Het is gewoonweg niet mogelijk om echt mee te kunnen doen met een oud stadion en jongens uit de wijk. Een aantal fanatici kickt op oude stadions, maar het grote publiek zit liever warm en droog en plast liever in een schone WC.quote:Op zondag 4 januari 2009 20:09 schreef Omnifacer het volgende:
Klopt. Het kan natuurlijk ook zijn dat jij en ik grote nostalgici zijn, maar wat is het toch jammer dat het karakter van allerlei clubs verloren dreigt te gaan. Hoe zou dat komen? Zou de bouw van al die eenheidskubussen als stadions er iets mee te maken hebben? RBC de club uit de volkswijk Kalsdonk, waar hard maar technisch gevoetbald werd, Excelsior de club van oud papier met toch altijd een prima elftal, Den Bosch in de oude Vliert...
Zit veel in, in wat je zegt, maar ik vraag me dan af: hoe kan het dan zijn dat bij sommige clubs het nog wel gewoon voetbal ademt? Extreem voorbeeld, en ik wil RBC niet met Liverpool vergelijken, maar ik was dit jaar op Anfield en Goodison Park en als je daar binnenkomt dan ruik je gewoon voetbal. Dit terwijl de Engelse clubs eigenlijk bovenaan de voedselketen staan, dus juist grossieren in buitenlanders halen etc etc. Zelfde heb ik als ik door Barcelona loop. Of een vergelijking dichter bij huis: NAC. Al die helden lopen bij RBC wel 'ik schijt op NAC' te zingen als we 1-0 voorstaan tegen Eindhoven, maar de manier waarop daar de voetbalsfeer gehandhaafd wordt is toch om van te watertanden?quote:Op zondag 4 januari 2009 20:16 schreef methodmich het volgende:
Ik weet niet of het aan de stadions zelf ligt... Ik denk toch meer het Bosman-arrest en alle gevolgen van dien, met name het feit dat clubs geen beperking meer hebben qua aantal buitenlanders. Nou valt het dankzij dat minimumsalaris voor niet-EU'ers nog mee, maar toch, veel clubs hebben wel een paar buitenlanders lopen en het is vaak maar de vraag of ze nou echt zoveel toevoegen.
Bovendien is daardoor alles verschoven. De traditionele topclubs uit de eredivisie verliezen hun spelers steeds sneller. Vroeger gingen alleen de mannen die zich echt bewezen hadden als één van de drie buitenlanders naar bijvoorbeeld Real Madrid. Nu hebben ze alleen al zes Nederlanders. Normaal gesproken had de helft dus nog in ons land kunnen spelen, met oude regels. Gevolg is dat alles opschuift. Spelers die vroeger bij pakweg Groningen speelden gaan nu naar Ajax, Groningen haalt weer jongens van pakweg Heracles, Heracles haalt ze weer weg uit de eerste divisie. Ik vind wel dat dit in tien jaar heel snel gegaan is.
Al zie je nu ook de keerzijde. Clubs hebben amper geld, spelers van 28 of 29 zijn al te duur en veel ploegen kiezen voor een selectie vol jonkies die op amateurbasis willen beginnen.
En wat dat betreft zijn de afstanden blijkbaar toch minder relevant geworden. Vroeger - rotwoord, maar ja - kwamen de meeste spelers behoorlijk uit de buurt, zie dat team van Dordt deze week in de VI. Nu trekt iedereen het land door. Dat gaat ook ten koste van de herkenbaarheid van een club, want die wordt vaak toch bepaald door de gewoontes en manieren van de plaats van herkomst. Hoe kan pakweg FC Zwolle nog een "Zwolse mentaliteit" hebben, voor zover die bestaat, met al die inmiddels weggestuurde Zuid-Amerikanen?
Vlak voor de winterstop begonnen ze toch wat punten te verliezen. Maar ik denk niet dat nog iemand ze gaat achterhalen, daar is de rest sowieso niet constant genoeg voor...quote:Op zondag 11 januari 2009 05:04 schreef JLSB het volgende:
VVV heeft vandaag in een oefenwedstrijd Racing Genk met 3-0 verslagen. Belooft wat voor de tweede seizoenshelft...
Meegaan naar Leeuwarden, wordt een feestquote:Op vrijdag 16 januari 2009 23:44 schreef Rucebo het volgende:
Zou zelf liever in de thuiswedstrijd zien, maar hoe eerder hoe beter natuurlijk.
Ben nog nooit naar een uitwedstrijd van Fortuna geweest. Maar deze overweeg ik toch zwaarquote:Op vrijdag 16 januari 2009 23:45 schreef Evertje het volgende:
[..]
Meegaan naar Leeuwarden, wordt een feest
Moet je voorstellen wat voor falers de rest van de Jupiler league zijnquote:Op vrijdag 16 januari 2009 23:55 schreef Paaskonijn het volgende:
Helmond Sport.
Verliezen van die falers mijn hemel.
Uitwedstrijden van Fortuna zijn legendarischquote:Op vrijdag 16 januari 2009 23:46 schreef Rucebo het volgende:
[..]
Ben nog nooit naar een uitwedstrijd van Fortuna geweest. Maar deze overweeg ik toch zwaar...
Is een gelijkspel genoeg?quote:Op vrijdag 16 januari 2009 23:45 schreef Evertje het volgende:
[..]
Meegaan naar Leeuwarden, wordt een feest
wb zat op de lat bij vvvquote:
Waarom geen supporters?quote:Op zondag 18 januari 2009 14:28 schreef Dos37 het volgende:
Zwolle wint, jammer dat ze geen supporters mee hebben
Nou volgens mij kwam het omdat de Zwolle supporters de hele teringzooi afbraken vorig jaar.quote:Op zondag 18 januari 2009 15:07 schreef Evertje het volgende:
[..]
Waarom geen supporters?
Omdat de Eagles geen fatsoenlijk uitvak kan maken? Wij hebben er iig elk jaar zeik met de fanatieke tribune van de Eagles.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |