Dan kun je het OV chipaart systeem net zo goed weggooien. De overgangs fase in de Rotterdamse metro is een lachertje en juist een reden om de Chipkaart zo snel mogelijk in te voeren.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:11 schreef OldJeller het volgende:
Belachelijk dat ze de strippenkaart niet gewoon in de roulatie houden. Vele reizigers willen dit liever.
Dus de mensen die willen genieten van die 'voordelen' die mogen voor die OV-chipkaart gaan, maar laat de andere mensen gewoon hun oude, vertrouwde strippenkaart en treinkaart gebruiken.
Voor mij juist een reden om te kappen met het hele OV chipsysteem.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:15 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Dan kun je het OV chipaart systeem net zo goed weggooien. De overgangs fase in de Rotterdamse metro is een lachertje en juist een reden om de Chipkaart zo snel mogelijk in te voeren.
Maar jij hebt al meerdere keren duidelijk gemaakt dat in jouw ogen de OV-chipkaart een waar geschenk is, en een hele vooruitgang. Enkel voordelen. Als dat zo is, dan kiest toch iedereen vanzelf wel voor de OV-chipkaart? Marktwerking.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:15 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Dan kun je het OV chipaart systeem net zo goed weggooien. De overgangs fase in de Rotterdamse metro is een lachertje en juist een reden om de Chipkaart zo snel mogelijk in te voeren.
Voor mij een reden om het systeem gewoon in heel Nederland in te voeren. Deze tussenfase hier in Rotterdam slaat gewoon helemaal nergens en moet gewoon zo snel mogelijk stoppen.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:17 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Voor mij juist een reden om te kappen met het hele OV chipsysteem.
Parijs moet je op veel stations wel uitchecken zoals jou ook al verteld is...quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:10 schreef macca728 het volgende:
[..]
Parijs hoef je niet uit te checken alvast
Oh ja daar slapen ook helemaal geen zwervers in de stations, je heb gelijk haha
quote:Op donderdag 30 oktober 2008 20:58 schreef Houtworm het volgende:
[..]
"here you have a pass, you can use it the whole day, just sweep you card over this reader".
Alsof het strippenkaart systeem nu zo handig en begrijpelijk is. Weet jij altijd precies hoeveel zones je moet gebruiken?
Nu hoeven die ouderen zich daar totaal niet druk over te maken.
Je kunt natuurlijk ook tot in het einde der tijde vast blijven houden aan oude systemen. Als ze dat een miljoen jaar geleden hadden gedaan, leefden we nu nog steeds in grotten...
De chipkaart is van plastic. Dat kan prima tegen regen. En magnetisme heeft geen invloed opde kaart.
Er komen ook dagpassen voor de OV chipkaart.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:14 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Voor steden heb je dagpassen. Voor treinen ook. Op elk station kun je kaartjes kopen. Geen enkel probleem dus. Daarnaast is het ronduit arrogant om Nederland met uithoeken als Hendrik-Ido-Ambacht te durven vergelijken met een metropool als New York.
Het voorkomen van zwartrijden staat anders in de OP, met de woorden 'vrijwel onmogelijk'. Lijkt me pertinent onjuist.
Tevens had ik van jou begrepen dat zwervers of andere personen een vervoersbewijs moeten hebben op perrons. Daarnaast heb ik nog nooit zwervers op stations gezien, die er gingen slapen ofzo. Lijkt me dus geen argument.
Een abo is handig voor de dagelijkse reis naar het werk / studie. Ga ik een keer ergens anders heen, dan ga ik naar de automaat. Ga ik elke dag ergens anders heen, dan koop ik een groter abo. Lijkt me met de chip dus ook geen verbetering. Daarnaast zie ik mij niet als bovengemiddeld. Tevens kan iedere debiel wel een strippenkaart gebruiken.
Ik heb nog nooit uitgecheckt, mijn vriendin woonde in Parijs en die heeft met abonnement ook nog nooit uitgechecktquote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:20 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Parijs moet je op veel stations wel uitchecken zoals jou ook al verteld is...
Last van selectief geheugen ofzo?
Hoe zorgt de strippenkaart er dan voor dat de chipkaart slecht werkt?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:20 schreef Dennis101 het volgende:
[..]
Voor mij een reden om het systeem gewoon in heel Nederland in te voeren. Deze tussenfase hier in Rotterdam slaat gewoon helemaal nergens en moet gewoon zo snel mogelijk stoppen.
Hij is het (enige) lid van het OV chipkaart promotie teamquote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:20 schreef XcUZ_Me het volgende:
Ik verdenk Houtworm ervan in het chipkaart-invention-team te zitten
Nee, dat is niet zo.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:20 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Parijs moet je op veel stations wel uitchecken
Soms moeten mensen een handje worden geholpen om nieuwe dingen te leren.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:18 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Maar jij hebt al meerdere keren duidelijk gemaakt dat in jouw ogen de OV-chipkaart een waar geschenk is, en een hele vooruitgang. Enkel voordelen. Als dat zo is, dan kiest toch iedereen vanzelf wel voor de OV-chipkaart? Marktwerking.
Je springt van de hak op te de tak.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:22 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Er komen ook dagpassen voor de OV chipkaart.
Waarom zou een systeem dat goed werkt in Amsterdam niet kunnen werken in Hendrik Ido Ambacht?
Het gaat niet alleen om zwervers, ook om zwartrijders.
Iedere debiel kan die chipkaart ook gebruiken.
Wennen? Leren? De chip was eerder toch juist 'erg eenvoudig aan die Japanse toerist uit te leggen'?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:24 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Soms moeten mensen een handje worden geholpen om nieuwe dingen te leren.
En ik denk dat de meeste mensen als ze gewend zijn niet meer anders willen dan een chipkaart. We moeten er ook niet meer aan denken om telefooncels te gebruiken bijvoorbeeld.
Ik reis dagelijs met de metro in Rotterdam en met de bus er naar toequote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:25 schreef Dennis101 het volgende:
Ik vraag me trouwens af of jullie ook daadwerkelijk met de Rotterdamse metro reizen (of überhaupt in Rotterdam reizen) of dat jullie allemaal de verhalen uit pers hebben?
Elke werkdag Gouda -> R'dam Alex met de trein en dan Alex - Oostplein met de metro. En vice versa natuurlijk.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:25 schreef Dennis101 het volgende:
Ik vraag me trouwens af of jullie ook daadwerkelijk met de Rotterdamse metro reizen (of überhaupt in Rotterdam reizen) of dat jullie allemaal de verhalen uit pers hebben?
Nou de betrokkenheid bij de mensen die nu aan het begin van het perron staan, mis ik nu al behoorlijk. Dus dat zal niks veranderen.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:22 schreef Aoristus het volgende:
[..]
Wat ik begrijp van jouw verhaal, is dat je de weerzin van vooruitgang niet moet bestrijden, maar moet accepteren. Daarin heb je zeker zin gelijk, maar dat neemt niet weg dat het nodeloos verzinnen van nieuwe systemen er alleen maar voor verwijdering van betrokkenheid door personeel en reiziger ontstaat. Bovendien is het een verandering die niets verbetert. Een chagerijnige chauffeur met een stempel, hoe triviaal dan ook, zorgt toch voor een menselijke indruk, een poortje dat piept heeft niet die waarde.
Je weet vast ook dat de weerzin tegen digitaal stemmen er ook voor gezorgd heeft dat al die machines werden afgedankt in ruil voor houten stemhokjes die met de hand geteld worden door vrijwilligers uit de buurt, want dat is een bewezen concept dat niet gemakkelijk gevoelig is voor fraude.
Terug naar het betaalsysteem, ik vind het niet zo verkeerd dat als je reist, dat je dan ook een beetje rekening moet houden met de afstand die je aflegt en de planning die daaraan vooraf gaat. Mijn idee van een chipkaart is dat mensen er onzorgvuldig mee om zullen gaan en dat het op den duur vast wel goedkoop nagemaakt of gehacked kan worden door een Aziatisch bedrijf.
Kun je zelf niet bedenken dat er wel een verschil is tussen iemand die strippenkaart gewend is en iemand die helemaal niet weet hoe het er in Nederland aan toegaat?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:25 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Je springt van de hak op te de tak.
Eerst zeg je dat het huidige systeem lastig is, en de chip nodig is. Vervolgens zeg ik dat het omgekeerde het geval is, en dat de strippenkaart juist eenvoudiger is dan de chip, en dan zeg je weer dat iedere debiel die chipkaart kan gebruiken. Moet je me toch eens uitleggen waarom ik complete OV-chip teams heb zien staan op perrons, om 'verloren' mensen te helpen.
[..]
Wennen? Leren? De chip was eerder toch juist 'erg eenvoudig aan die Japanse toerist uit te leggen'?
Goed dan je inziet dat de chip dus niet zo eenvoudig is.
Lezen grappenmaker, ik zeg dat het dubbele systeem nadelen geeft ik heb nog niet eens ergens gezegd voor welk van de 2 systemen ik ben.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:23 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Hoe zorgt de strippenkaart er dan voor dat de chipkaart slecht werkt?
Zenden strippenkaarten een soort straling uit die het mogelijk maakt dat chips gehackt kunnen worden? Doen strippenkaarten iets waardoor de poortjes te vroeg dichtklappen, recht in de neus van die toerist die dat niet gewend was?
Vertel het me maar, ik ben benieuwd.
Werkt perfect daar, laatst nog 1 miljoen kaarten die niet meer werkten ofzo ?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:32 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Nou de betrokkenheid bij de mensen die nu aan het begin van het perron staan, mis ik nu al behoorlijk. Dus dat zal niks veranderen.
De chauffeur blijft gewoon zitten en die kun je gewoon goedemorgen zeggen hoor. Ook dat zal niet veel veranderen.
Die weerstand tegen machinaal stemmen is ook al zo belachelijk!!!
Alleen maar omdat mensen met een apparaatje signalen op kunnen vangen en daaraan kunnen zien dat iemand op het CDA heeft gestemd, zijn die machines nu weg!
Met die denkwijze zouden auto's nooit zijn ingevoerd, want stel je voor dat je een ongeluk krijgt met en auto, dan ga je dood. Op de fiets ga je minder snel dood.
Lekker vasthouden aan oude technieken, niet willen vernieuwen want weet je wel niet wat er allemaal zou kunnen gebeuren...
Londen heeft al tijden het systeem wat wij in Nederland gaan krijgen. Is daar al grootschalige fraude ontdekt? NEE.
Er zijn ook "prepaid" kaarten.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:33 schreef Man-E-Faces het volgende:
En als je alleen heel afentoe de trein/bus pakt. Moet je dan gelijk zo'n hele chipkaart gaan aanschaffen met de administratiekosten en zooi er bij, en dan issie maar 1 jaar geldig ofzo? Ook jammer dat je dan niet meer heen en weer mag reizen als je maar heel kort ergens bent binnen een bepaalde tijd.
Wat is eigenlijk het meest onzinnige aan deze chipkaart voor jullie?
Als je niet weet waar je het over hebt, dan hoef je niet bang te zijn. Je mag je mening ook gewoon voor je houden. Met de stemmachines is namelijk vééééél meer mis.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 21:32 schreef Houtworm het volgende:
[..]
Nou de betrokkenheid bij de mensen die nu aan het begin van het perron staan, mis ik nu al behoorlijk. Dus dat zal niks veranderen.
De chauffeur blijft gewoon zitten en die kun je gewoon goedemorgen zeggen hoor. Ook dat zal niet veel veranderen.
Die weerstand tegen machinaal stemmen is ook al zo belachelijk!!!
Alleen maar omdat mensen met een apparaatje signalen op kunnen vangen en daaraan kunnen zien dat iemand op het CDA heeft gestemd, zijn die machines nu weg!
Met die denkwijze zouden auto's nooit zijn ingevoerd, want stel je voor dat je een ongeluk krijgt met en auto, dan ga je dood. Op de fiets ga je minder snel dood.
Lekker vasthouden aan oude technieken, niet willen vernieuwen want weet je wel niet wat er allemaal zou kunnen gebeuren...
Londen heeft al tijden het systeem wat wij in Nederland gaan krijgen. Is daar al grootschalige fraude ontdekt? NEE.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |