Dat geldt voor een eengezinswoning weer meer dan voor een 2-kamer appartementquote:Op woensdag 3 december 2008 09:30 schreef DS4 het volgende:
[..]
Kees de Kort zegt veel zinnige dingen, maar dit is onzinnig. Je koopt in de eerste plaats een woning om in te wonen en niet omdat je deze zo snel mogelijk weer van de hand wil doen.
Sowieso is het idioot om bij zaken waar mensen gemiddeld 20 jaar aan vasthouden te spreken van speculatie. Speculatie is gericht op korte termijnwinst. Dus voor zover mensen de woning kopen in de hoop er geld mee te verdienen dan is het iha beleggen.
Dat huizenkopers hopen om de woning met winst door te verkopen is een ander verhaal als dat het speculatief is.quote:Op woensdag 3 december 2008 10:34 schreef Leandra het volgende:
Ik kan me voorstellen dat je bij de koop van een klein appartement meer kijkt naar de waardestijging op relatief korte termijn, dan bij een woning waar je nog denkt te wonen als je hypotheek na 30 jaar afgelost is.
Dat je daarbij ook een noodzaak tot wonen hebt is een andere kwestie.
Een villa is idd onrealistisch maar dat je als starter een woning in een buurt wilt hebben waar je ook 's avonds over straat durft lijkt me niet heel erg overdreven als eis. En dan kom je al direct in de duurdere wijken terecht.quote:Op dinsdag 2 december 2008 22:19 schreef du_ke het volgende:
[..]
En waarom zou een starter op de woningmarkt wel direct een villa moeten kunnen kopen? Dat is toch niet realistisch?
Waar durf jij dan 's avonds niet over straat?quote:Op woensdag 3 december 2008 11:37 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Een villa is idd onrealistisch maar dat je als starter een woning in een buurt wilt hebben waar je ook 's avonds over straat durft lijkt me niet heel erg overdreven als eis. En dan kom je al direct in de duurdere wijken terecht.
Wandel jij 'savonds maar eens door de afrikaanderwijk in r'dam bv of delfshaven. Of doe eens een nachtelijke rit door de bijlmer op je fiets. genoeg wijken die daaronder vallen. Mevrouw vogelaar heeft er nog een mooi lijstje van gemaakt, kan je wel vinden op internet denk ikquote:Op woensdag 3 december 2008 11:45 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Waar durf jij dan 's avonds niet over straat?
Rotterdam Hillegersberg/Schiebroek zijn zat appartementen te vinden onder de 150K. Supermarkt, scholen, OV alles in de buurt.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:57 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Wandel jij 'savonds maar eens door de afrikaanderwijk in r'dam bv of delfshaven. Of doe eens een nachtelijke rit door de bijlmer op je fiets. genoeg wijken die daaronder vallen. Mevrouw vogelaar heeft er nog een mooi lijstje van gemaakt, kan je wel vinden op internet denk ik![]()
Nou noem je ook wel drie wijken op... daar zou ik niet eens gaan wonen als ik er gratis een huis aangeboden kreeg. Laat die mensen daar maar lekker elkaar het leven zuur maken, maar niet mij.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:57 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Wandel jij 'savonds maar eens door de afrikaanderwijk in r'dam bv of delfshaven. Of doe eens een nachtelijke rit door de bijlmer op je fiets. genoeg wijken die daaronder vallen. Mevrouw vogelaar heeft er nog een mooi lijstje van gemaakt, kan je wel vinden op internet denk ik![]()
Voor 150k moet je al een behoorlijk salaris hebben (33.000 euro bruto per jaar, ofwel 2750 per maand), niet bepaald een starterssalaris maar met 2 personen idd goed op te brengen. en daar kan je idd wel wat voor vinden. Maar in je eentje wordt het wel redelijk lastig.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:58 schreef Casos het volgende:
[..]
Rotterdam Hillegersberg/Schiebroek zijn zat appartementen te vinden onder de 150K. Supermarkt, scholen, OV alles in de buurt.
Er staan huizen tussen die net een ton kosten. En dan zit je middenin een kakbuurt in Rotterdam. Verwacht alleen geen vrijstaand huis, maar een 3 kamer appertement van 60m2.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:01 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Voor 150k moet je al een behoorlijk salaris hebben (33.000 euro bruto per jaar, ofwel 2750 per maand), niet bepaald een starterssalaris maar met 2 personen idd goed op te brengen. en daar kan je idd wel wat voor vinden. Maar in je eentje wordt het wel redelijk lastig.
Jep, maar dat is waarschijnlijk te klein voor de gemiddelde single, laat staan voor een gezinnetje met kind.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:03 schreef Casos het volgende:
[..]
Er staan huizen tussen die net een ton kosten. En dan zit je middenin een kakbuurt in Rotterdam. Verwacht alleen geen vrijstaand huis, maar een 3 kamer appertement van 60m2.
Tenzij je gedwongen moet verkopen bij scheiding of verhuizing ivm werk.quote:Op woensdag 3 december 2008 09:15 schreef Pheno het volgende:
[..]
Maar niemand zal bij verhuizen zeggen: ah, ik heb er twee ton voor betaald, hier krijg je het voor anderhalf ton
quote:Op woensdag 3 december 2008 12:03 schreef Casos het volgende:
[..]
Er staan huizen tussen die net een ton kosten. En dan zit je middenin een kakbuurt in Rotterdam. Verwacht alleen geen vrijstaand huis, maar een 3 kamer appertement van 60m2.
Vroeger werden mensen ook maar 30 jaar oud.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:05 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Jep, maar dat is waarschijnlijk te klein voor de gemiddelde single, laat staan voor een gezinnetje met kind.
Vroeger huisvestten ze een hele familie in zo'n hok.
Tijden veranderen en het is gewoon een kwestie van vraag en aanbod. Waarom woon jij in Schiedam en niet in het Oosten van het land?quote:Op woensdag 3 december 2008 12:08 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Toch eigenlijk ziek dat dat zoveel geld kost. Als je kijkt wat je voor dat geld in eht oosten des lands kunt kopen, daar koop je gewoon een complete eensgezinswoning voor een ton. Maar idd het is zeker mogelijk. Heb zelf een 2 kamer appartement in schiedam voor 85.000 gekocht een paar jaar geleden (hypotheek van een ton) maar de buurt is niet slecht en niet heel goed. Je hebt nog wel eens hangjeugd, polen die dronken van alles vernielen, hodnen die voor je deur schijten etc. Dat moet je dan wel op de koop toenemen. En als je dan ziet dat mijn ouders 20 jaar geleden voor 150.000 gulden (!) een eensgezinswoning in een keurige buurt konden kopen (van 1 gemiddeld salaris ) dan vraag je je toch af waar het fout gegaan is
Niet altijd het geval.quote:Op woensdag 3 december 2008 10:49 schreef DS4 het volgende:
De huizenkoper zit er toch anders in. Ten eerste koopt die de woning omdat hij wil wonen.
De meeste mensen van het 'vroeger' waar ik het over heb, leven gewoon nog. Of zijn pas onlangs overleden.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:09 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Vroeger werden mensen ook maar 30 jaar oud.
Euh... Hoe kunnen mensen die sowieso geen huis kunnen betalen in hemelsnaam voor paniek op de woningmarkt zorgen?quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:37 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Alhoewel ik over de hele linie iets negatiever ben over de vooruitzichten, kan ik het alleen maar eens zijn met deze post. Al dat paniekerige gedoe.
Ik heb sterk het idee dat de paniek voornamelijk gecreëerd wordt door proleten in een sociaal huurkrot en met ¤1500 euro op de bank, die nu hun kans schoon zien en hopen dat de boel instort, zodat zij ook nog eens aan de beurt komen. Nou vergeet het maar, je zult er toch echt hard(er) voor moeten werken.
Ik verwacht niet dat het op dit moment nog zo hard gaat met die opknap-panden.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:11 schreef Gia het volgende:
Als je een beetje handig bent, kan kon dat zeer lucratief zijn.
Dat klopt. Maar dat verandert niets aan wat ik zeg. Ik schrijf met nadruk ook dat het in de meeste gevallen zo is. Uitzonderingen: ja. Maar die zijn niet echt van invloed op de gehele markt.quote:
Daar zijn mijn vriendin en ik al naar aan het kijken, de plannen die we hebben zijn richting almelo of richting emmen. De prijsverschillen zijn dusdanig dat ik liever hier gewoon geen woning meer koop. Scheelt gewoon op een eensgezinswoning 60-80.000 euro.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:10 schreef Casos het volgende:
[..]
Tijden veranderen en het is gewoon een kwestie van vraag en aanbod. Waarom woon jij in Schiedam en niet in het Oosten van het land?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |