0.00 uur tot 01.00 uurRond deze tijd komen de uitslagen van de eerste twee staten binnen: Indiana en Kentucky. Die laatste is een uitgemaakte zaak: hier wint McCain, geen twijfel over mogelijk. Indiana is een ander verhaal. In 2004 koost een ruime meerderheid nog voor Bush, maar de verwachting is dat de staat dit keer minder makkelijk naar de Republikeinen gaat. Volgens Pollster, dat het gemiddelde van alle belangrijke polls berekent, krijgt McCain hier 47,3% van de stemmen en Obama 46,8%. Mócht Obama toch de winst pakken, dan kan dat wel eens de voorbode zijn van een megazege van de Democraat.
01.00 uur tot 2.00 uurNu begint het spektakel écht. Aan de oostkust liggen namelijk de belangrijke swing states Virginia, Florida, Ohio en North Carolina. Als Obama in een van deze staten wint én hij pakt aan de oostkust nog de zege in een klein staatje waar ze traditioneel voor een Democraat kiezen, dan is de race al gelopen. In Virginia ziet het er voor Obama het best uit; Pollster geeft hem daar een voorsprong van ruim 6 procent. In Ohio, dat al decennia voor de latere winnaar kiest, ligt hij ruim 5 procent voor. Nog spannender is het in het grote Florida (27 kiesmannen): 48,2% voor Obama, tegen 45,5% voor McCain. In North Carolina is het verschil helemaal verwaarloosbaar: één schamele procentpunt. Vraag is alleen of met name Florida snel met zijn uitslag komt: in 2000 ging het hier gruwelijk fout toen stemmachines haperden en honderdduizenden mensen opeens niet gerechtigd beleken te stemmen. Ook in Ohio, North Carolina en misschien Colorado kan de uitslag op zich laten wachten. Als dat inderdaad het geval is, kan het nog wel eens een hele, héle lange nacht worden.
02.00 uur tot 03.00 uurAls alles wel soepel verloopt en in de uren hiervoor nog nog niet duidelijk was wie gaat winnen, dan wordt dat het nu wel. Staat om in de gaten te houden is Missouri, dat net als Ohio wordt gezien als de graadmeter voor de rest van het land. Met uitzondering van 1956, stemden de inwoners hier sinds 1904 op de latere winnaar van de presidentsverkiezingen. Obama heeft er een minieme voorsprong (1,8%) op McCain, maar die kan in het stemhokje zo verdampen. Ander aandachtspunt: Pennsylvania. Obama geniet er weliswaar een ruime voorsprong en de staat is sinds 1988 niet meer naar een Republikein gegaan, maar McCain heeft verklaard ervan overtuigd te zijn dat de weg naar het Witte Huis voor hem via Pennsylvania loopt. Mócht hij hier onverhoopt winnen, dan zegt dat wel iets over zijn verdere kansen. Datzelfde geldt voor Michigan, waar Obama inmiddels ook een grote voorsprong heeft genomen.
03.00 uur tot 04.00 uurDit is het vooral het uur van de Republikeinen. Staten als Arizona (de thuisstaat van McCain), Wyoming, South Dakota en Nebraska vormen de conservatieve as van de VS. Groot in oppervlakte, maar gering in electorale waarde. New Mexico en Colorado gaan zo goed als zeker naar Obama, die in North Dakota nog wel voor een kleine verrassing kan zorgen door daar te winnen.
4.00 uur tot 5.00 uurStaat om nu op te letten is Montana. McCain had gehoopt dat zijn keuze voor Palin hem hier de winst zou bezorgen, maar zijn voorsprong is minder dan 2 procentpunten. De spanning zit hem erin dat Obama hier rustig kan verliezen, maar McCain absoluut móet winnen.
Na 5.00 uurVanaf nu is het vooral zege op zege voor de Democraten. Obama zal winnen in Washington, Oregon, Californië en Hawaï. Alleen Alaska is zeker voor Palin. Voor Obama is deze fase alleen nog van belang als hij onverwacht enkele oostkuststaten aan McCain heeft verloren. Zolang zijn achterstand minder dan 73 kiesmannen is, kan hij het presidentschap nu alsnog binnenhalen.