Zaken als een paddoverbod, sluiting van coffeeshops en dergelijke zijn natuurlijk geen wezenlijke veranderingen in tegenstelling tot een proef met legale productie van wiet.quote:Klink ging verder kort in op de uitkomst van de zogeheten wiettop, vrijdag in Almere. Daar werd besloten dat Eindhoven een pilot start waarbij bepaalde wietkwekerijen een vergunning krijgen om te kweken en te leveren aan coffeeshops. Kweken is nu verboden. Klink zei 'eerst alles' te willen 'verkennen' voordat hij met een reactie komt. Wel zei hij dat in het regeerakkoord is afgesproken dat het drugsbeleid niet wezenlijk wordt veranderd. "En dit is een wezenlijke verandering."
Ben je verliefd?quote:
Hij staat niet open voor andere gezichtspunten en ervaringen. Hij is een beetje het 'gepeste' jongetje uit de klas die vastbesloten is om de "schuldenaars" te bestraffen, terwijl hij als autist de intenties van anderen niet goed interpreteertquote:Op woensdag 26 november 2008 11:22 schreef Monidique het volgende:
Ik vind Klink een van de beroerdste ministers van dit kabinet. Niet per se omdat ik het met hem vrijwel op alle punten oneens ben, maar omdat het lijkt alsof hij als een olifant door een porseleinkast stormt, zonder te letten op relevante organisaties, onderzoeken, belangen, etcetera, etcetera. Erg autistisch allemaal.
En hij zit ons ook nog een beetje te Teeven.quote:Op woensdag 26 november 2008 11:22 schreef Monidique het volgende:
Ik vind Klink een van de beroerdste ministers van dit kabinet. Niet per se omdat ik het met hem vrijwel op alle punten oneens ben, maar omdat het lijkt alsof hij als een olifant door een porseleinkast stormt, zonder te letten op relevante organisaties, onderzoeken, belangen, etcetera, etcetera. Erg autistisch allemaal.
quote:Op woensdag 26 november 2008 11:22 schreef Monidique het volgende:
Ik vind Klink een van de beroerdste ministers van dit kabinet. Niet per se omdat ik het met hem vrijwel op alle punten oneens ben, maar omdat het lijkt alsof hij als een olifant door een porseleinkast stormt, zonder te letten op relevante organisaties, onderzoeken, belangen, etcetera, etcetera. Erg autistisch allemaal.
http://www.elsevier.nl/we(...)e-is-krankzinnig.htmquote:VVD: Rouvoets schaamhaar-registratie is krankzinnig
woensdag 26 november 2008 10:03
De VVD eist dat minister André Rouvoet (ChristenUnie) voor Jeugd en Gezin stopt met het registeren van privégegevens over schaamhaargroei, rookgedrag en condoomgebruik bij kinderen en jongeren.
VVD-Kamerlid Ineke Dezentjé is ‘geweldig geschrokken’ van deze categorieën in het Elektronisch Kinddossier (EKD).
Artsen hebben een uitgebreide instructie gekregen hoe zij bepaalde gegevens moeten registeren. Zo moet worden aangegeven of een kind wel of geen schaamhaar heeft, en zo ja, hoe het er dan uitziet.
'Gekruld of ongekruld'
‘Geen schaamhaar’, ‘lichte of donkere beharing’, ‘gekrulde of ongekrulde beharing’ en ‘beharing volwassen’ zijn opties waaruit kan worden gekozen.
‘Gaat de schaamhaarpolitie dit controleren?’ vraagt Dezentjé zich af in het AD.
Condoom
Andere vragen in de zogenoemde Basisdataset gaan over onder meer roken, seks en relaties. Zoals: ‘Hoe oud was je bij de eerste keer?’, ‘Hoe vaak heb je geslachtsgemeenschap?’ en ‘Gebruik je een condoom?’
Rouvoet laat in een reactie weten dat dit niet bij iedereen wordt onderzocht, maar dat er alleen naar wordt gekeken als het relevant is. Volgens de VVD schiet Rouvoet ‘echt door’.
De Kamer debatteert vandaag over het EKD.
Populistisch geneuzel van de VVD in deze natuurlijk. Alsof Rouvoet dat 's avonds met z'n vrouw onder het eten bedenkt.quote:Op woensdag 26 november 2008 11:31 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
http://www.elsevier.nl/we(...)e-is-krankzinnig.htm![]()
.
We worden massaal geteevd.quote:Op woensdag 26 november 2008 11:27 schreef Yildiz het volgende:
[..]
En hij zit ons ook nog een beetje te Teeven.
Ge hedde tog nietz teh verberregeh!?quote:Op woensdag 26 november 2008 11:31 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
http://www.elsevier.nl/we(...)e-is-krankzinnig.htm![]()
.
quote:VVD: toegangstijd horeca terug naar middernacht
(...)
De volksgezondheid is doorslaggevend. (...) De VVD fracties hebben er bewust voor gekozen om de vrijheid van elk individu - het partijbeginsel - rechts in te halen. De partij wil ook voor de zorg staan voor mensen die in mindere mate in staat zijn voor zichzelf te zorgen.
(...)
“Wij zijn niet blind en doof voor de bezwaren uit de horeca”, erkent de Medemblikker. “Toch hebben wij als fracties gekozen dat de volksgezondheid zwaarder hoort te wegen dan het economisch belang van deze bedrijfstak.”
Het gaat om de ziekelijke drang om alles maar te registreren. Met wel doel?quote:Op woensdag 26 november 2008 11:37 schreef Monolith het volgende:
[..]
Populistisch geneuzel van de VVD in deze natuurlijk. Alsof Rouvoet dat 's avonds met z'n vrouw onder het eten bedenkt.![]()
je kunt je best afvragen of het noodzakelijk is om de lichamelijke ontwikkeling van kinderen in een dossier op te nemen, maar ga niet zo slap ouwehoeren over een detail.
quote:
quote:[..] ‘Gaat de uitgaanspolitie dit controleren?’ vraagt Dezentjé zich af in het AD. [..]
Ah naast de Partij voor het Verbod hebben we nu ook de Volkspartij voor Verbod en Democratie.quote:
Lekker dataminen. 1000 euro voor degene die het hackt. Medici en pharmaceuten zouden een moord doen om achter deze gegevens te komen denk ik.quote:Op woensdag 26 november 2008 11:46 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het gaat om de ziekelijke drang om alles maar te registreren. Met wel doel?
Het bijhouden van de lichamelijke ontwikkeling van een kind in een gecentraliseerd elektronisch dossier dus. Daar kun je best bezwaar tegen hebben of zelfs tegen het aanleggen van zo'n dossier an sich, maar dit is gewoon slap geneuzel van de VVD om even te proberen te scoren in de strijd tegen dit 'betuttelende kabinet'.quote:Op woensdag 26 november 2008 11:46 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het gaat om de ziekelijke drang om alles maar te registreren. Met wel doel?
In West-Friesland, hè?quote:Op woensdag 26 november 2008 11:54 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ah naast de Partij voor het Verbod hebben we nu ook de Volkspartij voor Verbod en Democratie.![]()
Maar goed, om het alcoholmisbruik tegen te gaan willen ze dus iedereen voor 12 uur al in de kroeg hebben.
Het betreft inderdaad niet de landelijke VVD. Wanneer dat wel zo zou zijn, dan zouden ze eens aan een fusie met het CDA moeten gaan denken.quote:
Kwestie van tijd en die dossiers liggen op straat vanwege een onvoorzichtige ambtenaar of een hackerquote:Op woensdag 26 november 2008 11:57 schreef Autodidact het volgende:
Lekker dataminen. 1000 euro voor degene die het hackt. Medici en pharmaceuten zouden een moord doen om achter deze gegevens te komen denk ik.
De oorzaak is dat men als overheid niet de sterkte bezit om de eventuele gevolgen en verantwoordelijkheid van het niet registreren kan dragen.quote:Op woensdag 26 november 2008 11:46 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Het gaat om de ziekelijke drang om alles maar te registreren. Met wel doel?
Geluk, daar gaat het toch om.quote:Op woensdag 26 november 2008 12:04 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Tering, wat is er gebeurd met de VRIJHEID. Het geneuzel over economisch belang en volksgezondheid.... Er is ook zoiets als GELUK. Ik weet zeker dat GELUK in belangrijker is dan een paar eurio's of dat men minder ziek is...
![]()
![]()
![]()
![]()
STELLETJE KUTMONGOLEN! Hoe narrowminded kan je zijn.
![]()
![]()
![]()
![]()
De overheid hoeft zich nooit te verantwoorden. Dat lijkt me niet de reden te zijn. Het zijn eerder de politici zoals je aangeeft.quote:Op woensdag 26 november 2008 12:11 schreef Yildiz het volgende:
De oorzaak is dat men als overheid niet de sterkte bezit om de eventuele gevolgen en verantwoordelijkheid van het niet registreren kan dragen.
Zie jij een (Nederlandse) politicus, even na een terroristische aanslag, bezwaar maken tegen het registreren van mailgedrag? Nee, die verantwoordelijkheid wil en kan men niet meer dragen. Dat registratie in dit specifieke geval geen bal helpt dondert niet. Zodra er dan alsnog een aanslag plaats vind, is het computertje schuldig, en niet de politicus. Wel zo eenvoudig.
Eenzelfde verantwoordelijkheid kan men ook niet over 'de zorg' dragen, blijkt.
Volgens mij spreken ze in de Kamer onderling af welke bevolkingsgroep ze nu weer ideologisch gaan teeven. 'teef jij de rokers' dan teef ik de paddo gebruikers'quote:Op woensdag 26 november 2008 12:04 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Kwestie van tijd en die dossiers liggen op straat vanwege een onvoorzichtige ambtenaar of een hacker.
Domme hippie, het draait om het zo efficiënt mogelijk functioneren van menselijke lichamen.quote:Op woensdag 26 november 2008 12:04 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Tering, wat is er gebeurd met de VRIJHEID. Het geneuzel over economisch belang en volksgezondheid.... Er is ook zoiets als GELUK. Ik weet zeker dat GELUK in belangrijker is dan een paar eurio's of dat men minder ziek is...
![]()
![]()
![]()
![]()
STELLETJE KUTMONGOLEN! Hoe narrowminded kan je zijn.
![]()
![]()
![]()
![]()
Mij lijkt het de illusie van zekerheid.quote:Op woensdag 26 november 2008 12:21 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
De overheid hoeft zich nooit te verantwoorden. Dat lijkt me niet de reden te zijn. Het zijn eerder de politici zoals je aangeeft.
Dat lijkt me overigens nog geen volledige verklaring waarom er in dit land zoveel wordt geregistreerd. Het lijkt eerder op werkverschaffing en schijnzekerheden bieden. Of gewoon doorgeschoten bemoeizucht.
Laten ze elkaar maar eens gaan teevenquote:Op woensdag 26 november 2008 12:22 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Volgens mij spreken ze in de Kamer onderling af welke bevolkingsgroep ze nu weer ideologisch gaan teeven. 'teef jij de rokers' dan teef ik de paddo gebruikers'
'ok, hij teeft al de jeugd'
'nou, dan hebben we weer mooi veel mensen geteefd'
Zit wel copyright op natuurlijkquote:Op woensdag 26 november 2008 12:35 schreef Yildiz het volgende:
Zou het werkwoord 'teeven' de nieuwe van Dale nog kunnen halen?
Dit is de oorsprong:quote:Op woensdag 26 november 2008 12:38 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Zit wel copyright op natuurlijk
De definitie mag natuurlijk wel iets aangepast worden, verhelderd, eerder, niet veranderd.quote:Op maandag 24 november 2008 13:00 schreef One_of_the_few het volgende:
' het werkwoord Teeven' - Het proberen te verkrijgen van gezag door elke huidige strafmaatregel als ondermaats te bestempelen.
- Ik teef
- jij teeft
- wij Teeven
- jij teefde
- zij teefden
- Geteefd worden
Interessante links, ik ga ze doorlezenquote:Op woensdag 26 november 2008 12:29 schreef Yildiz het volgende:
Mij lijkt het de illusie van zekerheid.
Zie maar eens de maatregelen die surf-, mail,- en belgedrag gaan bijhouden, wat ik persoonlijk één van de grootste registratieprojecten betreffende de persoonlijke levenssfeer ooit vind. Deze hebben formeel, zo staat het in beleidsstukken, de naam post-Madrid maatregelen. Hiermee probeert men dus de aanslagen in Madrid te voorkomen. Dat eenzelfde aanslag, op exact dezelfde manier voorbereid, niet te voorkomen valt met deze maatregelen, doet er niet toe. Het gaat erom dat men aan burgers kan laten zien dat men wat doet.
De meeste burgers zullen dat als (een gevoel van) veiligheid ervaren, en vervolgens tevreden zijn met 'de krachtige politicus die hard aanpakt en niet luistert naar linkse privacyhippies'.
Slechts een minderheid zal zeggen dat het niet werkt, dit aantonen met wetenschappelijk onderzoek en termen als base rate fallacy, en zeggen dat dit alleen maar een verlies van vrijheid en privacy is, naast een enorme kostenpost.
Die laatste wiki is trouwens interessant om even te lezen. Bruce Schneier weet het ook goed uit te leggen, hier ook.
Uitspraken als 'het kan toch niet zo zijn dat...' zijn vaak de voorbode van het invoeren van dit soort maatregelen. Voorbeeld: 'het kan toch niet zo zijn dat, terwijl het technisch mogelijk is, de minister het mailgedrag van terroristen (lees: alle burgers) niet bij wil houden?'. Populistisch klopt het, inhoudelijk natuurlijk voor geen meter.
Hippiequote:Op woensdag 26 november 2008 12:29 schreef lightbearer het volgende:
[..]
Domme hippie, het draait om het zo efficiënt mogelijk functioneren van menselijke lichamen.
Hoe de kritiek gebracht wordt is wellicht populistisch te noemen, de kritiek zelf niet.quote:Op woensdag 26 november 2008 11:58 schreef Monolith het volgende:
maar dit is gewoon slap geneuzel van de VVD om even te proberen te scoren in de strijd tegen dit 'betuttelende kabinet'.
Ja dat is het wel. Ik hoorde betreffende politica net ook op de radio en ze lijkt niet eens te weten wat het doel van het dossier is. Het betreft een uniforme standaard voor de jeugdgezondheidszorg waarin allerlei medische gegevens worden bijgehouden alsmede informatie over de gezinssituatie enzovoort. Hier is de basis dataset te vinden. Mevrouw zeurt over het feit dat dit niets te maken heeft met 'die 5% risicojongeren die het slachtoffer zijn van mishandeling en dergelijke', maar daar is het dossier dan ook niet specifiek voor bedoeld.quote:Op woensdag 26 november 2008 13:04 schreef Chewie het volgende:
[..]
Hoe de kritiek gebracht wordt is wellicht populistisch te noemen, de kritiek zelf niet.
Ik zie dat ik ook tweetalig ben opgevoed trouwens:quote:Op woensdag 26 november 2008 13:11 schreef Monidique het volgende:
Het betreft pagina 45 (47 van 84). Behoorlijk overtrokken van de VVD dus.
quote:Tweetaligheid [Nederlands/dialect geldt als tweetalig]
Rotterdammers/Amsterdammers.quote:Op woensdag 26 november 2008 13:22 schreef MrX1982 het volgende:
Dialect? Dat is gewoon een spraakgebrek.
quote:Op woensdag 26 november 2008 13:23 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]
Rotterdammers/Amsterdammers.
Boeren?quote:Op woensdag 26 november 2008 13:18 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Onverstaanbare boeren. medelanders.
Dat is het dus niet, het EKD is namelijk wat anders dan het EPD en juist omdat het EKD bedoelt is voor instanties die niet over medische gegevens (waarom de lengte en vorm van het schaamhaar daar wel bij hoort is een raadsel maar daar gaat het niet over) horen te beschikken is de kritiek van de VVD dus niet populistisch.quote:Op woensdag 26 november 2008 13:08 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ja dat is het wel. Ik hoorde betreffende politica net ook op de radio en ze lijkt niet eens te weten wat het doel van het dossier is. Het betreft een uniforme standaard voor de jeugdgezondheidszorg waarin allerlei medische gegevens worden bijgehouden alsmede informatie over de gezinssituatie enzovoort. Hier is de basis dataset te vinden. Mevrouw zeurt over het feit dat dit niets te maken heeft met 'die 5% risicojongeren die het slachtoffer zijn van mishandeling en dergelijke', maar daar is het dossier dan ook niet specifiek voor bedoeld.
quote:Op woensdag 26 november 2008 13:31 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dat is het dus niet, het EKD is namelijk wat anders dan het EPD en juist omdat het EKD bedoelt is voor instanties die niet over medische gegevens (waarom de lengte en vorm van het schaamhaar daar wel bij hoort is een raadsel maar daar gaat het niet over) horen te beschikken is de kritiek van de VVD dus niet populistisch.
quote:1.1 Achtergrond
Door VWS, LVT, GGD Nederland, VNG en NICTIZ is het startsein gegeven voor het programma “Informatisering Jeugdgezondheidszorg” [1]. De informatisering moet leiden tot het integrale elektronische cliëntdossier waardoor de jeugdgezondheidszorg haar taken effectiever kan uitvoeren en de beleidsmakers op regionaal en landelijk niveau van passende beleidsinformatie kunnen worden voorzien.
quote:EKD is een breed concept. Het gaat om het koppelen van medische JGZ-gegevens:met andere medisch-geörienteerde systemen binnen de EPD-architectuur; en uiteindelijk ook met de aansluiting op systemen via de landelijke verwijsindex in het kader van
risicosignalering.
Ook wel aardig dat ongeveer een jaartje geleden deze column is geschreven:quote:Minister Rouvoet van het ministerie van Jeugd en Gezin is voornemens een elektronisch kinddossier in te voeren. In dit dossier zou alle informatie die verschillende hulpverleners en instanties hebben over een kind, zijn of haar ouders en de omgeving van het kind worden opgeslagen. Het dossier komt in beheer van de Gemeentelijke Gezondheidsdienst (GGD) en moet de mogelijkheid bieden om afwijkend gedrag te signaleren en bijvoorbeeld kindermishandeling te voorkomen. Het dossier zou vanaf 1 januari 2009 wettelijk verplicht moeten worden gesteld in de jeugdgezondheidszorg.
quote:Iedereen zegt dat het Elektronisch kinddossier (EKD) alleen maar medische informatie zal gaan bevatten. Justine Pardoen twijfelt daaraan, en voorspelt dat dit de toch al slechte relatie tussen ouders en jeugdzorg alleen nog maar slechter zal maken.
[..]
Dat is een ander verhaal.quote:Buiten dat is het EKD al een schandalig iets en wat wederom aantoont dat de overheid over teveel gegevens van haar burgers wil beschikken.
Ons hele land zit vol met criminelen, luie werkschuwen en terroristen, onze gezondheid wordt aan alle kanten bedreigd, de jeugd wordt horendol in sekskelders en jij hebt het over "vrijheid" en "geluk"? Realistisch zijn en mensen hard aanpakken, zorgen dat ze doorwerken, daar heb je veel meer aan, dan aankomen met vage hippie-idealen. We leven niet meer in de jaren zestig!quote:
Je hoort het zo vaak van mensen dat je het bijna zou gaan geloven ja.quote:Op woensdag 26 november 2008 13:45 schreef lightbearer het volgende:
[..]
Ons hele land zit vol met criminelen, luie werkschuwen en terroristen, onze gezondheid wordt aan alle kanten bedreigd, de jeugd wordt horendol in sekskelders en jij hebt het over "vrijheid" en "geluk"? Realistisch zijn en mensen hard aanpakken, zorgen dat ze doorwerken, daar heb je veel meer aan, dan aankomen met vage hippie-idealen. We leven niet meer in de jaren zestig!
quote:Op woensdag 26 november 2008 13:45 schreef lightbearer het volgende:
[..]
Ons hele land zit vol met criminelen, luie werkschuwen en terroristen, onze gezondheid wordt aan alle kanten bedreigd, de jeugd wordt horendol in sekskelders en jij hebt het over "vrijheid" en "geluk"? Realistisch zijn en mensen hard aanpakken, zorgen dat ze doorwerken, daar heb je veel meer aan, dan aankomen met vage hippie-idealen. We leven niet meer in de jaren zestig!
Helaas kan niet een meerderheid in het kabinet ineens wel logisch en rationeel kan denkenquote:Op woensdag 26 november 2008 14:06 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Het is van den zotte om omdat een paar procent niet met z'n vrijheden kan omgaan, de vrijheden van iedereen af te pakken. Het is niet alsof die paar procent zich dan opeens wel gaan gedragen.
Ten eerste helpt het niet tegen het tuig, ten tweede maakt het welwillende bugers ongelukkig.
Ik geloof dat Dawkins ergens in een boek probeert te betogen dat onze hersenen geëvolueerd zijn om te leven in kleine groepen met als gevolg dat wij niet in staat zijn om te gaan met bepaalde aspecten van de hedendaagse samenleving. Hij doelde daarmee op het idee dat wanneer je in een groep van 100 mensen leeft bepaalde gebeurtenissen erg toevallig zijn (b.v. het stoppen van een klok op het 'exacte' tijdstip dat iemand overlijdt), terwijl dit in een hedendaagse samenleving helemaal niet zo is. Ik denk dat je dit principe ook wel kunt toepassen op de manier waarop wordt omgegaan met informatie over moorden e.d. Als je in een kleine samenleving over 2 moorden per jaar hoort, dan lijkt dat vrij ernstig. Wanneer het echter een samenleving van 16 miljoen mensen over 2 moorden per jaar op tv hoort, dan is dat eigenlijk niets. Het probleem is, aldus Dawkins, in dit soort gevallen echter dat het menselijk brein niet of moeilijk in staat zou zijn om dit in de juiste context te plaatsen.quote:Op woensdag 26 november 2008 14:04 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Ik zeg het je SBS is slecht voor je wereldbeeld. Telegraafmedia.
Mwoah, ben redelijk optimistisch hoor, maar de mensen die je noemt stemmen mij wel eens somber. Wat een reactionair, begriploos tuig. Hoe heeft dat in onze politiek kunnen komen? Vooral Klink verdient een flinke teev.quote:Op woensdag 26 november 2008 14:02 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]
Doemdenkertje.
Ik weet niet waar jij je bevindt, maar jouw realiteit ervaar ik absoluut niet. Ben je geteevd? Je moet uitkijken om uitschieters als gemiddeld gedrag te benoemen. Daarvoor hebben we Klink, Teeven en wilders al.
http://www.trouw.nl/nieuw(...)n_Balkenende_IV.htmlquote:Gereformeerde ruggegraat van Balkenende IV
Met het toetreden van Eberhard van der Laan en Jetta Klijnsma tot het kabinet is de gereformeerde ruggegraat van Balkenende IV nog verder versterkt.
De nieuwe minister van wonen, wijken en integratie en de nieuwe staatssecretaris sociale zaken zijn beiden opgegroeid in een gereformeerd milieu. Van der Laan in het strenge Rijnsburg, Klijnsma bracht haar jeugd in het arme Hoogeveen door. Hun vaders waren trouwe ARP-leden. De komst van het PvdA-tweetal compenseert ruimschoots het vertrek van Ella Vogelaar, die haar wortels heeft in gereformeerde Zeeuwse klei.
De Vrije Universiteit in Amsterdam kan zich met Van der Laan opnieuw op de borst kloppen als hofleverancier van dit kabinet. Aan dit academische gereformeerde bolwerk studeerden onder anderen ook de premier, beide vicepremiers en Piet Hein Donner. En net als zijn nieuwe collega’s studeerde Van der Laan er cum laude af, in zijn geval in de rechten.
Met de opvolger van Vogelaar telt dit kabinet vijf ministers van gereformeerde origine. Worden de staatssecretarissen Klijnsma, Tineke Huizinga en Jack de Vries meegerekend, dan loopt de teller nog verder op. Bovendien kunnen CDA-protestanten als de antirookmagiër Ab Klink en marathonloopster Gerda Verburg makkelijk bij het gereformeerde smaldeel worden meegerekend, net als de katholiek met gereformeerde uitstraling Ernst Hirsch Ballin.
Wie de relatief eenvoudige milieus in oogschouw neemt waarin de meeste bewindslieden met gereformeerd bloed zijn opgegroeid, zou met recht kunnen stellen dat de emancipatie van de ’kleine luyden’, ingezet onder de machtige gereformeerde voorman Abraham Kuyper, definitief is voltooid. Het tweede kabinet-Kuyper is er, iets meer dan honderd jaar later, dan toch eindelijk gekomen.
Jan Peter Balkenende heeft zo nu en dan te maken met katholieke sentimenten in zijn partij en achterban. Het is zeker niet uitgesloten dat de premier daarmee rekening houdt als hij roomse ministers als Maxime Verhagen, Camiel Eurlings, Maria van der Hoeven en fractievoorzitter Pieter van Geel op partijbijeenkomsten de hemel in prijst.
Dat Van der Laan een echte gereformeerde familieman is, bewijst de omvang van zijn gezin. De sociaal-democraat heeft er vijf. Dat getal heeft iets magisch in gereformeerde kringen, waar echtparen van oudsher rijk gezegend zijn met kinderen. Maar vooral vanaf de wilde jaren zestig werd de gezinsomvang van vijf kinderen een zekere trend. Wie vijf kinderen kreeg, had in de gereformeerde redenering aan de plichten van de bijbelse vermenigvuldiging voldaan, maar kon nog wel zijn gezin kwijt in een betaalbare stationcar en een eengezinswoning.
Daarom verkeert Van der Laan in de politiek in goed gezelschap. Collega André Rouvoet, minister van gezinszaken, heeft er vijf, maar ook de nestor van de Tweede Kamer, SGP’er Bas van der Vlies. Van Middelkoop kan met vier kinderen nog fatsoenlijk volgen. De oude tijden van grote zegeningen zijn echter vervlogen, zoals destijds de grote PvdA-leider met gereformeerd bloed Den Uyl er zeven bij de burgerlijke stand inschreef en oud-GPV-leider Schutte zes.
Het emancipatieproces heeft zijn weerslag op de gereformeerde vrouwen in de politiek. De grens van de rijke zegeningen ligt tegenwoordig bij drie. Tineke Huizinga, de staatssecretaris taxi’s en ov-chipkaart, voedde eerst haar drie kinderen op voordat ze naar Den Haag overstapte. Dit leidde nog wel tot wat gemopper in de achterban, bij lieden die de vader als het hoofd van het gezin beschouwden maar de dagelijkse leiding in de handen van de vrouw gaven.
Jetta Klijnsma brengt geen kinderen mee naar het kabinet, maar wel haar in het veen gevormde gereformeerde eigenschappen. Dat uit zich bij haar in strijdbaarheid om haar handicap te overwinnen en om, net als Tineke Huizinga, mannen op te eten. Waar de sweetheart of the CU-forces met voorkeurstemmen twee keer achtenswaardige CU-politici (Van Middelkoop en Van Dijke) uit de Tweede Kamer drukte, won sociaal-democrate Klijnsma de strijd met de mannen om het PvdA-lijsttrekkerschap in Den Haag. Wouter Bos heeft met Klijnsma een gereformeerde troef in handen.
Dit is wel erg ironisch. Verwens ik hem zojuist een verplichte opname in een hippie-gemeenschap toe, hier wordt meneer vernoemd naar één van de meest opvallende hippie's in Nederland!quote:de antirookmagiër Ab Klink
Ja maar valt het bij de VVD nu echt meer op dan bij de rest?quote:Op woensdag 26 november 2008 15:10 schreef Reya het volgende:
Wat is de VVD toch een treurige partij geworden.
Ma oak as je èt de haag komp.quote:Op woensdag 26 november 2008 13:23 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]
Rotterdammers/Amsterdammers.
VVD,PvdA, CDA, CU, Verdonk, PVV en SP zijn allemaal treuriger geworden na de verkiezingen.quote:Op woensdag 26 november 2008 15:19 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ja maar valt het bij de VVD nu echt meer op dan bij de rest?
Qua standpunten niet, maar wel in het licht van het feit dat ze zichzelf een liberale partij noemen en dit kabinet aanvallen op betutteling.quote:Op woensdag 26 november 2008 15:19 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ja maar valt het bij de VVD nu echt meer op dan bij de rest?
Het heulen met de vijand valt nu erg op. De woordvoerders van de VVD zijn ....quote:Op woensdag 26 november 2008 15:19 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ja maar valt het bij de VVD nu echt meer op dan bij de rest?
Opportunistische hypocriete stuurloze eikels.quote:Op woensdag 26 november 2008 15:35 schreef Monolith het volgende:
[..]
Qua standpunten niet, maar wel in het licht van het feit dat ze zichzelf een liberale partij noemen en dit kabinet aanvallen op betutteling.
Klop_de_Braziliaan.quote:Op woensdag 26 november 2008 15:40 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]
Opportunistische hypocriete stuurloze eikels.
Maar die afslag hebben ze nog niet gevondenquote:Op woensdag 26 november 2008 15:45 schreef Picchia het volgende:
Nu Verdonk en de conservatieven weg zijn gaat de VVD een nieuwe liberalere koers inslaan.
Wensdenken. Van Baalen, Kamp en Teeven zijn nog steeds lid van die partij.quote:Op woensdag 26 november 2008 15:45 schreef Picchia het volgende:
Nu Verdonk en de conservatieven weg zijn gaat de VVD een nieuwe liberalere koers inslaan.
Allemaal geteevd.quote:Op woensdag 26 november 2008 15:52 schreef lightbearer het volgende:
[..]
Wensdenken. Van Baalen, Kamp en Teeven zijn nog steeds lid van die partij.
nee hoor. de VVD wordt geteefd waar ze bij staan.quote:Op woensdag 26 november 2008 15:45 schreef Picchia het volgende:
Nu Verdonk en de conservatieven weg zijn gaat de VVD een nieuwe liberalere koers inslaan.
sorry, ik moet streng zijn.quote:
NY Timesquote:Study Cites Toll of AIDS Policy in South Africa
A new study by Harvard researchers estimates that the South African government would have prevented the premature deaths of 365,000 people earlier this decade if it had provided antiretroviral drugs to AIDS patients and widely administered drugs to help prevent pregnant women from infecting their babies.
The Harvard study concluded that the policies grew out of President Thabo Mbeki’s denial of the well-established scientific consensus about the viral cause of AIDS and the essential role of antiretroviral drugs in treating it.
Coming in the wake of Mr. Mbeki’s ouster in September after a power struggle in his party, the African National Congress, the report has reignited questions about why Mr. Mbeki, a man of great acumen, was so influenced by AIDS denialists.
And it has again caused soul-searching about why his colleagues in the party did not act earlier to challenge his resistance to broadly accepted methods of treating and preventing AIDS.
Reckoning with a legacy of such policies, Mr. Mbeki’s’s successor, Kgalema Motlanthe, acted on the first day of his presidency two months ago to remove the health minister, Manto Tshabalala-Msimang, a polarizing figure who had proposed garlic, lemon juice and beetroot as AIDS remedies.
He replaced her with Barbara Hogan, who has brought South Africa — the most powerful country in a region at the epicenter of the world’s AIDS pandemic — back into the mainstream.
“I feel ashamed that we have to own up to what Harvard is saying,” Ms. Hogan, an A.N.C. stalwart who was imprisoned for a decade during the anti-apartheid struggle, said in a recent interview. “The era of denialism is over completely in South Africa.”
For years, the South African government did not provide antiretroviral medicines, even as Botswana and Namibia, neighboring countries with epidemics of similar scale, took action, the Harvard study reported.
The Harvard researchers quantified the human cost of that inaction by comparing the number of people who got antiretrovirals in South Africa from 2000 to 2005 with the number the government could have reached had it put in place a workable treatment and prevention program.
They estimated that by 2005, South Africa could have been helping half those in need but had reached only 23 percent. By comparison, Botswana was already providing treatment to 85 percent of those in need, and Namibia to 71 percent.
The 330,000 South Africans who died for lack of treatment and the 35,000 babies who perished because they were infected with H.I.V. together lost at least 3.8 million years of life, the study concluded.
Epidemiologists and biostatisticians who reviewed the study for The New York Times said the researchers had based their estimates on conservative assumptions and used a sound methodology.
*Kuch* paus *kuch*quote:
Die ook ja, maar het ging om dit geval om de behandeling en niet om de preventie.quote:
Die invloed is niet zo groot.quote:There are approximately 3.3 million Catholics in South Africa - just over 6% of the total population.
quote:PvdA kiest hardere lijn bij integratie
Buurtverbod probleemjongeren
Gepubliceerd: 26 november 2008
Den Haag, 26 nov. De PvdA wil een buurtverbod voor veroordeelde Marokkaans-Nederlandse probleemjongeren. De rechter moet zo’n verbod kunnen opleggen als onderdeel van de straf.
Dat staat in een discussienota over de aanpak van Marokkaans-Nederlandse probleemjongeren die de PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft gepubliceerd. Met een buurtverbod, dat een veroordeeld persoon dwingt elders te wonen en te verblijven, wordt voorkomen dat de harde kern na een korte celstraf de criminele praktijken binnen dezelfde jeugdgroep voortzet, zegt PvdA-Kamerlid Jeroen Dijsselbloem. Ook moeten deze jongeren intensiever begeleid worden. [..]
Is Dijsselbloem nou echt zo naïef of was hij van plan een exploderende halsband te hanteren voor de handhaving?quote:
De propaganda hoeft niet alleen katholieken te beïnvloeden hè. Er wordt gewoon pseudowetenschap verkocht aan iedereen die wil luisteren.quote:
Volgens mij moeten we eerst eens beginnen met te inventariseren welke bevoegdheden er zijn. Volgens mij is er zat mogelijk zonder mensen zeer zwaar te straffen. Volgens mij kan je nog beter iemand 10 jaar in de cel zetten dan ze verbieden om in hun eigen milieu te leven.quote:Op woensdag 26 november 2008 17:10 schreef Yildiz het volgende:
We worden weer geteefd.
[..].
.
.
Korte celstraf. Klein vergrijp. Dwingen te verhuizen. Eh, hoort dat niet thuis bij verkrachters van kinderen die mogelijk in dezelfde lift terecht kunnen komen als het slachtoffer?
Westrijdje verboden. Maar het is allemaal ok toch? Het gaat democratisch.quote:Op woensdag 26 november 2008 18:53 schreef Fastmatti het volgende:
De politiek begint echt door te draaien. Terwijl ik toch zelf van de harde lijn ben.
quote:Op woensdag 26 november 2008 18:40 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Ik ben vanaf januari Siebelaar...
Wat dacht je van een werkloosheidsuitkering totdat je een nieuwe baan hebt?quote:Op woensdag 26 november 2008 19:04 schreef Fastmatti het volgende:
Wat een ook zo'n idiote maatregel vind is het afschaffen van de bijstand onder de 27. Stel je komt op je 21ste van het HBO, werkt een paar jaar, huurt ergens een huis, krijgt een eerste kind en raakt dan werkloos. Waar moet je dan van leven? Echt absurd dat er geen seconde nagedacht is over de grote groep normale mensen.
Dat is het punt, die geldt niet meer onder de 27, dacht ik zo.quote:Op woensdag 26 november 2008 19:08 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Wat dacht je van een werkloosheidsuitkering totdat je een nieuwe baan hebt?
Die ene maand waar je recht op hebt...quote:Op woensdag 26 november 2008 19:08 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Wat dacht je van een werkloosheidsuitkering totdat je een nieuwe baan hebt?
Inderdaad, maar wat als je afgestuurd bent en dan werkloos bent. Daar hebben ze weer niet over nagedacht.quote:Op woensdag 26 november 2008 19:09 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Dat is het punt, die geldt niet meer onder de 27, dacht ik zo.
Het is nu of werken of studeren tot je 27e. Geen keus.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |