M+V kunnen kinderen krijgen, behoudens. M+M en V+V kunnen geen kinderen krijgen, behoudens.quote:Op donderdag 6 november 2008 15:38 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Alsof alle getrouwde hetro stellen kinderen krijgen
Ieder mens verschilt. De voornaamste factor voor de ontwikkeling / het geluk van een kind is toch een stabiele omgeving met voldoende aandacht. Of dan nou man en vrouw, twee mannen of twee vrouwen blijkt niet erg relevant.quote:Op donderdag 6 november 2008 15:28 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Omdat man en vrouw verschillen.
Maar zaadje --> eitje staat los van een huwelijk. je kan kinderen hebben zonder huwelijk en een huwelijk zonder kinderen. Dus waarom moet het dan voor homos op eens een issue zijn dat zij met elkaar geen kinderen kunnen krijgen, als een hetero stel dat geen kinderen wil, of als het biologisch niet kan, kinderen mogen adopteren of een zaad donor mogen gebruiken?quote:Op donderdag 6 november 2008 15:49 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
M+V kunnen kinderen krijgen, behoudens. M+M en V+V kunnen geen kinderen krijgen, behoudens.
M+V die hun kinderen om zeep helpen zijn vast slechter dan M+M die dat niet doen. Maar dat was mijn punt niet, het ging erom wat mi het meest optimaal is; als alle andere omstandigheden gelijk zijn lijkt M+V mij beter dan M+M of V+V.quote:Op donderdag 6 november 2008 15:53 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ieder mens verschilt. De voornaamste factor voor de ontwikkeling / het geluk van een kind is toch een stabiele omgeving met voldoende aandacht. Of dan nou man en vrouw, twee mannen of twee vrouwen blijkt niet erg relevant.
Dat zeg ik, dat is een verwaarloosbare factor aldus onderzoeken.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:02 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
M+V die hun kinderen om zeep helpen zijn vast slechter dan M+M die dat niet doen. Maar dat was mijn punt niet, het ging erom wat mi het meest optimaal is; als alle andere omstandigheden gelijk zijn lijkt M+V mij beter dan M+M of V+V.
Ik wijs op een fundamenteel verschil. Dan hoeven we niet alle uitzonderingen erbij te halen.quote:Op donderdag 6 november 2008 15:58 schreef Reuzenpanda het volgende:
[..]
Maar zaadje --> eitje staat los van een huwelijk. je kan kinderen hebben zonder huwelijk en een huwelijk zonder kinderen.
Dat is een gelukje dat ze hebben.quote:Dus waarom moet het dan voor homos op eens een issue zijn dat zij met elkaar geen kinderen kunnen krijgen, als een hetero stel dat geen kinderen wil, of als het biologisch niet kan, kinderen mogen adopteren of een zaad donor mogen gebruiken?
Je weet net zo goed als ik dat dit soort onderzoeken verschrikkelijk moeilijk uitvoerbaar en interpretabel zijn, dus ik zou niet alleen daar blind op varen.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:04 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat zeg ik, dat is een verwaarloosbare factor aldus onderzoeken.
Wat natuurlijk weer vraagtekens zet bij het hertrouwen. Het stief-ouderschap.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:10 schreef Diederik_Duck het volgende:
En nog een belangrijk punt volgens mij: de bloedband wordt onderschat door velen. Een kind dat van de ouders allebei is, is anders dan een kind dat alleen van een van beiden is.
Uiteraard, maar jij vaart natuurlijk net zo goed blind op het idee dat MV versus VV of MM een significant effect op het kind heeft. Daar lijkt in ieder geval geen duidelijke empirische ondersteuning voor te zijn.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:07 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Je weet net zo goed als ik dat dit soort onderzoeken verschrikkelijk moeilijk uitvoerbaar en interpretabel zijn, dus ik zou niet alleen daar blind op varen.
Of adoptie ouders.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:11 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Wat natuurlijk weer vraagtekens zet bij het hertrouwen. Het stief-ouderschap.
Ik wacht al dagen op een topic waar ik dat kan zeggen. Gun me dat pleziertje.quote:Op donderdag 6 november 2008 15:50 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Van wanneer is hier ook alweer de Wet openstelling huwelijk?
Ik zou niet weten waarom een huwelijk tussen man en vrouw 'fundamenteel' afwijkt van een huwelijk tussen man en man of vrouw en vrouw. Juist het fundament is identiek: twee mensen die van elkaar houden en elkaar trouw beloven. Verder is het nogal kortzichtig om aan een huwelijk tussen man en vrouw automatisch kinderen te koppelen. Er zijn zat paren die bewust of ongewild geen kinderen hebben. Daar wordt hun huwelijk geen cent minder waard om en de betekenis ook niet. Huwelijken hebben nauwelijks maatschappelijke betekenis. Je kunt ook een gezin stichten ZONDER te trouwen en wanneer je een huwelijk zat bent, kun je scheiden. Het huwelijk is bij uitstek een privé-aangelegenheid tussen twee mensen.quote:Op donderdag 6 november 2008 12:18 schreef servus_universitas het volgende:
Een naļeve denkwijze, omdat een huwelijk tussen man en vrouw fundamenteel afwijkt van een huwelijk tussen mensen van het zelfde geslacht. Een traditioneel huwelijk (man, vrouw en kinderen) heeft niet alleen een relationele betekenis, maar ook een maatschappelijke. Dat geldt niet voor een homohuwelijk.
De uitspraak is anno 2008 sterk achterhaald. Ik heb net al uitgelegd waarom.quote:Op donderdag 6 november 2008 12:18 schreef servus_universitas het volgende:
Het traditionele huwelijk moet je dan ook niet zien als uitsluitend religieus, maar op een seculiere wijze: een maatschappelijk instituut.
Dat gaat dan ook vrij vaak fout.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:11 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Wat natuurlijk weer vraagtekens zet bij het hertrouwen. Het stief-ouderschap.
Ik heb wel wat argumenten natuurlijk he.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:11 schreef Monolith het volgende:
[..]
Uiteraard, maar jij vaart natuurlijk net zo goed blind op het idee dat MV versus VV of MM een significant effect op het kind heeft. Daar lijkt in ieder geval geen duidelijke empirische ondersteuning voor te zijn.
Bij deze beantwoord.quote:Op donderdag 6 november 2008 12:19 schreef Diederik_Duck het volgende:
Maar waarom trouw je eigenlijk? Dat is toch voornamelijk om een duurzame band te scheppen/bevestigen, waarin je gezin veilig en beschermd kan opgroeien?
Nou, kom maar op dan. Ik zie in dit topic eigenlijk alleen maar allerlei aannames voorbij komen die niet gestaafd worden met empirisch onderzoek.quote:Op donderdag 6 november 2008 16:27 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ik heb wel wat argumenten natuurlijk he.
behoudens wat? "kunstmatige" ingrepen? dat geldt ook voor sommige M+V paren.quote:Op donderdag 6 november 2008 15:49 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
M+V kunnen kinderen krijgen, behoudens. M+M en V+V kunnen geen kinderen krijgen, behoudens.
je koppelt zaken aan elkaar en vergeet daarbij de werkelijkheid. Er zijn zat mensen niet getrouwd en wel kinderen. Zijn die minder dan?quote:Op donderdag 6 november 2008 13:19 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Getrouwden hebben wat meer rechten, ja. Die extra rechten vallen echter in het niets bij de enorme verantwoordelijkheid en de plichten die op je schouders komen als je een kind ter wereld brengt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |