeelden en doelen via geweld nastreven. En of dat geweld nu een bedreiding, een pot verf of een bomaanslag in de Tweede Kamer, doet niets af aan de essentie van hun aanpak.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:04 schreef Pappie_Culo het volgende:
Er wordt in dit topic wel degelijk gesteld dat moslimterreur hetzelfde is. De doodsverwensingen nog even daargelaten![]()
doe je erom of wil je het gewoon niet snappen?quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:03 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Die stelling mag je onderbouwen!
quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:06 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Oh, quote dat eens? Wie zegt waar dat dit hetzelfde is als moslimterreur?
Geen probleem. Je mag je wel in heel kromme bochten wringen om 'deze zieke geesten zijn hetzelfde als moslimterroristen' als iets substantieel anders te zien als 'dit is hetzelfde als moslimterrorisme'.quote:Op dinsdag 2 december 2008 10:40 schreef Elfletterig het volgende:
Dierenactivisten zijn terroristen die wat mij betreft keihard mogen worden aangepakt. Ik zie geen enkel verschil tussen deze zieke geesten en - bijvoorbeeld - moslimterroristen.
Wellus, ook bijtend zuur over de auto heen gegooid en banden lek gestokenquote:Op dinsdag 2 december 2008 12:09 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Dat stukje waarin ik aangaf niets met deze mensen op te hebben is iedereen ook ´ontgaan´ natuurlijk.
Maar dit was inderdaad een lik verf en meer niet.
Er worden verschillende definities van terreur gehanteerd. Onder sommigen zou je dit nog net zo kunnen noemen, onder anderen ook niet.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:06 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Oh, quote dat eens? Wie zegt waar dat dit hetzelfde is als moslimterreur?
Of zou het 'hetzelfde' misschien zitten in het principe van 'terreur'? Zoek dat woord maar eens op in het woordenboek.
Laat ik julie manier van reageren nou juist dom vinden. Ik hoef niet respectvol te reageren op iets wat eigenlijk een slap aftreksel van een insinuatie is dat ik alles wel welletjes vindt, maar bij deze mijn allernederigste excuses.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:10 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik vind vooral jouw manier van reageren dom; en respectloos naar anderen toe. Het is jammer dat je pas in tweede instantie, na mijn aandringen, reageert op een vraag die wordt gesteld.
Prima. Dan stel ik met een gerust hart dat terreur in het internationale verkeer een geaccepteerde manier van doen is. Voor hen met de grootste bommen in ieder gevalquote:Ik heb alleen gesteld dat dierenactivisten in dezelfde categorie kunnen worden ingedeeld. Dat is wat anders dan 'precies hetzelfde'. Terreur is terreur. Natuurlijk heb je binnen die categorie weer allerlei gradaties. Maar wat overeind blijft, is dat het hier gaat om mensen die hun denkbeelden en doelen via geweld nastreven. En of dat geweld nu een bedreiding, een pot verf of een bomaanslag in de Tweede Kamer, doet niets af aan de essentie van hun aanpak.
Nou gefeliciteerd! Het is je gelukt, je hebt gewonnenquote:Op dinsdag 2 december 2008 11:41 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Nog effe op de valreep de domste post van het jaar proberen binnen te slepen zie ik
Laat het leuk doen maar aan anderen over sjapquote:Op dinsdag 2 december 2008 12:21 schreef Painted_Horse het volgende:
[..]
Nou gefeliciteerd! Het is je gelukt, je hebt gewonnen
En dat niet alleen, het overgrote deel van de beestjes die ze vrij laten overleeft de eerste week niet eens. Dierenactivisme = moord!quote:Op dinsdag 2 december 2008 09:11 schreef Individual het volgende:
Mijn vader is bioloog en zegt dat het loslaten van nertsen de lokale natuur vernietigd. Nertsen zijn aggressieve en destructieve beestjes vooral als er een hele groep wordt losgelaten. Deze en veruit de meeste natuurterroristen zijn stadsmensen en hebben geen idee van de echte natuur.
Dit is idd wel de meest wrange grap aan het hele gebeurenquote:Op dinsdag 2 december 2008 12:34 schreef Trashcanman het volgende:
[..]
En dat niet alleen, het overgrote deel van de beestjes die ze vrij laten overleeft de eerste week niet eens. Dierenactivisme = moord!![]()
Mwoah, strafrechtelijk is dat nog wel van belang. Een 'kwajongensstreek' wordt effe anders bestraft en krijgt wat minder opsporingsprioriteit dan (internationaal) georganiseerd geweld en 'bangmakerij'.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:34 schreef Trashcanman het volgende:
Lekker jammere discussie weer over het wel of niet van toepassing zijn van het woordje 'terreur'.
Die kneuzen doen iets verkeerd en moeten gewoon aangepakt worden ongeacht hoe ze worden genoemd.
Hmmm, zo heb ik er nog niet tegenaan gekeken. Blij dat het benoemen van de misdaad iig niet aan fok isquote:Op dinsdag 2 december 2008 12:40 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Mwoah, strafrechtelijk is dat nog wel van belang. Een 'kwajongensstreek' wordt effe anders bestraft en krijgt wat minder opsporingsprioriteit dan (internationaal) georganiseerd geweld en 'bangmakerij'.
Als het huis was bewoond door Joden of moslims, en er hakenkruizen of 'dood aan alle moslims'op was geschreven werd dit veel ernstiger genomen. Terwijl het voor degeen wiens huis is beklad gewoon een terroristische aanslag is.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:34 schreef placebeau het volgende:
[..]
voorspelbaar
Dat het klootzakken zijn, dat staat vast, en dan nog wel zeer domme kloottzakken ook, maar om nu weer het terrorisme er te moeten bijhalen ("this apparent terrorist attack") is een beetje belachelijk.
En tuurlijk is dit een bagatel, het mag niet en ze moeten gestraft worden, maar dit is geen groot nieuws.
Vreemd zeg.quote:Op dinsdag 2 december 2008 13:34 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
Als het huis was bewoond door Joden of moslims, en er hakenkruizen of 'dood aan alle moslims'op was geschreven werd dit veel ernstiger genomen.
Vind 'm niet zo heeeeuuuul sterkquote:Op dinsdag 2 december 2008 13:34 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
Als het huis was bewoond door Joden of moslims, en er hakenkruizen of 'dood aan alle moslims'op was geschreven werd dit veel ernstiger genomen. Terwijl het voor degeen wiens huis is beklad gewoon een terroristische aanslag is.
heb ik al gedaan, er is nogal een verschil in bepaald vormen van 'terrorisme' (quote:
ja, want de schade aangericht bij een onschuldig stel mensen is gelijk. Maar als het om dierenactivisten gaat moeten de slachtoffers van het geweld/intimidatie kennelijk maar denken, ach, het is alleen maar wat verf op m'n huis.quote:
Dat zeg ik niet, natuurlijk is het waardeloos wat die figuren hebben gedaan, en al helemaal achterlijk dat ze de verkeerde pakken, Gewoon oppakken en laten betalen die gasten. Maar die vergelijkingen met terroristen en dergelijk zijn natuurlijk volstrekt bezopen.quote:Op dinsdag 2 december 2008 13:46 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Maar als het om dierenactivisten gaat moeten de slachtoffers van het geweld/intimidatie kennelijk maar denken, ach, het is alleen maar wat verf op m'n huis.
Volstrekt niet.quote:Op dinsdag 2 december 2008 13:47 schreef Posdnous het volgende:
Maar die vergelijkingen met terroristen en dergelijk zijn natuurlijk volstrekt bezopen.
Zeker, maar niet omdat het 'terroristen' zijn.quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:08 schreef Captain_Fabulous het volgende:
gast, jij spoort echt niet. Een laatste poging dan om je enige realiteitszin te geven: wat als het het huis van je moeder was geweest? Had het je dan uitgemaakt of het dierenactivisten waren, kaalkopjes of palestijnen? Dan wil je toch maar 1 ding, namelijk de daders op een zebrapad, en jij een hummer zonder remmen?
Wat dus betekent dat jij vindt dat er een goed huis was om dit bij te doen. Weten we ook waar jij staat.quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:12 schreef Posdnous het volgende:
[..]
domme idioten zijn die het verkeerde huis pakken.
Dat was ook het eerste dat me opviel toen ik het nieuwsberichtje las: dat er ook een 'goed huis' zou zijn, waarbij het okay zou zijn geweest.quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:16 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Wat dus betekent dat jij vindt dat er een goed huis was om dit bij te doen. Weten we ook waar jij staat.
Volgens de dikke Van Dale:quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:16 schreef Pappie_Culo het volgende:
Maar een sluitende definitie van wat terrorisme is, die bestaat niet.
maar dat zegt ie toch helemaal niet!!!!!!!quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:16 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
Wat dus betekent dat jij vindt dat er een goed huis was om dit bij te doen. Weten we ook waar jij staat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |